Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Max Sargent

Pojďme se do toho pustit! Takže, máte rostliny konopí těsně před sklizní a nedostatečné zásoby marihuany, které by vám vystačily na typické více než 30denní období mezi sklizní a zralým hotovým produktem. Možná ani nemáte zásoby, které by vám vystačily na průměrnou dobu 1-2 týdnů, kterou trvá konvenční sušení palic? Nebo jste třeba jen zvědaví, zda jsou vaše květy připraveny ke sklizni? Bez ohledu na vaše osobní motivace máte spoustu možností, pokud jde o rychlé sušení konopí. Problémem je, že nejpopulárnější metody rychlého sušení během tohoto procesu znehodnotí květy natolik, že se to téměř nevyplatí.


Naši čtenáři si zaslouží něco lepšího. Nejenže si rozebereme jednoduché způsoby rychlého sušení konopné sklizně, aniž byste si zničili svůj produkt, ale do textu jsme také zařadili lepkavé překvapení pro milovníky konopných koncentrátů, kteří hledají chuťově výraznější extrakty z čerstvého nesušeného materiálu.

Video id: 484380359

1. Tmavé sáčky a počítačové ventilátory

K sušení květů se skvěle hodí obyčejné hnědé papírové sáčky, jaké dostanete třeba v pekárně. Zvláště pak na malé palice. Pokud do papírového sáčku vložíte hrst nebo dvě čerstvě vypěstovaných menších květů a necháte je 2-3 dny sušit, máte napůl vyhráno. V ideálním případě byste je měli nechat ještě 3 dny úplně vyschnout. Pokud však spěcháte, přejděte k dalšímu kroku.

Dále zapněte notebook a zjistěte, kde je ventilátor. Všechny moderní notebooky jsou vybaveny ventilátory, které vyhánějí teplý vzduch, aby udržovaly vnitřní chod zařízení chladný. Položte malé polosuché nugetky na papírovou utěrku na klávesnici. Nebo na papírovou utěrku přímo před průduchy ventilátoru, pokud máte model s jiným způsobem odvětrávání. Každých zhruba 10 minut palice obracejte, dokud nebudou na dotek suché. Může to trvat hodinu nebo déle, ale poupata budou stále vydatná. Neočekávejte plnou paletu vůní ani lahodnou chuť, spíše přijatelný, i když trochu drsně chutnající kouř.

Brown Bags And Computer Fans

2. Přeměňte kotelnu na sušící box

Většina soukromých domů má kotelnu. Vodní kotel uvnitř udržuje v kotelně poměrně příjemnou teplotu a relativní vlhkost je minimální. Je to skvělé místo pro rychlé sušení konopí. Nejlepší je umístit všechna malá poupata do hnědých sáčků, ale větší poupata můžete zavěsit pomocí provázku jako obvykle při sušení. Velký rozdíl je v tom, že zapnutím teplovodního ohřívače zvýšíte teplo. Obrovské sklizně můžete zcela usušit za 3 dny, pokud necháte po většinu této doby zapnutou horkou vodu, ale to určitě zvýší účty za energie. Při běžném používání počítejte s tím, že malé palice budou dostatečně suché na to, abyste je mohli kouřit, již za 3-4 dny, silnější visící větve budou vyžadovat 6-7 dní sušení. Tato metoda má menší dopad na kvalitu než většina ostatních, ale květy přesto nebudou chutnat fantasticky.

The Boiler Room

Alternativa: Go Live

Trendem dabbování roku 2023 jsou živé koncentráty pryskyřice. I ty nejsilnější extrakty, jako je vosk a shatter, mají co zlepšovat. Používání čerstvých zmražených květů namísto pečlivě usušených a vysušených pupenů je průlom, který američtí tvůrci extraktů učinili, aby mohli vyrábět gurmánské koncentráty s mnohem větším množstvím terpenů. Při standardních metodách extrakce BHO se rozhodně něco při sušení ztrácí. Živá pryskyřice se může pochlubit stejně nebetyčnou silou s výrazně lepším chuťovým profilem. Bohužel je tato metoda pro průměrného běžného domácího pěstitele pravděpodobně nedostupná. Konopí musí být po celou dobu extrakce udržováno při podkritických teplotách a k tomu potřebujete vhodné laboratorní podmínky a vybavení. Přesto se jedná o špičkovou lahůdku, která se v roce 2018 objevila ve všech dobrých coffeeshopech, klubech a výdejnách. Mějte se na pozoru a v nabídce můžete objevit tento produkt pod názvy jako je “sauce”, “sap”, a “syrup”.

Tráva sušená na slunci

Venkovní pěstitelé marihuany suší marihuanu umístěnou na kamenech na přímém slunci už tisíce let. Rozhodně to není nejefektivnější metoda sušení konopí, ale funguje. Teplo i sluneční světlo zhoršují kvalitu. Pokud však chcete rychle usušit malá poupata a venku je horko a slunečno, můžete udělat hůř než hodit hrst popcornových květů do hnědého sáčku a usušit je na slunci. Na přímém slunci je nejlepší použít kámen, abyste sáček s květy zatížili, nechcete přece, aby vám trávu rozfoukal poryv větru. Pak si zahrajte hru na čekání. Po jednom nebo dvou dnech teplého a suchého slunečného počasí byste měli mít připravené květy rovnou k ubalení. Chuť a síla se opět zhorší, takže touto metodou nezískáte z marihuany maximum.

Zoufalá opatření

Pečení květů v troubě je hrozný nápad. Prostě to nedělejte. Je to opravdu plýtvání trávou. Teploty v troubě jsou pro konopí příliš, příliš, příliš vysoké. I při nízkém nastavení je trouba stále příliš horká. Jistě, květy během několika minut uschnou, ale také se z nich vyvaří většina kanabinoidů. Tyto palice budou chutnat jako spálený rostlinný materiál a nenavodí téměř žádné účinky.

Marihuana z mikrovlnné trouby je dalším zaručeným zklamáním. Ozařování palic desetivteřinovými výbuchy v mikrovlnné troubě je katastrofální způsob sušení trávy. Tyto metody mají pravděpodobně původ ve "velké knize špatných nápadů" a je třeba se jim vyhnout.

Můžete sušit trávu v sušičce?

Sušičky potravin používají teplo k sušení masa, ovoce nebo jiných potravin s cílem prodloužit jejich trvanlivost. Nedoporučujeme používat k sušení trávy potravinářské sušičky, protože teplo ze sušičky znehodnotí kanabinoidy a terpeny ve vaší trávě stejným způsobem jako v troubě, což způsobí, že kouř bude bez chuti a méně účinný.

Step 1

Sušení trávy - klíčem je trpělivost

Při sušení květů konopí je klíčová trpělivost. Proces sušení spočívá v aktivaci kanabinoidů a snížení vlhkosti květů, což umožňuje získat silnější kouř s delší účinností. Přestože existuje mnoho expresních způsobů sušení vašich květů, nedoporučujeme žádný z nich. Ačkoli jsou rychlejší, všechny tyto techniky se spoléhají na teplo, které rozkládá kanabinoidy a terpeny, jež dodávají vaší trávě účinky a chuť, které máte rádi.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37823 recenzí