Fázi kvetení konopí

ČÁST 1 / ÚVOD

Konec je již téměř za rohem a během pouhých pár měsíců květu již přijde čas, abychom si připravili nůžky. Má-li se z každé rostliny získat to nejlepší, je potřeba doladit všechny možné faktory a zajistit jejich vzájemnou harmonii.

Konec konců, často jsou to právě nepatrná vylepšení, která nakonec umožní získat mimořádné výsledky. Zde si každý z významných faktorů postupně probereme, a také si povíme, jak lze rychle napravit případný nedostatek ve výživě.

Květ je v plném proudu a během pár týdnů začnou na nejrůznějších částech rostliny rašit bílé chloupky. Spolu s tím se pomalu, ovšem vytrvale a s jistotou tvoří palice. Jak jsem již řekl, je třeba pamatovat na to, abyste od sebe oddělili samčí a samičí rostliny. Na rostoucích samčích rostlinách začnou brzo růst malé kuličky, které budou zhruba tří týdnů připravené k rozpuku, poté se všude rozšíří pyl, jenž by vlasaté samičí rostliny oplodnil.

První tři týdny období květu je v určitém smyslu stále ještě období růstu. Když poté, až světelný režim upravíte na 12 hodin světla / 12 hodin tmy, rostliny nasadí na květ, propukne u nich tato fáze vskutku výbušně; jejich velikost se může rychle zdvoj- nebo ztrojnásobit. Zejména jestliže se jedná o vaši první sadbu, bývá nádherné jen se dívat a sledovat, jak se každý malý keříček neuvěřitelně rychle přeměňuje na urostlý strom, jehož palice jsou čím dál větší a naditější, s hromadícími se krystalky bohatými na THC na povrchu.

Bude čím dál více sílit specifická vůně rostlin, až se ani nebudete moci dočkat, než konečně některé z těchto palic sklidíte a budete si moci užít první joint z vlastní nové sklizně.

ČÁST 2 / ŽIVINY PRO RŮST A KVĚT

Easy Boost Organické Výživy

Během období květu je třeba přejít na používání výživy pro rostliny, případné zbývající vyživující produkty pro období růstu je již možné zabalit a uložit pro budoucí použití, bez ohledu na to, jak málo jsme jich prozatím spotřebovali.

Jestliže jste použili zem předem obohacenou o hnojiva, nejspíše se vám snadno stalo, že jste pár týdnů nemuseli použít vůbec žádné tekuté hnojivo. Předrůstové období by přirozeně nemělo být příliš dlouhé, jinak bude použití růstových živin nutné.

Pro naše účely jsme použili výhradně živiny Plagron; některé značky dodávají pouze jedinou láhev, která obsahuje živiny pro růst i květ, jiné dodávají živiny pro růst a květ samostatně. Řada pěstitelů také během prvního nebo i druhého týdne květu dává rostlinám růstové živiny, protože se jedná o přechodové období a rostliny mají pořád ještě vysokou potřebu dusíku a dalších stavebních kamenů pro svůj rychlý vývoj.

Když budete takto postupovat, budou rostliny o něco větší, vzhledem k tomu, že živiny pro květ stimulují rostliny k tomu, aby zaměřily svoji pozornost (a zdroje) spíše na tvorbu palic než na další růst. Upravováním podávaných živin můžete tedy také poněkud ovlivnit konečnou velikost rostlin. Pokud již máte rostliny vzrostlé a přejete si, aby kvůli omezenému prostoru zůstaly spíše podsadité, můžete začít podávat živiny pro květ hned.

Jsou-li rostliny spíše menší a dostupný prostor dosud optimálně nevyplnily, a jestliže chcete, aby byly co největší, můžete jim ještě nějakou dobu dále přidávat růstové živiny a stimulovat tak další růst. Rozdíly samozřejmě nebudou příliš velké, každý kousek za to ale stojí a pár centimetrů tu a tam může znamenat z hlediska výsledku příjemný rozdíl. Po třech týdnech květu si nejspíše povšimnete, že rostliny dosáhly své maximální velikosti. Přestaly růst do výšky či do šířky a nyní přijde doba, kdy se začnou tvořit palice. V tomto okamžiku je důležité, aby dostaly výživu pro květ, protože teď mají vyšší nároky na přísun fosforu a vápníku.

To jsou některé z nejdůležitějších stavebních kamenů dobrého vývoje palic. Také to znamená, že přišel čas, abyste sáhli po láhvi s přípravkem PK 13-14. tento přípravek (já používám PK Plus od společnosti Plagron) je samostatná výživa pro květ, která se používá jako doplněk k běžné výživě pro období kvetení. Jak jste možná uhádli z názvu, obsahuje tento přípravek trochu fosforu a vápníku navíc, které rostliny nezbytně potřebují k tomu, aby vás odměnily tvorbou velkých, naditých palic.

Existují dva způsoby, jak se dá přípravek PK 13-14 doplňovat. Můžete začít malými dávkami během prvního týdne a poté dávku každý týden pomalu zvyšovat. Začněme tedy na 0,25 ml / litr v prvním týdnu s tím, že do třetího týdne se dostaneme na dávku 0,75 ml / litr. Množství, které bude potřeba přidávat, je obvykle také uvedené na láhvi. Jiným způsobem je počkat do čtvrtého týdne květu, protože v tomto okamžiku se začíná tvořit většina palic, a poté rostlinám rovnou začít dodávat 1,5 ml / litr a v této dávce pokračovat až do konce květu.

Stručně řečeno, použijeme-li přípravek PK 13-14, získáme pevnější a hustší produkci palic, protože rostliny tak budou mít hojnost stavebních materiálů. Nezapomeňte také, že v této fázi je potřeba upravit podávání živin podle potřeb rostlin. Rostliny mají v této fázi velmi odlišné nutriční požadavky od těch, které měly v předcházejících třech týdnech, kdy procházely výrazným vývojem. Když jim budete nadále dodávat stejné množství živin jako dosud, riskujete, že je velmi rychle přehnojíte.

Jestliže jste rostlinám dodávali během prvních pár týdnů živiny každý den, je možné, že teď je budou potřebovat již pouze obden. To je další faktor, kterému je třeba věnovat pozornost. Každá rostlina kvete svým vlastním způsobem, takže některé variety se vyznačují velmi rychlým přibýváním velikosti palic v třetím až pátém týdnu květu, u jiných dochází k „bobtnání“ palic až v posledních týdnech. To znamená, že je nutno rostliny velmi pozorně sledovat (a naslouchat jim), abyste poznali, jaké jsou v tom kterém okamžiku jejich nutriční požadavky.

To zde uvádím, protože mnoho začínajících pěstitelů začne dobře, takže potom usoudí, že všechno jde hladce. Za pár týdnů se ale potřeby rostlin změní, a když se bude pěstitel držet zaběhnutého rytmu, může se snadno dočkat pouze chabé sklizně.

ČÁST 3 / VÝŽIVA PRO LISTY

Ohýbání Poboček Konopných Rostlin

Rostliny nyní nadšeně kvetou a dostávají přípravek Algal Bloom. Každý den jsou postříkány přípravkem Phytamin Leaf Feed a jako stimulátor květu dostávají Plagron Repro Forte, který zajišťuje, aby se z listů do palic dostalo více cukrů.

Každé dva týdny se jim také podávají enzymy. Ty slouží k vyčištění média, jelikož odstraňují odumřelé kořeny a snižují množství nahromaděných solí následkem používání výživových produktů.

Rostliny ze semínek mají tendenci růst do výšky dříve než klony. V tomto okamžiku tedy budou značně velké, a z tohoto důvodu také doporučuji, máte-li omezený prostor, rostliny nahoře zastřihnout nebo ohnout. Rostlinu lze ohnout tak, že stáhnete dolů špičku a pomocí provázku ji uvážete tak, aby byl stonek mírně napnutý. Tento postup má stejný efekt jako zastřihnutí vršku, ovšem s tou výhodou, že nepřijdete o hlavní palici. Znamená to také, že se budou lépe vyvíjet nejníže položené postranní výhonky a rostlina díky větší šíři vytvoří více palic.

V případě pěstíren, jejichž výška je nižší než 1,5 metru, bývá zapotřebí rostliny zastřihnout nebo ohnout dříve nebo jim poskytnout mnohem kratší růstové období. Lepší je podat méně živin než více, ovšem pokud by došlo k závažnému nedostatku živin, který by se nepodařilo napravit obnovením přísunu výživy pro květ, lze tento problém nejrychleji vyřešit použitím výživy pro listy. To znamená, že si připravíte trochu výživové směsi jako obvykle, a rostliny roztokem postříkáte.

Rostliny jsou schopné vstřebávat výživu také skrze listy, což má navíc tu výhodu, že se nemění pH média. Postříkání rostlin lze nejlépe provést těsně předtím, než vypnete lampy, anebo těsně předtím, než je zapnete. Problém, který je potřeba při výrazném nedostatku živin řešit, je totiž ten, že když se rostlinám podá roztok s živinami (cestou média), je potřeba vyčkat, dokud nebudou mít znovu žízeň.

RELATED STORY
Foliar Feeding

Nejsou-li rostliny schopné vstřebat to, co potřebují, nemá smysl jim podávat výživový roztok každý den. V tom případě nezbývá než čekat, rozhodně déle, než si nejspíš budete přát, než budete moci nedostatek ve výživě řádně upravit. když se ale zkombinuje zalévání s použitím výživy pro listy, dostanou rostliny to, co potřebují, hned skrze listy. Obecně si zlepšení povšimnete již následující den. Nejspíše zpozorujete, že se v místě žlutých skvrnek na listech znovu vrací původní zbarvení.

Když budete pokračovat v podávání vody s živinami a zároveň výživy pro listy, z rostlin se brzo opět stane bujná, životem kypící zeleň. Další výhodou výživy pro listy je to, že můžete bezpečně experimentovat s cílem zjistit, jakým nedostatkem rostliny trpí. Mnoho pěstitelů se trápí pochybnostmi o tom, zda se jedná o nedostatečné hnojení nebo naopak o jeho přemíru. Když listy jednoduše postříkáte výživovým roztokem, můžete velmi rychle zpozorovat, zda je reakce rostliny pozitivní nebo negativní, a podle toho usoudit, o jaký problém se jedná.

Vždycky se vyplatí mít po ruce pár lahví naplněných jednotlivými živinami, jako je dusík, fosfor a draslík. Díky nim bude experimentování ve snaze odhalit problém s živinami snazší. Předpokládejme, že problém spočívá v nedostatku dusíku a k tomu, abyste jej napravili, jste nuceni rostlině dodávat obecný roztok živin. To ale znamená, že jí podáváte také prvky, které nepotřebuje. V tom případě by bylo výhodné mít po ruce samostatnou láhev obsahující pouze dusíkaté hnojivo.

Když jej rostlině dodáte, hladina dusíku se zvýší, aniž by došlo k ovlivnění ostatních složek. Tento systém je užitečný zejména pro pěstitele venkovní, kteří pěstují velké rostliny v květináčích a potřebují aplikovat dusík ve velkých objemech. Zejména ve vlnách veder je výhodné, když můžete rostliny postříkat dusíkatým roztokem nebo jen prostě zvýšit procento dusíku ve vodě s obecným hnojivem, která se používá pro zalévání. Stejný postup lze samozřejmě použít také v případě nedostatku fosforu a vápníku.

ČÁST 4 / VĚTRÁNÍ

Rotující Ventilátor V Konopí Growroom

Má-li být dosaženo dobrého květu, musejí mít rostliny dostatek oxidu uhličitého. Tento plyn potřebují pro svůj mohutný růst a květ během hodin osvětlení. Čím více CO2 ve vzduchu mají, tím rychleji získají větší odolnost proti vysokým teplotám.

Velmi důležitý je způsob, jak máte pěstební prostor navržen. Optimální prostor je takový, u něhož jsou podél jedné strany, úplně dole, vyvrtané otvory, kudy může dovnitř pronikat vzduch, a kde je na opačné straně, naopak co nejvýše, instalovaný vakuový extraktor.

Taková sestava nabízí optimální cirkulaci vzduchu z jedné strany prostoru na druhou. Vzduch bohatý na CO2, který vstupuje dovnitř, proudí kolem rostlin a ty jej spotřebovávají, poté se vzduch zbavený CO2 odčerpává, čímž se zároveň dovnitř vhání zespoda čerstvý vzduch. Při pěstování ve velkém prostoru, používáte-li ventilátor nebo jakýkoliv typ zařízení pro vhánění vzduchu, je vhodné toto zařízení umístit u stropu, máte-li zároveň tzv. Air-Sock. Toto zařízení funguje přesně opačně než vakuové nebo sací čerpadlo: vzduch neodčerpává, nýbrž jej vhání dovnitř. Tato instalace není ovšem nezbytná v malém prostoru, kde pro výměnu vzduchu postačí čerpadlo.

Air-Sock je dlouhý kus textilie ve tvaru punčochy, obvykle má 3-5 metrů. Pokud byste použili pouze vháněč vzduchu, obvykle by docházelo k tomu, že by se do jedné části prostoru foukal studený vzduch, takže klimatické podmínky na této straně by nedosahovaly optimální teploty. Také by nedocházelo k rovnoměrnému rozptýlení CO2 na rostlinách. Air-Sock funguje takto: připevní se na vháněč vzduchu a ten se upevní na strop.

Když se vháněč vzduchu zapne, naplní se Air-Sock příchozím vzduchem, který poté do prostoru vstupuje po délce 3 až 5 metrů. Přiváděný CO2 se díky tomu rovnoměrně rozprostře v celém prostoru a rostliny získávají možnost lépe zužitkovat čerstvý vzduch, a navíc má chladný vzduch zvnějšku čas k tomu, aby se ohřál, takže klima zůstává téměř optimální. Toto řešení je jednoduché, ovšem účinné.

Je-li zajištěno nedostatečné větrání, vede to ke slabšímu růstu a květu, rostliny nejsou schopné se řádně vyvíjet, a také může docházet ke žloutnutí listů. Rotační ventilátor je tudíž dalším důležitým prvkem ve výbavě pěstírny. Jednak zajistí dobrou cirkulaci vzduchu v pěstírně, kdy se budou mísit vrstvy teplého a studeného vzduchu, navíc se ale rostlinám bude příjemný vánek jistě líbit.

Díky tomuto vánku budou mít rostliny silné kmínky a dozrají na trochu menší a podsaditější dospělé jedince, a jak již víme, silný stonek ve značné míře předurčuje výnos, který z rostlin nakonec získáte. Obecně lze říci, že rostliny s nejsilnějším stonek budou také zdrojem největšího výnosu.

ČÁST 5 / TVORBA PALIC

Konopí Bud

Nejdůležitější částí období květu je u většiny rostlin 3. až 5. týden. Vzhledem k tomu, že většina rostlin bude většinu své energie věnovat vývoji palic, bude se v těchto nadcházejících týdnech velmi rychle zvětšovat jejich velikost.

Nyní tedy nadešel ten nejdůležitější čas, kdy je skutečně potřeba zajistit, aby všechno šlo pokud možno hladce.

Začátek třetího týdne je také poslední šance, kdy můžete rostliny postříkat organickým pesticidem. palice ještě nejsou tvrdé a hutné. Může být vhodné je preventivně postříkat nyní, spíše než čekat do pátého týdne a zjistit, že palice jsou plné hmyzu, ovšem v této době se již používání postřiku nedoporučuje.

Během této fáze vlastně není potřeba dělat o mnoho více než pouze dodávat živiny, a samozřejmě se těšit pohledem na pomalu se utvářející, rozkošné palice. Rostliny produkují čím dál více bílých chloupků a pomalu, ovšem jistě, jejich malé palice vzájemně srůstají a splývají do jedné velké, nádherné palice.


Część. 1: Kielkowanie. Kompletny poradnik kiełkowania nasion konopi.

Część. 2: Część wzrostu lub wegetacji. Konec je již téměř za rohem a během pouhých pár měsíců květu již přijde čas, abychom si připravili nůžky.

Część. 4: Ostatnie tygodnie kwitnienia. Po vlekoucích se týdnech narůstajícího očekávání máme již konečně na dosah vytoužený okamžik sklizně.

Część. 5: PřIšel čas sklizně!. Naučte se každý krok sklízení konopí a posklizňového procesu.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.