Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds


By Luke Sumpter

Doba sklizně je nejdůležitější a nejzajímavější fází pěstování konopí. Je to čas, kdy se vaše tvrdá práce konečně vyplatí. Dostat se k tomuto bodu je však snazší, než se řekne. Než dojde ke sklizni, může se toho hodně pokazit. Nemluvě o tom, že to, KDY se rozhodnete sklízet, může zcela rozhodnout o vaší konečné výnosnosti vašeho pěstování. Vyplatí se předem zvážit, kdy a jak rostliny začít sklízet, a také co se sklizenými květy poté udělat.

Pokud jste mírně zmateni představou, kdy sklízet, pak pokračujte ve čtení, jelikož v našem článku vám popíšeme vše, co potřebujete vědět.


Video id: 540076385

Jak poznat kdy sklízet

1. Barva trichomů

Existuje několik způsobů, jak poznat, kdy je čas sklidit květy konopí. Asi nejspolehlivější metodou je sledování barvy trichomů. Tyto žlázky nesoucí pryskyřici jsou považovány za nejlepší měřítko, protože jsou ve svých výsledcích konzistentnější než jiné metody rozpoznávání. K tomu budete potřebovat lupu - trichomy jsou poměrně drobné.

Trichomy procházejí třemi po sobě jdoucími barevnými stavy. Jedná se o čiré, mléčné a jantarové zbarvení. Nejlepší čas pro sklizeň je, když je polovina trichomů jantarová a polovina čirá nebo mléčná. Tento barevný rozdíl je způsoben tím, že vrchní květy dozrávají dříve než ty spodní. V žádném případě nechcete čekat, až se všechny trichomy zbarví do jantarové barvy, protože to obecně vede ke snížení obsahu THC a zvýšení obsahu kanabinoidu CBN, který má narkotické účinky.

Trichomes

2. Žluté listy

Žluté listy jsou také dobrým znamením, že je vaše konopí připraveno ke sklizni. Rostlinu můžete proplachovat vodou, když její velké vějířovité listy začnou žloutnout nebo když samy opadají. Mějte však na paměti, že k opadávání listů pravděpodobně nedojde, pokud používáte hnojiva. Možná tedy budete chtít zkontrolovat i jiné metody pro určení doby sklizně.

Yellow Leaves

3. Pestíky

Pokud máte světločivnou rostlinu konopí, je kontrola pestíků a stigmat užitečným způsobem, jak zjistit, zda je připravena ke sklizni. Obvykle můžete předpokládat, že rostlina je připravena ke sklizni, když je přibližně polovina pestíků hnědá. Metoda trichomů je opět spolehlivější.

Pistils

4. Kroutící se listy

Zasychání a kroucení listů je další známkou toho, že je vaše rostlina konopí pravděpodobně připravena ke sklizni. K tomu dochází proto, že s přicházející finální fází životního cyklu, začne vaše rostlina přijímat méně vody. Nezapomeňte si však tuto metodu ověřit ve spojení s dalšími, protože existují škůdci a nemoci, které mohou způsobit usychání a kroucení listů.

Curling

5. Plán pěstování

Ačkoli není pevně stanoven, je důležité vzít v úvahu alespoň harmonogram sklizně poskytnutý vaší seedbankou. Ten se obvykle nachází na obalu semínek. Tento harmonogram představuje přibližný počet dní/týdnů, které budou potřeba, aby z vašeho konopného semínka vyrostla dospělá rostlina. Tento harmonogram se však mění v závislosti na podmínkách pěstování, jako je prostředí, voda a teplo. Tyto cenné informace od šlechtitelů berte vždy s rezervou.


Časná sklizeň

Pokud chcete sklidit maximální množství květů, které vaše konopí dokáže vyprodukovat, není brzká sklizeň dobrý nápad. Existuje však řada důvodů, proč se můžete rozhodnout pro dřívější sklizeň než obvykle. Mezi nejčastější důvody patří prevence proti škůdcům a plísním. V méně než ideálních klimatických podmínkách může špatné počasí katalyzovat nástup hniloby květů a dalších nepříjemných onemocnění, když se sezóna sklizně blíží ke konci. Pokud nemůžete rostliny přesunout dovnitř, abyste se vyhnuli nepříznivým podmínkám, možná by stálo za to provést předčasnou sklizeň.

Pokud pěstujete vaše konopí s dalšími rostlinami, tak jejich větve či výhonky mohou poškodit vaši rostlinu, a proto je někdy dobré sklízet dříve. Skryté pěstování je dalším důvodem, proč se někteří rozhodnou sklízet dříve, než je rostlina skutečně připravena. Technicky sice můžete začít sklízet, jakmile rostlina vytvoří květy, ale hladina kanabinoidů zůstává velmi nízká, dokud květy nedozrají.

Předčasné sklizni se pokud možno vyhněte, ale pokud ji opravdu potřebujete, není to konec světa. Pokud sklidíte jen o několik dní dříve, budou "škody" na potenci palic minimální. Nějaká sklizeň je koneckonců lepší než žádná!

Cannabis Mouldy Bud

Cannabis Mouldy Bud

Pozdní sklizeň

Na druhou stranu pozdní sklizeň znamená, že necháte rostlinu konopí dozrát až za hranici nejvyšší potence. Mnozí to považují za špatnou metodu kvůli degradaci THC - kanabinoidu, který chce většina uživatelů využít. A zatímco terpeny na květech jsou skutečně výraznější, když se nechají dozrát, chuť a aroma se zhorší, pokud se udržují při životě příliš dlouho.

Pozdní sklizeň rostlin vyvolává spíše narkotické a "stoned" opojení na rozdíl od kreativní a povzbuzující mozkové stimulace. I když pěstujete sativu, pozdní sklizeň pravděpodobně povede k podobným účinkům jako u indika dominantních odrůd. Ačkoli to pro mnohé není ideální, někteří medicinální uživatelé dávají přednost většímu množství CBN a uspávajícím účinkům trávy, která se nechá déle dozrát.

V neposlední řadě byste si měli dávat pozor i na pozdní sklizně, protože některé odrůdy se začnou samosprašit a v důsledku toho se změní na hermafrodity a vaše květy budou plné semínek.

Závěr

Načasování je důležitým faktorem, který je třeba při pěstování konopí zvážit. Doba, po kterou ho necháte dozrát, má obrovský vliv na obsah kanabinoidů. Nejlepší je zvážit výše uvedené metody rozpoznávání a sklízet rostlinu, když není ani příliš mladá, ani příliš stará. Tímto způsobem získáte to nejlepší z obou světů a nejoriginálnější zážitek z vámi vypěstované odrůdy.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37834 recenzí