Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds


By Steven Voser

Nenechte se po sklizni vyvést z míry - naučte se, jak chránit své palice před plísní v závěrečných fázích pěstování.


Co způsobuje plesnivění konopných květů?

Plíseň, která se může objevit na květech konopí a kterou pěstitelé hovorově nazývají "hniloba květů", způsobuje druh

Botrytis cinerea, nekrotrofní houba, která roste také na hroznech, jahodách, rajčatech a dalším ovoci a zelenině.

Botrytis se daří v teplém a vlhkém podnebí a napadá živé buňky rostlin nebo plodů, přičemž se živí odumřelou hmotou. Vyvíjí se na stoncích živých rostlin konopí nebo sklizených květů a pomalu se rozrůstá směrem ven, což je obzvláště obtížné odhalit. Obvykle v době, kdy botrytidu spatříte na povrchu pupenu, již téměř úplně zničí jeho vnitřek a zanechá ho mokrý, slizký a zapáchající.

How to Avoid Mouldy Weed During Drying and Curing

Jak zabránit plísni po sklizni

V pěstební místnosti patří mezi zásady prevence plísní udržování optimální teploty a relativní vlhkosti a správná cirkulace vzduchu. Po sklizni budete chtít dodržovat naprosto stejné zásady, abyste se vyhnuli ztrátě těžce vydřených palic.

Sušení

Květy konopí mají při sklizni vysoký obsah vody. Než si proto poupata zapálíte, musíte být trpěliví a nechat je sušit, dokud neobsahují jen asi 10-15 % vody.

Sušení květů je jednoduché, stačí je zavěsit vzhůru nohama na kus provázku nebo prádelní šňůry. Místo, kam je pověsíte, je zcela na vás, jen se ujistěte, že jsou na suchém a temném místě, kde volně cirkuluje vzduch. Pěstitelé obvykle suší svá poupata ve vyhrazené místnosti nebo ve skříni/pěstírně. Pokud máte málo místa, můžete poupata zavěsit i do kartonové krabice; jen se ujistěte, že jste do krabice udělali několik otvorů pro cirkulaci vzduchu.

Vytvoření dokonalého prostředí pro sušení

V ideálním případě byste měli sušit poupata při teplotě 18-20 °C a relativní vlhkosti 50-60 %. Někteří pěstitelé rádi udržují teplotu během prvních tří dnů na vyšší úrovni, aby se poupata sušila o něco rychleji, a pak teplotu stáhnou zpět, aby proces zpomalili. Že jsou vaše pupeny připraveny k sušení, poznáte podle toho, že se jejich stonky snadno lámou. To může trvat až 2 týdny, ale liší se to v závislosti na teplotách a úrovni vlhkosti, při kterých květy sušíte.

Pokud je horko, doporučujeme sušit květy v mírně klimatizované místnosti. Pokud žijete v obzvláště vlhké oblasti, můžete také použít klimatizaci ke snížení vlhkosti. Nakonec nezapomeňte používat ventilátory k cirkulaci vzduchu kolem květů, abyste je usušili rovnoměrně a dále zabránili vzniku plísní.

Zrání

Jakmile jsou vaše palice pěkně vysušené, je třeba je nechat alespoň 2-3 týdny (nebo i déle, pokud máte trpělivost) zrát ve vzduchotěsných sklenicích.

Během zrání květy nadále ztrácejí vlhkost, ale mnohem pomaleji. Toto pomalé uvolňování vlhkosti pomáhá zvýraznit vůni a chuť květů a také odstraňuje případné nečistoty. Bohužel nahromaděná vlhkost uvnitř vašich zavařovacích sklenic může také vytvořit ideální podmínky pro růst spor botrytidy.

Drying and Curing Cannabis

Ořezávejte jako profesionál a udržujte vše v čistotě

Před sušením květů se musíte ujistit, že jsou dokonale zastřiženy. Staré struktury, jako jsou listy a stonky, mohou zadržovat vlhkost a vytvářet ideální prostředí pro vznik plísní. Ať už dáváte přednost ořezávání za mokra nebo za sucha, ujistěte se, že jsou sklizené květy zbaveny zbytečných rostlinných zbytků, než je zabalíte do nádob na sušení.

Dalším klíčovým krokem k prevenci plísní je čistota prostředí. Než začnete plnit sklenice palicemi, tak se ujistěte, že jsou sterilní a suché. Sklenice také plňte pouze do 3/4 jejich objemu. Sklenice uchovávejte na chladném, suchém a tmavém místě (světlo rozkládá THC a může snížit účinnost vašich květů).

Výměna vzduchu

Abyste dále zabránili vzniku plísní při sušení trávy, doporučujeme 2-4krát denně otevřít (nebo "odkrknout") sklenice, abyste odstranili a vyměnili starý, vlhký vzduch za nový. Přibližně po 1 týdnu můžete začít sklenice otevírat méně často (1-2krát denně), protože květy budou sušší a budou uvolňovat méně vlhkosti.

Pokud se obáváte, že zapomenete sklenice odkrknout (nebo máte štěstí na velkou úrodu), můžete použít moisture packs, které kontrolují hladinu vlhkosti uvnitř sklenic. Pro sušení konopí doporučujeme používat balíčky, které pomáhají udržovat 62% vlhkost.

Dávejte pozor

A konečně, nejlepší ochranou proti plísním je bystré oko. Během procesu sušení nezapomeňte pravidelně kontrolovat své pupeny. Pokud máte podezření, že se na některých pupenech objevila plíseň, co nejrychleji je oddělte od ostatních, aby se plíseň dále nešířila.

Skladování

Jakmile trávu necháte alespoň 2-3 týdny zrát, je oficiálně připravena ke kouření. Květiny můžete nadále skladovat ve svých zavařovacích sklenicích, přičemž můžete používat moisture packs, abyste zabránili jejich přílišnému vysychání v průběhu času a udržovali vlhkost uvnitř sklenic na optimální úrovni. Nezapomeňte, že vaše květy budou pokračovat ve zrání a jejich chuť by se měla zintenzivňovat s tím, jak budou zrát, takže si nevykuřte zásobu příliš rychle!

Cannabis Storage

Udržování plísní na uzdě - závěrem

Je důležité, abyste v závěrečných fázích pěstování nespěchali. I když víme, že se nemůžete dočkat, až budete moci ochutnat své doma vypěstované květy, věnujte čas správnému ořezání, usušení a uzrání květů, které je posunou na vyšší úroveň. A navíc zlepšíte jejich chuť, vůni a sílu, a zároveň je ochráníte před plísní.

A pokud najdete květy, které jsou postiženy obávanou plísní, nezapomeňte je odstranit a pečlivě zkontrolovat zbytek, protože kouření plesnivé trávy je pro vaše tělo nebezpečné!

Humidity packs chrání před plísní

Humidity packs jsou malé a jednoduché pomůcky, které nasávají vlhkost z okolního prostředí. Když začne hladina vlhkosti stoupat, pohltí částečky vody, které by jinak sloužily jako živná půda pro plísně.

Moisture fighters nabízejí obousměrnou kontrolu

Ve společnosti Royal Queen Seeds jsme zkonstruovali vlastní humidity packs speciálně pro zrání konopných květů. Náš produkt Moisture Fighters má obousměrný regulační mechanismus, který jim umožňuje jak zachycovat, tak uvolňovat vlhkost. Díky tomu mohou přijímat přebytečnou vlhkost a zároveň zabraňují přílišnému vysušení květů a ztrátě jejich chuti.

Produkt na rostlinné bázi bez konzervačních látek

Naše přípravky Moisture Fighters jsou vyrobeny s ohledem na zdraví životního prostředí a vašich květů. Každé balení pochází výhradně z rostlinných materiálů a obsahuje naprosto nulové množství konzervačních látek. Nemusíte se obávat, že by se z vašich nedotčených organických květin vyluhovaly nežádoucí chemikálie a kontaminovaly je.

Indikátory vlhkosti vás informují

Indikátory vlhkosti odstraňují z procesu zrání jakékoliv dohady. Každé balení obsahuje kartu, na které je umístěn indikátor vlhkosti. Tato opakovaně použitelná součástka vám dá vědět, kdy je třeba vyměnit přípravky Moisture Fighters. Když budete přesně vědět, kdy to máte udělat, udržíte dokonalé prostředí pro zrání během celého procesu.

Jak používat produkt Moisture Fighters

Produkt Moisture Fighters se používá velmi snadno. Pomocí níže uvedených kroků udržíte své květiny šťavnaté a bohaté na terpeny.

  1. Vyjměte přípravek Moisture Fighters z obalu a dbejte na to, abyste samotný přípravek neotevřeli.
  2. Umístěte přípravek Moisture Fighters a indikátor vlhkosti vedle svých květů do nádoby na zrání.
  3. Nechte produkt Moisture Fighters pracovat. Jakmile se tečka na kartě vlhkosti změní z růžové na modrou, vyměňte produkt za nový.
  4. Vraťte opakovaně použitelný indikátor zpět na růžové nastavení, abyste měli přehled o novém balení.

Video id: 510269030

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzí