Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

Jak Dosáhnout Největší Sklizně Se Samonakvétacím Konopím

Maximum Yield With Autoflowering Cannabis

Zde se dozvíte, jak dosáhnout vyšších výnosů se samonakvétacími odrůdami.


Samonakvétacím odrůdám se konečně dostává respektu, který si zaslouží. A co víc, možná již i vy přemýšlíte nad tím, že je letos konečně vysadíte. S naším návodem na maximalizaci výnosů budete schopni vypěstovat větší sklizeň z vašich samonakvétacích rostlin!

MAXIMALIZACE VÝNOSŮ ZE SAMONAKVÉTACÍCH ODRŮD

Samonakvétací odrůdy rostou opravdu rychle a k navození kvetení nepotřebují změnu světelného cyklu. Pěstování trávy je s nimi daleko jednodušší a na trhu se čím dál tím častěji objevují vysoce kvalitní samonakvétací odrůdy, díky čemuž jsou autoflowery populárnější.

Pokud chcete dosáhnout vyšší sklizně z vašich samonakvétacích rostlin, pak vezměte v potaz několik následujících bodů.

Video id: 527684146

1. VYSAĎTE SAMONAKVÉTACÍ ODRŮDY DO FINÁLNÍCH KVĚTINÁČŮ

Samonakvétací odrůdy budou připraveny ke sklizni mezi 60-90 dny od vyklíčení. Pokud jsou pod velkým stresem a nebo je jejich růst zpomalen jiným způsobem, tak i přesto vyklíčí a vaše sklizeň bude chudší.

K maximalizaci vašich výnosů byste měli vysadit samonakvétací odrůdy do finálních květináčů. Alternativně je můžete vyklíčit pomocí vlhkého ubrousku (a nebo s pomocí jakékoliv jiné klíčící metody) a pak je rovnou dát do velkých květináčů. Zdravý kořen je velice důležitý.

2. POUŽIJTE VĚTŠÍ KVĚTINÁČE

Čím větší květináč, tím větší kořenový systém a tím větší rostlina. Pokud použijete příliš malé květináče, bude vývoj vaší rostliny a následná produkce palic omezena. K maximalizaci výnosů ze samonakvétacích odrůd doporučujeme použít květináče o objemu 15-20 l. Použitím větších květináčů budete akorát plýtvat substrátem a hnojivem.

3. VEZMĚTE V POTAZ MATERIÁL, ZE KTERÉHO JSOU KVĚTINÁČE VYROBENY

Zdravý a silný kořenový systém znamená, že rostliny budou schopny vyprodukovat více palic. Při pěstování vezměte v potaz "chytré květináče", jako je například látkový květináč od RQS, který vám poskytne v tomto ohledu výhodu. Látkové květináče provzdušní kořeny vaší rostliny a pomohou tak s lepším vývojem.

S látkovými květináči je také prakticky nemožné vaše kytky přelít, jelikož mají skvělý odtok.

Germination

4. POUŽIJTE VZDUŠNÉ PĚSTEBNÍ MÉDIUM

Samonakvétací odrůdy rostou velice rychle a agresivně, jelikož mají velice omezený čas. Z tohoto důvodu je dobré podpořit jejich růst jak nejvíc je to možné. Vzdušné pěstební médium je ideální volbou pro pěstování samonakvétacích odrůd, jelikož díky tomu si budou moci vyvinout silný kořenový systém.

Pokud je substrát příliš kompaktní, můžete jej provzdušnit přidáním perlitu a nebo kokosových vláken.

5. PŘIDEJTE STIMULANT PRO RŮST KOŘENE

Další způsob, kterým můžete podpořit vývoj kořenového systému, je přidání stimulantu. Můžete například přidat prospěšné houby do vašeho substrátu. Mykorhizní houby zvýší příjem živin a vody, ochrání vaše rostliny před nemocemi a také zlepší optimální pěstební podmínky.

6. VYSAĎTE V INDOORU

Ať už máte v plánu pěstovat venku či uvnitř, vždy vysaďte v indooru.

Jelikož vaše rostliny závodí s časem již od prvního dne, tak je důležité zaručit, že se vaše semenáčky dobře zakoření. Studené bílé CFL světlo či jiné vhodné LED světlo a nebo dokonce parapet s dostatkem sluníčka bude stačit. Zkrátka se jen ujistěte, že vegetativní fáze probíhá hladce, jelikož autoflowery začnou kvést, ať už to chcete, nebo ne.

Nutrients

7. PODPOŘTE STRUKTURU ROSTLINY

Abyste udrželi vaše rostliny vzpřímené, je dobré je podepřít například bambusovou tyčkou.

Kromě již zmíněné bambusové tyčky můžete použít i provázky, plastové treláže či klícky pro rajčata. Všechny tyto pomůcky pomohou nést rostlinám jejich váhu. Pokud chcete více informací o tomto tématu, tento článek zmiňuje pět způsobů, kterými můžete pomoci vašim rostlinám s váhou.

8. ZAPŘEMÝŠLEJTE NAD 18-HODINOVÝM SVĚTELNÝM CYKLEM

Vedou se debaty o tom, zda je vhodné pěstovat rostliny pod konstatním 24-hodinovým světelným cyklem. Nejčastěji se stále užívá cyklus 18/6 a díky němu ušetříte peníze i energii.

Potenciálně můžete pěstovat i s jiným světelným cyklem, ale chceme mít co největší sklizeň a tudíž chcete svým rostlinám poskytnout co nejvíce světla. Čím víc světla, tím víc palic. Jednoduchá rovnice.

Při pěstování venku se samonakvétacím rostlinám daří v teplém a slunečném letním počasí. Sluneční světlo po 18 hodin není nezbytné, jelikož slunce je daleko silnější lampou než jakákoliv indoorová světelná souprava.

9. UŽÍVEJTE DEMINERALIZOVANOU VODU

Vaše voda z kohoutku může být obohacena o fluór či chlór a nebo může obsahovat nečistoty, které jsou škodlivé pro mikrobiální život v půdě. Zkrátka, pokud vaše voda z kohoutku nebo ze studny není vhodná k pití, pak nebude vhodná ani pro vaše konopné rostliny. Tento problém můžete vyřešit užíváním demineralizované vody.

Jednoduše řečeno, demineralizace je proces, při kterém vznikne čistá a přefiltrovaná voda. Díky tomuto procesu máte kontrolou nad minerálním složením vaší vody a může vám to pomoci s růstem a s výnosy.

Osmosis

10. VYPOČTĚTE SPOTŘEBU ŽIVIN A PH

Samonakvétací rostliny jsou většinou menší a potřebují tak méně vody a živin. Pokud užíváte běžná hnojiva pro konopí, pak je vhodné začít s 50 % a nebo dokonce s 25 % dávkou.

Pro pěstování samonakvétacích odrůd je dobré používat lehce pohnojenou půdu. Půdy s vysokým obsahem hnojiva zabijí vaše rostliny. Kromě doplňků stravy jako jsou enzymy, vitamín B a prospěšné houby, samonakvétací rostliny nevyžadují vysoké dávky hnojiv v průběhu jejich krátké vegetativní fáze. Pokud máte kvalitní zeminu, tak si vaše rostliny vystačí bez hnojiva.

Pokud musíte přidat hnojiva na začátku pěstování, pak je přidávejte přiměřeně. Obecně platí, že v průběhu pěstování budete přidávat pouze hnojiva pro podporu růstu květu a to také v malých dávkách. Přehnojení rostlin je běžnou chybou, které se pěstitelé samonakvétacích rostlin dopouštějí.

Pokud nemáte správné pH, pak vaše rostliny nebudou schopny přijímat živiny, které jsou přítomné v půdě. Správné pH vody při pěstování v půdě je mezi 6,0-7,0. Díky pár kapkám pufru můžete toto pH změnit a zalévat tak rostliny se správně upravenou vodou.

11. PRIORITOU JE KONTROLA KLIMATU

Semenáčky a mladé rostliny preferují vlhčí klima, zatímco kvetoucí rostliny vyžadují daleko méně vlhké klima, abyste se vyhnuli plísním a hnilobě.

Většinou stačí otevřít okno či zapojit jednoduchý ventilátor. Pokud to nepomůže, pak se podívejte po přímotopech či klimatizacích do vaší pěstírny.

12. POUŽIJTE CO₂

Je vědecky dokázáno, že rostliny užívají CO₂ jako palivo pro fotosyntézu. Čím více CO₂ ve vaší pěstírně, tím lepší růst a velikost vašich rostlin.

Důležité však je, že přidávat CO₂ do vaší pěstírny má smysl pouze tehdy, pokud vaše pěstírna má všechny další faktory v normálu. Pokud máte problémy s teplotou, vlhkostí, vodou či hnojením, pak nejprve vyřešte tyto problémy, než se pustíte do investování do CO₂ systému.

Humidity

13. VYUŽIJTE PĚSTITELSKÝCH METOD

Pěstitelské metody (low-stress training LST) jsou nedestruktivní techniky, které mohou užívat i začátečníci. Jedná se o minimálně invazivní techniky, které nezpůsobují žádné velké poškození.

Vše, co děláte, je ohýbání a přivazování stonků a větví k podpoře laterálního růstu. Tímto způsobem jsou palice více vystaveny světlu a díky tomu budete mít tlustší palice a větší sklizně.

Pokud jste profesionálním expertem a nebojíte se do vašich rostlin řezat, tak zastřihávání je také další metodou. Nejprve se však ujistěte, že všechno ve vaší pěstírně máte pod kontrolou, než se pustíte do těchto složitějších pěstitelských metod.

14. POUŽIJTE SEA OF GREEN (SOG)

Sea of green (SOG) je metoda, ve které se pěstuje mnoho malých rostlin na malé ploše. Tato metoda je velice účinná v malých pěstírnách a samonakvétací odrůdy jsou ideálními kandidáty. Jejich rychlý růst a malý vzrůst zařídí vše a vy tak budete prakticky pouze zalévat.

15. POSTUPNĚ SKLÍZEJTE

Běžně se stává, že květy na vrcholu rostliny jsou zralé dříve než ty, co jsou níže. Zkrátka odstřihněte již dozrálé palice a nechte zbytek ještě chvíli zrát. Po každé sklizni počkejte 1-2 týdny a sledujte, zda jsou již další květy připravené k odstřihnutí. Většina samonakvétacích odrůd vyžaduje dva cykly postupné sklizně, ale větší rostliny mohou vyžadovat více cyklů.

Harvest techniques

16. ZAZNAMENÁVEJTE, VYLEPŠETE A OPAKUJTE

Žádný učený z nebe nespadl. Abyste se stali expertem v pěstování konopí, musíte dávat pozor a zaznamenávat si každý proces, který jste během pěstování použili. Pouze tímto způsobem zjistíte, jaké metody jsou nejlepší pro ty největší sklizně.

Při pěstování konopí se vždy může něco pokazit. Klíčem k vysokým výnosům je rychlá a chytrá odpověď na problémy. Jakmile si osvojíte tento proces, tak se zdraví a výnosy vašich rostlin postupně zlepší.


5 NEJVÝNOSNĚJŠÍCH SAMONAKVÉTACÍCH ODRŮD OD RQS V ROCE 2022

Jedním velice důležitým faktorem je genetika. Genetika hraje obrovskou roli v potenciálních výnosech. Předtím, než ukončíme tento článek, se pojďme podívat na seznam těch nejvýnosnějších samonakvétacích odrůd od Royal Queen Seeds.

1. NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

Northern Light je legendární konopná odrůda, která pochází z afghánské indiky. Poprvé byla vyšlechtěna v 70. letech v USA a do Evropy se dostala v 80. letech. Tato indika je stále velice oblíbená mezi mnohými milovníky konopí. Samonakvétací varianta Northern Light Automatic má stejné vlastnosti jako její větší sestra. Navíc se jedná o jednu z nejvýnosnějších odrůd, kdy dokáže vyprodukovat až 550 g/m² v indooru. Má sladké aroma se zemitými a borovicovými tóny a její účinky jsou cerebrální a povznášející.

NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

Northern Light Auto
Northern Light x Ruderalis
500 - 550 gr/m2
80 - 120 cm
6 - 8 Týdnů
THC: 14%
Sativa 0% Indica 80% Ruderalis 20%
170 - 220 gr/plant
130 - 160 cm
10-12 týdnů po vyrašení
Čisté, Povznášející

Koupit Northern Light Auto

2. WHITE WIDOW AUTOMATIC

White Widow Automatic je další úžasnou samonakvétací odrůdou, která vznikla z legendární odrůdy White Widow. Tato odrůda získala své jméno díky masivní produkci trichomů, které pokryjí celou rostlinu v tlusté bílé pryskyřici. Samonakvétací verze od RQS má dřevité a zemité aroma a chuť podobnou světločivné verzi. Samonakvétací verze má také o něco silnější uklidňující účinky. Očekávejte sklizeň dosahující až 450 g/m².

WHITE WIDOW AUTOMATIC

White Widow Auto
White Widow x ruderalis
400 - 450 gr/m2
40 - 80 cm
7 - 8 týdnů
THC: 14%
Sativa 40% Indica 40% Ruderalis 20%
190-240 gr/plant
50 - 110 cm
10-12 týdnů po vyrašení
Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit White Widow Auto

3. ROYAL CHEESE AUTOMATIC

Royal Cheese Automatic je samonakvétací verze legendární odrůdy UK Cheese. Má stejné ikonické aroma, ale také má všechny výhody samonakvétací rostliny. Připravte se na sklizeň již za 10 týdnů od vysazení vašich rostlin. Royal Cheese Automatic vás udělá šťastnými díky silné chuti sýra, země a koření a také díky silným fyzickým účinkům. Výnosy dosahují až 475 g/m², což jsou úchvatná čísla pro rostlinu, která má sotva metr.

ROYAL CHEESE AUTOMATIC

Royal Cheese Auto
Cheese x Royal Critical x Ruderalis
425 - 475 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 týdnů
THC: 15%
Sativa 30% Indica 50% Ruderalis 20%
160 - 210 gr/plant
60 - 120 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit Royal Cheese Auto

4. HULKBERRY AUTOMATIC

HulkBerry Automatic od RQS je jedna z nejsilnějších samonakvétacích odrůd na trhu. Tento sativa-dominantní hybrid je křížencem mezi odrůdami HulkBerry a Diesel Auto a obsah THC dosahuje až 21 %. Díky ní si i zkušení kuřáci mohou užít silné účinky ze samonakvétací odrůdy. Její účinky kombinují euforii s kreativitou a povznášejícím pocitem a jedná se tak o odrůdu, která se hodí ke všem denním aktivitám. Tato odrůda kombinuje kořeněné, zemité a ovocné tóny v jednu úchvatnou vůni a její výnosy se pohybují mezi 400-500 g/m².

HULKBERRY AUTOMATIC

HulkBerry Auto
Hulkberry x Diesel Auto
450 - 500 gr/m2
80 - 120 cm
6 - 7 Týdny
THC: 21%
Sativa 65% Indica 30% Ruderalis 5%
100 - 150 gr/plant
80 - 120 cm
8-9 týdnů po vyrašení
Čisté, Povznášející

Koupit HulkBerry Auto

5. ROYAL AK AUTOMATIC

Royal AK Automatic je ekletická samonakvétací odrůda. Tato odrůda je potomkem slavné odrůdy AK-47, který kombinuje kolumbijskou, mexickou, thajskou a afghánskou genetiku v jednu odrůdu, která má silné účinky a dobré výnosy. Tato lehce indika-dominantní odrůda (40% indika, 35% sativa, 25% ruderalis) má euforické a aktivní účinky, které jsou vhodné pro denní spotřebu. Její kouř kombinuje hašišovou, kořeněnou a sladkou chuť. I když tato odrůda nevyroste výše než do výšky 80-100 cm, její výnosy mohou dosáhnout až 475 g/m².

ROYAL AK AUTOMATIC

Royal AK Auto
AK 47 x Ruderalis
275 gr - 350 gr
60 - 70 cm
6 - 8 Týdnů
THC: 15%
Sativa 35% Indica 40% Ruderalis 25%
110 - 160 gr/plant
70 - 100 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Motivující, Navozující smích

Koupit Royal AK Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzí