Product successfully added to your shopping cart.
Check out
 

Vlhkost vzduchu:

Naše konopná semínka lze uchovávat na chladném a suchém místě. Škodí jim rychlé změny teploty a vlhkost vzduchu.
Nejlepším řešením, jak semínka uchovávat, je umístit je do neprodyšného umělohmotného obalu a uložit ve tmě.

Konopná semínka jsou živé organismy. Během skladování jsou v klidovém stádiu. Jakmile se dostanou do styku s vlhkostí, dojde k uvolnění všech živin, které obsahují, a ke spuštění procesu klíčení.

V případě dlouhodobějšího skladování by vlhkost vzduchu nikdy neměla přesáhnout 9 %. Všechna naše semínka jsou vakuově balená. Zůstane-li jejich obal neporušený, faktor vlhkosti samozřejmě není nutno uvažovat. V každém případě zajistěte, aby byla semínka uložena na chladném a suchém místě.

Teplota:

Nejlepším místem pro uložení semínek je lednička nebo mrazák. Pokud je uložíte do ledničky, nejlepší je, když se nebudou vyndavat příliš často, aby nedocházelo ke kolísání teploty, což by je mohlo poškodit. Až se je rozhodnete použít, nejvhodnější je vyndat je z ledničky a nechat je aklimatizovat, aniž byste otevírali obal. Takto snadno dosáhnou pokojové teploty.

Světlo:

Světlo je podobně jako vlhkost jedním z faktorů, které spouštějí klíčení. Při co nejmenším vystavení semínek přímému osvětlení lze lépe zachovat jejich optimální sílu k vyrašení a trvanlivost.