Vše Co Potřebujete Vědět O Feminizovaných Konopných Semínkách

Everything You Need To Know About Feminized Cannabis Seeds

Pokud nakupujete nějaká konopná semínka, tak jste se možná již setkali s různými frázemi a výrazy. Nejspíše jste narazili na feminizovaná konopná semínka, světločivné rostliny, samonakvétací rostliny, samce, samice, hybridy, hermafrodity apod. Pokud jste ale nováčkem v pěstování konopí, pak vás všechny tyto výrazy nejspíše pěkně matou.

Nemějte však strach! Možná jsou tyto koncepty zprvu děsivé, ale pokud vám je někdo vysvětlí, tak to jistě všechno hned pochopíte. I když bychom chtěli všechno vysvětlit najednou, pustíme se do toho postupně a dnes se budeme věnovat pouze feminizovaným semínkům.


Co Jsou to Feminizovaná Semínka?

Ještě před pár lety bylo běžné, že při pěstování konopí ze semínek existovala 50% šance na to, že výsledná rostlina bude samčí. Problémem je, že pouze samičí rostliny mají květy, které jsou bohaté na kanabinoidy, jako je THC a CBD.

Samčí rostliny produkují semenné lusky a pokud rostou dostatečně dlouho, tak opylují všechny samičí rostliny v okolí a dramaticky sníží jejich výnosy. Z tohoto důvodu je důležité, aby pěstitelé včas identifikovali pohlaví svých rostlin a zabránili možnému opylení svých rostlin.

Poté přišla na svět feminizovaná konopná semínka a v 90. letech minulého století se strhla konopná revoluce. Feminizovaná konopná semínka jsou geneticky upravená tak, aby z nich téměř vždy (v 99,9% případů) vyrostla samičí rostlina. Tím pádem došlo k eliminaci náhody a tento pokrok udělal z pěstování konopí daleko jednodušší a ekonomičtější kratochvíli.

Feminizovaná semínka jsou často navržena tak, aby z nich vyrostla světločivná rostlina. Světločivná, neboli fotoperiodní konopná rostlina začne kvést v závislosti na počtu hodin světla a tmy ve dni. Pokud konopí roste volně v přírodě, tak často začne kvést až ke konci léta, kdy se dny začnou krátit. V indooru mohou být světločivné rostliny udržovány ve vegetativní fázi do té doby, dokud se pěstitel nerozhodne, že je čas na květ a přepne počet hodin světla.

Rychlý Pohled Na Feminizovaná Konopná Semínka

• Vysoký obsah kanabinoidu v porovnání se samčími rostlinami. Odrůdy jsou často šlechtěny pro maximální sílu a aroma.
• Semínka mají 99,9% šanci, že z nich vyrostou samičí rostliny.
• Není nutné kontrolovat pohlaví rostlin a nemusíte se zbavovat samčích rostlin
• Feminizované odrůdy jsou obvykle světločivné odrůdy a tudíž jsou závislé na světelném cyklu.

V Royal Queen Seeds jsou všechna feminizovaná semínka označena jako feminizovaná a tudíž se při nákupu nespletete.

Kdo Používá Feminizované Odrůdy a Proč?

Vysoce kvalitní feminizovaná semínka nejčastěji produkují rostliny, které jsou bohaté na THC. Jelikož se jedná o hlavní psychotropní složku v konopí, tak je velice oblíbená u všech možných uživatelů konopí, kteří si užívají jeho silné účinky.

  1. Rekreační uživatelé si užívají uklidňující, euforické a povznášející účinky, které navodí feminizované odrůdy. Vzhledem k tomu, že je na trhu mnoho možností, tak si uživatelé mohou najít skvělou odrůdu pro večerní chill a nebo energetickou odrůdu pro denní kouření. Mnoho odrůd má také odlišné poměry mezi obsahem kanabinoidů, terpenů a také různý poměr genetiky (sativa/indika). Je tedy snadné experimentovat s různými feminizovanými odrůdami, díky čemuž můžete odhalit ideální odrůdu přesně pro vás.
  2. Ti z vás, kteří konopí užíváte pro holistické účely, si můžete vybrat feminizované odrůdy pro jejich silnější účinky. Můžete také zjistit, že THC pozvedne vaši náladu a pomůže vám se odreagovat v náročných situacích. Uživatelé také tvrdí, že THC jim pomáhá zvýšit kvalitu spánku.

WHO USES FEMINIZED STRAINS AND WHY?

Sativa, Indika, Hybrid a Ruderalis

Existuje několik distinktivních typů, neboli poddruhů, konopí. Dvě hlavní kategorie jsou sativa a indika, ale existují také hybridní a ruderalis odrůdy.

V minulosti se věřilo, že síla účinků dané odrůdy závisí na tom, do jaké "rodiny" patří. Zda je tedy více indika či sativa. Věřilo se, že indiky produkují silnější a více uklidňující účinky, zatímco sativy jsou schopné navodit více energetické účinky, které jsou ideální přes den. V poslední době však máme čím dál tím více důkazů, že tyto účinky mají spíše co do činění s terpenovým profilem odrůdy a nikoliv s tím, ke kterému poddruhu ji můžeme přiřadit.

Jinými slovy, některé indiky mohou mít povznášející účinky a některé sativy mohou být zase ideální pro relax. Není to tedy tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud se chcete dozvědět více o účincích jednotlivé odrůdy, pak si přečtěte popisek dané odrůdy.

V čem se ale jednotlivé poddruhy liší, je jejich růst a morfologie.

Indiky jsou menší a keřovité a mají široké listy. Často jsou robustní a mohou růst v mnoha prostředích.

Sativy jsou obvykle daleko vyšší a mají tenké a dlouhé listy. Milují teplé podnebí s dostatkem slunečných dní. V porovnání s indikami kvetou daleko déle.

Většina konopných odrůd není v dnešní době čistou indikou či sativou. Obvykle se setkáte s tzv. hybridy, což jsou kříženci indik a sativ a tudíž mají obvykle to nejlepší z obou světů.

Ještě existuje jeden, často opomenutý poddruh konopí, který se jmenuje Konopí rumištní (Cannabis ruderalis). Rumištní odrůdy jsou tak trochu "plevelem" a v přírodě se s nimi setkáte v severských regionech, jako je třeba Sibiř. Co je na nich ale zajímavé je fakt, že se jedná o samonakvétací rostliny. Díky tomu mohli šlechtitelé využít rumištní genetiku k vyšlechtění samonakvétacích odrůd z klasických světločivných odrůd.

IS RUDERALIS THE SAME AS HEMP?

Rychle Kvetoucí Konopí

Mnoho konopných odrůd vyžaduje alespoň 60-70 dní ke kvetení a některé odrůdy kvetou ještě déle. To představuje problém pro pěstitele, kteří žijí v oblastech s krátkým létem a deštivým podzimem. Pokud jsou rostliny v takovém podnebí venku, mohou v říjnu chytit plíseň.

Rychle kvetoucí odrůdy byly vyšlechtěny přesně kvůli tomuto problému. Tyto odrůdy jsou připraveny ke sklizni již po 6-7 týdnech kvetení a díky tomu je mohou pěstitelé sklidit na konci srpna či v průběhu září a vyhnout se tak podzimním dešťům.

Rychle kvetoucí odrůdy jsou většinou výsledkem zkřížení světločivné odrůdy se samonakvétací odrůdou. Nicméně rychle kvetoucí odrůdy se od samonakvétacích odrůd liší tím, že kvetou v závislosti na světle a nikoliv podle stáří.

Proč Jsou Terpeny V Konopí Důležité

Jak jsme již zmínili, poslední výzkumy naznačují, že specifické účinky konopí nejsou způsobeny samotnými kanabinoidy, ale jsou také ovlivněny aromatickými sloučeninami, které nazýváme terpeny. Stále je potřeba více studií, které by se tímto tématem zabývaly, ale skvěle to vysvětluje fakt, že některé odrůdy i přes identický obsah THC:CBD, mají odlišné účinky.

To co ale o terpenech (limonen, myrcen, pinen atd.) víme je fakt, že konopí propůjčují odlišnou chuť a aroma. Díky nim jsou některé konopné odrůdy ovocné, zatímco vůně jiných odrůd připomíná citrusy, rostliny či dřevo.

THE IMPORTANCE OF TERPENES IN CANNABIS

Jak Pěstovat S Feminizovanými Semínky

Již jsme zmínili, že pěstování feminizovaných konopných rostlin je daleko jednodušší než pěstování regulérních rostlin. I když je to pravda a nemusíte se soustředit na hlídání pohlaví vašich rostlin, pěstování feminizovaných konopných rostlin má také své výzvy.

1. Indoor Vs Outdoor

Při pěstování v indooru je nezbytné upravit světelný cyklus. Pěstitelé obvykle přepnou světla v momentě, kdy rostliny dosáhly správné výšky (asi jedna polovina požadované finální výšky). Přepíná se v tomto momentě, jelikož rostliny se ještě v průběhu kvetení značně vytáhnou a tudíž potřebují místo pro správný růst.

K započetí kvetení v indooru je potřeba přepnout světla na režim 12/12. Delší doba temna bude stimulovat podzimní podmínky a spustí kvetení u světločivných rostlin.

Při pěstování v outdooru je velice důležité vysadit feminizovaná semínka konopí ve správný čas. Proč? Protože délka dne se mění v závislosti na roční době a aby se rostlinám dařilo, tak je potřeba, aby měly specifický cyklus. Abyste jim tento cyklus dopřály, tak je vhodné je vysadit na jaře (když už nemrzne) a sklidit je můžete na podzim.

2. Kolik Potřebuji Času K Vypěstování Feminizovaných Konopných Rostlin?

Ať už pěstujete v indooru či outdooru, načasování závisí na každé jednotlivé odrůdě. Některé odrůdy, jako jsou například indiky, rostou relativně rychle a mají krátkou dobu kvetení mezi 6-7 týdny. Jiné odrůdy, jako jsou například odrůdy Haze, mohou kvést až dvakrát tak dlouho.

Pokud chcete sklidit co nejrychleji to jde, pak vyzkoušejte pěstovat rychle kvetoucí rostliny či feminizované samonakvétací odrůdy. Některé odrůdy mohou být připraveny ke sklizni již za 60 dnů od vyklíčení.

3. Je Možné Pěstovat Odlišné Feminizované Odrůdy Ve Stejné Pěstírně?

Je možné pěstovat různé odrůdy v jedné pěstírně, ale je potřeba být trochu sběhlý v pěstování konopí.

Zkušenosti jsou potřeba z mnoha důvodů. Různé odrůdy mají různou výšku a také vyžadují různé živiny a budou připraveny ke sklizni v různou dobu. Možná budete muset také využít různých pěstitelských technik (zastřihávání, ohýbání atd.), abyste udrželi korunu každé rostliny pod světlem.

4. Optimální Teplota a Vlhkost Pro Pěstování Feminizovaného Konopí

Obecně platí, že feminizované konopí preferuje pokojovou teplotu (kolem 21°C). Extrémy na obou stranách spektra mohou vést k pozastavení růstu a k dalším problémům. Pokud nežijete v optimálním klimatu, pak pro nejlepší výsledky pěstujte v takovém prostředí, kde můžete kontrolovat teplotu. Pokud není nazbyt, tak použijte přímotop a/nebo chladící systém.

Optimální vlhkost pro konopné rostliny závisí na tom, v jaké fázi životního cyklu se právě nacházejí. Obecně platí, že semenáčky a rostliny ve vegetativní fázi růstu preferují více vlhké prostředí. Relativní vlhkost snižte na 40-50% v momentě, kdy rostliny začnou kvést, jelikož snížíte riziko vzniku plísně.

JAKÝ TYP PŮDY BYCH MĚL POUŽÍT PRO PĚSTOVÁNÍ FEMINIZOVANÝCH ROSTLIN?

5. Jaký Typ Půdy Bych Měl Použít Pro Pěstování Feminizovaných Rostlin?

Konopí se nejlépe daří v dobře provzdušněné a propustné půdě, která je bohatá na živiny. Většina substrátů, které můžete zakoupit v obchodech, je vhodná pro pěstování konopí. Pokud používáte normální hlínu, tak ji můžete obohatit o perlit, kokos, vermikulit, kompost či žížaly.

6. Jaký Typ Hnojiva Je Ideální Pro Feminizované Konopné Rostliny?

Pro zdravý a správný růst je potřeba konopí poskytnout několik živin. Na začátek je potřeba dodat dusík, fosfor a draslík. Toto jsou tři hlavní "makronutrienty". Budete muset ale také dodat mikronutrienty, jako je například vápník, železo, hořčík, měď a několik dalších.

Komerční konopná hnojiva obvykle obsahují všechny potřebné makro a mikronutrienty. Ujistěte se však, že své rostliny hnojíte ve správných dávkách (je vhodné dávat o něco menší dávky).

Všimněte si, že konopí vyžaduje různé živiny v průběhu svého života. Z tohoto důvodu je možné zakoupit hnojiva, která jsou pro růst, neboli vegetativní fázi a na květ, neboli fázi kvetení.

7. Jaký Typ Vody Je Vhodný Pro Feminizované Konopné Rostliny?

Při zalévání konopí, které se pěstuje v půdě, je důležité vědět, že ideální pH vody/hnojiva je kolem 6-7. Pokud bude jiné, vaše rostliny nebudou moci správně přijímat dostupné živiny. Naštěstí můžete upravit vaši kohoutkovou vodu na správné pH pomocí pár kapek pH pufrů.

8. Pěstitelské Metody - Co to Je a Proč Byste Je Měli Využít?

Zastřihávání a další pěstitelské metody jsou vhodné pro udržení rostlin v ideální výšce a tvaru. Řadíme sem mnoho metod, jako je například topping, zastřihávání, super-cropping, pinching a/nebo odlistění vašich rostlin. Smyslem těchto metod je optimalizace prostoru pro pěstování a dosáhnutí lepšího rozprostření světla, díky čemuž budete mít větší výnosy.

Tyto metody mohou vystresovat vaši rostlinu a způsobit dočasné pozastavení růstu. Z tohoto důvodu není většina těchto metod vhodná pro feminizované samonakvétací rostliny, jelikož tyto odrůdy mají zkrácený životní cyklus. Feminizované světločivné odrůdy jsou ideálním kandidátem pro tyto metody.

Plant Training

Další Nezbytná Terminologie a Koncepty

Je nám jasné, že pěstování konopí s sebou přináší mnoho termínů, které začátečníci neznají a mohou si je plést. Abychom vám tedy všechno vyjasnili, tak jsme se rozhodli vám poskytnout přehled nezbytné konopné terminologie a konceptů.

Tvorba Kanabinoidů V Konopí

Kanabinoidy, jako je například CBD či THC, se jen tak z ničeho nezhmotní. Tyto sloučeniny jsou pomocí různých metabolických drah tvořeny v průběhu celého životního cyklu konopné rostliny.

Jedním z prvních kroků v tomto procesu je produkce chemické sloučeniny, která se jmenuje geranyl pyrofosfát. Tato sloučenina poté interaguje s kyselinou olivetolovou, čímž vznikne kyselina kanabigerolová, neboli CBGA.

Tato sloučenina je stavebním prvkem hlavních kanabinoidů. Nejprve se CBGA musí zkombinovat se specifickými enzymy a poté, prostřednictvím biosyntézy, dojde k převedení na kyselé formy našich oblíbených kanabinoidů. Nyní tedy máme THCA, CBDA a CBCA a jsme téměř na konci naší cesty.

Posledním krokem je přeměna těchto kanabinoidních kyselin na THC, CBD a CBC. K tomuto dochází s pomocí procesu, který se nazývá dekarboxylace. Tento termín označuje proces, při kterém dochází k zahřívání kanabinoidních kyselin a k jejich "aktivaci" na kanabinoidy. K tomuto samozřejmě dochází při kouření či vaporizaci.

TVORBA KANABINOIDŮ V KONOPÍ

Jak THC Ovlivňuje Endokanabinoidní Systém

Jak tedy kanabinoidy ve vašem těle fungují?

Dva nejznámější kanabinoidy jsou THC a CBD. THC je zodpovědné za typické, psychotropní účinky konopí, zatímco CBD je odpovědné za trochu jiné, prospěšné účinky, které navíc nejsou psychotropní.

Tyto sloučeniny, společně s více než sty dalšími kanabinoidy v konopí, interagují přímo a nebo nepřímo s naším endokanabinoidním systémem. Endokanabinoidní systém se z velké většiny skládá z kanabinoidních receptorů a je zodpovědný za regulaci funkcí, mezi které patří nálada, spánek, imunitní odpověď a mnoho dalších. Endokanabinoidy (kanabinoidy, které si naše tělo vytváří samo) společně s rostlinnými kanabinoidy se mohou navázat na tyto receptory a navodit tak účinky.

Jeden z hlavních endokanabinoidů je anandamid, kterému se také říká "molekula blaha". Jedná se o neurotransmiter, který přenáší zprávy mezi neurony. Tyto interakce ovlivňují naše potěšení, paměť, přemýšlení, koncentraci, příjem vjemů, vnímání časů a mnoho dalších funkcí.

Ukázalo se, že THC má molekulární strukturu, která je podobná struktuře anandamidu. Díky této podobnosti se může také vázat na kanabinoidní receptory, obzvláště na receptory CB1. Díky těmto drahám u nás může konopí navodit řadu účinků.

Proč Konopí Produkuje Terpeny?

Podobně jako jiné rostliny, i konopí produkuje tyto aromatické sloučeniny jako formu přirozené obrany proti škůdcům a také k přilákání opylovačů. Důkazem je i fakt, že konopné rostliny často produkují větší množství těchto aromatických sloučenin, pokud se vypořádávají s nějakou nákazou.

Co Je to Sinsemilla?

"Sinsemilla" je španělské slovo, které znamená "bez semínek". Toto slůvko pochází z dob, kdy velké množství konopí na černém trhu bylo nekvalitní a plné semen. Tehdy bylo "sinsemilla" konopí opravdu vzácné a toto slovo se tak stalo synonymem pro produkt nejvyšší kvality.

Dnes jsou díky moderním odrůdám a přítomnosti feminizovaných semínek palice plné semen opravdovou vzácností. V dnešní době je zkrátka téměř veškeré konopí sinsemilla a tudíž toto slovo ztratilo svůj původní význam. Je však dobré vědět, že v některých oblastech se stále používá k popsání kvalitního konopí.

Co Jsou to Hermafroditi?

Kromě dvou typických pohlaví, se kterými se při pěstování konopí můžete setkat, existují i hermafrodité. Hermafroditní rostliny vykazují znaky obou pohlaví. To znamená, že jak rostlina bude stárnout, tak si vyvine jak květy, tak i pylové váčky. Výsledkem je malá sklizeň nekvalitních palic, které jsou plné semínek.

K hermafroditismu u konopných rostlin nejčastěji dochází kvůli stresu. Stres může být způsoben řadou podnětů. Například může nastat k interupci temnostní fáze během kvetení, což znovu spustí vegetativní fázi růstu, nebo se může jednat o stresové faktory v prostředí, mezi které patří škůdci, extrémní teploty a změna vlhkosti.

Pěstování konopí v kontrolovaném prostředí je cestou, jak se tomuto nejlépe vyhnout. Snažte se aby vaše rostliny byly bez stresu a snížíte tak šanci na propuknutí hermafroditismu.

Co Jsou to Původní Odrůdy?

Původní odrůdy jsou typem konopí, které se vyvinulo ve svém přirozeném prostředí. Mohli bychom je také označit za čisté a původní konopné odrůdy. Některé původní odrůdy pocházejí z regionu Hindúkuš, který se nachází v Afghánistánu a Pákistánu. Jiné původní odrůdy můžeme nalézt v Africe, Asii, Jižní Americe, Rusku a také na Jamajce.

CO JSOU TO HERMAFRODITI?

Ty Nejlepší Feminizované Konopné Odrůdy

Na trhu naleznete stovky feminizovaných hybridů, ale téměř všechny tyto odrůdy pocházejí z několika konopných "rodin". Stejně jako lidské rodiny, i konopné rodiny mají společné vlastnosti, které vám prozradí, odkud pocházejí.

🍁 Kush

Konopné odrůdy, které mají genetiku z odrůd Kush mají opravdu silné aroma. Jelikož se obvykle jedná o indiky, tak tyto odrůdy mají často silné sedativní účinky. V závislosti na odrůdě, produkované terpeny mají často zemité, dřevité, borovicové a citrusové aroma.

🌫️ Haze

Odrůdy Haze jsou sativa-dominantní odrůdy, které si oblíbí každý milovník hulení přes den a energetické zhulenosti. Jejich terpenový profil nabídne mnoho příchutí, od sladkých přes citrónové až po kávovou a čokoládovou.

🔮 Afghan

Konopné odrůdy s Afghan genetikou mají často kořeněné, zemité a čerstvé aroma. Většina těchto odrůd je indika-dominantní a tudíž vám dopřejí relaxační, veselé a vyklidněné účinky, které si můžete užít večer.

🍦 Gelato

Odrůdy s Gelato genetikou jsou často prvotřídním exemplářem toho nejlepšího kalifornského konopí. Tyto odrůdy mají často ovocné a sladké aroma. Mnoho Gelato odrůd je hybridních a můžete se tedy těšit na euforické i relaxační účinky.

🍪 Cookies

Cookies odrůdy spojují euforické a socializační účinky s dotekem fyzické relaxace. Očekávejte zemité a sladké aroma s jedinečnou sušenkovou příchutí. Tyto pocity se spojují do jedinečného a delikátního zážitku.

🍇 Blueberry

Odrůdy, které pochází z rodiny Blueberry, mají často terpenový profil, který je bohatý na sladké a ovocné aroma. Tato genetika je původem ze Západního pobřeží USA a Blueberry odrůdy jsou známé pro své uklidňující a relaxační účinky.

💜 Purple

Konopné odrůdy vyšlechtěné z genetiky Purple vykazují červené/fialové barvy, které jsou daleko sytější v chladných nočních teplotách v poslední fázi kvetení. Terpenový profil těchto odrůd kombinuje hašišové aroma se zemitými, citrónovými a borovicovými tóny. Jelikož většina Purple odrůd je indika-dominantní, tak jsou jejich účinky často uklidňující až narkotické.

🍌 Banana

Původní odrůda Banana je indika-dominantní (70%) a je slavná díky svému bohatému terpenovému profilu, který se může pochlubit sladkým banánovým aroma a chutí. Tato odrůda je opravdu silná (25% THC) a navodí vám silný uklidňující účinek. Její potomci tyto vlastnosti naštěstí zdědili.

🦨 Skunk

Skunk je odrůda, kterou mnoho konopných znalců miluje díky jejímu "skunkovému" aroma. Tato odrůda byla použita jako základ, pro mnoho odrůd na moderním trhu. Odrůdy, které mají Skunkovou genetiku, mají typicky uklidňující účinky s nádechem euforie.

🧀 Cheese

Původní odrůda Cheese je indika-dominantní hybrid, který vznikl zkřížením odrůd Skunk a Afghan. Tato odrůda je známá pro své silné, sýr připomínající aroma. Cheese odrůdy si zachovávají tuto vůni a mají vyvážené účinky, které kombinují euforii s relaxem.


Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.