Maximální Výnosy Se Samonakvétacím Konopím

DOSTAŇTE SE AŽ NA HRANU MOŽNOSTÍ VAŠICH SAMONAKVÉTAČEK

Samonakvétací konopí konečně obdrželo náležitý respekt, který si zaslouží. A co je ještě lepší, zasloužili si i místo ve vaší konopné zahrádce. Pomocí těchto 10 kroků bude vaše sklizeň ze samonakvétaček ta nejlepší a nejkvalitnější. Nejdůležitějším prvkem při pěstování rumištních hybridů je čas. Tak se do toho pojďme pustit.

1) VYERTE SI VYSOCE KVALITNÍ SAMONAKVÉTACÍ ODRŮDY S VELKÝMI VÝNOSY

Critical Auto

Dnešní samonakvétací odrůdy nabízejí daleko větší sílu než tomu bylo dříve. Ve skutečnosti, mnoho nejnovějších samonakvétacích odrůd nabízí stejný nebo podobný obsah kanabinoidů jako jejich světločivní sourozenci. Nicméně, ne všechny samonakvétací rostliny jsou stejné a mnoho odrůd od jiných seedbank vyprodukuje skromnější výnosy.

Doporučujeme proto naše osvědčené, silné a velmi výnosné samonkavétací odrůdy. Pro ty z vás, kteří chtějí největší výnosy doporučujeme Royal Critical Auto. Obdobně jako její světločivný protějšek Critical, tato samonakvétací rostlina vyprodukuje opravdu enormní palice během kvetení. Navíc vás od impozantní sklizně dělí pouze 9 týdnů po naklíčení. Toto je definice spěchu a vysoké kvality.

2) VYSAĎTE SAMONAKVÉTAČKY V KONEČNÝCH KVĚTINÁČÍCH

Critical Auto

Světločivné odrůdy mohou být udržovány ve vegetativním růstu po neomezeně dlouhou dobu. V kontrastu s tímto faktem, samonakvétací konopí typicky vyroste od semínka k hulení během 60-90 dní. Rychlost je vlastnost, ale pěstitel musí držet krok s rychle rostoucí samonakvétací rostlinou.

Není zde žádný prostor pro přesazování a rozhodně pro stresové situace pokud si přejete mít co největší výnos z vašich samonakvétacích rostlin. Nejlepší radou je vysadit rostlinky přímo do finálního květináče. Alternativou je nechat semínka vyklíčit na papírovém ubrousku či pomocí jiné klíčící metody a poté je rovnou dát do velkých květináčů. Zdravý kořenový systém potřebuje růst již od začátku.

3) ZAČNĚTE PĚSTOVAT SEMENÁČKY VEVNITŘ

Ať už plánujete pěstovat samonakvétací konopí indoor či outdoor, rozhodně nechejte semenáčky vyrůst indoor. Jak už bylo zmíněno, pěstitel si musí uvědomit fakt, že samonakvétací rostliny začnou kvést během 30 až 40 dnů po naklíčení.

Rostlinky pracují na čas takže byste měli i vy. Zaručení správného růstu kořenů vašich semenáčků je velice důležité. Adekvátní volbou je chladná bíla CFL nebo bohatě vystačí slunný parapet. Zaručte tedy, že vegetativní růst se obejde bez problému, protože kvetení začne ať se vám to líbí nebo ne. Nezapomeňte, že samonakvétací konopí začne kvést podle svého stáří, nikoliv dle světelného cyklu.

4) 18 HODIN SVĚTLA

Cannabis Lighting

Optimální světelný cyklus světlo-tma pro samonakvétací konopné odrůdy je 18/6. Tento cyklus je běžně spojen s vegetativním růstem pro světločivné konopí. Nicméně, aby samonakvétací rostliny dosáhly svého plného potenciálu a vyrostly do ideální velikosti k produkci hojného počtu palic potřebují 18/6 hodin světla od začátku do konce.

Samonakvétací rostliny jsou ze všech druhů konopí nejodolnější a dokáží přežít v horších podmínkách i s méně světla. My se ale snažíme mít co největší sklizeň a abychom toho dosáhli budeme potřebovat co nejvíce lumenů pro 18 hodin světla. Víc lamp víc palic.

LED systémy s úplným spektrem jsou ideální volbou pro indoor pěstování. HID jsou také skvělou volbou, ale CFL světla jsou vhodné pouze pro krátkou vegetativní fázi. Venkovní samonakvétací konopí si povede skvěle v krásném letním počasí a v teplejších regionech již od jara až do podzimu. 18 hodin světla není nezbytnost jelikož slunce je Boží grow lampa a je nekonečněkrát silnější než jakákoliv jiná umělá lampa.

5) CYKLUS SUCHA A VLHKA

Cannabis Watering

Ujistěte se, že nepřelijete a také nevysušíte vaše konopné rostliny. Toto je základ zachování ideálního stavu vlhkosti a sucha. Zachování tohoto stavu je ještě důležitější u samonakvétacích rostlin vzhledem k jejich krátkému životnímu cyklu. Není zde prostor pro žádné chyby a musíte tedy zaručit aby půda nebyla moc vlhká ani vysušená. Nemůžete si dovolit ztratit jeden týden nápravou špatné půdy.

Jestli vaše rostliny potřebují vláhu zjistíte zvednutím květináče/kontejneru a podle toho jak je těžký zalévejte. Toto je vážně jednoduché a brzy si na to zvyknete. Když přidáte do květináče vodu tak ztěžknou. Lehké květináče indikují ztrátu vláhy takže vaše rostliny potřebují vodu.

Pro ty z vás, kteří nemohou jen tak zvedat květináče zainvestujte do vodoměru či jiného sledovacího zařízení. Tento levný přístroj je nenahraditelnou položkou ve vašem pěstitelském inventáři a je nepostradatelný pro hydroponické pěstitele konopí. S vodoměry už nemusíte hádat.

6) PŘIDEJTE ŽIVINY

Přirozeně tou nejlepší volbou mezi hnojivy jsou hnojiva speciálně určeny pro samonakvétací odrůdy. Tyto produkty jsou poměrně nové a nemusí být všude dostupné. Většina pěstitelů se s nimi ještě nesetkala, ale ti z vás co pěstují hydroponicky či na kokosu by se na ně měli podívat.

Přikrmování samonakvétacího konopí je celkem těžké odhadnout s obyčejnou hydroponickou výživou. Takže buďte velice opatrní a přidávejte živiny po malých dávkách. Samonakvétací konopí potřebuje daleko méně živin než velká světločivná indika. Přemýšlejte o nich jako o mini sativách a pak začnete přikrmovat.

Pěstitelé, kteří pěstují v půdě by měli k pěstování samonakvétacího konopí používat lehce pohnojenou půdu. Příliš mnoho hnojiva spálí vaše rostliny. Vyjma doplňku jako jsou enzymy, vitamin B a užitečné houby, samonakvétací konopí nepotřebuje téměř nic během jeho krátké vegetativní fáze.

Pokud musíte přidat nějakou výživu, přidejte ji střídmě. Obecně potřebujete pouze výrobky k podpoře růstu květu a k výživě květu. A stejně jako ve vegetativní fázi, přidávejte tyto výrobky pouze v malých dávkách. Přehnojení samonakvétacích rostlin je jeden z nejčastějších důvodů menších sklizní.

7) NEPOUŽÍVEJTE PROŘEZÁVACÍ METODY PRO ZVÝŠENÍ VÝNOSŮ

Prořezat či neprořezat? Mnoho pěstitelů vede debatu o výhodnosti prořezávání a zastřihávání samonakvétacího konopí k zvýšení výnosů. Netvrdíme, že se nedá zajistit obří sklizeň ze samonakvétacího konopí pomocí těchto metod. Je to prostě práce navíc a riziko je velké.

Topping a ohýbání samonakvétaček s LST může být pohroma a samonakvétací ScrOG chce umět. Samonakvétací rostliny začnou kvést velmi brzy a nejsou tedy ohebné po dlouhou dobu. Velice snadno se stane, že jednoduše urvete větev.

ScrOG bude muset být proveden ve velmi nízkém profilu, manipulace s rostlinami bude velmi složitá. Samonakvétací ScrOG nezaplní tolik místa kolik zaplní světločivná odrůda. Navíc někdy se může stát, že se vrchol samonakvétačky rozdělí na dva ošklivé vrcholy a rostlina už nebude mít čas to napravit.

Doporučujeme a upřednostňujeme vynechat prořezávací metody a držet se zavedených a jednoduchých technik pro velké výnosy.

8) SEA OF GREEN (SOG)

Cannabis SOG

Metoda Sea Of Green (Moře Zeleně) neboli metoda SOG, je velice účinná pokud pěstujete samonakvétací rostliny. Jejich typický rychlý růst a poměrně malá velikost je dělá ideálním kandidátem pro metodu SOG. Nemusíte nic prořezávat což je další důvod proč je tato metoda vhodná pro samonakvétací konopí. Tato pěstitelská metoda je tou nejlepší volbou při pěstování samonakvétacích rostlin. Využívá všechny jejich vlastnosti a výsledkem je co největší výnos.

9) DVOJITÁ RYCHLOST

Za čas, který strávíte vypěstováním jedné várky světločivného konopí od semínka až po palice můžete mít dvě várky samonakvétacího konopí. I rychle rostoucí světločivní hybridi potřebují alespoň 8 týdnů kvetení. Většina světločivných odrůd potřebuje kolem 90-120 dnů než je můžete sklidit.

Za 120 dnů můžete mít v klidu dvě různé várky samonakvétacího konopí. Myslete na to, že můžete pěstovat dvě různé samonakvétací odrůdy s pomocí SOG metody a můžete mít prakticky stejné množství palic, ne-li větší.

10) NEZAPOMEŇTE PROPLACHOVAT

Dávejte pozor abyste si po 2-3 měsících intenzivního pěstování samonakvétacího konopí nezkazili všechnu radost touto chybou. Vždycky si zarezervujte alespoň jeden poslední týden v době kvetení k propláchnutí vašich rostlin.

Samonakvétací rostliny sice nepotřebují moc hnojiv a třeba jste jich ani moc nepoužili, to ale nemění nic na tom, že by vám to mohlo zničit chuť a zážitek pokud je nepropláchnete. Použijte čistou vodu nebo lehký proplachovací produkt. Tento finální krok se určitě vyplatí až si budete chtít odpálit vašeho samonakvétacího jointa.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.