Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Steven Voser

JAKÝ JE NEJLEPŠÍ SVĚTELNÝ CYKLUS PRO SAMONAKVÉTACÍ KONOPÍ?

Samonakvétací konopné odrůdy začínají kvést podle svého věku a nikoliv v závislosti na změně světelného cyklu. Nicméně správné množství světla je stále velice důležité pro zaručení těch nejlepších možných sklizní. V našem článku si povíme vše, co potřebujete vědět o osvětlení vašich samonakvétacích konopných odrůd.

Video id: 527684146

SVĚTELNÝ CYKLUS 18/6

Konopí je C3 rostlinou a to znamená, že může absorbovat CO₂ pro fotosyntézu i během světla. Vzhledem k tomu, že samonakvétací rostliny mají krátkou vegetativní fázi a jsou tedy často menší, než světločivné odrůdy, tak jim budete chtít dopřát alespoň 18 hodin světla. Tento světelný cyklus umožní robustní růst. Vaše automaty milují světlo stejně jako tradiční, světločivné odrůdy, akorát na něm nejsou závislé pro započetí kvetení.

18/6 LIGHT CYCLE

24-HODINOVÝ SVĚTELNÝ CYKLUS

Někteří pěstitelé dopřávají samonakvétacím odrůdám 24 hodin světla a argumentují tím, že to pomáhá maximalizovat vegetativní růst. Pěstitelé, kteří se drží 18-hodinového světelného cyklu ale tvrdí, že pod 24 hodinami světla nemají rostliny krátkou dobu pro "obnovu", která je podle nich potřebná pro zdravý růst.

Pěstitelé se zkrátka nemohou shodnout na tom, zda samonakvétací odrůdy rostou lépe pod 18 či 24 hodinami světla. My k tomu řekneme pouze to, že jsme viděli skvělé výsledky od obou táborů. Abyste si udělali na tuto problematiku názor, doporučujeme vypěstovat stejnou odrůdu pod 18 hodinami a poté pod 24 hodinami světla.

24HR LIGHT CYCLE

A CO SVĚTELNÝ CYKLUS 12/12?

Někteří pěstitelé stále přepínají světelný cyklus na 12 hodin světla a 12 hodin tmy během kvetení. Upřímně v tom nevidíme problém, jelikož i pod tímto nastavením zvládnou samonakvétací odrůdy vyprodukovat poměrně solidní sklizeň. Pamatujte však na to, že palice pod 12-hodinovým cyklem budou daleko menší než ty, které byste vyprodukovali pod 18 či 24 hodinami světla. Mezi důvody, proč byste chtěli pěstovat samonakvétací odrůdy pod 12 hodinami světla, patří:

  • Problémy s teplem: Pokud žijete ve velmi teplém klimatu, tak je dobré občas vypnout lampy z důvodu možného přehřátí pěstírny. V tomto případě je pěstování pod světelným cyklem 12/12, kdy světla budou zapnuty v noci, poměrně bezpečnou možností jak nepřehřát vaše rostliny.
  • Pěstování samonakvétacích odrůd společně se světločivnými: Pokud pěstujete automaty společně s klasickými odrůdami, pak pravděpodobně budete pěstovat všechny rostliny v jedné místnosti a tudíž budete muset přepnou světlený cyklus, aby vaše světločivné odrůdy mohly začít kvést.
  • Ušetření peněz: Mít zapnuté lampy po 18–24 hodin denně po několik měsíců je poměrně drahým špásem. Pokud chcete vypěstovat samonakvétací konopí, ale nemáte veliký rozpočet, pak je možné použít 12-hodinový cyklus.
WHAT ABOUT A 12/12 LIGHT CYCLE?

SOG U SAMONAKVÉTACÍCH ODRŮD

SOG, neboli Sea Of Green, je pěstitelská metoda pěstování konopí, se kterou můžete vyprodukovat parádní sklizně. Místo toho, abyste nechali vaše rostliny vyrůst do maximální výšky, se při metodě SOG využívá několika menších rostlin, které rostou v těsné blízkosti a tvoří tak jednolitou korunu, díky které maximalizujete využití prostoru a dopad světla.

SOG je skvělou metodou, kterou můžete vyzkoušet se samonakvétacími odrůdami, jelikož využijete menšího vzrůstu těchto odrůd. I když každý pěstitel pěstuje s metodou SOG jinak, obvykle se nejčastěji pěstuje 4–16 rostlin na m², podle toho, jak veliké rostliny chcete mít.

V závislosti na velikosti dané odrůdy, doporučujeme použít 7–10 l květináče a pěstovat 4–6 rostlin na m². S tímto nastavením byste měli mít dostatek prostoru i světla a také bude moci v pěstírně volně proudit vzduch. Pokud se rozhodnete pěstovat více rostlin na m², tak použijte menší květináče ke kontrole velikosti vašich rostlin.

POZNÁMKA O SVĚTELNÉM SPEKTRU

Použití správného světleného spektra je velice důležité při pěstování jakéhokoliv typu konopné rostliny a to včetně automatů. Jelikož samonakvétací rostliny mají krátké životní cykly, tak je důležité maximalizovat kvalitu světla, živin a půdy.

Možná si pamatujete z přírodovědy či fyziky, že světlo lze přes hranol rozdělit na několik různých barevných spekter. Rostliny jsou na světlu závislé kvůli fotosyntéze a každá rostlina reaguje různě na různá spektra. Pro světločivné konopné odrůdy doporučujeme používat následující světelná spektra:

  • 6500 K modré světlo během vegetativní fáze: Světla s modrým spektrem podporují vegetativní růst, díky čemuž budou vaše rostliny menší a keřovitější a nebudou se tolik vytahovat.
6500K blue light during veg
  • 2700 K červené světlo během kvetení: Světla s červeným spektrem jsou ideální pro kvetení, jelikož podporují tvorbu palic a vytáhnutí, díky čemuž budou moci vaše rostliny vyprodukovat obrovské a husté palice.
2700K red light during flowering

EXTRA TIPY PRO PĚSTOVÁNÍ SAMONAKVÉTACÍCH ODRŮD

Pokud jste nováčkem ve světě samonakvétacího konopí, tak se držte následujících rad, které vám pomohou vyprodukovat lepší sklizeň:

  • Vyberte si produktivní odrůdu: Ne všechny automaty jsou stejné a tudíž je vhodné si vybrat odrůdu, která zvládne vyprodukovat veliké sklizně.
  • Vysaďte do finálního květináče: Přesazování konopí způsobuje stres. Jelikož samonakvétací odrůdy mají krátký životní cyklus, tak je vhodné se tomuto stresu vyhnout a vysadit je přímo do finálního květináče.
  • Použijte vzdušný substrát: Vzdušný substrát pomáhá stimulovat růst kořenů a listů.
  • Použijte metodu LST: Pokud chcete zastřihávat samonakvétací konopné rostliny, pak používejte metodu LST, která způsobuje rostlinám málo stresu. Ostatní metody jako fimming, topping či supercropping mohou způsobit více škody než užitku.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37750 recenzí