Co potřebuji pro pěstování konopí indoor?

Ať už jste nováček v pěstování konopí a plánujete vaši první várku nebo jste zkušenější pěstitel a přemýšlíte nad vylepšením vaší pěstírny, máme pro vás ideální seznam co budete potřebovat.

Sepsali jsme pro vás seznam všech důležitých součástí od nejdražších součástí až po nejmenší často přehlížené vychytávky. Samozřejmě každý grower musí mít svůj plán a rozpočet. Předpokládáme, že tohle máte vyřešené a balíček semínek k tomu, takže se do toho pusťme.

Cannabis Tent

GROW BOX Grow box je nejlepším domovem pro konopí pro takové to domácí pěstování. Využitím zbylého místa na podlaze tam kde chcete pěstovat, ať je to v ložnici nebo sklepu není nejlepší nápad, protože vás to bude omezovat.

Pokud máte hodně místa, několik grow boxů nebo několik obrovských 2 m dlouhých je lepší nápad. Rostliny mohou být odděleny dle jejich stádia růstu a můžete tak rostliny obměňovat a mít častější sklizně.

Pokud ale máte málo místa, grow box je stále vaši nejlepší volbou. Vše co potřebujete je 1m² místa a můžete začít. V dnešní době se dají koupit grow boxy všech tvarů a velikostí a cenově budou vyhovovat všem rozpočtům. Montáž a nastavování zbytku vašeho vybavení je jednoduší pokud máte grow box a navíc jsou obaleny vysoce reflektivním Mylarem.

Cannabis Lights

OSVĚTLENÍ PRO PĚSTOVÁNÍ Pokud jde o osvětlení musíte se rozhodnout mezi old schoolovým HID systémem proti LED systémem nové generace s plným spektrem. CFL žárovky jsou pouze doplňkové osvětlení během kvetení.

CFL produkující chladné bílé světlo jsou možnou alternativou k MH lampám během fáze vegetativního růstu. Nedoporučujeme používat CFL lampy jako samostatný zdroj světla kromě udržování mateřské rostliny ve vegetativní fázi. HID systémy jsou levnější k pořízení, ale v dlouhodobém měřítku jsou dražší kvůli spotřebě než nejnovější LED systémy.

Povinnou součástí HID lampového systému je reflektor a předřadník. Žárovky budou potřebovat vyměnit alespoň jednou ročně a pamatujte, MH žárovky pro vegetativní fázi a HPS pro květ. Tyto žárovky se celkem zahřívají takže v létě budete možná muset dokoupit i nějaké stínění.

LED systémy s plným spektrem jsou jednoduché. Stačí vybalit a zapojit. Žádný reflektor a žádný předřadník není třeba. Prostě máte jednu sadu se kterou si vystačíte po celý život rostliny. Jsou sice velkou investicí, ale životní cyklus kvalitního LED systému se dá počítat na desítky let.

Navíc v průběhu svého života nebude vydávat tolik tepla a bude spotřebovávat méně elektřiny než HID systémy. Odpadá také nutnost vyměňovat lampy.

Cannabis thermometer and relative humidity

ZABEZPEČENÍ PROSTŘEDÍ Abyste správně změřili teplotu a relativní vlhkost budete potřebovat ve vašem grow boxu teploměr. Jako další budete muset nainstalovat k jednomu vchodu sací ventilátor. Natáhněte nějaké potrubí ke zdroji čerstvého vzduchu a bezpečně zabezpečte spoje kobercovou páskou.

Použitím kabelových spon zabezpečte odsávací ventilátor na druhém konci grow boxu. S pomocí dalších kabelových spon zabezpečte na střechu grow boxu uhlíkový filtr aby byl v lajně s ventilátorem.

Poté spojte filtr a ventilátor dohromady pomocí potrubí a zabezpečte všechny spoje kobercovou páskou. Veďte potrubí od odsávače v co největší rovině a opět je zabezpečte kobercovou páskou.

Pohrajte si s nastavením dokud nedosáhnete vytouženého mikroklima. Přidáním dalších menších ventilátorů k podlaze nebo připnutím větráčků na stěny můžete zlepšit proudění vzduchu.

Cannabis carbon filter

KONTROLA PACHUJak je zmíněno v předchozích odstavcích, uhlíkové filtry jsou nezbytnou součástí vašeho grow boxu. Je to ten nejlepší způsob jak eliminovat ten šílený zápach, které konopí během svého růstu produkuje. Dále můžete po vašem pozemku rozmístit pach pohlcující gely a prášky.

Cannabis hydro clay

PĚSTEBNÍ MÉDIUMZáleží na vašem stylu pěstování, ale budete potřebovat zeminu, hydroponii či rock wool. Je vážně jednoduché si vypočítat kolik toho budete potřebovat. Záleží na tom kolik máte květináčů a kolik litrů pojmou.

Cannabis air pots

KVĚTINÁČE A KONTEJNERY Výběr záleží na metodě kterou používáte. Pěstitelé používající organickou půdu si nemusí nic vymýšlet a mohou používat klasické plastové květináče. Hydroponické systémy mají obvykle místnost pro několik rostlin a mohou být nainstalovány do grow boxu v celé jednotce. Pokud pěstujete hydro, ujistěte se, že nádrž je dostatečně velká a mimo grow box a hlavně kolem ní není žádný elektřina!

Alternativou mohou být air-pots. Jsou dobrou volbou pro všechny pěstitele, kteří se ještě nerozhodli v jakém médiu budou pěstovat. Jejich výhodou je, že dodávají vzduch ke kořenům a v pěstování konopí se velice osvědčili.

Cannabis nutrients

ŽIVINY Pokaždé kupujte výživu speciálně určenou pro konopí. Ani se neobtěžujte kupováním něčeho ze zahradního centra, držte se zavedených značek. Také si kupte výživu určenou pro metodu pěstování kterou používáte. Pokud pěstujete v půdě kupte si organická hnojiva, pokud pěstujete hydro kupte si výživu pro hydroponii a tak dále.

Můžete na výživě šetřit nebo do ní můžete investovat, je to na vás. Některá dražší hnojiva mohou automaticky upravit pH vody do správného rozmezí, jinak budete potřebovat pH & EC metr abyste věděli jak máte vaše rostlinky přikrmovat.

Cannabis books

KNIHY & BLOGY Žádný učený z nebe nespadl a nikdo nemůže vědět všechno o pěstování konopí. Osvojte si celoživotní vzdělávání a snažte získat co nejvíce informací od všech možných zdrojů. Nebojte se zakoupit si nějaké knihy o pěstování a navštivte hromadu blogů na internetu.

Cannabis trimming scisors

VYCHYTÁVKY Následující vychytávky jsou ty, které vás napadnou jakmile jste již v polovině montování vašeho boxu a pak si vzpomenete, že jste na ně zapomněli. Ještě že máte nás.

Udělejte si výlet do obchodu pro kutily a kupte si pár rolí kobercové pásky a různé kabelové svorky. Pokud je vaše pěstírna těžká, kupte řetězy. Také můžete koupit nějaké háky a takové ty držáky závaží co jsou ve fitkách.

Tyto drobnosti se budou hodit uvidíte. Sežeňte také sadu lanových západek a válcové věšáky pro zavěšení světel a reflektorů. Pro míchání výživy budete potřebovat nějaké plastové pipety na odměření správného dávkování. A nezapomeňte koupit nějaké rozumné ostré nůžky na zastřihávání listů.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.