Růstový Plán Pěstování Konopí

ZAČÍNÁME

Předtím, než začnete s pěstováním, musíte si na základě vašich znalostí o životním cyklu konopí vytvořit plán. Ujasněte si pár jednoduchých věcí než se do toho pustíte.

Nejdříve se musíte rozhodnout co vlastně chcete. Musíte si vybrat jaký styl pěstování a odrůda bude nejvíce vyhovovat vám a vaším podmínkám. Zajišťováním surovin a podkladů věnujte alespoň dva týdny.

Nezáleží na vašem rozpočtu a preferenci indoor či outdoor pěstování, skvělou kytku můžete vypěstovat prakticky z čehokoliv. Pokud máte přístup ke klonům od renomovaného pěstitele tak můžete následující odstavce přeskočit na kapitolu o vegetativním růstu.

Nicméně, většina samopěstitelů začíná svojí konopnou zahrádku od nuly, se semínky. Vybírejte svoje semínka s rozvahou. Správná genetika je základem dobrého růstu. Konopí je klasicky dvoudomá jednoletka. Naneštěstí, občas vykazuje intersexuální znaky. Tyto rostliny jsou hermafrodité a běžně je nazýváme "hermouši".

Pouze neopylované samičí rostliny produkují květ plný zábavy. Takže, pokud nemáte v plánu vytvořit novou odrůdu, samčí rostliny vám jsou k ničemu a musí být odstraněny před kvetením samičích rostlin, jinak vám je opylují. Samozřejmě nesmíte zapomenout na hermouše a taky je vytrhat. Jenom tak zaručíte že vaše palice budou 100% bez semen.

Jasným řešením jsou kvalitní feminizovaná semínka. Musíte však zůstat na pozoru, protože "pouze" v 99% případů s optimální péčí a podmínkami vám vynesou krásnou bezsemennou úrodu. Průměrné konopné rostlině to trvá přibližně 3-6 měsíců než můžete sklízet fakt prvotřídní skéro.

Se samonakvétacími odrůdami musíte zacházet v rukavičkách, abyste předešli zklamání. Opravdu zde není prostor pro chyby. Během pár týdnů, květiny přecházejí do květu nezávisle na světelném cyklu a mohou být sklizeny přibližně za 60-80 dní od vyklíčení.

Rodokmen je u samonakvétaček stejně důležitý jako u normálních odrůd, které rostou pod světlem s 12-12 světelným cyklem a ve fázi kvetení pak mohou být kdekoliv po 7-14 týdnů.

KLÍČENÍ (1 až 7 dní)

Germination

První krok k vypěstování vaší vyvolené květiny je klíčení semínka. Je rozumné začít vaší pěstitelskou dráhu správně takže se snažte klíčení nezkazit. Pokud to zpackáte, budete v koncích ještě předtím než jste vůbec něco začali dělat. Klíčení trvá přibližně mezi 1-7 dny než se objeví první kořínek.

Použití navlhčené vaty k naklíčení je ozkoušená klasika. Pokud jste ale zelenáč a nebo máte olšový ruce a bojíte se, že zničíte maličké kořínky tak vám doporučujeme náš Royal Quuen Seeds Starter Kit. Zahrabejte semínka a zahrajte si na pár dní hru na čekání. Víc jednoduché to nebude.

Odrůdy které mají v sobě více ze sativy si dávají s naklíčením na čas, obvykle kolem 4-7 dnů. Naklíčit nějaké indiky a různorodé hybridy trvá většinou kolem dne až dvou. Pro venkovky je ideálním časem k vysetí jaro jako pro většinu rostlin.

SAZENIČKY (2 týdny)

Seedling

Jakmile jsou vaše semínka vyklíčená, vstoupila do fáze sazeniček. Není to úplně to samé jako vegetativní růst, ale 18-24 hodin světla je běžné pro obě fáze.

I když plánujete pěstovat venku, tak rozhodně není na škodu nechat vaše sazeničky zesílit vevnitř než je vypustíte ven. Konopné sazeničky krásně rostou na sluncem zalitém parapetu.

Přechod z fáze sazeničky do fáze vegetativního růstu trvá přibližně 10-15 dní a poté začnou připomínat malinkaté konopné rostlinky. Perfektním domovem pro sazeničky je boxík se 70% vlhkostí vzduchu a teplotami okolo 20-25°C osvětleny bílou CFL žárovkou nebo LEDkou.

Nezapomeňte podpořit vaše sazeničky k vybudování hustého kořenového systému se zdravými kořínky. Pokud tedy nezasazujete přímo do finálního květináče, potom doporučujeme středně velký květináč s lehce pohnojenou zeminou.

VEGETATIVNÍ RŮST (2-8 týdnů)

Vegetation Phase Cannabis

Tato fáze je nejčastěji spojovaná s přesazením květiny. V průběhu růstu se stane, že květina přeroste svůj původní domov a ať je to rašelinový květináček či kokos je čas přesadit. Vaší prioritou je nezřízené rozšiřování kořenového systému a robustní větvení. Padesáti procentní vlhkost vzduchu a chladnější teploty okolo 20-24°C je ideál a pokud pěstujete z normální semínek, může toto prostředí dopomoci k růstu samic.

Pěstitelé samonakvétaček mají daleko méně času než groweři s normálními (světločivnými) rostlinami neboť samonakvétačky začnou kvést už přiblížně po 2-3 týdnech vegetativního růstu. Toto je ten důvod proč velká část pěstitelů zasazuje automatiky přímo do finálního květináče. Čas se s automatikama nepáře už od klíčení.

Světločivné odrůdy mohou být drženy ve vegetativním stádiu nekonečně dlouho, pokud pro ně zařídíte 18+ hodin světla a vhodné podmínky. Tento důvod dovoluje indoor pěstitelům mít mateřské květiny po celé roky a nutí venkovní pěstitele vysazovat na jaře. Ať už indoor nebo outdoor, 18+ hodin světla je ideální pro uchycení řízků.

Nezapomeňte alespoň pár týdnu před kvetením nebo pokud pěstujete venku tak před létem, přesadit květiny do posledního květináče.

Světločivky můžeme nechat vegetovat týdny i měsíce a můžeme si s nimi mezitím vyhrát a pořádně je prostříhavat a školit abychom co nejvíce znásobili výnos. Používáme metody jako FIM, LST nebo dokonce ScrOG. Pěstitelé samonakvétaček jsou bohužel omezeni časem.

KVETENÍ (6 až 12 týdnů)

Flowering Cannabis

V tomto stádiu se vy a vaše rostlina soustředí k produkci palic. Určitě sníte o krásné blízké budoucnosti plné palic s vrstvou pryskyřice. Nezapomeňte však snížit vlhkost vzduchu na 40-50% a udržujte teploty mezi 20-28°C.

Vaše rostlinka vám poprvé naznačí své pohlaví v prvotní fázi kvetení. Klasicky mezi prvními dvěma týdny, samičky vyvinou pestíky což jsou takové "chloupky", které prozrazují a potvrzují její feminitu.

Pokud vidíte "semenáčky" nebo cokoliv co připomíná shluk hroznů rašící kdekoliv na stonku rostliny tak máte samčí rostlinu. Pokud na rostlině pozorujete jak pestíky tak semenáčky tak máte hermouše a měli byste ho ihned vytrhnout.

Světločivné rostliny začnou produkovat květy dle světla které příjmají. Indoor pěstitelé změní světelný cyklus na 12-12 hodin světla aby uměle vyvolali produkci květů.

Venkovkáři to nechávají na matce přírodě. Ta rozhoduje o časovém rozvrhu rostliny a kvetení začne automaticky na přelomu léta a podzimu kdy dochází ke zkracování dnů. Venkovky mají delší a postupnější období květu. Pěstitelé v horní hemisféře přece jenom neberou říjen jako měsíc sklizně pro nic za nic.

Samozřejmě pro samonakvétací odrůdy neplatí to co pro normální neboť mají genetiku z Rumištního(Ruderalis) konopí. Automatiky začnou kvést přibližně měsíc po vyklíčení a preferují 18+ hodin světla i pro kvetení. V tomto světelném cyklu budou daleko více produktivní, ale nezapomeňte, pro světločivky to znamená že nezačnou kvést.

Doba kvetení záleží na genetice, která ve vaší rostlině převládá. Pro indiky a hybridní světločivky to je příbližně 7-10 týdnů a pro sativy 10-14 než budou zcela zralé.

Automatiky kvetou pouze 30-45 dní a mají daleko rychlejší a náhlejší přechod do kvetení. Vybrat si feminizované samonakvětačky je skvělá volba pro začátečníky, kteří nechtějí mít semínka v palicích.

Nejlepší způsob jak zjistit zda je vaše rostlina připravená ke sklizení je vzít si lupu a kouknout na se pryskyřicí přeplněné palice. Na nich najdete takové chloupky(trichomy) a podle jejich barvy určíte zda je rostlina připravená. Pokud mají trichomy jantarovou barvu a jsou mléčně zakalené máte vyhráno.

Jakmile je vaše rostlina zralá tak si vezměte ostré nůžky a pusťte se do sklizně. Sklizenou rostlinu nechejte schnout v papírových pytlích nebo jí pověste v pokojové teplotě a 50% vlhkosti vzduchu. Po dvou týdnech si konečně můžete ubalit.

Royal Queen Seeds Genetics

Royal Queen Seeds produkuje řadu z nejlepších evropských odrůd konopí a zajišťuje tak pro své pěstitele přístup k těm nejlepším odrůdám marihuany.

Buy at RQS

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.