Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Steven Voser

Přehled pěstování konopí v indooru.


"Hej kámo, měl bych si vypěstovat vlastní trávu!"

Pokud milujete konopí, tak je dost možné, že jste někdy řekli a nebo si mysleli něco podobného. Inu, pokud jste konečně připraveni ušpinit si ruce a ponořit se do světa pěstování konopí, tak máte štěstí.

Níže naleznete kompletní přehled všech základních konceptů pro vypěstování skvělého indoorového konopí.

Video id: 810859329

Proč pěstovat konopí v indooru?

Pěstování konopí v indooru má mnoho výhod:

  • Celoroční sklizně
  • Konzistentní výpěstek
  • Kontrola pěstebního prostředí
  • Kontrola kvetení (u světločivných rostlin)
  • Soukromí
  • Méně škůdců

Jaké nástroje a vybavení potřebuji pro pěstování konopí v indooru?

K vypěstování kvalitního indoorového konopí potřebujete následující:

Vyhrazený pěstitelský prostor

Může se jednat o volnou místnost, DIY stan či skříň, upravený nábytek a nebo lze využít i starou lednici!

DESIGNATED GROW SPACE
Teploměr/vlhkoměr

Přístroje pro sledování teploty a vlhkosti ve vaší pěstírně.

THERMOMETER/HYGROMETER
Nůžky

Zastřihávání, upravování a manipulace s konopnými rostlinami může odemknout jejich plný potenciál a vyprodukovat větší, hustší a silnější sklizeň.

THERMOMETER/HYGROMETER
Ph a PPM metr

Tyto přístroje vám pomohou měřit pH a elektrickou vodivost vašeho média, díky čemuž můžete zaručit, že vaše rostliny mají přístup ke všem živinám, které jim dáváte.

THERMOMETER/HYGROMETER
Lux metr

Konopné rostliny milují světlo a lux metr vám pomůže změřit a optimalizovat světlo ve vaší pěstírně.

THERMOMETER/HYGROMETER
Časovače

K automatizaci světelného cyklu.

THERMOMETER/HYGROMETER
Provázek

K uvázání vašich rostlin pro různé pěstitelské techniky. Je vhodné použít pořádný zahradnický drát či něco podobného, aby nedošlo k poškození vašich rostlin.

THERMOMETER/HYGROMETER
Kbelíky/odměrky

K odměření hnojiv.

THERMOMETER/HYGROMETER
Lupa

K inspekci trichomů během kvetení a také k inspekci listů kvůli škůdcům či jiným problémům

THERMOMETER/HYGROMETER
Zahradnické kolíky

K podpoře těžkých větví během kvetení.

THERMOMETER/HYGROMETER
Hnojiva

Hnojiva jsou dostupná v několika formách, ale vaše rostliny budou vyžadovat dostatečné množství živin k vyprodukování kvalitní sklizně.

THERMOMETER/HYGROMETER
Květináče

11litrové plastové květináče jsou stálicí u většiny indoorových pěstitelů. Nicméně látkové květináče či jiné smart poty jsou také vhodné. Na jeden m² pěstitelského prostoru se vejde asi devět 11 litrových květináčů.

THERMOMETER/HYGROMETER
Starter Kit Pro semenáčky

Naše Starter Kity obsahují feminizovaná či samonakvétací semínka a propagátor, díky čemuž je velice snadné vytvořit perfektní prostředí pro vaše semenáčky.

THERMOMETER/HYGROMETER

Naše Starter Kity obsahují feminizovaná či samonakvétací semínka a propagátor, díky čemuž je velice snadné vytvořit perfektní prostředí pro vaše semenáčky.

Výběr toho nejlepšího místa pro pěstování indoorového konopí

Pěstitelé mají mnoho možností při výběru ideálního místa pro pěstování. Níže naleznete přehled těch nejlepších míst a také se podíváme na jejich výhody i nevýhody.

  • Sklep

Sklep je v podzemí a jedná se o skryté místo pro pěstování konopí. Sklepy obvykle nemají okna a tudíž se nemusíte bát, že bude unikat světlo - jsou tedy ideální pro pěstitele světločivných rostlin. Sklepy jsou také obvykle relativně velké a poskytují tak více než dost místa pro vypěstování velké sklizně. Také si jistě všimnete, že ve sklepě je po celý rok relativně stejná teplota a teplota se v nich dá velice snadno regulovat bez ohledu na roční období.

Většina sklepů má nějakou formu ventilace. Buďte však na pozoru před tím, kde tato ventilace ústí, jelikož není vhodné, aby závan terpenů vál přímo do sousedovic okna. Kvalitní uhlíkový filtr by měl odstranit jakýkoliv podezřelý zápach.

  • Garáž

Pokud ji nepoužíváte pro parkování vašeho auta, pak je dost možné, že v garáži máte pouze různé zahradní vybavení. V garážích je poměrně chladno během léta a poměrně teplo během zimy, díky čemuž se v nich dá velice snadno regulovat teplota. Pokud budete mít stan v garáži, tak je také daleko méně nápadný, než pokud ho budete mít v ložnici či obývacím pokoji.

Garáže nemají obvykle stejně dobrou izolaci jako zbytek domu. Ujistěte se tedy, že zacpete jakékoliv mezery či díry, kterými by mohl projít zápach vašeho výpěstku. Pokud nepoužíváte stan či skříň, tak zatemněte všechna okna, jelikož jasná barva pěstitelského osvětlení jistě vzbudí podezření.

Výběr toho nejlepšího místa pro pěstování indoorového konopí
  • Půda

Půda je jedno z nejbezpečnějších míst pro pěstování konopí. Návštěvy nemají absolutně žádný důvod, proč jít na půdu a často se na ni lze dostat pouze skrze žebřík či nějaké zapadlé schůdky. Většina půd je také kompletně bez oken a tudíž nebude nikudy procházet světlo, které by mohlo prozradit vaše pěstování či narušit růst vašich rostlin.

Je dost možné, že na půdě nebudete mít žádné zásuvky a pokud natáhnete prodlužovací kabel z domu na půdu, tak to může být trochu podezřelé. Pro zvýšenou diskrétnost tedy nechte nainstalovat nějaké zásuvky. Pokud nebudete používat LED osvětlení, tak je také vhodné použít větráky k ochlazení místnosti.

  • Skříň

Konopí můžete vypěstovat prakticky kdekoliv ve vašem domě, pokud si postavíte skříň, neboli grow box. Stačí vám pár základních materiálů, jako je PVC trubka, kobercová páska, ruční pila, dobré osvětlení a ventilátor. Navíc si můžete postavit skříň na míru tak, aby se vešla kamkoliv, kam budete chtít.

Výběr toho nejlepšího místa pro pěstování indoorového konopí

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí