CANNABIS - Začněme

část 1 / Úvod

Rádi byste se pustili do pěstování doma, nevíte ale, kde začít? Začněte tím, že se pustíte do čtení!

Jestliže začínáte poprvé, tím, že jste objevili tohoto průvodce pěstováním, už máte za sebou slušný kus cesty. A vůbec nevadí, jestli vám momentálně ještě úplně „nedochází“ všechno, co se v něm probírá, což platí hlavně pro některé použité odborné termíny.

Stejně jako u všech ostatních forem podnikání, nejprve je potřeba získat teoretický základ. Obstarejte si tedy pár knih o pěstování indoor, projděte si nejrůznější média, která se zabývají konopím, shlédněte dostupná videa a promluvte si s ostatními pěstiteli na některém ze spousty diskusních fór, která na internetu existují. Především fóra na internetu jsou dokonalým místem, kde můžete vybrousit své znalosti. Naleznete zde pěstitele všech úrovní, kteří bývají ochotní se s vámi podělit o své zkušenosti, od příležitostných pěstitelů, až po profesionály a komerční pěstitele. To, že vám mohou pomoci, pro ně bude potěšením, a také budou na vaše otázky reagovat opravdu rychle. Jedná se o skvělou výhodu, kterou nabízejí fóra oproti knize, protože v knihách často zůstává řada otázek nezodpovězených. Své otázky můžete klást přímo online, což proces učení značně urychluje.

To ale neznamená, že můžete vynechat některou ze základních knih pojednávajících o pěstování indoor. V takové knize naleznete odpověď na 80 % otázek o pěstování vlastního konopí zvoleným způsobem. Knihu je potřeba co nejdůkladněji přečíst, celou a nejméně třikrát, odzadu dopředu a odpředu dozadu. Vše, čemu nebudete rozumět, si můžete poznamenat a později se na to zeptat na některém fóru. Také se ke knize můžete vracet, když budete potřebovat ověřit nějakou informaci. Po pár měsících, kdy budete navštěvovat diskusní fóra, prohlížet si krásné obrázky palic, číst o zkušenostech ostatních pěstitelů s pěstování a shromažďovat odpovědi na zbývajících 20 % ze spousty otázek, které vám zbývají, se budete moci označovat za teoreticky plně vybaveného pěstitele. Jak ale všichni víme, uplatnění teorie v praxi bývá jen zřídka stejně bezproblémové, jak se obvykle předpokládá.

část 2 / Zem

The next step is to gather your growing things. What do we all need if we're going to grow cannabis? Pots to put soil in, which should not pose any major problems. By soil I mean an earth mix, of course, and in this you have a huge range to choose from. Cheap bags of earth as sold Dalším krokem je shromáždit věci potřebné pro pěstování. Co všechno je potřeba, jestliže hodláme pěstovat konopí? Jsou to květináče, do nichž se dává zem, což by nemělo být větším problémem. Zemí zde samozřejmě myslím mix zeminy a těch existuje spousta, z nichž si můžete vybrat. Mohou to být levné pytle, které se prodávají v každém zahradnickém centru, ty ale mohou začátečníka stavět před řadu problémů. Tato zem obsahuje málo živin a není dostatečně vzdušná. Dobře provzdušněná zemina je důležitá pro vývoj kořenů konopných rostlin.

Konopí půda mix

Když si obstaráte dobře provzdušněnou zeminu, poroste rostlina lépe, bude silnější a zdravější, prostě celkově lepší. Toho můžete dosáhnout tak, že do země přidáte malé, bílé, lehké kaménky, které se nazývají perlit, a které zajistí její větší vzdušnost. Proč bychom si ale věci měli ztěžovat, když mohou být snadné? Díky řadě growshopů na celém světě stačí jednoduše zakoupit zem, která je určená přímo pro pěstování konopí.

Tyto vysoce kvalitní půdní mixy obsahují dostatek správných živin pro celý růstový cyklus, jakmile rostliny završí dvoutýdenní předrůstové období. Zemina je také vzdušná, jelikož řada dodavatelů do ní přidává perlit. Tato zem vás bude stát trochu více, nicméně to bohatě vynahradí přidaná hodnota, kterou pořízená zem nabízí. Zem je velmi důležitá. Konec konců, jedná se o substrát, do něhož má vaše rostlina zapustit kořeny, takže proč bychom ji měli šidit? Chcete-li ušetřit peníze, učiňte tak ve všech ostatních oblastech, nikoliv ale v případě zeminy.

Jednou z dalších nevýhod levné země je to, že brzo ztvrdne a vyschne. Jestliže skutečně nemáte ve svém rozpočtu vůbec žádnou rezervu na kvalitní mix, uděláte nejlépe, když si pořídíte kompost pro řízky. Jedná se o nejkvalitnější z levných půdních mixů a současně také o ten nejdražší. V první řadě nekupujte kompost, který se používá pro růst květin, a podobné produkty. Tyto komposty jsou upravené pro pěstování specifických druhů květin a rostlin a obvykle jsou více kyselé, protože to daným rostlinám vyhovuje. Konopné rostliny to ovšem příliš rády nemají.

Nyní je nutno říci, že konopné rostliny rostou v podstatě v čemkoliv; konec konců, je to pořád tráva a trávou zůstane. Když ale budete rostlinu co nejvíce hýčkat, také ona bude hýčkat vás v podobě vysokého výnosu, až přijde čas sklizně. Takže pokud můžete, vypravte se do svého místního growshopu. Největší výhodou použití země dobré kvality je to, že s ní nemusíte dělat nic nebo velmi málo. Nepotřebujete tedy například přidávat žádné živiny navíc.

část 3 / Volba semínek

Takže teď máme květináče vyplnění zeminou – a co je potřeba dále? Pěstování marihuany bez samotných konopných rostlin by samozřejmě bylo poněkud obtížné. Nejsnáze si rostliny obstaráte tak, že si je vypěstujete ze semínek. Semínka se prodávají ve většině států a dají se bez problémů objednat. Dokonce i v této aplikaci je zabudován obchod se semínky! Klepnutím zde přejdete do obchodu se semínky.

Nyní víte, kde získat semínka, a už slyším další otázku, kterou máte jistě na rtech: jaký typ druh semínek mám pěstovat? Je nutno říci, že je skutečně mnoho na výběr. Každá varieta má při pěstování své vlastní přednosti a možné zádrhele. Dobrou zprávou je to, že v podstatě nemůžete vybrat špatně. Neberte tedy výběr jako něco absolutně zásadního; trochu vám to ale usnadním: doporučuji zvolit některou z variet Indica.

Proč právě Indica? Existují dva základní druhy konopných rostlin: Indica a Sativa. Indica nedorůstá do příliš velké výšky a má krátké období květu, silné a široké stonky a široké listy. Sativa je pravým opakem, mohutně roste, takže získáte velké rostliny s úzkými listy a zejména během květu budou tyto rostliny mnohem vyšší než rostliny Indica.

Existují také hybridy obou druhů konopí, primárně se jedná o převažující Indica s menším zastoupením Sativa, nebo to může být naopak. Oba tyto druhy jsou vynikající, nicméně začátečník má větší šanci na úspěch s varietou Indica. Druhy Sativa mohou být nepředvídatelné a během květu se jejich velikost může ztrojnásobit. Velikost variet Indica se během květu maximálně zdvojnásobí, což je mnohem méně (zejména máte-li omezený prostor).

 

 • Indica leaf INDICA / characteristics
 • Couch-lock
 • Chilling
 • Appetite
 • Body High
 • Deep relaxation
 • Sleep Aid
 • Pain + Nausea Relief
 • Stress + Anxiety Relief
 • Some of our most famous Indica strains
  ICE, Northern Light, Blue Mystic, O.G. Kush
 

Variety Indica tudíž snáze zvládnete a nebudou mít v záloze tolik překvapení, a také jsou více odolné vůči stresu (a tudíž také pěstiteli vystaví menšímu stresu). Pěstiteli, který má ve „skříni“ pouze pár rostlin, bych rozhodně doporučil variety Indica. Nerad bych ovšem vyvoal dojem, že se variety Sativa pěstují obtížně; jestliže ale chcete maximálně zvýšit šanci, že napoprvé budete mít úspěch, lepší je volit některou z variet Indica.

Jistě zjistíte, že výběr je velmi široký. Na to, která varieta by byla vhodná, má každý svůj vlastní osobní názor. Vyberte si tedy sami, protože konec konců záleží především na tom, čemu dáváte přednost vy sami. Takže – předpokládejme, že nakonec jste si po menším nebo větším váhání vybrali. Výborně!

část 4 / Světlo

Rostliny nemohou růst bez přísunu světla, takže je potřeba získat lampu pro růst i pro květ (tedy lampu, která se dá použít pro obě fáze pěstování). Lampa je určujícím prvkem následné sklizně: čím více světla budou rostliny mít, tím větší výnos se získá. takže více světla znamená více trávy a větší výnos. Konopí se dá pěstovat dokonce i pomocí pouhé žárovky, vhodnější je ale použít svítidla, která jsou v konopném sektoru známá jako „TL lampy“ – vy je nejspíš znáte jako zářivky.

Abychom získali přiměřený výnos velmi dobré kvality, je potřeba sodíková výbojka 400-600W. Tyto lampy mají průměrný výkon, protože existují také typy 1000W a 2000W, a naopak i 150W a 250W. lampa 400-600W je pro naše potřeby dokonalá, protože její spotřeba je poměrně nízká, uvážíme-li množstí konopí, které lze s jejím využitím vypěstovat. Rozhodně je to úplně jiná třída, než když zapnete normální žárovku. Existuje ovšem mnoho typu osvětlení, takže se nenechte jen tak odbýt s ničím jiným než se sodíkovou výbojkou.

Vnitřní marihuana pěstování

Do začátku použijte nejlevnější a nejjednodušší design. Variety chlazené vzduchem nebo vodou je vhodnější vyzkoušet při další várce. 400W výbojka je schopna zajistit 200 gramů palic, 600W výbojka až 300 gramů. Jedná se o odhadovaný výnos, v jaký můžete jako začátečník doufat. Když získáte větší množství, můžete hovořit o štěstí. Budete-li dobří, obvykle po několika sklizních můžete doufat ve 300 gramů ze 400W výbojky a 400 gramů ze 600W výbojky. Obě tyto lampy jsou schopné velmi dobře osvítit jeden metr čtvereční, a také vydávají přiměřené množství tepla. Na to je potřeba nezapomínat.

Díky získanému náhledu se tedy dostáváme k dalšímu prvku, který je potřeba zakoupit: a tím je sací čerpadlo s filtrem z aktivního uhlíku. Konopné rostliny potřebují k růstu oxid uhličitý (CO2), který získávají z okolního vzduchu. Když nezajistíte přísun svěšího vzduchu do pěstební místnosti, dříve či později všechen oxid uhličitý spotřebují. A když se tak stane, jejich růst bude opožděný a rostliny budou méně zdravé.

Konopí rostou stan

Abychom tomu zabránili, je potřeba zajistit, aby se do místnosti dostával čerstvý vzduch. Vhodným prostředkem je extraktor vzduchu. Toto zařízení odčerpává vzduch s vyčerpaným CO2 a vypuzuje jej ven, a tím pádem zajišťuje automatický přísun svěžího vzduchu s CO2. Jinými slovy, nepotřebujete nezbytně čerpadlo, které bude vhánět čerstvý vzduch dovnitř. Můžete jej pořídit, pokud chcete, nezbytné to ale není.

Další výhodou extraktoru vzduchu je to, že také pomáhá odstraňovat typický zápach konopných rostlin během květu, a abychom zajistili, že tento zápach nepřitáhne pozornost zvnějšku, používá se extraktor spolu s uhlíkovým filtrem, který zápach odstraňuje. Pro každý extraktor existuje uhlíkový filtr, který je určený přesně pro něj.

Uhlíkový filtr je velká trubice vyplněná uhlíkem. Takzvaný aktivní uhlík má tu vlastnost, že absorbuje chemické látky, které způsobují pachy, a neutralizuje je. Skutečnost, že jeden uhlíkový filtr nebude fungovat věčně, je vcelku zřejmá. Jakmile se zaplní, budou se pachy opět dostávat ven ve větší míře. Jeden uhlíkový filtr obvykle stačí na pět sklizní, takže předtím, než jej bude nutno vyměnit, se dá používat zhruba jeden rok.

Dobrý extraktor se slušnými uhlíkovými filtry je výbava, kterou si při pěstování konopí rozhodně nemůžete dovolit opomenout. Bude to nejspíše jedna z těch dražších položek, jestliže právě začínáte, ale vyzkoušejte si, jak bude pěstování probíhat bez tohoto vybavení, a uvidíte sami, do jakých problémů se můžete dostat. Jestliže přežijete to, že se vás díky vůni z plantáže podaří najít, výnos z rostlin bude nízký právě díky nízkému množství CO2 ve vzduchu.

Abychom zajistitli, že nasávaný vzduch se v pěstírně rovnoměrně rozptýlí, je potřeba obstarat také jeden nebo více ventilátorů, které se postarají o cirkulaci vzduchu. Při zajištění cirkulace vzduchu, který se tak bude mezi sebou trvale mísit, lze pomocí ventilátoru docílit rovnoměrného rozložení teploty, vlhkosti vzduchu, a také CO2.

Bez ventilátoru se může stát, že v jedné části pěstírny budete mít 25 stupňů a v jiné 20. Teplo, které vydávají lampy, se díky ventilátoru rovnoměrně rozptýlí v celém prostoru, takže všude bude stejná teplota. Další výhodou ventilátoru, který bude přes rostliny foukat vzduch, je to, že rostliny budou mít mohutnější a silnější kmínky, což bude později znamenat lepší sklizeň.

část 5 / Výživa

To, že naše rostliny neporostou jen tak samy od sebe, je fakt; to znamená, že je potřeba jim zajistit také dobrou „potravu“. Rozhodně schvaluji tekuté organické živiny. Jak jsem již řekl, v dobré zemině se nachází dostatek živin, které stačí po celé růstové období. Pouze během posledních týdnů může být vhodné trochu živin přidávat, a k tomu se používají tekuté vyživující přípravky.

Pro pěstování indoor je potřeba pouze výživa pro období květu, vzhledem k tomu, že dokonce i v té nejlevnější zemině je dostatek živin pro růstovou fázi, pokud ovšem nebudeme příliš protahovat přípravnou fázi před vlastním růstem. Každá výživa pro rostliny je jiná, u všech je ale základem dusík, fosfor a draslík. Pro růst jsou nejužitečnější dusík a draslík, směs fosforu a draslíku je nejvhodnější během květu. Dobrá výživa pro období květu tudíž obsahuje hojné množství fosforu a draslíku, a také malé množství dusíku.

Nejlepší semena marihuany

Zde opět platí, že je potřeba volit speciální výživu pro konopí, protože vyživující přípravky pro rostliny se mezi sebou liší; do začátku je také vhodné držet se pouze jednoho výživového doplňku. Když sáhnete přímo po výživě pro konopí, získáte lepší pojem o tom, co výživa rostlin znamená, a také lepší budoucí sklizně, než při použití směsi pro domácí rostliny a podobných produktů s tím, že k výživě pro konopí přejdete až později.

V tomto článku jsme si probrali nejdůležitější témata: dobrá zem, světlo, semínka, větrání a cirkulace vzduchu. Nic dalšího již pro pěstování dobrého konopí nepotřebujeme, přinejmenším není nic dalšího, s čím bychom si měli dělat starosti. To není příliš a ani to není nic mimořádně náročného. Jedinou nevýhodou je nutnost přiměřené investice do vybavení, která může být zhruba 500 eur. To není příliš, ale ani málo. Velkou část „spolkne“ zejména lampa, a také vakuový extraktor. Pořád jste přesvědčeni, že si chcete vypěstovat vlastní konopí? Zůstaňte s námi.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.