Skladování Semena Konopí

Vlhkost vzduchu

Naše konopná semínka lze uchovávat na chladném a suchém místě. Škodí jim rychlé změny teploty a vlhkost vzduchu. Nejlepším řešením, jak semínka uchovávat, je umístit je do neprodyšného umělohmotného obalu a uložit ve tmě.

Humidity
Konopná semínka jsou živé organismy. Během skladování jsou v klidovém stádiu. Jakmile se dostanou do styku s vlhkostí, dojde k uvolnění všech živin, které obsahují, a ke spuštění procesu klíčení.

V případě dlouhodobějšího skladování by vlhkost vzduchu nikdy neměla přesáhnout 9 %. Všechna naše semínka jsou vakuově balená. Zůstane-li jejich obal neporušený, faktor vlhkosti samozřejmě není nutno uvažovat. V každém případě zajistěte, aby byla semínka uložena na chladném a suchém místě.

 

Teplota

Nejlepším místem pro uložení semínek je lednička nebo mrazák. Pokud je uložíte do ledničky, nejlepší je, když se nebudou vyndavat příliš často, aby nedocházelo ke kolísání teploty, což by je mohlo poškodit.

Temperature
Až se je rozhodnete použít, nejvhodnější je vyndat je z ledničky a nechat je aklimatizovat, aniž byste otevírali obal. Takto snadno dosáhnou pokojové teploty.
 

Světlo

Světlo je podobně jako vlhkost jedním z faktorů, které spouštějí klíčení.

Light
Při co nejmenším vystavení semínek přímému osvětlení lze lépe zachovat jejich optimální sílu k vyrašení a trvanlivost.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.