Easy Start

Při dodržení podrobně popsaného postupu v tomto příspěvku lze při klíčení dosáhnout výborných výsledků – i v případě, že jste se zrovna nenarodili zahradníkem: balení Bacto, které naleznete na zadní straně štítku, vysypte do jednoho litru vody.
 4.5/5 (273) Napsat recenzi
€ 6.95 vč. DPH Na skladě
Přidat do zapamatovaných produktů

Platební metody: Visa, Master Card, Bank transfer, BitcoinCash

Doprava
Zdarma
Bezplatny
Návrat
Tajnost
Jak Nakupovat

 • Více informací
 • Otázky (13)
 • Recenze (218)

EASY START: Jednoduchý postup organického klíčení

Při dodržení podrobně popsaného postupu v tomto příspěvku lze při klíčení dosáhnout výborných výsledků – i v případě, že jste se zrovna nenarodili zahradníkem: balení Bacto, které naleznete na zadní straně štítku, vysypte do jednoho litru vody. Až se látka zcela rozpustí, nalijte roztok na květináčky ke klíčení.

Případný přebytečný roztok nechte odtéct, potom do každého z předem připravených důlků vložte jedno semínko a pomocí tužky nebo jiné, dostatečně špičaté pomůcky semínko zatlačte zhruba do hloubky 5-10 mm. V tomto okamžiku budete mít možná nutkání zamumlat nějakou modlitbu, nutné to ovšem není.

Semínka obvykle vzklíčí do pěti dnů, poté již můžete nové rostlinky zasadit do růstového média.

Nejlepší start s květináčky Easy Start

Co budete potřebovat:

 1. Konopná semínka
 2. Voda a odměrná nádobka
 3. Trochu perlitu
 4. Propagátor
 5. Šroubovák nebo jiná pomůcka k vyhloubení důlků
 6. Lepicí páska, izolepa nebo obalová fólie
Metoda
 1. Nejprve odměřte jeden litr vlažné vody (zhruba o teplotě 25 stupňů Celsia / 77 stupňů Fahrenheita) a obsah sáčku Bacto (aktivační baktérie), který se dodává spolu se sadou Easy Start, v něm rozpusťte. Do propagátoru nasypte vrstvu perlitu a na tuto vrstvu postavte květináčky ke klíčení. Perlit a květináčky navlhčete – neměly by být promáčené – připravenou směsí. Bacto v nich zajistí aktivaci mikrobiálního života, který má pro klíčení zásadní význam.
 2. Udržujte ve vrstvě perlitu pouze malou zásobu vody, jejíž hladina bude zůstávat dostatečně nízko pod jeho povrchem. Když budete zachovávat správnou úroveň vláhy, květináčky také zůstanou vlhké, protože z dostupné vláhy budou vstřebávat vodu. Příliš mnoho vody může vést k jejich nadměrnému nasáknutí, což může být pro mladé sazeničky škodlivé. Také uvnitř propagátoru se bude udržovat vysoká vlhkost, což je dobré. Během klíčení kontrolujte květináčky nejméně jednou denně a ověřujte, zda je vláha v perlitu správná, tedy zda není příliš suchý nebo příliš mokrý.
 3. Každý květináček se dodává s již vyhloubeným otvorem, tento otvor je potřeba zvětšit do hloubky minimálně na 5 až 10 mm. To lze snadno provést tak, že si tuto vzdálenost vyznačíte na šroubováku pomocí izolepy nebo obalové fólie. Potom šroubovák zastrčte do květináčku do výšky, kde se na něm nachází příslušná značka. A vida – teď již má každý otvor tu správnou hloubku.
 4. Poslední krok se již rýsuje – teď je třeba do otvoru v každém květináčku upustit jedno semínko konopí a v případě potřeby jej jemně zatlačit dolů šroubovákem, aby bylo ve správné hloubce. Nezáleží na tom, kterou stranou bude semínko nahoru; mladá rostlinka bude přirozeně růst směrem k povrchu květináče a kořínky budou růst ve směru opačném. Vlastní proces rašení je tak trochu tajemstvím, nicméně většina konopných semen vzklíčí do 1-6 dnů. Během této doby je důležité, abyste byli trpěliví a odolali pokušení květináček otevřít a podívat se dovnitř! Po pár dnech nebo zhruba do týdne se rostoucí klíček dostatečně prodlouží a poté se již rostlinka vynoří na povrch, často se přitom stává, že na jejích dvou drobounkých děložních lístcích sedí osemení jako klobouček. Osemení nedávejte pryč, postupně odpadne samo. Když se jej budete snažit odloupnout, riskujete, že přitom poškodíte první křehké lístky, které jsou životně důležité k tomu, aby mladá rostlinka mohla začít sama přijímat živiny.
 5. Jakmile dosáhnou sazeničky výšky kolem 2-3 cm, odstraňte tácek od propagátoru a jemně vysuňte sazeničky z plastového obalu. Tyto jednotlivé sazeničky mohou být přesazeny do jakéhokoliv květináče či nádoby dle vašeho přání. Nemusíte odstraňovat zeminu, která se přilepila k mladým rostlinám. Raději to nedělejte, neboť riskujete poškození jemných kořínků. Prostě zasaďte celý semenáček do jakéhokoliv růstového media - půda, hydro nebo keramzit.

A nyní se můžete již pohodlně usadit a těšit se ze zázraku života, který vám roste před očima! Tedy kromě toho, že budete zajišťovat živiny a zálivku a tak dále – ale to už je zase jiný příběh.


  By R. L. on 23/Sep/2019 :
  (5)

  Title : Feminized starter kit
  Comment : Delivery was super fast, came with 3 free critical seeds and works perfectly, all you have to do is follow the instructions and you cannot go wrong 100%. You can even use it over and over, definitely would recommend it all growers, take the hard work out of it.

  By A. P. on 16/Sep/2019 :
  (5)

  Title : Ottimo prodotto
  Comment : Senza di questo kit è quasi impossibile far germogliare i vostri semi, una volta piantati li ho messi al sole e la notte stavano nell'armadio al buio, i semi sono germogliati tutti

  By A. W. on 13/Sep/2019 :
  (4)

  Title : Germination racines
  Comment : Je vais diviser le bacto pour resservir sur une autre germination En espérant que cela permettra d avoir un bon système racinaire J ai eu un souci de Nanification de graines féminisées d un autre site

  By N. M. on 30/Aug/2019 :
  (5)

  Title : Great product
  Comment : Very good product for a beginner, it's simple and easy to use

  By N. G. on 29/Aug/2019 :
  (5)

  Title : Works!
  Comment : I tried first to sprout seeds by just putting them in my growing medium. It didn't work very well. With my next batch of seeds I ordered the easystart kit and they all sprouted!

  By S. S. on 22/Aug/2019 :
  (5)

  Title : Ein klasse Keimhelfer
  Comment : Einmal und immer wieder. Wirklich hilfreich für eine schnelle und sichere Keimung!

  By M. T. on 19/Aug/2019 :
  (4)

  Title : Super pratique
  Comment : Super pratique, les trous pour placer les graines sont même déjà fait ! Utilisation très simple, dommage qu'il n'y ait pas un support type perlite pour placer le produit une fois planté.

  By L. B. on 19/Aug/2019 :
  (5)

  Title : Works a dream
  Comment : 100% recommend for starting germination

  By N. S. on 05/Aug/2019 :
  (5)

  Title : Top
  Comment : Ich nehme es Immer!!! Einfach klasse

  By R. M. on 29/Jul/2019 :
  (5)

  Title : Perfeito
  Comment : Era mesmo disto que eu andava à procura! obrigado RQS

  By A. N. on 24/Jul/2019 :
  (5)

  Title : excelent
  Comment : easy tó began

  By G. S. on 22/Jul/2019 :
  (5)

  Title : Ideal product
  Comment : Werkt super

  By S. H. on 11/Jul/2019 :
  (5)

  Title : Easy Start
  Comment : Sehr einfach


  You can't post a review because you are not logged as a customer

  Log in / sign up
Od richardo | 2018-08-20 15:49:27

Kann man das Substrat in größeren Mengen kaufen?

Royal Queen Seeds Team

We do not sell the substrate separately, only in this packs.

Od Scilla Carraro | 2018-06-13 21:50:28

Buona sera, ho acquistato dei semi e l’easy start Seeds germinator, ma non ho capito dopo aver piantato i semi dove devo esporre il kit? Devi tenerlo sempre sotto il sole? Ombra? All’aperto? Dentro casa?... grazie mille

Royal Queen Seeds Team

You can keep them in the place you consider is the best option depending of the conditions.

Od Gioele | 2018-05-26 11:15:56

Ma dopo aver messo i semi a germogliare nel kit easy start .. bisogna darli da bere fino a quando non vengono fuori le piantine ?.

Royal Queen Seeds Team

You do not need to open the pot to water the seeds. Once the seedlings have reached a height of 2–3 cms, remove the pot tray to re-potted the seeds into the containers you are planning to use.

Od Nicola | 2018-05-16 15:01:00

If do I use this kit at many times, can I keep the bacto or it will lose all his properties? Is there a way to buy just the bacto, without the complete easy start kit?

Royal Queen Seeds Team

We do not sell the bacto powder separately and we recommend to use one bacto sachet each time you germinate. Keeping it for more uses can make that the composition lose his properties.

Od Danilo | 2018-05-10 09:37:52

ha senso comprare questo kit per un solo seme e in piu non ho capito nei vasi ce gia la terra?

Royal Queen Seeds Team

You can buy it and keep for upcoming orders. The kit comes with the soil in the pots.

Od Sherica | 2018-05-07 14:09:40

Does it come with the soil?

Royal Queen Seeds Team

Yes, the pots come filled with the soil.

Od Maurice | 2018-02-14 18:46:58

Ist der Propagator schon dabei, oder nur die Keimmischung?

Royal Queen Seeds Team

The Easy start contains the pots and the bacto, the propagator is not included, it comes with the Starter kit.

Od vito goderecci | 2017-12-19 20:38:29

ma ci sono i semi nel kitt ?

Royal Queen Seeds Team

This pack does not contain any seeds. Seeds are included only in the Startes Kit, either Feminized or Autoflowering.

Od Chris McCaul | 2017-11-27 21:26:03

Do you germinate in the dark or under lights with the 'Easy Start' system?

Royal Queen Seeds Team

You can germinate either way. Adding light will lead the plant to come out of the soil once it has sprouted as they always stretch looking for light.

Od Mitchell Sanders | 2017-10-16 11:11:16

"No need to remove the little Easy Start pots – in fact, avoid doing so as this risks damaging the delicate roots. Just pop the whole thing into whatever grow medium you’re using – soil, hydro or clay pebbles" By this, I understand that the germinated plant should not be taken out from the original germinating pot, and "the whole thing" should be transferred to a new pot for growing. Won't the plastic from the initial pot block the growing of the roots if the plant is not taken out before setting in in the new grow medium?

Royal Queen Seeds Team

You need to remove the plastic cover and replant just the soil with the seed. Otherwise the root would not have space to grow.

Od mitchell sanders | 2017-10-15 01:15:32

When you say to transfer to a bigger pot by putting in the whole easy pot inside the new soil, will the roots not be blocked by the plastic of the original pot when they grow? Thanks

Royal Queen Seeds Team

At this point the roots won't be that big yet, this is why we advise to change the plants at this moment.

Od Tobias | 2017-10-12 18:18:21

Hallo, kann man das benutzte Bacto/ Wassergemisch öfter und in einem größeren Zeitraum verwenden?

Royal Queen Seeds Team

We recommend to use one backto sachet each time you germinate. Keeping it for more uses can make that the composition lose his properties.

Od Matteo Calandrelli | 2017-10-05 21:57:44

i want to know if the the little black pots inside the easy start kit they are seeds already inside or if i need to put some seed by my own inside the pots and after that i will put some Bacto and water right?

Royal Queen Seeds Team

You need to add the seeds, there are no seeds in the pots.

Zeptejte se na otázku
Děkujeme za váš dotaz, byl úspěšně zpracován a odeslán našemu týmu.

Zeptejte se na otázku

Recommended products:
Zákazníci, kteří si koupili tyto produkty, také zakoupili

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Disclaimer

Všechna konopná semínka od Royal Queen Seeds jsou určena pouze pro osobní užití a pouze dospělým osobám (starším 18-ti let). Komerčním pěstitelům semínka nedodáváme. Vyhrazujeme si právo odmítnout prodej našich produktů, pokud zjistíme, že tato podmínka byla porušena.