Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Luke Sumpter

Pěstitelský Deník Blue Cheese Auto

Blue Cheese Automatic

Odrůda Blue Cheese Automatic vám nabídne dobré výnosy a relaxační účinky v kompaktním a aromatickém balení. Pokud vás zajímá, jak se tato odrůda pěstuje, pak jste na správném místě! V našem dalším pěstitelském deníku vás provedeme každým týdnem růstu této odrůdy a také vám ukážeme, na co se můžete při sklizni těšit. Odhalte použité vybavení, živiny a osvětlení, které jsem použil k udržení zdravého a silného růstu.


Seznam vybavení

• Box: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178

• Osvětlení: MIGRO 200+

• Ventilace: TT Silent-M 100

• Filtr: Primaklima Filter PK 100/125

• Ventilátor: Oscillating Koala Fan

• Zvlhčovač: Beurer LB 45

• Substrát: BioBizz Light Mix

• Květináče: 11L Air Pots

• Semínka: Royal Queen Seeds

• Výživa: RQS Organic Nutrition

Pěstitelský Deník Blue Cheese Automatic: Fáze Semenáčku (Týden 1)

Week 1

Vítejte na začátku našeho dalšího pěstitelského deníku! V prvním týdnu se podíváme na to, co všechno jsem udělal proto, abych zaručil co nejzdravější fázi semenáčku pro všechny mé rostliny.

 Klíčení 
Abych zvýšil šanci na vyklíčení, tak jsem se rozhodl použít RQS Soil Plugs, což jsou produkty, které obsahují všechny potřebné mikronutrienty a další látky, které zdravý semenáček vyžaduje. Vložil jsem tedy RQS soil plugs do mého propagátoru a zalil jsem je dostatečným množstvím vody tak, aby semínka měla dostatek vody. Poté jsem je s pomocí dřevěné špejle vložil do každého soil plugu jedno semínko.
 Osvětlení 
Poté, co jsem si připravil svou pěstírnu, jsem do ní pověsil MIGRO 200+ lampu a umístil ji asi 35 cm nad propagátor. Světlo jsem nechal běžet 24 hodin každý den od chvíle, kdy jsem si všimnul vylézajícího klíčku.
 Pěstitelský substrát 
V prvních pěti dnech od vyklíčení nabrali moje semenáčky na síle. Připravil jsem tedy substrát do 11l Air Potu, který se skládal z 10l BioBizz Ligt Mixu, do kterého jsem poté přidal následující organická hnojiva a doplňky, které podpoří mé rostliny v průběhu celého životního cyklu:

• 80ml/l Netopýří Guano

• 50ml/l Easy Boost Organická Výživa

• 5ml/l Easy Roots Mykorzhizní Mix

• 10ml/l Easy Roots Rhizobakterie

Jakmile jsem substrát dostatečně promíchal, tak jsem květináč naplnil vodou do syta. Poté jsem udělal uprostřed substrátu dostatečnou jamku pro své semenáčky, které jsem do květináčů přesadil a zalil je.

 Prostředí 
S pomocí teploměru s vlhkoměrem jsem naměřil teplotu 24°C a vlhkost kolem 40%. Rozhodl jsem se tedy zapnout zvlhčovač vzduchu ve snaze zvýšit relativní vzdušnou vlhkost na úroveň 65 - 70%.
 Stav rostliny 
Na konci týdne byla moje rostlina 7cm vysoká a začala pracovat na tvorbě mnoha listů.

Pěstitelský Deník Blue Cheese Automatic: Vegetativní Fáze (Týden 2 - 4)

Jakmile si moje rostlina vytvořila několik pater pravých listů, tak oficiálně vstoupila do vegetativní fáze životního cyklu. Pojďme se tedy nyní podívat na to, co všechno jsem udělal pro zvýšení zdraví a síly své rostliny.

Týden 2

Week 2
 Osvětlení 
Stále jsem nechal světla zapnutá po dobu 24 hodin ve snaze maximalizovat fotosyntézu a minimalizovat vytahování během této důležité fáze vývoje rostliny. Světlo jsem nastavil tak, aby bylo 35cm od koruny rostliny.
 Výživa 
Vzhledem k tomu, že můj substrát obsahuje obrovské množství živin a dalších sloučenin, tak jsem to nekomplikoval a používal jsem pouze 4ml/l tekutých mořských řas a kyseliny humické a to při zálivce každý 1 a 4 den v týdnu. Také jsem nezapomněl měřit pH a v případě potřeby jsem jej vyvážil. Rostlinu jsem tedy zalil 1,5l vody s hnojivy v 1 a 4 den v týdnu.
 Prostředí 
Udržoval jsem v pěstírně stabilní teplotu 25,1°C. Od prvního týdne jsem používal zvlhčovač vzduchu a díky tomu se mi podařilo zvýšit relativní vlhkost na 50%.
 Plant status 
Na konci týdne byla moje rostlina 7cm vysoká a začala pracovat na tvorbě mnoha listů.

Týden 3

Week 3
 Osvětlení 
Stále nechávám světla běžet 24 denně.
 Výživa 
I když se mé rostlince dařilo, tak jsem se rozhodl přidat Easy Grow Booster Tablety pro maximalizaci rychlého růstu odrůdy Blue Cheese Auto. Připravil jsem tedy 1,5l zálivky, upravil pH na 6,2 a přidal jednu Easy Grow Booster Tabletu. Roztok jsem použil k zalití rostlinky v 1 den týdne.
 Prostředí 
Teplota se držela kolem 24°C a vlhkost byla na 45%.
 Stav rostlin 
Na konci třetího týdne se má rostlina vytáhla do výšky 16cm a měla malou, hustou korunu plnou listů.

Týden 4

Week 4
 Osvětlení 
Během posledního týdne vegetativní fáze jsem se rozhodl nechat lampu běžet 24 hodin každý den, jelikož rostlině se v tomto režimu velice dobře dařilo.
 Výživa 
V první a čtvrtý den čtvrtého týdne jsem použil následující živný roztok:

• 5l vody

• 1 Easy Grow Booster Tableta

• 1m/L Easy Plus Mikronutrienty

Tímto roztokem jsem rostlinu zalil do té doby, dokud nebyl substrát hezky vlhký, rozhodně ne promočený.

 Prostředí 
Všechno šlo hezky podle plánu. Průměrná teplota byla 24°C a relativní vlhkost 42%.
 Stav rostliny 
Během posledního týdne vegetativní fáze se má rostlina pěkně rozrostla a vytáhla se do výšky 31cm. V tuto chvíli jsem se mohl kochat korunou plnou listů a tudíž jsem se rozhodl rostliny trochu zastřihnout, abych je připravil na kvetení a abych zlepšil cirkulaci vzduchu.

Pěstitelský Deník Blue Cheese Automatic: Fáze Kvetení (Týden 5 - 10)

Vítejte ve fázi kvetení! Moje rostlina odrůda Blue Cheese Automatic si velice dobře rozuměla s režimem osvětlení i výživy. Nyní se podíváme na to, jak si rostlina vedla během finální fáze.

Týden 5

Week 5
 Osvětlení 
Rozhodl jsem se změnit světelný režim na 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Díky tomu má moje rostlina dostatečné množství světla pro provádění fotosyntézy, ale také snížím náklady za elektřinu po zbytek fáze kvetení.
 Výživa 
Jelikož moje rostlina vyžaduje během fáze kvetení jiné množství makronutrientů, tak jsem se rozhodl pozměnit složení živného roztoku, který tak bude moci podpořit tvorbu zdravých a velkých palic:

• 1 Easy Bloom Booster Tablety

• 1ml/L Easy Plus Mikronutrienty

Easy Bloom Booster Tablety poskytují nižší množství dusíku a vyšší množství draslíku a fosforu. Tyto dva klíčové makronutrienty jsou velice potřebné během fáze kvetení. Přidal jsem tento produkt do 5l vody a zaléval jsem tímto roztokem v první a čtvrtý den pátého týdne do nasycení substrátu.

 Prostředí 
Teplota se stále držela na 24°C. Vypnul jsem zvlhčovač vzduchu a nechal relativní vzdušnou vlhkost na 40%, díky čemuž jsem snížil šanci na vznik plísně během fáze kvetení.
 Stav rostliny 
Moje rostlina se velice rychle vypořádala se stresem, který jsem ji způsobil ostříháním listů. V tuto chvíli byla 41cm vysoká a začala vykazovat první náznaky palic.

Týden 6

Week 6
 Osvětlení 
Opět jsem posunul světlo aby bylo 35 cm od koruny rostliny a poskytovalo 20 hodin světla a 4 hodiny tmy.
 Výživa 
Použil jsem stejný živný roztok opět v první a čtvrtý den týdne.
 Prostředí 
Teplota se držela na 24°C. Průměrný vlhkost klesla na 38%.
 Stav rostlin 
Moje rostlina se vytáhla do výšky 45cm a její palice začaly pomalou tloustnout a již bylo ve vzduchu lehce cítit její skunkové aroma.

Týden 7

Week 7
 Osvětlení 
Stále jsem nechal světla běžet v režimu 20/4.
 Výživa 
Vyřadil jsem ze živného roztoku mikronutrienty, jelikož se blížíme k proplachování. Místo toho jsem přidal 1 Easy Bloom Booster Tabletu do 5l vody a zaléval jsem v první a třetí den týdne, dokud substrát nebyl saturován.
 Prostředí 
Teplota se stále konzistentně držela na 24°C, zatímco vlhkost byla na 40%.
 Stav rostliny 
Díky mému výběru květináče se rostlina zastavila na 45cm. I přes tento malý vzrůst, si má rostlina vyvinula dostatek palic, které neustále rostly. V tuto chvíli bylo naprosto zřejmé, že mám v pěstírně pořádný exemplář odrůdy Blue Cheese Automatic, jelikož její aroma prostupovalo mým bytem.

Týden 8

Week 8
 Osvětlení 
Stejný režim jako v předchozím týdnu fáze kvetení.
 Výživa 
Během osmého týdne jsem rostlinu naposledy pohnojil. Smíchal jsem 1 Easy Bloom Booster Tabletu s 5l vody a živný roztok aplikoval v první a třetí den osmého týdne do saturace substrátu.
 Prostředí 
Teplota se stále držela na 24°C. Vlhkost klesla na 37% díky čemuž jsem si byl téměř jistý, že nedojde k výskytu plísně na mých rostlinách.
 Stav rostlin 
Bez zastřihávání a pěstitelských metod si moje rostlina vyvinula relativně rovnoměrnou korunu. S pomocí lupy jsem blíže prozkoumal trichomy, které byly stále průhledné, čímž jsem si byl jist, že rostlina ještě není zralá.

Týdny 9-10

Week 9
 Osvětlení 
Stejný režim jako v minulém týdnu. 20 hodin světla a 4 hodiny tmy.
 Výživa 
Nyní už jsem rostlinu pouze proplachoval čistou vodou, díky čemuž mohla rostlina spotřebovat všechny nepoužité živiny, které by poté mohly ovlivnit chuť. Aplikoval jsem tedy 2l vody o pH 6,1 v první a třetí den 9. a 10. týdne.
 Prostředí 
Teplota se držela na 24°C, zatímco vlhkost lehce klesla na 35%.
 Stav rostlin 
Moje rostlina začala vykazovat jasné příznaky deficience živin, čehož jsem chtěl dosáhnout. Spodní listy začaly žloutnout a stonek byl tmavě fialový. Po prozkoumání trichomů lupou jsem si všimnul, že každý den začaly být čím dál tím více zakalené.

Sklizeň (Týden 10)

Harvest

V této fázi vydávala má rostlina extrémně silné aroma a trichomy začaly být opalescentní a neprůhledné. Rozhodl jsem se tedy rostlinu sklidit. Odřízl jsem ji u země a pověsil ji vzhůru nohama, aby trochu oschla. Celkově se mi podařilo sklidit 45g sušiny, která vydávala extrémně silné ovocné aroma.

Harvest

Vlastnosti Odrůdy Blue Cheese Automatic

🧬 Genetické Vlastnosti Odrůdy Blue Cheese Automatic
Odrůda Blue Cheese Automatic je potomek odrůd Blueberry, Cheese a konopí rumištního. Díky tomu se může pochlubit genetickým složením, které se skládá ze 40% z indiky, 35% sativy a 25% ruderalis. Pokud jste zkušeným huličem, tak si jistě všimnete, že tato odrůda pochází z královského rodu. Odrůda Blueberry ji propůjčuje vysoký obsah myrcenu a zvýšenou produkci pryskyřice, zatímco po odrůdě Cheese podědila vysoký obsah THC a příjemné účinky. Díky genetice z konopí rumištního může tato odrůda rychle růst a nepotřebuje změnu světelného cyklu k navození kvetení.
🌱 Růstové Vlastnosti Odrůdy Blue Cheese Automatic
Odrůda Blue Cheese Automatic vyroste téměř všude. Vytáhne se do výšky mezi 40 - 70 cm a vyprodukuje až 375 g/m² pod silným osvětlením. Pokud se rozhodnete ji pěstovat venku, tak se tato odrůda může vytáhnout až do výšky 100cm a zvládne vyprodukovat mezi 60 - 110 g/rostlinu. Sklizeň očekávejte již za 10 týdnů od vyklíčení.
🌈 Účinky a Chuť odrůdy Blue Cheese Auto
Fialovo zelené květy této odrůdy obsahují až 16% THC. Můžete se těšit na čisté a povznášející účinky, které přináší to nejlepší, co konopí může nabídnout bez toho, aniž by to bylo extrémně silné, díky čemuž je tato odrůda ideální pro začátečníky. Po každém potáhnutí si budete moci vychutnat jasnou sýrovou, zemitou, ovocnou a peprnou chuť. Vysoký obsah ovocných terpenů znamená, že společně s THC navozuje tato odrůda příjemné tělesné účinky.

Harvest

Blue Cheese Auto
Blueberry x Cheese x Ruderalis
325 - 375 gr/m2
40 - 70 cm
6 - 7 Týdny
THC: 16%
Sativa 35% Indica 40% Ruderalis 25%
60 - 110 gr/plant
60 - 110 cm
10–11 týdnů po vyrašení
Čisté, Povznášející

Koupit Blue Cheese Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37823 recenzí