Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds


By Luke Sumpter


V Royal Queen Seeds jsme se rozhodli dát dohromady základní informace o pěstování konopí v outdooru, abychom vám pomohli se pořádně připravit na nadcházející sezónu. Náš společný cíl: velké výnosy vysoce kvalitního konopí, které vyprodukuje sama Matka Země, možná s malou pomocí nadšeného zahradníka.

Pokud chceme dosáhnout skvělých výsledků, tak nesmíme podcenit přípravu. Venkovní pěstování konopí není výjimkou a vyžaduje dlouhodobé uvažování, čas strávený v přírodě fyzickou prací a určitou míru flexibility při překonávání překážek, které ohrožují naši úrodu. Motivace k tomu, abychom vše zvládli, je velmi užitečná, ale nemusí nutně zaručit dobré výsledky. Jsou to chyby, kterých se dopouštíme a které nám dávají nejcennější lekce. Mahátma Gándhí jednou řekl: "Svoboda nemá cenu, pokud nezahrnuje svobodu dělat chyby." To je možná dobrá mantra pro začátečníky, kteří se právě dozvěděli o obohacujícím koníčku, jakým je pěstování konopí.

Kniha "Základy venkovního pěstování" se dělí na čtyři části, které zahrnují některé z nejdůležitějších kroků, na které se vyplatí myslet při plánování venkovního pěstování. Zde je stručný přehled toho, co můžete očekávat v jednotlivých částech našeho stručného průvodce venkovním pěstováním.

The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 3)
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 2)
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 3)

Výběr Správné Odrůdy

Proces pěstování v outdooru začíná výběrem odrůdy, která se skvěle hodí do vašich klimatických podmínek. Většina pěstitelů také vybírá odrůdu dle svých osobních preferencí a berou tedy v potaz její účinky, chuť, dobu kvetení, výnosy a velikost. Sklizeň v outdooru je pro každou odrůdu odlišná, jelikož rychlost kvetení silně ovlivňuje i genetika dané odrůdy a také její velikost.

Čas Sklizně

 • Měsíc, kdy budeme sklízet naší feminizovanou odrůdu je velice důležitý.
 • Důvod: Na podzim je vysoká vlhkost a často prší, což vede ke zvýšení rizika plísně (náš nepřítel!)
 • Říjen je nejdůležitější měsíc celé sezóny, jelikož mnoho odrůd je připraveno ke sklizni právě v tento měsíc. Nicméně během října je i velmi vysoká vlhkost a často prší a to vede ke vzniku plísně. Musíme tedy naše rostliny pečlivě sledovat.
 • Pro přípravu vám může pomoci zanalyzovat data o počasí z posledních let a vybrat si odrůdu, která dokončí kvetení chvíli před tím, než začne ošklivé počasí.
 • Další možností je volba samonakvétacích odrůd, které se tímto neřídí. Tyto odrůdy začnou kvést sami od sebe bez ohledu na to, kolik světla během dne obdrží.
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 1)

Indika nebo Sativa?

 • Indika-dominantní odrůdy jsou odolnější vůči špatnému počasí.
 • Sativa-dominantní odrůdy preferují vyšší intenzitu světla a teplejší podmínky.
 • Pěstitelé ze Severní Evropy: Vyberte si spíše indika-dominantní odrůdy, které jsou připraveny ke sklizni v září či na začátku října (např. odrůdy Somango XL, Critical)
 • Pěstitelé z Jižní Evropy: Máte štěstí a můžete pěstovat prakticky cokoliv, co si zamanete. Využijte tedy této výhody a vyberte si nějaké sativy či dlouho kvetoucí odrůdy (např. Amnesia Haze, Royal Moby)
 • Nevíte kde začít? Tak si prohlédněte náš seznam Nejlepších 5 Konopných Odrůd do Chladnějšího Podnebí a nebo Teplejšího.
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 1)

A co velikost rostliny?

 • Feminizované světločivné odrůdy vyrostou většinou do výšky 2 - 3m, zatímco většina samonakvétacích odrůd vyroste maximálně do výšky 1 metru.
 • Růst rostliny nad povrchem půdy koreluje s velikostí kořenového systému
 • Pokud vysadíte přímo do země a ne do květináče, tak vypěstujete největší rostliny.
 • Kompaktní rostliny v květináčích je zase jednoduší schovat a přenášet.

Objevení Toho Správného místa

Nalezení ideálního místa pro pěstování je jedním z nejdůležitějších kroků celého procesu a pěstitelé obvykle věnují určitý čas k jeho promýšlení. První otázkou, kterou si musíme položit, je, jak blízko chceme být našim rostlinám. Existují dva základní principy venkovního pěstování. Nejjednodušší a pohodlnější je pěstovat na pozemku, který vlastníte nebo si pronajímáte. Budete mít ke svým rostlinám blízko, můžete se o ně starat každý den a zalévání není problém.

Díky prohibici a restriktivním zákonům o konopí se stal populární i jiný přístup - partyzánské pěstování. Už jen název je vzrušující a skutečně tomu tak je. Guerilloví pěstitelé budou své rostliny pěstovat na pozemcích, které jim nemusí nutně patřit, což s sebou nese výhodu snížení právních rizik. Hledání vhodného místa pro guerillové pěstování je složité téma, což je důvod, proč uvažujeme o tom, že o něm v budoucnu vydáme samostatný a podrobnější blog. Když už jsme u toho - zde je několik základních věcí, které mohou domácí zahrádkáři a guerilloví pěstitelé při hledání perspektivního místa zvážit.

The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 1)

Pěstování Doma na Zahradě

 • Balkóny či zahrada směřující na jih je skvělou volbou
 • Střešní terasy jsou v podstatě tím nejlepším místem
 • Ideální místo na zahradě je takové, kde se konopné rostliny schovají a zároveň obdrží spoustu slunečního záření
 • Skleníky zaručí větší diskrétnost a ani nejsou tak drahé
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 1)

Ideální Místo pro Pěstování Mimo Domov

 • Zdroj vody v docházkové vzdálenosti je nutností (použijte internetové mapy k nalezení řek, potoků či studánek)
 • Hodně přímého světla od rána do večera
 • Alespoň 1 hodina cesty od civilizace. Díky tomu nenaleznou vaše rostliny nějací zvědavci.
 • Konopné rostliny se skvěle schovají v další vegetaci (podobně veliké keře apod.)
The Basics of Cannabis Outdoor Growing (Part 1)

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzí