Samonakvétací

Naše pečlivě vyšlechtěná obsáhlá nabídka samonakvétacích semínek konopí obsahuje odrůdy, které začnou kvést bez ohledu na světelný cyklus. Samonakvétací konopné rostliny kvetou kratší dobu a lze je sklidit několikrát do roka.

 • Watermelon Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Do-Si-Dos Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Purple Punch Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Mimosa Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Sherbet Queen Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Sweet ZZ Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Green Gelato Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Haze Berry Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • HulkBerry Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Purple Queen Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Fat Banana Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Royal Cookies Automatic
  € 25.00 € 25.00
 • Royal Gorilla Automatic
  € 27.00 € 27.00
 • Royal Dwarf
  € 15.00 € 15.00
 • Easy Bud
  € 17.50 € 17.50
 • Quick One
  € 15.00 € 15.00
 • Royal Kush Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Critical Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Haze Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Northern Light Automatic
  € 23.00 € 23.00
 • Royal AK Automatic
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Bluematic
  € 23.00 € 23.00
 • Samonakvétací Mix
  € 21.50 € 21.50
 • Royal Creamatic
  € 20.00 € 20.00

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Co Jsou To Samonakvétací Konopná Semínka?

Ze samonakvétacích konopných semínek vyklíčí rostliny, které začnou kvést sami od sebe po 2-4 týdnech růstu. Na rozdíl od světločivných odrůd se tak pěstitelé nemusí starat o změnu světelného cyklu k navození fáze kvetení.

Samonakvétací odrůdy potřebují k růstu daleko méně času. Některé odrůdy lze sklidit již za 8 týdnů po vyklíčení. Tyto odrůdy jsou také kompaktní, díky čemu jsou skvělé pro pěstování v indooru. Díky všem těmto důvodům jsou samonakvétací odrůdy skvělou volbou (nejen) pro začátečníky.

Ne-fotoperiodní odrůdy: Co to vlastně znamená?

Feminizované (světločivné - fotoperiodní) konopné rostliny rostou podle toho, kolik hodin světla obdrží. V přírodě začnou tyto rostliny kvést tehdy, kdy se začnou zkracovat dny na konci léta. V indooru musí pěstitelé iniciovat kvetení tím, že změní světelný cyklus na 12 hodin světla a 12 hodin tmy.

Na druhou stranu samonakvétací odrůdy kvetou v závislosti na svém věku a nikoliv podle hodin obdrženého světla.

Samonakvétací odrůdy mají několik důležitých vlastností:

 • Rostliny kvetou automaticky po 2-4 týdnech.
 • Ke sklizni jsou průměrně připraveny po 10 týdnech od vysazení.
 • Samonakvétací semínka jsou také feminizovaná a nemusíte se tak starat o samčí rostliny.
 • Rostliny mají malý vzrůst (30-100 cm).
 • Nepřitahují tolik pozornosti a jsou tak ideální pro diskrétní pěstování.
 • Můžete sklidit více sklizní během jedné sezóny.

Zvláštnosti samonakvétacích odrůd

Moderní samonakvétací odrůdy mohou konkurovat světločivným odrůdám (a v některých případech je i předčit) v oblasti síly, výnosů i aroma. I přesto si však zachovávají své jedinečné vlastnosti, které jsme již zmínili a zůstávají odolnými a stabilními odrůdami.

V těchto dnech mohou samonakvétací odrůdy uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. Rekreační uživatelé nebudou mít problém nalézt různé samonakvétací odrůdy, které jsou bohaté na THC a holističtí uživatelé mohou nalézt samonakvétací odrůdy s nízkým obsahem THC a s vysokým obsahem CBD.

Kdo používá samonakvétací konopné odrůdy a proč?

Pěstitelé: Pěstitelé si oblíbili samonakvétací rostliny díky jejich jednoduchému pěstování a také díky decentním sklizním, které poskytují. Jejich kompaktní velikost je pak důvodem, proč jsou tyto rostliny nejlepší volbou pro pěstování v malých prostorách a tudíž jsou skvělé pro mikro-pěstitele, kteří si chtějí vypěstovat jednu či dvě rostliny na balkóně. Také se jedná o skvělé odrůdy pro outdoorové pěstování, jelikož jsou odolné, robustní a jejich malý vzrůst je ideální pro diskrétní pěstování.

Kuřáci: Rekreační uživatelé konopí si užívají samonakvétací konopí stejně jako světločivné odrůdy. Pokud kouříte kvůli účinkům, které mohou být povznášející či euforické, pak stačí nalézt pouze tu správnou samonakvétací odrůdu! Některé samonakvétací odrůdy mají o něco nižší obsah THC, než má průměrná odrůda, díky čemuž jsou ideální volbou pro ty z vás, kteří preferujete slabší a vyváženější účinky konopí.

Jak pěstovat se samonakvétacími semínky

 • Použijte lehkou a dobře propustnou půdu

Samonakvétací rostliny vyžadují ještě lehčí půdu, než kterou byste použili na klasické, feminizované konopné rostliny. V případě potřeby přisypte do vámi zvolené půdy perlit, který ji provzdušní.

 • Indoor vs outdoor

Indoor: Při pěstování v indooru nemusíte přepnout vaše světla jako je tomu při pěstování světločivného konopí. Samonakvétací rostliny můžete pěstovat při cyklu 18/6 (18 hodin světla a 6 hodin tmy) a nebo při cyklu 24/0 a to po celou dobu.

Outdoor: Při pěstování venku se nemusíte tolik spoléhat na délku dne. Samonakvétací rostliny můžete vysadit prakticky kdykoliv v průběhu sezóny. Od vyklíčení můžete očekávat sklizeň za 8 - 10 týdnů. Pokud vysadíte samonakvétací rostliny několik týdnů od sebe, tak můžete během jedné sezóny mít několik sklizní! Samonakvétací konopí je kompaktní a díky tomu je ideální pro diskrétní pěstování.

 • Optimální teplota a vlhkost pro pěstování samonakvétacího konopí

Teplota v pěstírně by měla být kolem 21°C (pokojová teplota). Vyšší či nižší teploty mohou vést k problémům s růstem.

Optimální vlhkost závisí na stáří vašich rostlin. V prvních několika týdnech preferují vlhčí prostředí. V průběhu kvetení je vhodné snížit relativní vzdušnou vlhkost na 40-50%, jelikož tím snížíte riziko vzniku plísně.

 • Jaký typ živin samonakvétací konopí vyžaduje?

Obecně platí, že samonakvétací rostliny jsou menší než jejich světločivné protějšky. Menší rostliny vyžadují méně živin.

Pokud používáte komerční konopnou výživu, pak použijte pouze ½ a nebo ¼ doporučené dávky. Pokud používáte komerční médium, které již obsahuje hnojivo, pak s největší pravděpodobností nebudete potřebovat hnojit po dobu prvních 3 nebo 4 týdnů.

 • Jak zalévat samonakvétací rostliny?

Jelikož jsou samonakvétací rostliny menší a mají menší kořenový systém, tak také vyžadují menší množství vody. Nepřelévejte je tedy a dodržujte rozumné rozestupy mezi jednotlivým zaléváním.

Při pěstování v půdě by vaše voda měla mít optimální pH kolem 6-7. Tuto hodnotu můžete upravit s pomocí pH pufrů.

 • Jaké pěstitelské metody použít?

Pěstitelské metody, jako je například topping, FIM, super cropping či defoliace nejsou vhodné pro samonakvétací rostliny. Jakékoliv metody, které zahrnují poškozování vašich rostlin povedou k dočasnému zpomalení růstu. Takovou ztrátu času si samonakvétací rostliny nemohou dovolit, jelikož mají omezený životní cyklus a vy tak budete mít nižší výnosy.

Na druhou stranu můžete vyzkoušet méně invazivní metody, jako je například LST (low-stress training), které spočívají v ohýbání stonků a větví k vytvoření rovnoměrné koruny a k optimalizaci dopadu světla. Nezapomeňte se však vyhnout částem, při kterých byste měli něco stříhat či odlamovat.

Samonakvétací Semena Marihuany: Otázky a odpovědi

Kolik času je potřeba k vypěstování samonakvétacích rostlin?
To závisí na odrůdě. Obecně platí, že samonakvétací rostliny jsou připraveny ke sklizni daleko rychleji, než světločivné konopí. Průměrná délka životního cyklu samonakvétacího konopí je kolem 10 týdnů a některé odrůdy mohou být připraveny ke sklizni již 8 týdnů od vyklíčení.
Je možné pěstovat světločivné rostliny a samonakvétací rostliny v jedné pěstírně?
Možné to je, ale není to žádoucí. Jedním problémem je rozdíl ve velikosti mezi těmito dvěma typy konopí. Další problém je fakt, že aby světločivné rostliny začaly kvést, musíte změnit světelný cyklus na režim 12/12 a tudíž vaše samonakvétací rostliny neobdrží doporučených 18-20 hodin světla a budou tak mít nižší výnosy.
Jak se šlechtí samonakvétací odrůdy?
Samonakvétací odrůdy vznikly zkřížením regulérní indiky či sativy s rostlinou konopí rumištního. Konopí rumištní, neboli Cannabis ruderalis, je poddruh konopí setého, které roste převážně v regionech s krátkým létem, jako je například Severní Evropa či Sibiř. Tyto rostliny si vyvinuly schopnost kvést i bez nutnosti změny délky dne.
Vliv terpenů na samonakvétací konopí
Terpeny jsou aromatické sloučeniny, které můžeme nalézt nejen v konopí. Každá odrůda má odlišný terpenový profil, který jí propůjčuje jedinečné aroma a chuť. Pokud tedy kouříte nějakou samonakvétací odrůdu, můžete cítit citrusové, ovocné, skunkové či dokonce dieselové tóny a chutě.

Disclaimer

Konopná semínka mohou být v EU volně distribuována podle zásad vzájemného uznávání. Nicméně je vaší zodpovědností se před objednáním semínek seznámit s platnými zákony ve vaší zemi.

FILTRY
STYL PĚSTOVÁNÍ
Výnosy
Výška
Výnos
Height
Kvetení
THC
CBD
Typ
Klima

Kategorie

Disclaimer

Konopná semínka mohou být v EU volně distribuována podle zásad vzájemného uznávání. Nicméně je vaší zodpovědností se před objednáním semínek seznámit s platnými zákony ve vaší zemi.