CURING BUDS

S palicemi musíte zacházet správně, tak abyste ze své těžké práce vytěžili maximum. Použití mikrovlnné trouby není tím nejlepším způsobem jak palice připravit, byť je to na druhou stranu skutečně rychlé. Existuje několik způsobů jak správně zacházet s palicemi a ten správný závisí na tom, čeho chcete dosáhnout. Bez ohledu na fázi v níž vaše rostliny jsou, je třeba po sklizni zabránit přístupu světla, zejména toho slunečního.

Příprava vaší sklizně sušením palic

V závislosti na velikosti vaší sklizně můžete použít kartónové krabice nebo krabice, komoru nebo menší místnost nebo běžně velkou místnost. Použijete-li krabici, rovnoměrnějšímu usušení palic pomůže odstranění listů. Komory a místnosti mají zpravidla dostatečnou cirkulaci, takže s tímto krokem můžete počkat, až budete připraveni zahájit proces sušení. Větrání můžete zajistit pomocí větráku, každý den byste měli kontrolovat možný vznik plísně. Ta může zničit vaši úrodu a jakékoli části rostlin, které vykazují známky napadení plísní, je třeba ihned odstranit.

Máte-li všetečné sousedy nebo domácího, který se objevuje naprosto nečekaně, nezapomeňte, že během několika prvních dnů sušení budou vaše rostliny vydávat vůni, kterou je dost těžké přehlédnout. V místnosti, ke probíhá sušení neotevírejte okna, aby se vůně nedostala do míst, kde se nachází lidé. Někteří lidé tento čas využívají k velkému úklidu, protoče pach chemických čistících prostředků maskuje vůni sušených rostlin. Jiní používají k maskování venkovní prostor ve dvoře, kde barví dřevěný nábytek a doplňky, např. židle a houpačky.  Po několika dnech vaše rostliny přestanou vydávat tak silnou vůni. Palice jsou připravené k sušení ve chvíli, kdy se větvičky snadno nalamují.

Jednoduché sušení

Mnozí používají na začátku sušení hnědé papírové sáčky, ale je-li vaše klima spíše suché, tento krok můžete vynechat. Nikdy nepoužívejte plastové sáčky nebo bílé papírové sáčky. Plastové sáčky způsobí vznik plísně a bílé sáčky obsahují zbytky bělidla, díky němuž budou vaše palice přinejlepším drsnější, přinejhorším toxické. Vždy používejte hnědé papírové sáčky. Palice vložte do sáčku ne víc než několik palců hluboko a minimálně jednou denně je promíchejte, a nezapomeňte pokaždé zkontrolovat plísně.

Zatímco vaše rostliny schnout, měli byste si připravit sklenice s víčky, které použijete ke skladování. Když vaše palice projdou testem zlomení větévky, začněte je sbírat z rostliny a volně je vložte do připravených sklenic. Když je sklenice zhruba ze 2/3 plná, volně na ni nasaďte víčko. Pořád chcete, aby se k palicím dostával nějaký vzduch, a docházelo tak k přirozenému rozkládání cukrů a chlorofylu. Tím, že umožníte rozložení cukrů je kouř hladší a sníží se množství chlorofylu v palicích, čímž se sníží syrová chuť.

Vytvrzování konopí v konzervačním jar

Během prvního týdne nebo dvou, každý den, minimálně jednou, či dvakrát - máte-li čas, zkontrolujte plíseň tak, že každou palici vyjmete ze sklenice. Poté co zkontrolujete a odstraníte všechny palice, které vypadají plesnivě, vraťte je zpět do sklenice. Když je umístíte jinak než předtím, usuší se rovnoměrněji.

Po několika týdnech sušení ve sklenicích budou palice dobře vysušené, ale někteří dávají přednost ještě delšímu období. Čím déle palice sušíte, tím jemnějšího kouře dosáhnete. Vždy si můžete zapálit zkušební vzorek, abyste zjistili, zda je sklizeň připravená. Delší sušení není škodlivé, pokud několikrát týdně zkontrolujete možné plísně.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.