Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Steven Voser

Všichni víme, že konopí roste nejlépe v oblastech s teplým létem a dostatkem slunečního svitu. Protože se však jedná o tak všestrannou a odolnou plodinu, možná vás zajímá, zda je možné konopí pěstovat i v chladném počasí. Naštěstí ano, ale je třeba mít na paměti několik klíčových tipů a triků.

V tomto článku vás seznámíme se vším, co potřebujete vědět o pěstování konopí během chladných zimních měsíců.


Jak na to od začátku - výběr ideální genetiky

Každé pěstování konopí je dáno genetikou. Pokud plánujete pěstování v zimě nebo v chladném počasí, je vaší nejlepší šancí na dosažení slušné sklizně investovat od začátku do správné genetiky.

V ideálním případě se budete chtít poohlédnout po kmenech s genetikou spojenou s chladnějšími oblastmi zeměkoule. Například kmeny s dominancí indiky a krajové odrůdy z horských oblastí Asie bývají mnohem vhodnější pro chladnější teploty než sativy.

Samonakvétací kmeny jsou další skvělou volbou pro pěstitele žijící nebo pěstující v chladných oblastech. Konopí ruderalis, odrůda konopí, která se kříží s klasickými indikami a dává potomkům samonakvétací vlastnosti, pochází ze střední/východní Evropy a Sibiře a je známá svou mimořádnou odolností. Navíc díky tomu, že se samosprašné rostliny dostanou ze semínka do poupěte za pouhých 8 týdnů, jsou optimální pro mimořádně časnou jarní nebo pozdně podzimní sklizeň.

Jak chladné počasí ovlivňuje rostliny konopí

Při pěstování konopí v chladném počasí nebo v zimě existují dva hlavní problémy. První z nich je šok pro kořenový systém rostlin.

Zdravé kořeny jsou srdcem a duší zdravé rostliny konopí a chladné počasí může přímo ovlivnit zdraví kořenů rostliny.

Cómo afecta el frío a las plantas de marihuana

Jakmile teplota půdy klesne pod 12 °C, metabolismus konopí se začne výrazně zpomalovat. Rostlina se tak bude marně snažit přijímat vodu, živiny a kyslík z půdy a mnoho enzymatických procesů potřebných k růstu se zastaví. Časem bude rostlina pravděpodobně trpět zpomaleným růstem nebo může dokonce začít vadnout.

U některých odrůd může chladné počasí také vyvolat hermafroditismus, což znamená, že rostlina produkuje jak pylové váčky, tak květy, což vede k samoopylení a následnému dramatickému snížení výnosů.

Cómo afecta el frío a las plantas de marihuana

Druhým hlavním problémem při pěstování konopí v chladném počasí jsou plísně, zejména pokud je ve vzduchu vlhko.

Vlhkost ze srážek, sněhu nebo mrazů se může nahromadit a zachytit na listech nebo květech rostliny, což vyvolá problémy s plísněmi, kterých je velmi těžké se zbavit. To může způsobit, že květy rostlin shnijí mnohem dříve, než jsou připraveny ke sklizni.

Cómo afecta el frío a las plantas de marihuana

Jak moc může být konopí studené?

To vede k další otázce: Jak moc může být konopí studené, než nastanou problémy? Abychom mohli odpovědět na tuto otázku, musíme nejprve zvážit ideální teplotu pro rostliny konopí.

Rostliny konopí jsou většinou nejšťastnější při teplotách mezi 20-25 °C, v závislosti na tom, v jaké fázi životního cyklu se nacházejí. Například rostliny ve vegetativní fázi preferují vyšší teploty, protože se v této fázi obvykle nacházejí během vrcholných letních měsíců. Stejně tak kvetoucí rostliny mají rády o něco nižší teploty, protože se v této fázi obvykle nacházejí na začátku podzimu. Ideální teplota půdy pro zdravý a stabilní růst kořenů se přitom pohybuje mezi 15-20 °C.

Pokud se trochu odchýlíte od těchto ideálních teplot, vaše rostliny to nezabije. Koneckonců, konopí rostoucí ve volné přírodě není vždy vystaveno tomuto ideálnímu rozmezí. Pokud však pěstujete v indooru a máte možnost pečlivě kontrolovat každý aspekt svého pěstování, udržování těchto teplot zajistí, že vaše rostliny porostou co nejlépe.

Jak na extra pozdní (nebo časnou) sklizeň

Jedním z důvodů, proč možná uvažujete o pěstování konopí v nejchladnějších měsících roku, je snaha získat dodatečnou úrodu, a to buď před klasickou sezónou, nebo po ní. V takovém případě doporučujeme vysadit samonakvétací rostliny a nechat je vyklíčit buď pozdě na podzim, nebo nejlépe později v létě.

V závislosti na době kvetení konkrétní odrůdy, kterou pěstujete, mohou být vaše rostliny připraveny ke sklizni buď v polovině zimy (pokud jste semena naklíčili na podzim), nebo v polovině podzimu (pokud jste je naklíčili v létě).

Upozorňujeme, že tato technika funguje pouze v oblastech s mírnou zimou nebo teplým jarem. Tuto techniku nezkoušejte, pokud žijete v oblasti s krutými, studenými zimami a nestabilními jarními teplotami. V těchto oblastech si budete muset postavit skleník, abyste rostliny ochránili před povětrnostními vlivy.

Jaký vliv mají nízké teploty na kvetoucí rostliny konopí?

Mnoho indoor pěstitelů se rozhodne snížit teploty ve své pěstírně během fáze kvetení. To pomáhá napodobit přirozený pokles teploty, kterému by byly rostliny vystaveny při pěstování venku, a může také pomoci podpořit vývoj květů, protože rostlina se připravuje na zimu a soustředí se na reprodukci. Mnoho pěstitelů také zjistilo, že postupné snižování teplot v pěstební místnosti může pomoci podpořit tvorbu květů s fialovými odstíny.

Consejos para cultivar marihuana en climas fríos

Lze pěstovat konopí venku v zimě?

Ne. Pokud nežijete v oblasti s velmi mírnými zimami a nízkými srážkami, nedoporučujeme pěstovat konopí venku v zimě, protože obvykle skončíte s nemocnými rostlinami a/nebo špatnou úrodou.

Pokud se přece jen pokusíte o pěstování několika venkovních rostlin během zimy, nezapomeňte se řídit těmito radami, abyste je udrželi zdravé a dosáhli co nejlepších výsledků:

  • Udržujte kořeny rostlin v teple. Použití tepelných rohoží, které udržují teplotu půdy nad 12 °C, pomůže minimalizovat stres kořenové zóny rostlin a podpoří zdravý vegetační růst a kvetení.
  • Chraňte rostliny před deštěm nebo sněhem. Nezapomeňte, že jakákoli vlhkost zachycená na listech nebo pupenech rostliny může způsobit vážné problémy s plísněmi.
  • Zjistěte si termíny. Pokud vaše rostliny rostou venku, nezapomeňte je přenést dovnitř dříve, než se venkovní teploty příliš ochladí.

Vyhněte se světelnému stresu nebo převegetování (při přesunu rostlin do interiéru)

Pokud potřebujete své rostliny konopí přenést dovnitř, abyste je ochránili před krutou zimou, postupujte opatrně. Věnujte velkou pozornost denním hodinám a teplotám a snažte se těmto podmínkám přizpůsobit i v interiéru.

Pokud vaše rostliny začaly kvést, budete muset být ještě opatrnější. Pokud jim v interiéru dopřejete více světla, než dostávaly venku, mohou se vrátit zpět do svého vegetačního cyklu. Tento proces se nazývá revegetace a způsobuje rostlinám extrémní stres.

Consejos para cultivar marihuana en climas fríos

Vynucení kvetení venku

Pokud nemůžete včas přesunout rostliny do interiéru, abyste je zachránili před zimou, naplánujte si to dopředu a zvažte nucené kvetení rostlin venku. Nejjednodušší způsob, jak to provést, je přikrýt rostliny během jejich nových "nočních" hodin světlo nepropouštějící konstrukcí nebo textilií (například plachtou). Tím v nich vzbudíte dojem, že se začíná měnit roční období, a ony se podle toho vrhnou do fáze kvetení.

Přemístěte rostliny do skleníku

Skleníky vám v podstatě dávají svobodu pěstovat konopí po celý rok za předpokladu, že máte dostatečnou kontrolu nad osvětlením, teplotou a vlhkostí uvnitř skleníku. Pokud uvažujete o využití skleníku k pěstování vlastního konopí, zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

  • Počáteční náklady na stavbu a zřízení skleníku se mohou rychle vyšplhat a obvykle převýší náklady na zřízení indoorové pěstírny/stanu.
  • Skleníky umožňují využívat sílu slunce po celý rok (pokud je ve vaší oblasti dostatek slunečního světla).
  • Pěstování ve skleníku pomáhá chránit rostliny před zvědavými pohledy.

Proč pěstitelé ze staré školy vítají chladné počasí

Systémy HID ze staré školy vyzařují velké množství tepla i světla. Udržování rostlin konopí ve vegetativním růstu pomocí MH žárovky při více než 18hodinovém světelném cyklu je ve skutečnosti v chladném počasí jednodušší a představuje jednoduchou metodu, jak uchovat matečné rostliny a/nebo řízky během zimních měsíců.

Kvetení s osvětlením HPS a vegetace s žárovkami MH obvykle vyžaduje pořádné chlazení vzduchem. Pěstitelé ze staré školy mohou chladné počasí využít ve svůj prospěch a zároveň ušetřit nějaké peníze za klimatizaci. Někteří dokonce přidávají další světla, aby zvýšili výnosy, když se ochladí.

Proč musí pěstitel nové generace v zimě přitopit

Systémy LED osvětlení rychle předhánějí žárovky HID jako kultivační lampy, které si vybírají pěstitelé konopí na přelomu tisíciletí, ale tato technologie se ještě musí zdokonalit. Světla LED jsou chladnější, protože téměř 75 % energie vyzařují ve formě světla. To je po většinu času fantastické a obvykle to umožňuje snadnou kontrolu prostředí v pěstebním stanu.

V zimních měsících nemusí však LED osvětlení vydávat dostatečné množství tepla. Jednoduchým řešením je zvýšení teploty. Bohužel to může znehodnotit úspory na účtech za elektřinu, kterých se dosáhne provozem LED diod s nízkým příkonem.

Problémem u systémů LED v chladném počasí může být také vysoká relativní vlhkost vzduchu, do pěstírny tak budeme muset rozhodně během fáze květu přidat pohlcovač vlhkosti vzduchu.

CFL lampy jsou během delšího období chladného počasí víceméně zbytečné, ani žárovky s nejvyšším dostupným příkonem 300 W nedokážou vygenerovat dostatečné množství tepla, které by omezilo mrazivou zimu.

Hniloba květů je skutečnou hrozbou pro pěstitele, kteří pěstují v chladném počasí s osvětlením nové generace, jako jsou LED a CFL lampy. Hydroponie a LED diody mohou být v chladném počasí receptem na katastrofu, protože jak hniloba kořenů, tak plíseň květů mohou být skutečnou hrozbou, pokud je teplota napájecí vody nižší než pokojová teplota a relativní vlhkost vzduchu přesahuje 60 % během kvetení.

Consejos para cultivar marihuana en climas fríos

Jediným dlouhodobým řešením je celoroční kontrola prostředí; sledujte teploměry a v případě potřeby provádějte úpravy. Je mnohem snazší vytápět pěstební místnost v zimě, než chladit dusnou HID pěstební show v létě.

Pěstitelé HID ze staré školy se mohou vyhnout zapínání vytápění během cyklu stmívání, pokud svá světla spustí během chladných zimních nocí. Denní teploty jsou obvykle o něco vyšší, takže by to mohlo být možné.

Příznivci LED osvětlení čelí perspektivě, že budou muset vytápění spouštět prakticky nepřetržitě. Možná, že kombinace HID a LED je pro moderního indoor pěstitele konopí nejrozumnějším kompromisem v mrazivých podmínkách.

Málem bychom zapomněli zmínit, že pěstování konopí v chladném počasí má obrovskou výhodu v tom, že zvyšuje šanci, že některé odrůdy budou vykazovat krásné lila a tmavě fialové odstíny palic, po kterých každý pěstitel trávy touží nejvíce.

Pět nejlepších odrůd pro pěstování v chladném počasí

S nejlepším pěstebním systémem, který odpovídá vašim potřebám, snad dosáhnete vynikajících výsledků. Protože svému zařízení věnujete takovou péči, možná budete chtít také pečlivě vybrat kouzelnou přísadu. Všechna tyto odrůdy si u nás můžete objednat již nyní.

CRITICAL

Najdete jen málo tak odolných rostlin konopí jako náš kmen Critical. Tato odrůda dobře poroste i v chladném podnebí na severní polokouli. Doba kvetení kolem 7 týdnů zaručuje rychlé výsledky. Krátká výška je snadno zvládnutelná i v omezených podmínkách pěstování. Pokud budete odrůdu Critical pěstovat v indooru, tak vyroste pouze do výšky 80-140 cm. Květy mají sladkou, zemitou vůni a dokáže vyprodukovat kolem 550-600 g/m².

Tento hybrid vděčí za své sativa vlastnosti odrůdě Skunk a za svou dominantní indikovou stránku afghánským původním odrůdám. Afghánské rostliny mají svůj původ ve vysoce silných a odolných rostlinách z pohoří Hindúkuš. Proto si budete moc užít čisté účinky, které uvolní tělo i mysl, mimo jiné díky 18% obsahu THC. Dokud nevyzkoušíte naši odrůdu Critical, tak nebudete vědět, o co vaše pěstování přichází.

Critical

Critical
23_genetic background_1 Afghani x Skunk
33_Yield indoors_1 550 - 600 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 140 cm
25_flowering time_1 7 - 9 týdny
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 60%
34_yield outdoor_1 600 - 650 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 Konec září
22_Effect_1 Tělesná uvolněnost, Těžké, Vyklidněné

Koupit Critical

WHITE WIDOW

Odrůda White Widow je známá po celém světě, zejména mezi cestovateli do Amsterdamu. Amsterdam a další Nizozemská města, která turistům umožňují kouřit konopí, mají White Widow důsledně na skladě ve svých coffee shopech. Na tomto kmeni je něco, díky čemu se v Nizozemsku dobře prodává. Možná je to ta vlhká vůně borovice. Možná je to smyslné opojení, které umně vyvažuje vlastnosti sativy a indiky. Možná je to silným psychedelickým dopadem až 19% obsahu THC.

Pro mnoho kuřáků, kteří konopí kouřili poprvé, to byl úvod či seznámení se s konopím. A vy jako pokročilí uživatelé byste měli zvážit její zavedení do vaší zahrádky. Vůně této odrůdy je štiplavě zemitá s náznaky koření, kterou budete muset maskovat. Rostliny v indooru vyrostou do výšky mezi 60 - 100 cm a jsou vhodné pro diskrétní pěstitele. Výnosy dosahující až 450-500 g/m² jsou už pouhou třešinkou na dortu.

White Widow

White Widow
23_genetic background_1 White Widow S1
33_Yield indoors_1 450 - 500 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 8 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 19%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 50%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 190 cm
27_harvest period_1 Začátek října
22_Effect_1 Silné, Vyklidněné

Koupit White Widow

SKUNK XL

Odrůda Skunk se proslavila ve všech stoner hotspotech po celém světě. Dokonce se stal terčem zájmu médií jako obzvláště silná forma konopí s vysokým obsahem THC. Ve skutečnosti se obsah THC v kmenech Skunk může značně lišit. Skunk bývá ceněn spíše pro euforické vzrušení, které přináší, spolu s bohatou, kořeněnou chutí. Například odrůda, kterou prodáváme, má obsah THC 17 %, což je příjemně vyváženo zvýšeným obsahem CBD. To znamená, že naše konkrétní odrůda by měla podporovat uklidňující, šťastné pocity. Je také geneticky vyvážená, rovnoměrně rozdělená mezi sativu a indiku.

Pokud vám tento zážitek zní dobře, může být váš během relativně krátké doby. Doba kvetení naší odrůdy Skunk XL je obvykle 7-8 týdnů. Při pěstování venku může rostlina dosáhnout maximální výšky 2 metry. V indooru se vše stává zvládnutelnější při výšce 60-100 cm. Výnosy této odrůdy se v outdooru pohybují mezi 625-675 g na rostlinu, zatímco v indooru se pohybují kolem 600-650 g/m²

Skunk XL

Skunk XL
23_genetic background_1 Skunk 1 x Afghan
33_Yield indoors_1 600 - 650 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 8 - 9 týdnů
29_THC_1 THC: 17%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 50%
34_yield outdoor_1 625 - 675 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 200 cm
27_harvest period_1 říjen
22_Effect_1 Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit Skunk XL

ROYAL DWARF

Tato malá rostlinka s sebou přináší obrovskou hodnotu! Odrůda Royal Dwarf je kompaktní hybrid, který vyvolává bzučivý high v celém těle. Je to výsledek obsahu THC přesahujícího 13 % se silnými účinky sativy. Genetika této rostliny také vděčí za mnohé ruderalisu, což vede k takové síle, stabilitě a malé velikosti, která umožňuje konopí přežít ve volné přírodě. Takto silná genetika vznikla díky křížení Skunku a odrůdy Easy Bud, které přináší to nejlepší z obou světů, zejména sladkokyselou citrusovou chuť.

Příhodný vzrůst této rostliny usnadňuje její diskrétní pěstování. I venku rostlina zřídkakdy přesáhne 90 cm, v indooru dosahuje výšky 40-60 cm. Skromný výnos této rostliny se pohybuje v rozmezí 30-80 g na rostlinu venku a nebo 150-200 g/m² v indooru. Trvá 8-9 týdnů od výsevu, než si na vlastní kůži vyzkoušíte spokojenost s touto snadno pěstovatelnou rostlinou.

Royal Dwarf

Royal Dwarf
23_genetic background_1 Skunk x Ruderalis
33_Yield indoors_1 150 - 200 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 70 cm
25_flowering time_1 6 - 7 Týdny
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 30 - 80 gr/plant
32_plant height outdoors_1 50 - 90 cm
27_harvest period_1 9-10 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Kreativní, Motivující

Koupit Royal Dwarf

NORTHERN LIGHT AUTO

Klasická indika Northern Lights je další oblíbenou součástí holandských coffee shopů. Také výdejny v Severní Americe zaznamenaly po tomto kmeni vysokou poptávku. Její indika-dominantní vlastnosti jsou dodávány s výraznou chutí. Kořeněné tóny země a borovice připomínají afghánské dědictví této rostliny. Kombinace ovocných chutí vytváří komplexní a smyslný profil. Jediné, co by mohlo tento kmen potěšit, je rychlejší růst. A právě zde se do hry vložila šlechtitelé z Royal Queen Seeds.

S tak atraktivní rostlinou by byla škoda, kdyby ji některé části světa nemohly pěstovat. Proto jsme ji vyšlechtili s genetikou ruderalis a vytvořili tak naši exkluzivní odrůdu Northern Light Auto. Nyní si i vy můžete vychutnat tento kultovní kmen, ale připravený ke sklizni již za pouhých 5-7 týdnů kvetení. Obsah THC ve výši 14 % vede k povznášejícímu, příjemně zvládnutelnému opojení. A výnosy jsou úctyhodné. Jakmile bude tato rostlina připravena ke sklizni, lze očekávat 170-220 g na rostlinu venku a 500-550 g/m² v indooru.


Northern Light

Northern Light Auto
23_genetic background_1 Northern Light x Ruderalis
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 120 cm
25_flowering time_1 6 - 8 Týdnů
29_THC_1 THC: 14%
28_Type Blend_1 Sativa 0% Indica 80% Ruderalis 20%
34_yield outdoor_1 170 - 220 gr/plant
32_plant height outdoors_1 130 - 160 cm
27_harvest period_1 10-12 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Čisté, Povznášející

Koupit Northern Light Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37823 recenzí