Proč Pěstovat Regulérní Konopná Semínka?

Regulérní konopná semínka

Objevte svět regulérních konopných semínek.


Regulérní konopná semínka fungují přesně tak, jak to zamýšlela matka příroda. Mají 50% šanci na to se stát samčí či samičí rostlinou. Díky tomu mohou šlechtitelé vyšlechtit nové odrůdy a vypěstovat kvalitnější klony.

V našem návodu se dozvíte vše, co potřebujete znát o regulérních konopných semínkách.

CO JE TO REGULÉRNÍ KONOPÍ?

Regulérní konopná semínka nenesou následky lidského vlivu. Pokaždé, když je zasadíte, tak si nemůžete být jistí, zda vám vyklíčí samčí či samičí rostlina. Šance jsou padesát na padesát.

Jaký má tedy smysl pěstovat regulérní konopná semínka? Samčí rostliny jsou velice důležité při šlechtění nových konopných odrůd. Regulérní odrůdy mají také lepší klony.

Konopí je dvoudomá rostlina. To znamená, že produkuje zvlášť samčí a zvlášť samičí rostliny. Jelikož samičí konopné rostliny produkují nejlepší palice, tak se nám dostalo feminizovaných semínek. Tyto semínka jsou upravena tak, aby vyprodukovali na 99,99% samičí rostlinu.

VÝHODY REGULÉRNÍCH KONOPNÝCH SEMÍNEK

Feminizovaná semínka jsou ideální pro ty pěstitele, kteří chtějí vypěstovat pouze samičí rostliny, které produkují palice. Nicméně regulérní semínka mají také několik výhod. Jsou nezbytná pro vyšlechtění nových odrůd. Regulérní semínka také vyprodukují daleko živější rostliny. Tyto odrůdy jsou odolnější, lépe tolerují stres a jsou zdrojem velice kvalitních klonů, které skvěle rostou a produkují skvělé výnosy.

Objevte další výhody regulérních semínek v dalším odstavci.

 • ŠLECHTENÍ

Bez regulérních konopných semínek neexistuje šlechtění! Je to tak jednoduché. Vyberte si vaše oblíbené samčí a samičí odrůdy a poté je zkřižte za cílem vyšlechtění potomka, který bude mít znaky obou rodičů.

Ať už chcete opravdu silnou rostlinu, či hledáte chuťový profil nebo specifické zbarvení, k vyšlechtění nových odrůd potřebujete regulérní semínka.

 • MATKY A KLONY

Regulérní konopná semínka vám poskytnou silné a zdravé klony, které se dobře zakoření a rychle rostou.

Klonování umožňuje pěstitelům vytvořit přesnou kopii jedné specifické rostliny. Pokud se vám libí morfologie či barva jednoho konkrétního jedince, pak jej můžete zduplikovat pomocí klonování.

Pomocí klonů také můžete vyprodukovat více rostlin za méně času. Přeskočíte totiž klíčení a budete mít připravený tác zakořeněných semenáčků snadno a rychle.

Na rozdíl od jejich feminizovaných protějšků jsou regulérní konopné odrůdy vhodnější ke klonování. Jejich klony jsou totiž daleko stabilnější, mají silnější geny a jsou méně náchylné k hermafroditismu.

Feminizovaná konopná semínka jsou vhodná pouze pro jednu sklizeň a jejich geny jsou při klonování často nestabilní.

Regular cannabis plants provide strong and healthy clones

JAK PĚSTOVAT REGULÉRNÍ KONOPNÉ ROSTLINY

Pěstování regulérních konopných rostlin je prakticky identické s pěstováním feminizovaných odrůd. Jen si musíte dávat pozor na několik maličkostí.

 • Klíčení

Existuje několik způsobů, jak vyklíčit svá semínka. Můžete je zasadit přímo do půdy, či je na několik dní zabalit do vlhké kuchyňské utěrky. Alternativou je Easy Start Kit, který vám pomůže s klíčením. Tento balíček obsahuje tác s několika květináči a prospěšné bakterie, které napomáhají s vyklíčením.

Celý proces klíčení zabere asi 1-4 dny. Během tohoto času vyžadují semínka relativní vzdušnou vlhkost kolem 80%. Easy Start Kit nebo vlhká papírová utěrka vám to snadno zajistí.

Vaše semínka také musí být v teple. Snažte se docílit pokojové teploty kolem 26°C.

 • Venku nebo uvnitř?

Také se musíte rozhodnout, zda chcete pěstovat rostliny v indooru či outdooru. Obě dvě prostředí mají své výhody i nevýhody.

Při pěstování v indooru máte daleko větší kontrolu nad celým procesem. Jste schopni kontrolovat osvětlení a zálivku. Teplotu a vlhkost lze upravit pomocí ventilátorů, přímotopů a pohlcovačů vlhkosti.

Hlavním limitujícím faktorem při pěstování v indooru je prostor. V indooru lze vypěstovat středně veliké indiky bez větších problémů, ale obrovské sativy se obvykle velice špatně pěstují v indooru.

Při pěstování venku vystavíte své rostliny živlům. Mají šanci pochytat co nejvíce slunečního záření, ale nemůžete kontrolovat návaly horka, bouře, záplavy či sucho.

Rostliny pěstované venku jsou zase náchylnější na škůdce a plísně.

Nicméně venku zase nemusíte řešit prostor. Pěstitelé mohou venku pěstovat vysoké a produktivní rostliny, které zaručí větší výnosy.

 • Přesazování

Poté, co vaše semenáčky trochu povyrostly, je budete muset přesadit do větších květináčů. Je důležité jim poskytnout dostatek místa, aby mohly zvětšit svůj kořenový systém. Přesadit je přímo do obrovského květináče může být problém. Je lepší rostliny pomalu přesazovat do větších a větších květináčů, v průběhu růstu rostliny. Takto se můžete vyhnout problémům, jako je například kořenová plíseň.

RQS Látkové Květináče jsou ideální pro celý životní cyklus. Tyto enviromentálně přátelské květináče zadržují vlhkost a umožní kořenům správně dýchat. Tyto květináče jsou k dispozici ve velikostech po 11, 15, 19 a 25 l. Postupem času a růstu jednoduše přesaďte své rostliny do většího květináče. RQS Látkové Květináče jsou vhodné pro indoor i outdoor.

V RQS doporučujeme pěstovat ekologicky. Několik studií potvrdilo, že pesticidy a herbicidy mají škodlivé účinky a holistické metody pěstování nevyžadují syntetickou výživu.

 • Výživa

Při hnojení nekrmíte pouze vaši rostlinku. Zároveň dodáváte živiny organizmům, které jsou součástí půdy. Tyto organismy formují vzájemně prospěšný vztah s konopnou rostlinou.

Počet těchto užitečných mikroorganismů můžete zvětšit tím, že si vytvoříte vlastní kompostový čaj. Tato hustá tekutina, která je bohatá na živiny, podpoří růst prospěšných hub a bakterií a také pomůže s prevencí proti patogenům.

Kompostový čaj není jediným hnojivem, které si můžete připravit doma. Zkuste vyrobit svou vlastní super půdu, která poskytne vašim rostlinám vše, co budou potřebovat.

Zálivka

 • Zálivka

Je také velice důležité se naučit, jak správně zalévat své rostliny. Příliš mnoho vody může způsobit hnilobu a příliš málo zase vede ke špatnému příjmu živin.

Mnoho nováčků často přelévá své rostliny. Ze začátku zalévejte menším množstvím vody a toto množství zvyšujte podle velikosti vašich rostlin.

Množství vody také závisí na velikosti vašeho květináče. Pomocí rozpisu níže můžete zjistit správné množství vody pro velikost vašeho květináče:

 • 1 l květináč = 0,25 l vody
 • 4 l květináč = 1 l vody
 • 12 l květináč = 3 l vody
 • 30 l květináč = 7,5 l vody

Je dobré své květináče před zálivkou zvážit. Pokud tedy můžete, postavte je na váhu. Pokaždé když je zalijete, půda zadrží vodu a každý květináč bude signifikantně těžší.

Potřebu zalévat můžete také odhadnout podle doteku. Obecně platí, že před dalším zalitím byste měli počkat do té doby, až vyschnou první dva centimetry půdy.

Venkovní rostliny jsou náchylnější na přelití v průběhu dešťů. Pokud má pršet, tak přesuňte květináče s rostlinami do skleníku či někam pod střechu a vyvarujte se tak vzniku plísně.

 • Pohyb vzduchu

Ventilace je velice důležitým faktorem při pěstování v indooru i outdooru. Stojatý vzduch může pomocí s růstem plísně, což může zničit vaší tvrdou práci. Pokud pěstujete v indooru, tak investujte do ventilátorů. Venkovní rostliny umístěte tam, kde mají dostatek vzduchu.

 • Teplota a vlhkost

Teplota a vlhkost jsou důležitými faktory, které hrají roli v prevenci před vznikem plísně a v optimalizaci sklizně. Tyto faktory lze v indooru kontrolovat pomocí pohlcovačů vzduchu, přímotopů a klimatizace.

 • Sexing

První náznaky květů či pylových sáčků se objeví u nodů - to jsou místa, kde se setkávají větve s hlavním stonkem. Samičí květy budou vypadat jako maličké palice s bílými chlupy, kdežto pylové sáčky jsou kulaté tobolky bez chlupů.

Jednotlivé pohlaví lze určit před jejich dospělostí. Rostliny začnou odhalovat své pohlaví ke konci vegetativní fáze.

Je velice důležité identifikovat samčí a samičí rostliny! Po identifikaci je budete moci oddělit předtím, než stihnout samčí rostliny oplodit samičí.

Připravte si místnost či pěstírnu, ve které budete mít pouze samčí rostliny. Jakmile budou dospělé, tak budete moci sesbírat jejich pyl pro budoucí šlechtitelské projekty. Alternativně je můžete umístit do místnosti se samičí rostlinou a nechat ji tak přirozeně opylovat.

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY

Díky regulérním konopným semínkám si můžete vyšlechtit vlastní odrůdy v pohodlí vašeho domova. Stačí zkřížit dvě odrůdy a zkombinovat tak jejich nejlepší vlastnosti do jediné rostliny. Například můžete zkřížit regulérní samčí rostlinu se samonakvétací samičí rostlinou a vyšlechtit tak odrůdu, která bude daleko rychleji kvést.

Nemůžete se někdy rozhodnout mezi indikou a sativou? Zkuste zkřížit indika-dominantní odrůdu se sativa-dominantní odrůdou a vyšlechtěte tak perfektně vyvážený kultivar.

Můžete si také pohrát s terpenovými profily. Některé odrůdy jsou obzvláště ovocné, zatímco jiné jsou spíše zemité. Zkuste smíchat protichůdné terpenové profily a zjistěte, co vám povede vytvořit!

Můžete také zkřížit odrůdu bohatou na THC či CBD a vylepšit tak hladinu kanabinoidů.

Jakmile vypěstujete samčí a samičí rostliny, které budete chtít šlechtit, je na čase je zkřížit. Níže naleznete jednoduchý návod.

 • KROK 1: VYBERTE SI SAMČÍ ROSTLINU A SESBÍREJTE PYL

Nejprve si musíte vybrat kvalitní samčí rostlinu. Vyberte si tu rostlinu, která vykazuje znaky, které chcete předat potomstvu.

Pokud chcete vysokou rostlinu, pak si vyberte nejvyššího samce. Nebo máte zájem o generaci produktivních samčích rostlin? Vyberte si tedy rostlinu s největším počtem pylových vaků.

Vezměte si k vybrané rostlině igelitový pytlík, který přetáhněte přes větev, která obsahuje zralé pylové váčky. Poté s rostlinou zatřeste a pochytejte pyl do vašeho pytlíku.

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY
 • KROK 2: OPLODNĚNÍ SAMIČÍCH ROSTLIN

Předtím, než se vydáte do místnosti se samičími rostlinami, se převlékněte. Na vašem oblečení mohl ulpět pyl, který může nechtěně oplodnit další rostliny.

Vyberte si samičí rostliny, které chcete oplodnit. Naneste pyl na konec štětce a jemně jím potřete květy vybraných rostlin.

Oplodněte květy na jedné či dvou větvích rostliny. Tyto větve označte a zbytek nechte v klidu dozrát do kouřitelných palic.

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY
 • KROK 3: OROSTE SVÉ ROSTLINY

Nechte pyl působit asi po dobu tří hodin. Oplodněné rostliny nyní začnou pracovat na tvorbě semínek. Jemně oroste oplodněné palice vodou. Díky tomu odstraníte přebytečný pyl.

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY
 • KROK 4: SKLIĎTE SVÁ SEMÍNKA

Oplodněné rostliny vyprodukují semínka za 2 - 6 týdnů. Jakmile budou květy dospělé, tak je můžete usušit a skladovat až po dobu jednoho měsíce. Po této době budou vaše semínka připravená ke sklizni a vy nadále můžete experimentovat. Vypěstujte vaši odrůdu, otestujte ji a seznamte se s ní.

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY

Tento proces můžete opakovat tak dlouho, dokud nevyšlechtíte jedinečnou odrůdu, která ponese vaše preferované vlastnosti. Již vás neomezuje výběr odrůd u vaší oblíbené seedbanky.

Díky regulérním semínkům si můžete vypěstovat odrůdu vašich snů. Objevte jedince, kteří produkují váš oblíbený terpenový profil, účinky, které milujete, či květy, které jsou nádherné na pohled.

S každou následující generací budete blíže k vaší vlastní a jedinečné odrůdě!

ŠLECHTĚNÍ: VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ODRŮDY

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.