By Luke Sholl

Jak Zodpovědně Užívat KonopíJak Zodpovědně Užívat Konopí

Jak Zodpovědně Užívat Konopí


Miliony lidí po celém světě užívají konopí. Mnoho lidí užívá tuto bylinku rekreačně, aby se mohli uvolnit, relaxovat, podpořit svou kreativitu či se spojit s jinými lidmi. Není žádným tajemstvím, že konopí navozuje pocit euforie, díky kterému se cítíme šťastně. I ty nejnudnější úkoly se po vykouření jointu stanou poměrně zábavnými. Nicméně tento pozitivní efekt se může vymstít. Po nějakém čase mohou někteří uživatelé zjistit, že si k pocítění jakýchkoli pozitivních emocí musí dát konopí.

Royal Queen Seeds podporujeme zodpovědné užívání konopí. Věříme, že tato bylinka by měla zlepšit lidský život a ne jej zničit. Zodpovědné užívání pomáhá jednotlivcům nalézt perfektní rovnováhu při užívání konopí. Místo toho, abyste mohli fungovat jen díky konopí, tak je důležité jej užívat při speciálních příležitostech, kdy člověk může opravdu ocenit to, co nabízí.

Níže naleznete základní principy zodpovědného užívání konopí. Předtím se ale musíme podívat na to, jak vlastně konopí v našem těle funguje a jaké jsou jeho potenciální negativní účinky.

Jak Konopí Funguje v Našem Těle

Slyšeli jste někdy o endokanabinoidním systému (EKS)? Tato spletitá síť umožňuje, že konopí může navodit své unikátní účinky v našem těle. EKS je také znám jako náš "univerzální regulátor" a pomáhá dalším systémům v našem těle správně fungovat. Tento systém se skládá ze třech hlavních částí: receptorů, endokanabinoidů (signalizační molekuly) a enzymů.

Téměř každá buňka v našem těle má kanabinoidní receptory a naše endokanabinoidy se vážou na tato místa, díky čemuž mohou vytvořit fyziologické změny. Díky tomu je endokanabinoidní systém zodpovědný za regulaci mnoha funkcí, jako je spouštění neurotransmiterů, zdraví pokožky či hustota kostí.

Konopná rostlina také obsahuje kanabinoidy, nicméně tyto chemikálie jsou známé jako fytokanabinoidy ("fyto" znamená "rostlina"). Pravdou je, že objev fytokanabinoidů vedl k odhalení EKS. Ve zkratce se fytokanabinoidy mohou vázat na kanabinoidní receptory v našem těle, jelikož mají podobnou molekulární strukturu s endokanabinoidy.

Pokud čtete tento článek, tak jste již nejspíš slyšeli o THC. Jedná se o hlavní psychotropní konstituent v konopí a tato molekula se váže na kanabinoidní receptory CB1, které se nacházejí v našem mozku a to vede k navození stavu zhulenosti. Pokaždé, kdy kouříte joint či si dáte edibles, tak požíváte molekuly, které mění funkce jednoho z nejdůležitějších systémů v našem těle.

Různé Způsoby Konzumace Konopí

Existuje mnoho způsobů, kterými lze užívat konopí. Lidé užívají konopí již po tisíce let, ale naši předci se museli spokojit pouze s kouřením, jezením či pitím konopí. Mnoho z nás stále využívá tyto časem osvědčené metody, nicméně moderní technologie nám umožňuje konzumovat konopí novými a vzrušujícími způsoby.

Kouření

Mezi nejpopulárnější konopné produkty, které se dají kouřit, patří květy, hašiš, scuff a daby. Kromě toho, že si uživatelé mohou vybrat to, co chtějí kouřit, tak si také mohou vybrat způsob, jakým konopí budou kouřit. Mezi nejběžnější metody patří jointy, blunty, bongy a dýmky.

Kouření konopí vám nabídne rychlý nástup účinků. Jakmile inhalujete konopný kouř, tak se kanabinoidy skrze plicní váčky dostanou do krve a poté vstoupí do mozku. I když se jedná o efektivní způsob, jak se zhulit, tak kouření s sebou přináší i mnoho negativních účinků. Pokud vystavíte konopí vysokým teplotám, tak dojde ke vzplanutí, což vede k uvolnění karcinogenů a toxinů.

Kouření

Vapování

Vaporizace využívá nižších teplot než kouření. Tyto teploty jsou dostatečné k vaporizaci kanabinoidů, terpenů a dalších cílových molekul bez toho, aby došlo ke vzplanutí rostlinného materiálu. Díky tomu jsou tedy uživatelé vystaveni menšímu množství škodlivých chemikálií a i přesto mohou využít rychlého nástupu účinků.

Existuje mnoho různých vaporizérů, ze kterých si můžete vybrat a to včetně velkých stolních modelů, které jsou vhodnější pro domácí použití. Dále existují i přenosná pera, která se hodí pro vapování na cestách. Různé vaporizéry jsou kompatibilní s různými produkty, jako jsou květy, hašiš a koncentráty.

Vapování

Edibles

Pokud jste si někdy dali edibles, tak víte, že potraviny obsahující konopí navozují jiné účinky než kouření konopí. Obohacené brownies, koláčky či nápoje vám navodí silné a dlouhodobé účinky.

Proč jsou tyto účinky tak silné? Tajemství leží ve způsobu, jakým naše tělo zpracovává THC poté, co jej sníme. Tato metoda užití pošle molekuly skrze trávicí trakt do jater, kde jsou rozpoznány jako cizí sloučenina. Játra poté využijí enzymy k metabolizaci těchto molekul, kdy je THC přeměněno na 11-hydroxy-THC, což je daleko silnější molekula.

Edibles

Sublinguální užívání

Sublinguální metoda užití zahrnuje umístění látky pod jazyk. V případě konopí se jedná o konopné oleje a tinktury, díky čemuž se THC a další kanabinoidy mohou téměř okamžitě dostat do krevního oběhu. Tyto sloučeniny totiž mohou difuzovat skrze tenkou vrstvu tkáně, která je plná kapilár, skrze které se mohou dostat do krve a do mozku.

Sublinguální užívání

Lokální užití

Pamatujete, jak jsme říkali, že EKS se nachází v celém našem těle? Tento systém je přítomný i v naší kůži, kde reguluje proliferaci, diferenciaci a zdraví našich buněk.

Mezi lokální konopné produkty patří balzámy, krémy a pleťová mléka. Tyto produkty mohou cílit na kanabinoidní receptory v naší kůži. Nicméně pouze malá část kanabinoidů, které byly aplikovány na pokožku, se dostane do krevního oběhu a tudíž nečekejte, že se zhulíte po aplikaci THC krému. Mnoho společností nyní prodává i transdermální náplasti a jiné metody, které zvyšují absorpci THC a dalších kanabinoidů do naší pokožky.

Lokální užití

Negativní Účinky Užívání Konopí

Konopí má reputaci bezpečné a přírodní sloučeniny. V porovnání s jinými drogami se konopí může pochlubit daleko lepším bezpečnostním profilem. Pokud si budete o trávě číst na internetu, tak často narazíte na tvrzení, že "konopí nikdy nikoho nezabilo" a "není možné se předávkovat konopím". Nicméně tato absolutní tvrzení jsou téměř vždy zavádějící. Pojďme se nyní podívat na konopné fakty a to včetně nežádoucích účinků, předávkování a smrti.

Krátkodobé účinky

Uživatelé konopí se občas mohou setkat s akutními nežádoucími účinky. K těmto účinkům může dojít i při užívání malého množství či u krátkodobého užívání. Mezi tyto nežádoucí účinky patří:

Úzkost Zmatenost
Paranoia  Nevolnost
Problémy s pamětí Přehulení se

Dlouhodobé účinky

Příliš dobrého může být zlé - toto platí pro všechny látky na světě. Dlouhodobé užívání konopí v nadměrných dávkách může vyústit v závažné fyzické a psychické zdravotní problémy, jako je například:

Změněný vývoj mozku (hlavně u teenagerů) Snížená satisfakce a změna v systému odměn v našem mozku
Kanabinoidní hyperemetický syndrom Plicní obtíže kvůli častému kouření
Deprese (existuje asociace bez přímých důkazů) Zvýšené riziko psychózy

Je Možné Se Předávkovat Konopím?

Neexistují žádná zaznamenaná úmrtí v následku předávkování ze samotného konopí. Drogy, jako jsou například opiáty, jsou zodpovědné za úmrtí kvůli tomu, že jejich nadměrné užití potlačuje aktivitu v centru dýchání v našem mozku. V této oblasti se nenacházejí kanabinoidní receptory a tudíž je velice pravděpodobné, že na předávkování konopím nikdo nezemřel.

Je Konopí Nebezpečné?

Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Konopí může totiž pomáhat, ale i škodit. I když tato rostlina může u některých lidí spustit psychózu či vyvolat nepříjemné fyzické reakce, tak většina lidí tuto bylinku velice dobře toleruje.

Nicméně konopí může být ve velmi vzácných případech smrtelné. Tato úmrtí však nejsou spojena s klasickým předávkováním. Jsou zaznamenána alespoň dvě úmrtí pacientů[1], kteří byli hospitalizováni s kanabinoidním hyperemtickým syndromem. Toto onemocnění způsobuje toxickou reakci na THC, která zahrnuje časté zvracení a bolesti v podbřišku a momentálně se předpokládá, že se jedná o genetickou predispozici.

Jak Si Konopí Vede V Porovnání S Jinými Drogami?

Pokud budeme porovnávat statistiku úmrtí u různých drog, tak je zřejmé, že je konopí daleko bezpečnější. Opiáty a alkohol zabíjí miliony lidí každý rok, zatímco úmrtí přímo způsobená předávkováním konopím prakticky nejsou.

Vzniká Na Konopí Závislost?

Závislost na konopí či zneužívání marihuany je skutečná a reálná diagnóza. Někteří lidé mají s touto rostlinou zdravý vztah po několik desetiletí a rozhodně nejsou závislými. Nicméně jiní lidé si mohou vyvinou závislost na konopí již po krátké době.

Pokaždé, když konzumujeme THC, tak začnou pracovat naše neurony v mozkové oblasti, která je zodpovědná za odměnu a náš nervový systém si tak začne užívat pocit relaxace a euforie. Někteří lidé si rádi vychutnají čas od času joint či brownie a nemají potřebu neustále saturovat receptory CB1 s THC. Nicméně genetické a psychologické rozdíly znamenají, že někteří uživatelé si rychle vyvinou afinitu ke konopí, která se stane závislostí.

Národní Institut pro Zneužívání Drog tvrdí, že přibližně 30% uživatelů konopí[2] je do nějaké míry závislých na konopí. Pouze v USA je 4 miliony uživatelů konopí, kteří splňují kritéria pro diagnózu závislosti na konopí a 140 000 těchto uživatelů vyhledalo léčbu.

Lidé, kteří jsou závislí na konopí, vykazují typické symptomy, jako je například:

Letargie Paranoia
Asociální chování Deprese
Podrážděnost Ztráta zájmu o předchozí koníčky
Pokus o abstinenci následovaný návratem ke stejnému vzorci užívání

Lidé, kteří jsou závislí na konopí, často začali tak, že konopí užívali z nějakého pádného důvodu. Postupem času se ale užívání stalo daleko více lehkomyslným. Lidé trpící touto závislostí často dávají konopí na první místo před vše ostatní, kouří každých pár hodin, nejsou schopni splnit standardní úkony a úkoly a často se nestarají o své vztahy.

Principy Zodpovědného Užívání Konopí

Nyní jsme se seznámili s negativními účinky konopí. Jak ale vypadá zdravé a zodpovědné užívání konopí? Dlouhý seznam úspěšných podnikatelů, atletů a celebrit užívá konopí na regulérní bázi a i přesto mají úspěšné a plné životy. Většina z nás může využívat konopí pozitivním způsobem, ale musíme si nastavit v naší hlavě správný přístup.

Národní Organizace pro Reformu Konopných Zákonů (NORML) má mnoho informací o konopí a aktivně se snaží změnit zákony v USA ve prospěch této rostliny. Tato organizace také vydala seznam principů, které definují zodpovědné užívání konopí. Pojďme se na ně nyní podívat.

Pouze Pro Dospělé

Mladí lidé nemají přístup k alkoholu a některým lékům na předpis. Mnoho látek prostě ovlivňuje mladší těla jiným a závažnějším způsobem. Stejné omezení by mělo platit i pro konopí. I když mnoho z vás jistě experimentovalo s konopím ve své pubertě, tak tato bylinka může negativně ovlivnit vývoj mladého mozku a vést tak k problémům s mentálním zdravím.

Neužívejte Konopí Před Řízením

Konopí ovlivňuje naše rozhodovací schopnosti, rychlost reakce a motorickou koordinaci, díky čemuž není bezpečné užívat[3] konopí těsně před řízením. Zodpovědní uživatelé konopí by nikdy nevyrazili na projížďku poté, co vyhulili jointa či si dali edibles, jelikož mohou ohrozit sebe i okolí.

Dejte Si Záležet Na Místě, Kde Užíváte Konopí

Americký psycholog a podporovatel psychedelik Timothy Leary přišel s termínem "set and setting", který by se dal přeložit jako "atmosféra a prostředí". Tento koncept slouží k optimalizaci halucinogenních zkušeností a k minimalizaci rizika bad tripu. Uživatelé konopí mohou tento princip využít ke snížení špatného zážitku z konopí.

"Set" znamená nastavení mysli uživatele při užívání konopí. Být v dobré náladě zvýší šance na příjemnou zkušenost. Konopí nás často donutí konfrontovat věci, které potlačujeme či oddalujeme, což může být nepříjemné.

"Setting" zase označuje místo, kde budete užívat konopí a s kým jej budete užívat. Budete hulit či vapovat? Máte lepší toleranci na THC v zalidněném prostoru a nebo si jej vychutnáte lépe o samotě a v přírodě? Zjistěte, kde máte nejlepší zážitky s konopím a snažte se udělat si vaši další zkušenost co nejpříjemnější.

Odolávejte Závislosti

To zní jednoduše, že? Zodpovědní uživatele konopí by se měli snažit odolat užívání konopí, pokud jim to ovlivňuje zdraví, osobní rozvoj a dosáhnutí vlastních cílů. Někteří z nás mají více kontroly nad užíváním konopí a tento bod jim nedělá problém. Pokud máte se závislostmi problém, tak se pokuste najít rovnováhu a to i přesto, že to může být poměrně náročné.

Respektujte Práva Ostatních

Zodpovědní uživatelé konopí by měli vědět, že ne všichni lidé mají stejný názor na konopí jako oni. Musíme tedy brát v potaz to, jak naše užívání konopí může ovlivnit ostatní. Odpálení jointu na zastávce či v parku mohou někteří lidé vnímat jako narušení jejich prostoru, jelikož nemusejí mít rádi vůni konopného kouře. Při užívání konopí vždy berte ohled na ostatní a to obzvláště na veřejných místech.

Další Kroky Jak Udržet Zodpovědný Vztah S Konopím

Výše zmíněné principy jsou skvělým základem pro zodpovědné užívání konopí, nicméně existují i další věci, které je vhodné vzít v potaz a které vám mohou pomoci užívat konopí zodpovědně.

 • Neužívejte Konopí, Pokud Jste Těhotná A Nebo Kojíte

Ženy by neměli užívat konopí během těhotenství a kojení. Mnoho molekul konopí, včetně THC, se může dostat do dítěte prostřednictvím mateřského mléka během kojení. Užívání konopí během této doby může vystavit vaše dítě kognitivním, sociálním či motorickým defektům[4].

 • Nekombinujte Konopí S Alkoholem

Pití alkoholu před užitím konopí může zintenzivnit účinky THC a obecně platí, že kombinace alkoholu a konopí zvyšuje šanci na nepříjemnou zkušenost. I když někteří lidé nalezli perfektní rovnováhu mezi těmito dvěma látkami, kombinování těchto dvou látek vede ke zvýšení rizika přehulení.

 • Neužívejte Konopí Společně S Některými Léky

380 léků interaguje s kanabinoidy a 26 z nich má velice závažnou interakci. Pacienti užívající léky by měli užívání konopí konzultovat se svým lékařem.

 • Správné Skladování Je Klíčem

Zodpovědné užívání konopí také zahrnuje správné skladování. Skladujte své konopí na diskrétním a bezpečném místě, ideálně ve vzduchotěsné sklenici, která zadrží zápach. Vaši sklenici mějte mimo dosah zvířat a dětí. Ideálně ji někam zamkněte, čímž minimalizujete šanci na odhalení.

Další Kroky Jak Udržet Zodpovědný Vztah S Konopím

Máte Problém S Užíváním Konopí?

Zamyšlení se nad svým chováním nám pomáhá ohodnotit naše životy a nalézt oblasti, ve kterých nejednáme tak, jak bychom chtěli a díky tomu můžeme vylepšit naše chování. Je zdravé zapřemýšlet i nad užíváním konopí. Žijete svůj život tak, jak byste chtěli, i když u toho neustále hulíte či používáte vape? A nebo by bylo lepší trochu ubrat a vydat se cestou menšího užívání?

Pokud dojdete k závěru, že užíváte konopí nezdravým způsobem, tak existuje mnoho kroků, kterými to můžete upravit. Dát si pauzu vám může pomoci vyčistit vaši hlavu, reflektovat vaše užívání konopí a fyzicky restartovat váš mozek, díky čemuž budete mít v budoucnu lepší reakci na konopí.

- Proč Začít?

Dát si toleranční pauzu může pomoci zlepšit váš život v případě, že užíváte příliš mnoho konopí. Dát si čas od času pauzu vám pomůže získat zpět pocit kontroly a budete mít dostatek času na jiné aktivity. Kromě toho dopřejete vašemu endokanabinoidnímu systému pauzu na oddych.

Dlouhodobé užívání konopí s vysokým obsahem THC může způsobit downregulaci receptorů CB1, což jsou místa, se kterými se váže THC k navození svých účinků. To znamená, že k navození stejných účinků budete potřebovat čím dál tím více konopí. Pamatujete si na vaše první jointy? Nejspíše stačilo párkrát si potáhnout a už jste byli na jiné planetě. Po několika měsících užívání konopí budete potřebovat daleko více konopí k pocítění stejných účinků.

Během toleranční pauzy začnou buňky zvětšovat expresi receptorů CB1. Po několika týdnech abstinence zjistíte, že vám stačí daleko menší množství k dosažení požadovaných účinků a to znamená, že snížíte spotřebu vašeho konopí.

- Nebude To Snadné

Přestat se zvykem chce disciplínu a snahu. Někteří lidé přestanou ze dne na den, ale lepší je postupně snižovat vaši spotřebu, díky čemuž bude abstinence snesitelnější a jednodušší. Pokud přestanete ze dne na den, tak možná zažijete i některé abstinenční příznaky - tomu se budeme věnovat níže.

- Začněte Cvičit

Cvičení je lékem na řadu problémů. Nejenže jsme díky cvičení fyzicky zdraví, ale ze cvičení čerpá i naše psychické zdraví. Cvičení také zvyšuje hladinu endokanabinoidů v krvi. Kondiční cvičení, jako je běhání, cyklistika či plavání vede k tomu, že naše tělo začne produkovat větší množství anandamidu, který zlepšuje naši náladu.

- Pusťte Se Do Svých Koníčku

Někdy nám joint může přinést vlnu motivace a ztratíme se v našich koníčcích. Nicméně se může i stát, že jakmile jsme zhuleni, tak zlenivíme a vyhýbáme se tomu, co děláme rádi. Použijte volný čas k tomu, že investujete více energie do vašich vášní. Nejenže se odreagujete, ale nejspíše vzroste i vaše produktivita.

Abstinenční Příznaky Konopí

Možná vás může překvapit, že i konopí má abstinenční příznaky. Mnoho lidí si myslí, že vzhledem k tomu, že se jedná o relativně bezpečnou a přírodní drogu, tak při náhlém přerušení užívání nehrozí abstinenční příznaky. Nicméně tyto abstinenční příznaky jsou reálné a naštěstí nejsou tak silné, jako u jiných látek. I přesto si mohou vyžádat velikou daň na vašem zdraví. Mezi tyto abstinenční příznaky patří:

Podrážděnost Problémy se spánkem
Bolesti hlavy  Symptomy připomínající chřipku
Úzkost a deprese

Abstinenční příznaky obvykle postihují pacienty po dobu čtyř týdnů:

 • Týden 1: Podrážděnost, úzkost a problémy se spánkem
 • Týden 2: Abstinenční příznaky vrcholí, v tuto chvíli přicházejí na řadu symptomy připomínající chřipku
 • Týden 3: Symptomy začínají ustupovat
 • Týden 4: Kanabinoidní receptory začínají s upregulací, symptomy již ustoupily

Abstinenční příznaky jsou na nic, ale existuje několik věcí, které vám mohou pomoci. Zde je několik tipů, se kterými si můžete svou abstinenční jízdu usnadnit.

Pijte hodně tekutin Buďte aktivní a cvičte
Mějte vyváženou stravu Trénujte relaxační techniky, jako je například meditace
Choďte brzy spát Buďte sociální a vyhledejte pomoc u rodiny a přátel

Jak Zodpovědně Kouřit Konopí

Poté, co si dáte toleranční pauzu, tak možná zase začnete hulit. Udělali jste si čas na sebehodnocení, zlepšili své stravování a spánek a možná i více cvičíte. Nyní je na čase si říct, zda má konopí místo ve vašem novém a zdravém životním stylu? Co můžete udělat pro to, aby vaše užívání konopí bylo stále vyvážené? Níže se dozvíte více.

Vyberte Si Tu Nejvhodnější Část Dne

Všechno má svůj čas. Kávu je nejlepší konzumovat po ránu, zatímco uklidňující bylinné čaje je nejlepší si dát před spaním. Jak je to ale s konopím? Za nás doporučujeme užívat konopí až na večer za odměnu. Jakmile dokončíte všechny své úkoly, tak z ničeho nic bude užívání konopí daleko příjemnějším zážitkem.

Nechte Si Konopí Na Setkání S Přáteli

Naše častá chování se rychle mění ve vzorce. Pokud jste začali užívat konopí sami a doma, nejspíše budete v tomto vzorci pokračovat. Proč si jej ale neschovat na nějakou akci a zhulit se společně s kamarády? Užijte si i sociální stránku konopí a zažijte smích a zábavu s lidmi, které máte rádi.

Vždy S Mírou

Pamatujte na to, že vaše receptory CB1 se nyní znásobily. Rozhodně tedy není moudré začít kouřit stejné dávky, jako dřív. Začněte s menším množstvím a odhalte ideální dávku. Jakmile ji odhalíte, tak si ji vychutnejte naplno a nespěchejte. Není potřeba odpálit každý kousek konopí ve vašem bytě.

Schovejte Si Svůj Materiál Na Speciální Příležitosti

Kouření konopí může vylepšit naše zkušenosti. Místo toho, abyste vyhulovali jointy ve stejném pokoji, tak si konopí schovejte na nezapomenutelné zážitky. Dejte si brčko na pláži a nebo během procházky lesem! A nebo si uvařte něco dobrého a udělejte si veselý piknik na vašem výletu.

Popřemýšlejte Nad Jinými Kanabinoidními Profily

Moderní konopí neznamená pouze THC. Můžete si také vybrat z řady CBD odrůd pro čisté účinky bez zhulenosti. Existuje i mnoho odrůd, které mají odlišné poměry mezi THC a CBD, díky čemuž si můžete užít maximum z obou světů. Odhalte odrůdy, které vám nejvíce vyhovují pro chvíle, kdy potřebujete být produktivní, vyvážení a zdraví.

Máte Problémy?

Pokud máte problém se zdravým a zodpovědným užíváním konopí, tak vězte, že nejste sami. Mnoha lidem pomáhají výše zmíněné tipy, ale jiní potřebují více pomoci. Pamatujte, že na vaše problémy tu nejste sami. Promluvte si o vaší situaci se svými přáteli a rodinou. Pokud se vám stále nedaří dosáhnout vašeho cíle, tak neváhejte a promluvte si s vaším lékařem.

External Resources:
 1. Cannabinoid Hyperemesis Syndrome Survey and Genomic Investigation https://www.liebertpub.com
 2. Is marijuana addictive? | National Institute on Drug Abuse (NIDA) https://www.drugabuse.gov
 3. Does marijuana use affect driving? | National Institute on Drug Abuse (NIDA) https://www.drugabuse.gov
 4. Cannabis use in pregnancy and breastfeeding: The pharmacist’s role https://www.ncbi.nlm.nih.gov
Disclaimer:
Tento obsah je určen pouze pro vzdělávací účely. Zmíněné informace jsou vybrány z výzkumů, které jsou získány z externích zdrojů.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.