Jak si vybrat semínka pro pěstování outdoor ve vašem podnebí

Juanita la Lagrimosa

Podle toho pro jaký druh konopí se rozhodnete a kde vysejete semínka, bude vaše venkovní rostlina růst. Pojďme se společně a dopodrobna podívat, jaká odrůda je ta pravá pro vaše klimatické podmínky. Společně vybereme tu nejlepší odrůdu, která bude růst jak blázen ať už je jaro, léto nebo podzim.

GENETIKA: TEN NEJDŮLEŽITĚJŠÍ FAKTOR PRO PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ

Cannabis Genetics
Cannabis Genetics

Genetika je klíčem k plnému potenciálu vašeho konopného semínka, to je prostě fakt. Je úplně jedno jakou zázračnou výživu máte připravenou či jak dobře se staráte o vaši zahradu, výsledek je hlavně předurčen genetikou. Pokud zasadíte zakrslá a ošklivá semínka tak nečekejte obrovské výnosy prvotřídního konopí. Abyste se vyhnuli problémům z genetikou, vybírejte pouze vysoce kvalitní, feminizovaná semínka. Při pěstování outdoor si na tohle musíte dávat dvojnásobný pozor, protože chyba může být velice snadno fatální.

V dnešní době je většina konopných odrůd, které jsou k dispozici na trhu speciálně vyšlechtěna a adaptována pro pěstování indoor. Teoreticky může konopí vyrůst všude, ale v praxi je to úplně jinak s každou odrůdou. Většině konopných rostlin se bude dařit ve slunečném jižním podnebí. Nicméně, mnoho úžasných a vytrvalých odrůd může být kultivováno v chladnějších, severních šířkách.

Je na čase si zašpinit ruce pěstováním konopí venku pod sluníčkem. Správně přiřaďte konopnou odrůdu k vašemu klimatu a udělali jste první krok k úžasné a úspěšné venkovní sklizni.

PODNEBNÉ PÁSY: KOLIK SLUNCE DOPADÁ NA MOU ZAHRADU?

Climate zones
Climate zones

Vaším prvním úkolem je zjistit, kolik denního světla vaše konopné rostliny dostanou během pěstování. Jakmile budete vědět s jakým časovým úsekem pracujete, tak si můžete vybírat odrůdy, které jsou nejideálnější. Sledujte vaši místní předpověď počasí a trochu pogooglete. Najděte přesná data, kolik hodin denního světla máte k dispozici, čas kdy slunce vychází a zapadá, denní a noční teploty, rychlost a směr větru a jak často prší.

Možná, že žijete někde v okolí Středozemního moře. Pokud to tak je, tak jste vyhráli v loterii a můžete pěstovat od dubna až po říjen a také si můžete dovolit pěstovat sativy, které mají dlouhou dobu kvetení. Možná ale žijete někde v severní Evropě a máte tak krátké jaro/léto trvající 8-10 týdnů, což stačí na nějaké konopí rumištní. A nebo bydlíte někde veprostřed a potřebujete všestranné hybridy pro venkovní pěstování.

CHLADNÉ SEVERNÍ PODNEBÍ

Cold temperature colored cannabis
Cold temperature colored cannabis

Pěstitelé ze severní Evropy, to znamená od západního pobřeží Irska až k východnímu Polsku si musí vybrat takové odrůdy, které dokáží přežít v méně než ideálních podmínkách. Světločivné i samonakvétací odrůdy, které byli vyšlechtěny k žití v chladných podmínkách, mohou vyprodukovat kvalitní venkovní konopí, pokud pěstování správně načasujete. Pamatujte, že žádné konopí není neporazitelné.

Nezapomeňte na zaznamenávání dat o počasí a podle nich si vyberte svá semínka. Pokud zjistíte, že máte méně než 3 měsíce na pěstování, tak máte opravdu čas pouze na Quick One nebo na nějaká Easy Bud během jara/léta. K pěstování používejte květináče abyste si mohli svoje rostlinky uklidit dovnitř, kdyby se počasí ještě zhoršilo. Očekávejte časté srážky po celou dobu pěstování.

HORKÉ A SUCHÉ PODNEBÍ

Small, private grow in California
Small, private grow in California

Jihoevropští pěstitelé mají oproti severním kolegům obrovskou výhodu. Mají dostatek slunečního světla, které jim umožňuje pěstovat po opravdu dlouhou dobu a mohou tedy produkovat konopí od března až po listopad. Možnosti jsou neomezené a jediné na čem záleží je odrůda, kterou si vyberete a vypěstujete.

Začátečníci si mohou pěstování osvojit pokud si zvolí nenáročné samonakvétací odrůdy vhodné pro teplé klima. Pokud chcete zvládnout dvě sklizně v jedné sezóně tak pro zkušené pěstitelé jsou ideální samonakvétací hybridé nové generace od RQS. V této disciplíně a v teplém podnebí jsou vítězové Royal Haze Automatic a Northern Light Automatic. Jediné co zbývá rozhodnout je zda preferujete Indiku či Sativu.

Byla by opravdu škoda, nevypěstovat nějakou světločivnou rostlinu v teplém podnebí. OG Kush nebo Sour Diesel pěstování v organické zemině, povznese vaši konopnou zahrádku o level dál. Samozřejmě, že zelené a více než 2 m vysoké ganja stromy budou produktivní, tak proč si nevybrat ty nejlepší odrůdy? Co se vybavení týče, budete potřebovat stínění než ochranu před dešti. Buďte si jisti, že si zkontrolujete předpovědi počasí, abyste si dali pozor na teplotní vlny.

TEPLÉ A VLHKÉ POBŘEŽNÍ KLIMA

Warm climate cannabis
Warm climate cannabis

Slunce, moře a neskutečně silné vence. Pokud žijete někde okolo Středozemního moře, tak se také můžete nechat rozmazlit škálou možností, které máte. Je dobré zmínit, že pěstováním konopných odrůd, které jsou odolné vůči plísním je dobrý tah a doporučený pro nováčky. Bohužel, husté a velké palice si moc nerozumí s vysokou vlhkostí.

Pokud nechcete pěstovat odrůdy jako například Amnesia Haze či Shining Silver Haze tak nezapomínejte, že je určitě lepší, pokud si zvolíte odrůdu, která v sobě má alespoň trochu sativy. O trochu méně hustší palice a vyšší tolerance pro vlhkost vzduchu, dělá ze sativa hybridů či sativa dominantních samonakvétaček perfektní volbu pro pobřežní pěstitele. Samozřejmě, že genetika sativy přidá pár týdnů ke kvetení a to platí i pro samonakvétací hybridy. Nemusíte se ale bát, protože máte hromadu času konkrétně od dubna po říjen. Takže využijte tenhle čas pro vypěstování toho nejlepšího hulení.

Ale neusněte se sativou na vavřínech, neboť i sativa může chytnou plíseň. Pečlivě sledujte předpovědi počasí a buďte připraveni sklízet již od září, pokud by deště přišly dříve.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.