Rostlinných Společníků Pro Kvalitní Konopí

Pěstování rostlinných společníků je nenáročná, levná a přírodní dlouhodobé řešení, které poskytuje přírodní insekticidy a fungicidy pro vaší konopnou zahradu. Žijící mulč, stín, zelené hnojivo a přírodní dávka živin, vitaminů a minerálů. To všechno můžete získat pěstováním rostlin, které podpoří růst jiných rostlin.

Konopná rostlina reaguje na rostlinné společníky agresivnějším a energičtějším růstem, větší odolností proti nemocem a škůdcům a také větší produkcí palic a esenciálních olejů. Skupina rostlin, která je pěstována pospolu a podporují sebe samy a také konopí se nazývá cech.

Cechy fungují jako rozmanité micro-ekosystémy, které zlepšují celkovou kvalitu půdy, průtok vody a její zadržování a také přítomnost živin. Zdravé cechy přilákají více užitečného hmyzu, malých zvířat, které loví škůdce, kteří můžou poškodit konopí. Rostlinní společníci mohou často maskovat siluetu a typický zápach několika dospívajících rostlin. Záleží jen na počtu kvetoucích rostlin v okolí.

Malé kamínky náhodně pohozené mezi cechem rostlin se brzy stanou domovem pro ještěrky či velké dravé pavouky a pomohou vám bojovat proti škodlivému hmyzu. Ještěrky jsou opravdu velmi efektivní lovci většího hmyzu jako jsou například můry a dokáží vysát mraveniště za opravdu krátkou dobu.

Herbs

ROSTLINNÍ SPOLEČNÍCI PRO KONOPÍ, KTEŘÍ ODPUZUJÍ HMYZ

Bazalka: Tato bylinka je tak moc oblíbená, že se jí říká král bylinek. Její sladké aroma funguje jako repelent pro mšice, chrousty, komáry, molice a rajčatové můry.

Meduňka: Známá rostlinka z pohádek, meduňka úspěšně odežene komáry a ovády. Přitahuje užitečné opylovače. Regulérně ji zastřihávejte, může být totiž invazivní a zaroste vám celou zahradu.

Kopr: Kopr přitahuje užitečné stvoření jako jsou včely či pestřenky a další užitečné často parazitické vosičky. Motýlí housenky se vašeho konopí ani nedotknou, protože mají radši kopr. Svilušky, noční můra každého pěstitele konopí nesnáší kopr takže se budou držet dál. Kopr také odhání mšice či vroubenkovité.

Řebříček: Řebříček s jeho dlouhým kořenovým systémem je často používám k ohraničení zahrady aby nesoupeřil o místo s vaším konopím. Odhání široké spektrum škodlivého hmyzu a přitahuje mnoho užitečného dravého hmyzu jako je například beruška, pestřenky a další druhy parazitických vosiček.

Heřmánek: Květinka, která poroste vaši zahradu jako koberec bude vždy zaplněna bzukotem včel a pestřenek, zatímco bude odhánět mouchy a komáry.

Koriandr: Jeden z nejlepších repelentů ošklivého hmyzu. Koriandr odhání mšice, mandelinku bramborovou a zatracené svilušky. Pomáhá přilákat pestřenky a další parazitické vosičky, které útočí na škůdce a jejich larvy.

Levandule: Úchvatná rostlina, která má květy jako fialové oštěpy láká několik užitečných živočichů a bude vždy plná včel. Levandule odhání blechy, klíšťata či dokonce myši.

Máta: Invazivní, ale všestranná. Máta přiláká k vaší zahrádce včely. Odhání mravence, blechy, mšice a myši.

Kerblík: Pokud jej budete pěstovat v cechu společně s koprem a koriandrem obestavíte vaše konopí hradbou, která odpudí všechny mšice a molice v okolí. Tato hradba, ale přiláká spoustu včel a malých parazitických vosiček, které budou lovit ostatní škodlivý hmyz.

Vojtěška: Metr vysoká travina odpuzuje škodlivé brouky a přitahuje dravé berušky a vosičky.

Měsíček: Silný a nádherný, to je Měsíček lékařský. Odpuzuje brouky, hlístice a křískovité. Jeho vznosné květy přitahují spousty užitečných opylovačů.

Slunečnice: Výhoda slunečnice tkví v jejím dřevnatém a vláknitém stonku. Slunečnice bude přitahovat škůdce, kteří se živý celulózou od vašeho konopí a ochrání tak vaše konopné ratolesti.

lavender

ROSTLINNÍ SPOLEČNÍCI PRO KONOPÍ, KTEŘÍ ZLEPŠUJÍ KVALITU PŮDY

Vojtěška: Zvaná "král mezi jídlem", vojtěška umí vázat atmosférický dusík a kumuluje železo, hořčík, draslík a fosfor. Dlouhé kořeny pomáhají razit cestu skrz zeminu a zvyšují tak průtok vody a zpomalují její vypařování. Roste velice rychle; zkuste ji zastřihávat a používat jako hnojivo.

Rožec: Používejte ji jako živé hnojivo. Rožec je rychle rostoucí rostlina, která poskytuje stín a zvyšuje erozi. Často ji zastřihávejte a můžete jí používat jako živoucí kompost.

Jmelí Plazivé & Luční: Malá rostlina, která je velmi odolná a funguje jako žijící mulč. Všechno jmelí vychytávají atmosférický dusík. Jakmile začne odrůstat, dusík se z kořenů začne uvolňovat do půdy.

Heřmánek: Velice účinně kumuluje vápník, draslík a síru. Heřmánek uvolní své živiny zpět do půdy po své smrti.

chamomile

ROSTLINNÍ SPOLEČNÍCI & ELIXÍRY, KTERÉ ZLEPŠUJÍ RŮST KONOPÍ

Řebříček: Zahradnický folklór slibuje, že řebříček zvyšuje produkci esenciálních olejů v sousedících rostlinách.

Heřmánek: Jako kouzlem, heřmánek zvyšuje turgor svých sousedů, včetně konopí a zvyšuje produkci esenciálních olejů.

Koriandr: Výluh z rozdrcených semínek může být použit jako rostlinný sprej, který odhání mšice s větší účinností než komerční jedy.

Vojtěška: Výluh z usušené rostliny obsahuje vysoké množství vitaminů a minerálů, které můžete aplikovat sprejem na rostlinu a podpořit tak její růst.

Měsíček: Jeden z nejstarších rostlinných společníků. Měsíček stimuluje růst v sousedících rostlinách a uvolňuje hmyz odpuzující chemikálii do půdy. Tento účinek je aktivní po několik let.

Koriandr

BIODIVERZITA ZNAMENÁ ŠŤASTNÉ KONOPÍ

Všechny tyto rostliny mohou také fungovat jako účinné maskování. Množství vzorů, barev, hloubek a perspektivy může pomoci zamaskovat rostoucí konopnou rostlinu. Menší rostliny jako indiky a samonakvétací odrůdy prakticky zmizí v dobře zabydlené zahradě. Více vonných rostlin může také zamaskovat nezaměnitelnou vůni rostoucího konopí.

Ať už budete rostlinné společníky pěstovat jako svojí osobní džungli plnou barev, vůní a funkčnosti nebo si vyberete pouze pár všestranných druhů, tyto rostliny pomohou vašemu konopí několika způsoby. Tyto rostliny podporují růst a jak agresivní bude, zvyšují produkci esenciálních olejů, odpuzují škodlivý hmyz a přitahují ten užitečný. Pěstování rostlinných společníků je cenově výhodné a přátelské k planetě. Ušetříte tak svoji peněženku a planetu.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.