Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Steven Voser

Purple Punch Automatic Pěstitelský Deník

Purple Punch Auto


Odrůda Purple Punch je populární moderní hybrid, který kombinuje genetiku odrůd Larry OG a Granddaddy Purple. Odrůda Purple Punch Automatic od Royal Queen Seeds s sebou přináší stejné aroma a silné fyzické relaxační účinky jako u původní odrůdy, ale v jednoduché, rychlé a kompaktní formě. Nejste si jisti, zda si odrůda Purple Punch Automatic zaslouží místo ve vaší zahrádce? Pak si přečtěte můj pěstitelský deník, kde se dozvíte vše o této odrůdě.

Purple Punch Automatic Pěstitelský Deník: Seznam Vybavení

Stejně jako v mých dalších pěstitelských denících, i při pěstování odrůdy Purple Punch Auto jsem se rozhodl použít poměrně jednoduchý setup. Níže naleznete seznam použitých produktů:

 • Box: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178
 • Osvětlení: MIGRO 200+
 • Ventilace: Blauberg Turbo - E 100
 • Filtr: Prima Klima filter PK 100/125
 • Ventilátor: Oscillating Koala Fan
 • Zvlhčovač: Beurer LB 45
 • Substrát: Biobizz Light Mix
 • Květináč: 11litrový AirPot
 • Výživa: Biobizz a RQS Organická výživa
 • pH roztok: Plagron Lemon Kick

Poznámka: Moje místní voda z kohoutku je poměrně zásaditá a tudíž při pěstování používám produkt Plagron Lemon Kick, který upraví pH mé vody na 6 - 6,5. Také nechávám svou vodu odstát v otevřených nádobách alespoň po dobu 24 hodin, díky čemuž dojde ke snížení koncentrace chlóru (který může poškodit kořeny a přirozeně se vyskytující půdní mikroorganismy).

Purple Punch Automatic Pěstitelský Deník: Fáze Semenáčku (Týden 1)

Rozhodl jsem se nechat vypěstovat moje semínka odrůdy Purple Punch Auto přímo v substrátu. I když to není vyloženě nutné, tak jsem v průběhu let zjistil, že klíčení samonakvétacích odrůd v půdě (než například v papírovém ubrousku či vodě) pomáhá minimalizovat stres během fáze semenáčku.

Pro začátek jsem tedy připravil 2x11 l AirPots s následujícím substrátem:

Poznámka: Abych se ujistil, že všechny ingredience mého substrátu jsou dobře homogenizovány, tak jsem nejprve naplnil polovinu květináčů půdou, poté jsem přidal peletky s výživou, Rhizobakterie a nakonec mykorrhizní mix. Vše jsem poté pořádně promíchal a postupně přidával více půdy a neustále míchal. Jakmile byl substrát připraven, tak jsem jej pořádně zalil mou pH regulovanou vodou bez chlóru.

Klíčení Semínek Odrůdy Purple Punch Automatic

Jakmile jsem si připravil můj substrát, tak jsem doprostřed každého květináče udělal asi 2 cm hlubokou jamku. Abych podpořil rychlejší klíčení a silnější růst kořenů, tak jsem také do jamky přidal 1 g Royal Queen Seeds Easy Rooots Mykorrhizního Mixu a až poté jsem přidal semínka, která jsem jemně přikryl půdou. Poté jsem rozprašovačem aplikoval trochu vody, která pomůže spustit proces klíčení, označil jsem květináče a přesunul je do jejich nového domova na Butterfly Farm.

Abych zaručil rychlejší klíčení a také abych podpořil růst silných semenáčků, tak jsem důkladně připravil svou pěstírnu:

 • Osvětlení: Lampy jsem umístil 35 cm od okraje mých květináčů a poté jsem nechal světla puštěná 24 hodin v kuse, abych maximalizoval fotosyntézu.
 • Prostředí: V průběhu 1. týdne jsem držel teplotu v mém stanu mezi 23 a 25 °C a relativní vzdušnou vlhkost na 45- 60 %. Teplota i RH byly v průběhu prvního týdne o něco nižší, než bych chtěl, nicméně se mi je podařilo stabilizovat během 4. dne pěstování.
 • Výživa: Žádná.
 • Zálivka: V průběhu prvních tří dnů jsem občas semínka zalil rozprašovačem, abych se ujistil, že substrát nevyschne.

První semínko odrůdy Purple Punch Auto vyklíčilo během čtvrtého dne. Bohužel druhé semínko nevzešlo, nicméně jsem nechal ještě jedno semínko klíčit na bavlněném tampónku, toto vyklíčilo a přesunul jsem jej v sedmý den pěstování do květináče. Kolem devátého dne jsem již měl v pěstírně dva semenáčky. Oba dva semenáčky vypadal zdravě a silně a začaly pracovat na tvorbě pravých listů.

Kweekverslag Purple Punch Automatic

Purple Punch Automatic Pěstitelský Deník: Vegetativní Fáze (Týdny 2, 3 a 4)

Obě dvě rostliny byly ve vegetativní fázi po celé tři týdny. Níže jsem detailněji shrnul můj pěstitelský proces pro každý jednotlivý týden vegetativní fáze.

Týden 2

Na konci prvního týdne vegetativní fáze vypadaly mé rostliny zdravě a silně. Purple Punch #1 (první vyklíčená rostlina) byla v tuto chvíli 11 cm vysoká, zatímco Purple Punch #2 (náhradní semínko) byla 7cm vysoká. V druhý týden pěstování jsem postupoval následovně:

 • Osvětlení: Stejné jako v prvním týdnu (24hodinový cyklus, lampa 35 cm nad vrcholem rostlin).
 • Prostředí: Teplota v mé pěstírně se pohybovala kolem 23 °C a s pomocí zvlhčovače jsem udržoval RH mezi 50 - 60 %.
 • Výživa: V 3. den druhého týdne jsem použil produkt Biobizz Root-Juice. Aplikoval jsem 1ml produktu na 1 l vody.
 • Zálivka: Obě dvě rostliny jsem zaléval pouze jednou v sedmý den druhého týdne. Každou rostlinu jsem zalil 1,5 l vody (pH 6,3).
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 3

Druhý týden vegetativní fáze byl poměrně přímočarý. Obě dvě rostliny hezky vyrostly a některé začaly dokonce na konci týdne vykazovat růst květů. Obě dvě rostliny zdvojnásobily svou velikost, kdy Purple Punch #1 měl 23 cm a Purple Punch #2 15 cm. První rostlina měla jasně žluté špičky a okraje některých listů (viz. fotky), jejíchž příčinou si stále nejsem jistý.

 • Osvětlení: Stejné jako minulý týden.
 • Prostředí: Teplota v mém stanu se pohybovala v průběhu druhého týdne mezi 23,5 - 25 °C a RH mezi 40 - 49 %.
 • Výživa: Žádná
 • Zálivka: Obě dvě rostliny jsem zalil v 14. den pěstování.
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 4

V průběhu posledního týdne vegetativní fáze začala fáze opravdu agresivního růstu. Na konci týdne měla rostlina Purple Punch #1 50 cm, zatímco Purple Punch #2 měl 30 cm (což je přijatelné, vzhledem ke zpomalenému růstu tohoto semínka). Obě dvě rostliny také začaly vytvářet své první palice. První rostlina měla stále žluté okraje a špičky listů, což by mohlo být i genetické, jelikož druhá rostlina takový problém neměla.

 • Osvětlení: Stejné jako minulý týden, ale intenzita byla snížena na 80 %.
 • Prostředí: Teplota v pěstírně byla přibližně 24 °C. RH kleslo ze 40 % na 35 % v průběhu týdne a tudíž jsem znovu zapnul zvlhčovač.
 • Výživa/Zálivka: Rostliny jsem zalil živným roztokem celkem třikrát v průběhu týdne:

V 15. den pěstování jsem rozpustil 1x RQS Easy Grow tabletu v 6 l vody a každou rostlinu jsem zalil 2 l. V 18. den pěstování jsem zalil obě dvě mé rostliny pouze čistou vodou a během 21. dne jsem opět zalil rostliny živným roztokem, ale tentokrát jsem použil produkty General Hydroponics CaMg+ (1,5 ml/l), Biobizz Bio Heaven (2 ml/l), Bio Grow (2 ml/l), Acti Vera (2 ml/l) a Alg-A-Mix (2 ml/l).

Kweekverslag Purple Punch Automatic

Purple Punch Automatic Pěstitelský Deník: Fáze Kvetení (Týdny 5 - 11)

Obě dvě rostliny odrůdy Purple Punch Automatic začaly kvést na konci 4. týdne po vyklíčení. Celá fáze kvetení zabrala 7. týdnů. Níže se detailněji podíváme na každý týdne fáze kvetení.

Týden 5

Na konci pátého týdne se mé rostliny pořádně vytáhly, rostlina Purple Punch #1 byla 66 cm vysoká a Purple Punch #2 měla 54 cm. Obě dvě rostliny také zapracovaly na tvorbě listů. Někteří pěstitelé většinou v tento týden odstřihávají přebytečné listy, ale já jsem se rozhodl to ještě neudělat.

Obě dvě mé rostliny také skvěle zvládaly mé hnojení během 4. týdne, a to obzvláště v porovnání s třetí pěstovanou rostlinou odrůdy Watermelon, která byla po 4. týdnu trochu ve stresu. První rostlina stále měla žluté okraje listů a v tuto chvíli jsem si byl skoro jistý tím, že se jedná o genetickou vlastnost.

 • Osvětlení: Světelný cyklus jsem změnil na 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Lampu jsem měl pořád umístěnou ve výšce 35 cm od vrcholku rostlin.
 • Prostředí: Teplota v mé pěstírně dosáhla 25 °C během dne a klesla na 20 °C během noci. Relativní vlhkost vzduchu se pohybovala mezi 40 a 43 %.
 • Výživa/Zálivka: Rostliny jsem zalil třikrát v průběhu týdne, kdy každá rostlina byla zalita 2 l zálivky. V 21. den pěstování jsem do 6 l zálivky přidal 1,5 ml produktu General Hydroponics CaMg+. V 25. den pěstování jsem opět zaléval, tentokrát ale 1 ml/l produktu General Hydroponichs CaMg+ a 1 ml/l produktu Biobizz Bloom. V 27. den pěstování jsem zalil čistou vodou.
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 6

V tento týden jsem pozoroval, jak hezky začínají rostliny kvést. Purple Punch #2 konečně dohnala Purple Punch #1, a to znamená, že jsem měl v pěstírně krásně rovnoměrnou korunu. Na rostlině Purple Punch #1 lze hezky pozorovat, že se tato rostlina plně soustředí na tvorbu květů, jelikož se ani trochu nevytáhla. Obě dvě rostliny měly hezky hustou korunu, kterou možná zastřihnu, a také začaly tvořit hezky kulaté palice.

 • Osvětlení: Stejné jako v týdnu 5.
 • Prostředí: Teplota zůstala na 25 °C během dne a 20 °C během noci. RH ale kleslo z 42 % v 29. den na 35 % v průběhu 32. dne a poté se opět zvedlo na 39 % v průběhu 35. dne.
 • Výživa/Zálivka: Rostliny jsem zaléval třikrát v průběhu šestého týdne. V 29. den pěstování jsem rozpustil 1 tabletu RQS Easy Bloom v 7 l vody a všechny tři rostliny jsem zalil stejným množstvím. V 32. den pěstování jsem zalil všechny rostliny 2 l živného roztoku, který obsahoval 1 ml/l Biobizz Bio Bloom. V 35. den pěstování jsem všechny rostliny zalil pouze pH regulovanou vodou.
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 7

Na konci sedmého týdne byly obě dvě rostliny Purple Punch Auto 67 cm vysoké (o něco vyšší, než minulý týden). Vypadaly hezky zdravě s tmavě zelenými listy. Také jsem pozoroval hezky kulaté palice s červenými pestíky a čistými trichomy, které vydávaly příjemné aroma.

 • Osvětlení: Stejné jako během 6. týdne.
 • Prostředí: Teplota během sedmého týdne byla asi 25 °C v průběhu dne a 21 °C v průběhu noci. RH bylo 41 % na začátku týdne a na konci týdne kleslo na 39 %.
 • Výživa/Zálivka: 37. den jsem zředil 1 tabletu RQS Easy Bloom Booster v 7 l vody, kterou jsem rovnoměrně rozdělil mezi tři rostliny ve stanu. 41. den jsem každou rostlinu zalil 2 l vody obohacené o 1 ml/l CaMg+ a 2 ml/l Biobizz Bio Bloom.
 • Zastřihování: 42. den jsem odstranil listy ze všech tří rostlin ve svém stanu. Odstranil jsem staré velké listy ze spodních větví obou rostlin Purple Punch Auto a odstranil nemocné listy z Watermelonu (který měl žluté listy s hnědými skvrnami).
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 8

Další týden kvetení a musím říct, že jsem byl velice příjemně překvapen vzhledem a vůní odrůdy Purple Punch Auto. Obě dvě rostliny měly pár žlutých listů a řekl bych, že se jednalo o příznak stárnutí. Jejich květy stále hezky zrály a začaly pěkně tloustnout. Kromě toho se také zvýšil počet hezky červených pestíků, trichomů a pryskyřice.

 • Osvětlení: Stejné jako v týdnu 7.
 • Prostředí: Teplota byla stabilní na 25 °C během dne a na 23 °C během noci. RH bylo přibližně 40 % v průběhu celého týdne, pouze s malými fluktuacemi.
 • Výživa/Zálivka: V 44. den pěstování jsem zalil obě rostliny 2 l vody s upraveným pH. V 46. den pěstování jsem je naposledy pohnojil produktem Biobizz Bio Bloom (2 ml/l). Od této chvíle jsem rostliny zaléval až do sklizně pouze čistou vodou.
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 9

Když jsem se v tento týden podíval na obě dvě rostliny odrůdy Purple Punch Automatic, tak jsem odhadoval, že do sklizně zbývají 2 týdny. Obě dvě rostliny vypadaly krásně zdravě, pouze listy žloutly kvůli tomu, že rostliny z nich braly všechny zbylé živiny. Palice na obou rostlinách byly hezky tlusté s obrovským množstvím červených pestíků. Palice byly na dotek hezky pevné a linulo se z nich nádherné aroma. Pomocí mikroskopu jsem bedlivě sledoval vývoj trichomů, kdy většina byla v tento moment stále průhledná.

 • Osvětlení: Stejné jako v týdnu 8.
 • Prostředí: Teplota byla na 25 °C během dne a na 22 °C během noci. RH bylo na začátku týdne na 38 %, nicméně ke konci týdne kleslo na 34 %.
 • Výživa/Zálivka: Rostliny jsem v průběhu týdne zalil 3x. Každá rostlina obdržela pokaždé 2,3 l vody.
Kweekverslag Purple Punch Automatic

Týden 10

Sklizeň se rychle blíží a nemohu se vynadívat na obě dvě rostliny. Jak můžete vidět na fotkách z tohoto týdne, obě dvě rostliny nabírají hezky na váze a některé palice mají i krásně fialové zbarvení, které všichni milujeme. Obě dvě rostliny v tento týden produkovali obrovské množství pryskyřice a další žloutnoucí listy byly jasným znamením, že se snažily využít všechny živiny na maximum.

 • Osvětlení: Stejné jako v týdnu 9.
 • Prostředí: Teplota byla 25 °C během dne a 22 °C během noci. RH bylo na začátku týdne na 32 %, zatímco ke konci týdne stouplo na 36 %.
 • Výživa/Zálivka: V tento týden jsem rostliny zalil dvakrát. Každou rostlinu jsem zalil 2,3 l vody v obou případech.

Týden 11

Obě dvě rostliny odrůdy Purple Punch Automatic byly připraveny ke sklizni 80 dní od vyklíčení. I když mi jedno semínko bohužel nevyklíčilo, tak musím říct, že tato odrůda předčila má očekávání. Samonakvétací odrůdy jsou často kritizovány pro svou malou velikost a nižší sílu, nicméně odrůdy Purple Punch Auto od RQS si tuto kritiku nezaslouží. I když nemůžu ohodnotit sílu této odrůdy, jelikož v tuto chvíli jsem ještě musel svou sklizeň nechat usušit a uzrát, tak soudě podle množství pryskyřice mohu konstatovat, že účinky budou jistě velice příjemné.

Poté, co jsem naposledy vyfotil obě dvě rostliny, tak jsem se pustil do sklizně. Rostliny jsem nechal schnout ve své pěstírně při 25 °C a těsně pod 40 % RH.

Kweekverslag Purple Punch Automatic

Purple Punch Automatic: Závěrem

Přibližně po dvou týdnech sušení jsem přendal svou sklizeň do sklenic. Musím říct, že tato odrůda je zatím mojí nejoblíbenější odrůdou, kterou jsem mohl pěstovat na Butterfly Farm. Obě dvě rostliny byly skoro 70 cm vysoké a naprosto perfektně se vešly do mé malé pěstírny. Mohu je tedy doporučit i ostatním pěstitelům s podobně velkou pěstírnou.

Co se týče fyzických účinků obou rostlin odrůdy Purple Punch Automatic, obě dvě navozovali podobné stavy, nicméně jejich palice vypadaly jinak, kdy jedna rostlina měla menší a hustší květy, zatímco druhá rostlina vyprodukovala delší palice. Nicméně všechny palice měly krásně pevnou strukturu a hromadu pryskyřice. Po rychlém testu mohu naprosto potvrdit mé odhady ohledně síly této odrůdy. Tato kompaktní samonakvétací odrůda navozuje silné fyzické účinky, které jsou perfektní pro líná odpoledne. Odrůda Purple Punch Automatic má krásně sladké aroma připomínající lesní ovoce a zvládne vyprodukovat kolem 70 g na rostlinu.

Sečteno a podtrženo, tuto odrůdu doporučuji snad všem pěstitelům. Odrůda Purple Punch Auto je ideální do menších pěstíren a její aroma a účinky jsou naprosto dokonalé.

Purple Punch Auto
Purple Punch x Old Skunk Auto
350 - 400 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 týdnů
THC: 19%
20% Sativa, 75% Indica, 5% Ruderalis
80 - 130 gr/plant
80 - 120 cm
9-10 týdnů po vyrašení
Tělesná uvolněnost

Koupit Purple Punch Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí