Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

Nejlepší Konopná Semínka K Venkovnímu Pěstování Podle Klimatu

Juanita la Lagrimosa

Podle toho pro jaký druh konopí se rozhodnete a kde vysejete semínka, bude vaše venkovní rostlina růst. Pojďme se společně a dopodrobna podívat, jaká odrůda je ta pravá pro vaše klimatické podmínky. Společně vybereme tu nejlepší odrůdu, která bude růst jak blázen ať už je jaro, léto nebo podzim.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ FAKTOR PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ - GENTIKA

Cannabis Genetics
Cannabis Genetics

Genetika je klíčem k plnému potenciálu vašeho konopného semínka, to je prostě fakt. Je úplně jedno jakou zázračnou výživu máte připravenou či jak dobře se staráte o vaši zahradu, výsledek je hlavně předurčen genetikou. Pokud zasadíte zakrslá a ošklivá semínka tak nečekejte obrovské výnosy prvotřídního konopí. Abyste se vyhnuli problémům z genetikou, vybírejte pouze vysoce kvalitní, feminizovaná semínka. Při pěstování outdoor si na tohle musíte dávat dvojnásobný pozor, protože chyba může být velice snadno fatální.

V dnešní době je většina konopných odrůd, které jsou k dispozici na trhu speciálně vyšlechtěna a adaptována pro pěstování indoor. Teoreticky může konopí vyrůst všude, ale v praxi je to úplně jinak s každou odrůdou. Většině konopných rostlin se bude dařit ve slunečném jižním podnebí. Nicméně, mnoho úžasných a vytrvalých odrůd může být kultivováno v chladnějších, severních šířkách.

Je na čase si zašpinit ruce pěstováním konopí venku pod sluníčkem. Správně přiřaďte konopnou odrůdu k vašemu klimatu a udělali jste první krok k úžasné a úspěšné venkovní sklizni.

EVROPSKÉ KLIMATICKÉ ZÓNY: KOLIK SLUNCE DOPADÁ NA VAŠI ZAHRADU?

Climate zones
Climate zones

Vaším prvním úkolem je zjistit, kolik denního světla vaše konopné rostliny dostanou během pěstování. Jakmile budete vědět s jakým časovým úsekem pracujete, tak si můžete vybírat odrůdy, které jsou nejideálnější. Sledujte vaši místní předpověď počasí a trochu pogooglete. Najděte přesná data, kolik hodin denního světla máte k dispozici, čas kdy slunce vychází a zapadá, denní a noční teploty, rychlost a směr větru a jak často prší.

Možná, že žijete někde v okolí Středozemního moře. Pokud to tak je, tak jste vyhráli v loterii a můžete pěstovat od dubna až po říjen a také si můžete dovolit pěstovat sativy, které mají dlouhou dobu kvetení. Možná ale žijete někde v severní Evropě a máte tak krátké jaro/léto trvající 8-10 týdnů, což stačí na nějaké konopí rumištní. A nebo bydlíte někde veprostřed a potřebujete všestranné hybridy pro venkovní pěstování.

Zde je přehled jednotlivých klimatických zón a jednotlivých odrůd, které jsou vhodné pro venkovní pěstování v těchto zónách:

CHLADNÉ SEVERNÍ PODNEBÍ

Cold temperature colored cannabis
Cold temperature colored cannabis

Pěstitelé ze severní Evropy, což znamená od západního pobřeží Irska až po východní Polsko, si musejí vybrat takovou konopnou odrůdu, která je schopná přežít i v méně ideálních podmínkách.

Světločivné a samonkavétací odrůdy, které byly vyšlechtěny k chladnějším podmínkám, mohou vyprodukovat vysoce kvalitní palice i venku. Díky jejich rychlé době růstu a kratší době kvetení je můžete sklidit dříve než jiné odrůdy. Tímto způsobem se můžete vyhnout podzimním dešťům, díky kterým by mohla vaše rostliny a palice napadnout plíseň. Stále ale platí, že musíte sklidit vaši odrůdu správně a včas, abyste se vyhnuli všem nešvarům počasí. Žádné konopí není nesmrtelné.

Při výběru semínek se vždy důkladně seznamte s počasím ve vaší zemi. Pokud jste limitováni pouze na tři měsíce dobrého počasí, pak vám nezbývá než pěstovat samonakvétací odrůdy během pozdního jara/brzkého léta. Popřemýšlejte nad pěstováním rostlin v květináčích, které můžete v případě potřeby přenést dovnitř.

QUICK ONE

Quick One je jedna z prvních samonakvétacích odrůd, která se dostala na trh a kdysi byla i jednou z nejrychlejších odrůd. I tak se stále jedná o rychlou odrůdu a od vysetí se na sklizeň můžete těšit již za 8-9 týdnů. Z tohoto důvodu je ideální volbou pro pěstitele žijící v chladnějším podnebí. Tato kompaktní rostlina nevyroste výše než 50-60 cm a odmění vás sklizní dosahující až 150 g/rostlinu. Nejedná se o nejsilnější konopnou odrůdu, ale 13% obsah THC vám vykouzlí velice příjemnou zhulenost. Její aroma je čerstvé, bylinné a citrusové a díky tomu má příjemně jemnou chuť.

Quick One

Quick One Royal Queen Seeds

Genetic background Strong Indica x Ruderalis
Yield indoor 275 - 325 g/m2
Height indoor 50 - 60 cm
Flowering time 5 - 6 weeks
THC strength THC: 13% (aprox.) / CBD: Low
Blend 10% Sativa, 60% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 100 - 150 g/per plant (dried)
Height outdoor 60 - 100 cm
Harvest time 8 - 9 weeks after germination
Effect Physical

Buy Quick One

EASY BUD

Další skvělou samonakvétací odrůdou pro horší počasí je Easy Bud. Tato odrůda je podobná odrůdě Royal Dwarf, ale má několik genetických odlišností a může se pochlubit dobrými výnosy a středně vysokým obsahem THC. Vysejte svá semínka a již za nějakých 8-9 týdnů od vyklíčení si budete moci pochutnat na jejich palicích. S 12% obsahem THC je Easy Bud skvělou odrůdou pro vás, pokud máte rádi příjemnou zhulenost, která vás nesundá. Jedná se o kompaktní rostlinu a vyroste do výšky mezi 60-100 cm. Tato odrůda zvládne vyprodukovat až 80 g/rostlinu, které příjemně chutnají po citronu.

Easy Bud

Easy Bud Royal Queen Seeds

Genetic background White Indica x Ruderalis
Yield indoor 275 - 325 g/m2
Height indoor 50 - 60 cm
Flowering time 5 - 7 weeks
THC strength THC: 12% (aprox.) / CBD: Low
Blend 15% Sativa, 55% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 30 - 80 g/per plant (dried)
Height outdoor 60 - 110 cm
Harvest time 8- 9 weeks after germination
Effect Physical

Buy Easy Bud

HORKÉ A SUCHÉ JIŽNÍ KLIMA

Small, private grow in California
Small, private grow in California

Jihoevropští pěstitelé mají oproti severním kolegům obrovskou výhodu. Mají dostatek slunečního světla, které jim umožňuje pěstovat po opravdu dlouhou dobu a mohou tedy produkovat konopí od března až po listopad. Možnosti jsou neomezené a jediné na čem záleží je odrůda, kterou si vyberete a vypěstujete.

Začátečníci si mohou pěstování osvojit pokud si zvolí nenáročné samonakvétací odrůdy vhodné pro teplé klima. Pokud chcete zvládnout dvě sklizně v jedné sezóně tak pro zkušené pěstitelé jsou ideální samonakvétací hybridé nové generace od RQS. V této disciplíně a v teplém podnebí jsou vítězové Royal Haze Automatic a Northern Light Automatic. Jediné co zbývá rozhodnout je zda preferujete Indiku či Sativu.

Byla by škoda nevypěstovat nějaké světločivné odrůdy v teplejším klimatu. Co říkáte na ekologicky pěstovaný OG Kush a nebo Sour Diesel, který ve vaší půdě vyroste do gigantických rozměrů a vy budete moci sklidit obří sklizeň? Nezapomeňte ale, že i v teplém podnebí si musíte při pěstování dávat pozor, jelikož vysoké teploty mohou rostlinám také škodit. Možná bude třeba vaše rostliny občas schovat do stínu. Také si dávejte pozor na návaly tepla! Zde jsou naše oblíbené odrůdy, které jsou perfektní do teplého a suchého podnebí:

ROYAL HAZE AUTO

Náš Royal Haze Auto přináší jednoduchost do rodiny odrůd Haze! Vzhledem k tomu, že se jedná o samonkavétací odrůdu, tak odpadají problémy, které jsou typické pro světločivné odrůdy Haze - a to sice jejich dlouhá doba kvetení. Místo toho si můžete vychutnat Royal Haze Auto již za 10-12 týdnů od vyklíčení. Jedná se také o skvělou volbu, pokud chcete sklidit několik odrůd Haze během jednoho léta - to se světločivnými odrůdami nezvládnete Připravte se na skvělou zkušenost s chutí citrusů a bylinek a také na skvělé cerebrální a povznášející účinky, které jsou typické pro odrůdy Haze.

Royal Haze Automatic

Royal Haze Automatic Royal Queen Seeds

Genetic background Amnesia Haze x Skunk x Ruderalis
Yield indoor 300 - 350 g/m2
Height indoor 65 - 85 cm
Flowering time 6 - 8 weeks
THC strength THC: 15% (aprox.) / CBD: Low
Blend 50% Sativa, 20% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 130 - 180 g/per plant (dried)
Height outdoor 120 - 150 cm
Harvest time 10-12 weeks after planting
Effect Cerebral and uplifting

Buy Royal Haze Automatic

NORTHERN LIGHT AUTO

Northern Light je jedna z nejznámějších konopných odrůd. Tato odrůda byla vyšlechtěna někdy v průběhu 70. let minulého století a to sice z genetiky pocházející z Afghánistánu. Naše samonakvétací varianta tohoto populárního hybrida je skvělá jak do indooru, tak i do outdooru. Netvrdíme, že světločivná varianta není skvělá (protože ona je!), ale jsou mezi námi i pěstitelé, kteří preferují 9-10 týdnů dlouhý životní cyklus samonakvétací verze. A buďme upřímní, kdo by chtěl čekat déle na skvělé hulení? Při kouření Norther Light Auto si budete moci užít relaxační fyzickou zhulenost s ideálním množstvím povznášející stimulace.

Northern Light Automatic

Northern Light Automatic Royal Queen Seeds

Genetic background Northern Light x Ruderalis
Yield indoor 500 - 550 g/m2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 5 - 7 weeks
THC strength THC: 14% (aprox.) / CBD: Low
Blend 0% Sativa, 80% Indica, 20% Ruderalis/td>
Yield outdoor 170 - 220 g/per plant (dried)
Height outdoor 130 - 160 cm
Harvest time 9 - 10 weeks after planting
Effect Cerebral and uplifting

Buy Northern Light Automatic

OG KUSH

O OG Kush, té nejikoničtější konopné odrůdě, toho moc říkat nemusíme. Tato super odrůda je ze 75% indikou a je ideální pro outdoorové pěstování pod silným sluncem. Zde totiž může jedna rostlina vyprodukovat až 500 gramů za krátkých 8 týdnů kvetení. Jakmile si konečně budete moci vychutnat její palice, pak si jistě všimnete delikátních citrusových, borovicových a ovocných tónů. Její extrémně relaxační indikové účinky dělají z odrůdy OG Kush ideální odrůdu na spaní a také na chillování u sledování filmů.

OG Kush

OG Kush

Genetic background Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
Yield indoor 425 - 475 gr/m2
Height indoor 90 - 160 cm
Flowering time 7 - 9 weeks
THC strength THC: 19% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 25% Sativa, 75% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time October
Effect Relaxing and full of flavour

Buy OG Kush

SOUR DIESEL

Sour Diesel je další legendární konopnou odrůdou, kterou by si měl každý "seriózní" pěstitel alespoň jednou zkusit vypěstovat. Tato odrůda má kořeny ve slunečné Kalifornii a je tedy přizpůsobená do suchého a slunného podnebí. Zde totiž může tato odrůda využít svůj plný potenciál. Tato odrůda je ze 70% sativa a snadno vyroste do výšky 2m a její doba kvetení trvá 10-11 týdnů. I přes tuto delší dobu kvetení může snadno vyprodukovat až 600g/rostlinu. Mezi její přednosti patří její diesel připomínající aroma a chuť, kterou vyhledávají konopní znalci po celém světě. Poskytne vám uvolňující, ale čistý zážitek.

Sour Diesel

Sour Diesel

Genetic background Original Diesel x (Northern light x Shiva x Hawaiian)
Yield indoor 2
Height indoor 90 - 160 cm
Flowering time 10 - 11 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Low
Blend 70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 150 - 200 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high

Buy Sour Diesel

TEPLÉ A VLHKÉ POBŘEŽNÍ KLIMA

Warm climate cannabis
Warm climate cannabis

Slunce, moře a neskutečně silné vence. Pokud žijete někde okolo Středozemního moře, tak se také můžete nechat rozmazlit škálou možností, které máte. Je dobré zmínit, že pěstováním konopných odrůd, které jsou odolné vůči plísním je dobrý tah a doporučený pro nováčky. Bohužel, husté a velké palice si moc nerozumí s vysokou vlhkostí.

Pro toto klima doporučujeme odrůdy Haze. Jejich uvolněnější květy poskytnou vyšší toleranci vůči vlhkosti a z toho důvodu jsou tedy sativa hybridi ideální volbou pro pobřežního pěstitele. Samozřejmě musíte počítat s tím, že sativová genetika přidá pár týdnů k celkové době kvetení, co platí i u samonakvétacích odrůd Haze. Pokud ale máte možnost pěstovat již od dubna až po říjen, pak opravdu není kam spěchat. Máte totiž spoustu času na to sklidit opravdu parádní sklizeň!

Ale buďte na pozoru, jelikož i sativy mohou podlehnout plísni a houbám. Kontrolujte počasí a buďte připraveni ke sklizni od září, pokud by deště přišly dříve. Zde naleznete několik odrůd Haze, které si rozumí s teplým a vlhkým podnebím.

AMNESIA HAZE

Vyšlechtěná z old-schoolové odrůdy Haze, Amnesia Haze od RQS je skvělou volbou pro pěstování v teplém a vlhkém prostředí. Tato 70% sativa může vyrůst do výšky až 210 cm a díky menšímu poměru listů ku květům je skvělá v boji proti plísním. Avšak vězte, že pěstování odrůdy Haze není nic pro méně trpělivé pěstitele. Očekávejte, že vaše krásky budou asi čtyři měsíce růst, pak si přičtěte asi dva týdny sklízení a sušení a až poté si budete moci konečně vychutnat tuto úchvatnou odrůdu. Na druhou stranu, pokud jí dopřejete ideální podmínky, pak se můžete těšit až na 700g/rostlinu společně s úžasnými účinky, které pohání 22% obsah THC. A to čekání za to opravdu stojí!

Amnesia Haze

Amnesia Haze

Genetic background Original Amnesia Haze
Yield indoor 600 - 650 gr/m2
Height indoor 80 - 140 cm
Flowering time 10 - 11 weeks
THC strength THC: 22% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 650 - 700 g/per plant (dried)
Height outdoor 175 - 210 cm
Harvest time Late October
Effect Extremely high, long-lasting, body relaxing

Buy Amnesia Haze

SHINING SILVER HAZE

Shining Silver Haze je další skvělým Haze od Royal Queen Seeds. Tato odrůda pochází z první generace klasických odrůd Haze a to sice legendární odrůdy Super Silver Haze. V RQS jsme tuto sativu vylepšili tak, aby vyhovovala všem pěstitelům. Její poměr listů ke květům zaručí dobrý průchod vzduchu a vyšší odolnost vůči plísním. Díky tomu je vhodná do vlhčích venkovních podmínek. Tato rostlina se může vytáhnout až do výšky 220 cm a kvete po dobu 9-11 týdnů. Po této době zvládne vyprodukovat až 650 g/rostlinu. Při kouření okamžitě pocítíte cerebrální zhulenost, která jde přímo do vašeho mozku. Je to způsobeno jejím 21% obsahem THC. Společně s těmito účinky pocítíte sladké, citrusové a zemité tóny, které budou lahodit vašim chuťovým pohárkům.

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Genetic background Haze x (Skunk x Northern Light)
Yield indoor 2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 9 - 11 weeks
THC strength THC: 21% (aprox.) / CBD: Low
Blend 75% Sativa, 25% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high

Buy Shining Silver Haze

Použijte Náš Vyhledávač Semínek k Objevení Těch Nejlepších Outdoorových Konopných Semínek

Jistě jste si během výběru venkovních konopných semínek všimli, že jich máme na skladě opravdu hodně. Pokud si nemůžete vybrat, pak je na čase vyzkoušet náš RQS Vyhledávač Konopných Semínek. Tento jednoduchý, ale efektivní nástroj vám pomůže vyfiltrovat různé odrůdy, které nechcete a zobrazí vám pouze ty nejlepší odrůdy pro venkovní pěstování konopí ve vašich podmínkách. Projděte si všechny kroky a vyberte si vaše preference, jako je například výška rostlin, chuť, účinky apod. Na konci tohoto procesu vám náš Vyhledávač konopných semínek odhalí ty nejlepší odrůdy, kterým se bude dařit ve vaší zahradě.

Video id: 706484416


Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí