Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic

Sweet Skunk Automatic Grow Report


Zaujala vás odrůda Sweet Skunk Automatic? Pak si přečtěte můj další pěstitelský deník, ve kterém se detailně věnují jejímu pěstování. Projdeme si celý životní cyklus týden za týdnem a popíšu vám, jak docílit zdravé a produktivní rostliny.

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic: Seznam Vybavení

 • Box: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178
 • Osvětlení: MIGRO 200+
 • Ventilace: TT Silent-M100
 • Filtr: Prima Klima filter PK 100/125
 • Ventilátor: Oscillating Koala Fan
 • Zvlhčovač vzduchu: Beurer LB 45
 • Půda: Biobizz Light Mix
 • Květináč: 11l Air-Pot
 • Semínko: Royal Queen Seeds
 • Výživa: RQS Organic Nutrition

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic: Fáze Semenáčku (Týden 1)

Vítejte na začátku pěstování odrůdy Sweet Skunk Automatic! Každé úspěšné pěstování začíná úspěšným klíčením. V prvotní fázi pěstování jsem tedy připravil vysoce kvalitní pěstitelské médium, nechal vyklíčit mé semínko a nastavil jsem osvětlení a prostředí v boxíku.

 • Klíčení: Rozhodl jsem se semínko vyklíčit v RQS Soil Plugu místo toho, abych jej vysadil přímo do substrátu. Plug obsahuje dostatek mikroživin a aktivních biologických sloučenin, které zvyšují šanci na úspěšné vyklíčení. Navlhčil jsem tedy Soil Plug, umístil semínko do jamky a nechal jsem jej vyklíčit. Plug byl vždycky vlhký, nikoliv mokrý.
 • Pěstitelský substrát: Mezitím co mé semínko klíčilo, jsem se pustil do výroby pěstitelského substrátu, který bude obsahovat dostatek mikroorganismů a organických živin. Pro začátek jsem vzal 5 l substrátu Biobizz Light Mix a vložil je do mého 11 l květináče. Poté jsem přidal následující produkty a vše pořádně smíchal:

Jakmile bylo vše dostatečně promícháno, tak jsem přidal dalších 5 l produktu Biobizz Light Mix a vše jsem opět rukama pořádně promíchal. Jakmile začaly růst kořeny z mého Soil Plugu, tak jsem jej přesadil do květináče.

 • Osvětlení: Umístil jsem na kladky uvnitř mého boxu své MIGRO 200+ lampy. Osvětlení jsem zavěsil do výšky 35 cm od okraje květináče a 35 cm horizontálně od prostředku pěstírny tak, aby světlo pokrylo celý prostor pěstírny. Jakmile semínko vyklíčilo, tak osvětlení běželo 24 hodin denně.
 • Stav rostliny: Na konci prvního týdne pěstování jsem měl semenáček, který byl 4 cm vysoký a vyvinul si první pár pravých listů.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic: Vegetativní Fáze (Týdny 2 - 4)

A je tady vegetativní fáze! Během následujících týdnů nabrala má rostlina na velikosti a vyvinula si velké množství přírodních solárních panelů neboli listů. Níže se můžete detailně seznámit s tím, co jsem udělal pro to, aby se mé rostlině skvěle dařilo.

Týden 2

Během prvního týdne vegetativní fáze nabrala má rostlina na velikosti. Jelikož můj substrát obsahoval dostatek živin, tak jsem se rozhodl během tohoto týdne nehnojit. Nicméně jsem použil lehký roztok pro podporu tvorby kořenů.

 • Osvětlení: Osvětlení běželo 24 hodin denně a upravoval jsem výšku zavěšení tak, aby mezi lampou a vrcholkem rostliny bylo 35 cm místa.
 • Výživa: V první den týdne jsem rostlinu zalil 1,5 l vody s upraveným pH na 6,2. V šestý den týdne jsem rostlinu zalil 1,5 l vody s upraveným pH, která navíc obsahovala 6 ml směsi kyseliny huminové a extraktu z mořských řas.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla na 24 °C a relativní vlhkost vzduchu na 50 %.
 • Stav rostliny: Na konci druhého týdne pěstování vypadala má rostlina skvěle a celkově jsem si nevšimnul žádných neduhů.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Týdny 3 a 4

Jak se brzy ukázalo, růst během druhého týdne byl pouze začátkem, jelikož během třetího týdne začala rostlina doslova růst před očima. Během zbylých dvou týdnů vegetativní fáze jsem se rozhodl začít hnojit hnojivy od RQS tak, aby rostlina měla dostatek dusíku a minerálů.

 • Osvětlení: Osvětlení běželo 24 hodin denně a upravoval jsem výšku zavěšení tak, aby mezi lampou a vrcholkem rostliny bylo 35 cm místa.
 • Výživa: Přidal jsem polovinu RQS Easy Grow Booster Tablety do 1,5 l vody s upraveným pH a výsledný roztok jsem aplikoval v třetí den obou týdnů. V šestý den obou týdnů jsem rostlinu zalil pouze 1,5 l vody s upraveným pH.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla na 24 °C a vlhkost na 50 %.
 • Stav rostliny: Na konci vegetativní fáze byla má rostlina 30 cm vysoká a vyvinula si obrovskou a hustou korunu. Také jsem si již všimnul prvotních květů.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic: Fáze Kvetení (Týdny 5 - 10)

Během fáze kvetení jsem provedl několik důležitých změn, jako je například užití jiných hnojiv tak, abych podpořil tvorbu květů. Dále jsem ustřihnul několik listů, abych zlepšil proudění vzduchu v okolí rostlin. Také jsem si během kvetení všimnul příznaků nedostatku živin/onemocnění, nicméně má rostlina tyto problémy překonala a docílil jsem tak skvělé sklizně.

Týden 5

V první týdnu kvetení jsem změnil hnojení. Snížil jsem množství dusíku a přidal jsem produkty s vyšším obsahem draslíku a fosforu, což jsou nezbytné prvky pro tvorbu květů.

 • Osvětlení: Osvětlení pořád běželo 24 hodin denně, mezi lampou a vrcholkem rostliny bylo 35 cm místa.
 • Výživa: Abych docílil opravdu skvělých květů, které budou plné pryskyřice a kanabinoidů, aplikoval jsem RQS Easy Bloom Booster Tablety, které obsahují spoustu fosforu a draslíku. Rozhodl jsem se také přidat produkt RQS Easy Plus Micronutrients, abych předešel nedostatku mikronutrientů, jako je například bór, železo, mangan, zinek, molybden, vápník, hořčík a vitamíny B, které jsou nezbytné pro správné fyziologické funkce rostliny.

V první den týdne jsem přidal jednu třetinu Easy Bloom Booster tablety a rozpustil jsem ji v 1,5 l vody s upraveným pH a tímto roztokem rostlinu zalil. V pátý den týdne jsem přidal jednu třetinu Easy plus Micronutrients tablety do 1,5l vody s upraveným pH a rostlinu zalil.

 • Prostředí: Průměrná teplota se pohybovala kolem 24 °C a vlhkost byla 42 %.
 • Stav rostliny: Během tohoto týdne jsem ustřihnul několik spodních listů, které stínily palicím. Nejenže toto zvýšilo průchod světla, ale také jsem docílil lepšího proudění vzduchu v okolí rostliny a snížil jsem tak riziko vzniku plísně. Na konci pátého týdne byla má rostlina 47 cm vysoká.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Týdny 6 a 7

Další dva týdny byly jako na houpačce. Palice začaly tloustnout a každý den se zvyšoval počet trichomů a pestíků. Nicméně jsem si všimnul příznaků nedostatku živin, onemocnění či poškození tkáně. Nicméně jsem se postižené místo rozhodl odstranit a naštěstí se tento problém znovu nevyskytnul.

 • Osvětlení: Světelný cyklus jsem upravil na 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Vzdálenost lampy od vrcholu rostliny jsem nadále udržoval na 35 cm.
 • Výživa: V druhý den obou týdnů jsem rostlinu zalil 1,5 l vody s upraveným pH, ve které jsem rozpustil jednu třetinu Easy plus Micronutrients tablety. V šestý den obou týdnů jsem provedl totéž, akorát jsem použil jednu třetinu produktu Easy Bloom Booster.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla 24 °C a relativní vlhkost 40 %.
 • Stav rostliny: Na konci sedmého týdne byla má rostlina 49 cm vysoká. V průběhu sedmého týdne jsem si všimnul lehkého žloutnutí špiček listů a také několika černých míst. Vzhledem k tomu, že jsem rostlinu hnojil dostatečně, tak jsem předpokládal, že se jedná o nějaký patogen. Rozhodl jsem se odstřihnout všechny postižené listy a problém se nevrátil.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Týden 8

Osmý týden byl posledním týdnem, kdy jsem rostlinu pohnojil. Koruna začala opravdu tloustnout a všechny palice vypadaly nafoukle a měly silnou vůni.

 • Osvětlení: Osvětlení běželo 20 hodin denně a upravoval jsem výšku zavěšení tak, aby mezi lampou a vrcholkem rostliny bylo 35 cm místa.
 • Výživa: Jelikož má rostlina byla poměrně zdravá a vyvinutá, tak jsem se rozhodl nepoužít produkt s mikronutrienty a použil jsem poslední dávku makronutrientů. Přidal jsem tedy jednu třetinu Easy Bloom Booster Tablety do 1,5 l vody s upraveným pH a výsledný roztok jsem aplikoval v druhý den týdne. V šestý den týdne jsem rostlinu zalil pouze 1,5 l vody s upraveným pH.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla 24 °C a vlhkost 40 %.
 • Stav rostliny: Na konci tohoto týdne vše vypadalo skvěle! Palice nádherně voněly a pestíky začaly oranžovět - což je příznak dozrávání.
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Týdny 9 a 10

Během posledních dvou týdnů pěstování jsem se rozhodl rostlinu zalévat pouze samostatnou vodou. Díky tomu jsem doufal v dosažení lepší vůně a chuti palic.

 • Osvětlení: Osvětlení i nadále běželo 20 hodin denně a upravoval jsem výšku zavěšení tak, aby mezi lampou a vrcholkem rostliny bylo 35 cm místa.
 • Výživa: V druhý den každého týdne jsem rostlinu zalil 1,5 l vody s upraveným pH.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla 24 °C a vlhkost 38 %.
 • Stav rostliny: Vůně rostliny ještě zesílila, trichomy začaly bělat a pestíky byly temně oranžové. Všechny tyto příznaky značí jediné - sklizeň je tu!
Sweet Skunk Automatic Grow Report

Pěstitelský Deník Sweet Skunk Automatic: Sklizeň (Týden 11)

Čas sklizně, vytoužený cíl každého pěstování, je konečně tady! Rostlinu jsem ustřihnul u základny a zavěsil ji vzhůru nohama do pěstírny. Vypnul jsem světla a nechal jsem ji schnout při zapnuté ventilaci 10 dní. Poté jsem ji pomocí nůžek zastřihnul a sklizené květy umístil do sklenic s Moisture Fighters balíčkem, kde jsem je nechal zrát po dobu 6 týdnů. Výsledkem mé práce bylo 80 g květů.

Sweet Skunk Automatic Grow Report

Genetické Vlastnosti Odrůdy Sweet Skunk Automatic

Odrůda Sweet Skunk Automatic je chutná a povznášející odrůda, která potěší každého huliče. Zkušený šlechtitelský tým z Royal Queen Seeds vytvořil tohoto hybrida zkřížením odrůdy Early Skunk, Criticial a konopí rumištního. Odrůda Early Skunk je přímým potomkem odrůdy Skunk #1 a díky tomu má odrůda Sweet Skunk Automatic indika-dominantní genetický profil a typické skunkovité aroma. Oproti tomu odrůda Critical jí propůjčuje aroma připomínající kvetoucí louku a uklidňující účinky. Díky genetické konopí rumištního je tato odrůda samonakvétací. Genetický profil odrůdy Sweet Skunk Automatic je následovný: 60 % indika, 30 % ruderalis a 10 % sativa.

Sweet Skunk Auto
Early Skunk x Critical x Ruderalis
400 - 450 gr/m2
40 - 80 cm
8 - 9 týdnů
THC: 15%
Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
60 - 110 gr/plant
60 - 100 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Čisté, Povznášející

Koupit Sweet Skunk Auto

Pěstitelské Vlastnosti Odrůdy Sweet Skunk Automatic

Rychlá, malá, diskrétní. Tato slova perfektně popisují odrůdu Sweet Skunk Automatic, díky čemuž si ji zamiluje každý pěstitel s omezeným prostorem či někdo, kdo netouží po pozornosti okolí. Tato odrůda vyroste do výšky 40 - 80 cm a díky tomu se snadno vejde do malých pěstíren. I přes její malý vzrůst je ale schopna vyprodukovat až 450 g/m² za použití adekvátního osvětlení. V outdooru může vyrůst do výšky 60 - 100 cm a vyprodukovat 60 - 110 g na rostlinu. Bez ohledu na to, kde ji budete pěstovat, se na sklizeň můžete těšit za 11 týdnů.

Účinky a Chuť Odrůdy Sweet Skunk Automatic

Jak již jméno prozrazuje, tato odrůda má příjemný terpenový profil, kterému dominují sladké, zemité a skunkovité tóny. Co se účinků týče, tak tato odrůda obsahuje až 15 % THC, díky čemuž jsou velice příjemné. Tuto odrůdu můžete odpálit kdykoliv během dne a nemusíte se bát, že odpadnete. Skvěle se hodí k ranní kávě či večernímu pivku.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí