Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Luke Sumpter


Samonakvétací konopné odrůdy jsou ideální volbou, pokud chcete snadno a rychle vypěstovat konopí. Tyto odrůdy mají vyšší odolnost vůči živlům, rychleji rostou a mohou kvést bez ohledu na délku světelného cyklu. Díky těmto vlastnostem jsou ideální volbou pro začátečníky i pokročilé pěstitelé. Vzhledem ke své odolnosti se o ně ani nemusíte moc starat a pokud dojde k nějaké chybě, tak lze poměrně snadno napravit. Nicméně pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků a kvality, pak je důležité se věnovat několika věcem. První takovou věcí je správný substrát.

Samonakvétací odrůdy obsahují genetiku z poddruhu zvaného Cannabis ruderalis (Konopí rumištní). Tento poddruh se vyvinul v odpovědi na extrémní počasí a krátký světelný cyklus, se kterým se můžeme setkat na Sibiři. Výsledkem tohoto přizpůsobení je odolnější povaha samonakvétacích odrůd a také fakt, že nejsou moc vybíravé co se substrátu týče. Nicméně abychom jim pomohli dosáhnout svého plného potenciálu, pak je vhodné je zasadit do optimálního substrátu.

Lehká a Vzdušná Půda

Samonakvétací odrůdy preferují lehké a vzdušné substráty a vyžadují menší množství živin, než světločivné rostliny. Pro pěstování samonakvétacího konopí je vhodné investovat do speciální lehké půdy pro konopí (např. Lightmix) a nebo si vytvořit vlastní substrát. Vyvarovali bychom se koupi předem připravených strubstrátů v klasickém květinářství či hobby obchodě, jelikož tyto substráty mají často vysoký obsah živin, jako je například dusík.

Těžká půda způsobí samonakvétacím odrůdám zbytečný stres, zabrání správné tvorbě kořenů a ty se pak nebudou moci dostat k dostatečnému množství vody či vzdzcgz,

Níže naleznete základní recept na substrát, který obsahuje dostatečné množství živin a také je dostatečně vzdušný.

  • 3 části rašeliny
  • 3 části kompostu
The Best Soil For Growing Autoflowering Cannabis
  • 2 části mokrého perlitu
  • 1 část mokrého vermikulitu
The Best Soil For Growing Autoflowering Cannabis

S hnojivem opatrně!

Samonakvétací odrůdy jsou často krátkého a kompaktního vzrůstu, což je genetická vlastnost, kterou podědili po Rumištním konopí. Tato charakteristika je společně s jejich rychlým růstem typická pro samonakvétací odrůdy a znamená to, že nevyžadují veliké množství dodatečných živin.

Většina samonkvétacích odrůd je pouze pár týdnů ve vegetativní fázi a tudíž nepotřebují tolik živin během této fáze. Pokud je pohnojíte příliš mnoho, tak je můžete popálit či dokonce zabít, takže hnojte opatrně!

Během fáze semenáčku nebudou vaše samonakvétací odrůdy vyžadovat žádné živiny. Doporučujeme začít s přidáváním živin po 2 týdnech od vyklíčení, ale pouze opatrně.

Samonakvétací odrůdy nepotřebují mnoho živin ani během fáze kvetení. Rozhodně můžete aplikovat boostery pro podporu květu, ale méně je více v tomto případě. Při hnojení pečlivě sledujte svou rostlinu a aplikujte hnojivo pouze tehdy, kdy je to třeba.

Substrát a jeho pH

Stupnice pH udává, jak kyselá nebo zásaditá je daná látka. Stupnice obsahuje 14 hodnot, přičemž 7 je neutrální, čísla nižší než 7 jsou kyselá a čísla vyšší než 7 jsou zásaditá. Půda může mít různé pH a různým rostlinám se v ní daří různě. Samonakvétací odrůdy jsou podobné světločivným odrůdám v tom, že preferují mírně kyselé půdní prostředí.

Pěstitelé by se měli snažit udržovat půdu v optimálním rozmezí pH 6,0-6,5. Pokud kupujete půdu, ujistěte se, že je produkt vhodný z hlediska kyselosti. Pokud potřebujete regulovat pH půdy, je k dispozici řada produktů, které toho umožňují dosáhnout.

PH Soil Cannabis

Mikroorganismy

Půda, ve které rostou vaše samonakvétací rostliny, není jen médium, ve kterém sedí kořeny, zatímco rostlina roste - je to mnohem víc. Půda je rozmanitá a prosperující síť života, která zahrnuje symbiotické organismy i škůdce.

Ať už pěstujete rostliny v interiéru v pěstírně, ve stanu, nebo venku ve skleníku či na zahradních záhonech, půdu můžete doplnit o prospěšné mikroorganismy.

Jak jistě vědí všichni pěstitelé, zejména ti, kteří pěstují své plodiny ve venkovním prostředí, existuje mnoho škůdců, kteří mají chuť na čerstvé listy, kořeny, stonky a květy konopí. Tito živočichové mají mnoho podob a mnoho z nich se zdržuje v půdě. Problémem mohou být parazitické háďátka, která požírají kořeny konopí z vnitřní i vnější strany.

Pěstitelé mohou půdu doplnit dravými háďátky, která se těmito vetřelci živí a snižují jejich počet v oddenku.

Dalším mikroorganismem, který prospěje půdě vašich samonakvétacích rostlin, jsou mykorhizní houby. Tento typ hub vytváří s kořeny vašich rostlin symbiotický vztah. Kořeny rostlin konopí produkují exudáty, různé výměšky včetně cukrů. Prospěšné houby se přichytí na kořeny a živí se těmito cukry. Na oplátku fungují jako prodloužení kořenového systému, zasahují na větší plochu, než by rostlina mohla dosáhnout sama, a přenášejí živiny z dálky.

Kromě toho, že mykorhizní houby pomáhají rostlinám získávat živiny z půdy, mohou pomáhat zachycovat a hubit škůdce, jako jsou parazitické hlístice.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí