Příručka pro Pěstování Konopí od Royal Queen Seeds

By Luke Sumpter

Pěstování Odrůdy HulkBerry Automatic

Pěstování Odrůdy HulkBerry Automatic

Rychlost. Síla. Chuť. Odrůda HulkBerry Automatic má všechny tyto tři vlastnosti a proto jsem se rozhodl vám ukázat jeden způsob, jakým lze tuto odrůdu vypěstovat. V tomto pěstitelském deníku se podíváme na jednotlivé týdny růstu této odrůdy. Také vám prozradím, jaká hnojiva jsem používal, jak jsem zaléval, jaké jsem měl osvětlení apod.

HulkBerry Automatic Pěstitelský Deník: Vybavení

Odrůdu HulkBerry Automatic jsem se rozhodl pěstovat v diskrétní indoorové pěstírně. Tuto odrůdu jsem tedy vypěstoval v uzavřeném pěstitelském boxu. Abych ji dopřál ten nejlepší možný start, tak jsem použil následující výbavu:

 • Grow box: Jardin DS120W 120 × 60 × 178 cm
 • Osvětlení: Migro 200+
 • Ventilace: Blauberg Turbo E 100
 • Větrák: Oscillating Koala Fan
 • Zvlhčovač: Beurer LB 45
 • Substrát: Lehký organický substrát
 • Květináč: 11litrový RQS Látkový Květináč
 • Výživa: RQS Organická Výživa, BioBizz, extrakt z aloe vera, produkt s obsahem aminokyselin, extrakt z mořských řas, liquid fish extrakt
Video id: 492030459

HulkBerry Automatic Pěstitelský Deník: Fáze Semenáčku (Týden1)

Pěstitelské médium: Začal jsem smícháním následujících produktů ve velké tašce a poté jsem je přidal do mého květináče: 10 l lehkého a organického substrátu pro samonakvétací odrůdy, 50 g RQS Easy Boost Organické Výživy, 5 g Easy Roots Mykorhyzní Mix.

Klíčení: Ke klíčení jsem udělal 3 cm díru uprostřed povrchu substrátu. Přidal jsem 1 g mykorhizní směsi do jamky, poté jsem přidal semínko a nakonec celou jamku přikryl substrátem. Poté jsem důkladně zalil květináč a semínko vyklíčilo o čtyři dny později.

Osvětlení: Jakmile jsem vysadil semínko, tak jsem zapnul dvojici světel MIGRO 200+. Toto osvětlení emituje teplé bílé světlo, které poskytuje rostlině kompletní spektrum barev, což vede ke zdravému a rychlému růstu. Světla jsem ihned po vyklíčení umístil do výšky 35 cm od semenáčku a nechal jsem je běžet 24 hodin denně po celou dobu fáze semenáčku.

Výživa: Semenáčky nejprve využívají zásoby živin, které jsou obsaženy v samotném semínku. Poté jsem připravil mix, který obsahoval vše, co semenáček potřebuje po dobu několik prvních týdnů svého života. Na sedmý den po vyklíčení jsem se rozhodl pohnojit moji rostlinku tímto mixem, což ji pomůže udržet zdravý růst. Následující množství výživy jsem přidal do 1 litru vody:

 • 4 ml extraktu z mořských řas
 • 2 ml aminokyselin
 • 2 ml extraktu z aloe vera

Dále jsem také udržoval pH půdy na 6,5 pomocí pH testeru a organického pH regulátoru.

Prostředí: Abych optimalizoval klíčení, tak jsem udržoval konstantní teplotu 26 °C a vlhkost mezi 60 - 65%.

Stav rostliny: 7 dní po vyklíčení dosáhla moje rostlinka výšky 10 cm a vytvořila si tři sady krásně zelených pravých listů.

Fáze Semenáčku (Týden1)
Fáze Semenáčku (Týden1)

HulkBerry Automatic Grow Pěstitelský Deník: Vegetativní Fáze (Týden 2-3)

Během týdne po vyklíčení si moje rostlinka prošla fází semenáčku a vstoupila do vegetativní fáze. Během této fáze začala nabírat na velikosti a začala produkovat velké listy, které pohlcují všechno světlo, které ji poskytuji.

Týden 2

Během prvního týdne vegetativní fáze zdvojnásobila moje rostlina svoji velikost, a to díky dostatečnému osvětlení, správné výživě a také správně namíchaném substrátu.

Osvětlení: Každý den běží světla 24 hodin a udržuji vzdálenost 35 cm mezi osvětlením a vrcholkem rostliny. Výšku upravuji podle toho, jak rostlina roste.

Výživa: Rozhodl jsem se pohnojit mou rostlinu třetí a sedmý den tohoto týdne. Zvýšil jsem množství živin tak, abych rostlině poskytnul dostatečné množství živin.

 • 2 ml aminokyselin
 • 2 ml aloe vera extraktu
 • 2 ml liquid fish extraktu

Opět jsem upravil pH na 6,5 a důkladně zalil rostlinu. Také jsem zaléval 0,5l každých 24 hodin, aby měla rostlina dostatek vody.

Prostředí: Udržoval jsem teplotu na 27 °C a relativní vlhkost uvnitř pěstírny na 60%.

Stav rostliny: Koncem týdne dosáhla má rostlina výšky 20 cm a již měla hustou korunu plnou velkých zelených listů.

Vegetativní Fáze (Týden 2)
Vegetativní Fáze (Týden 2)

Týden 3

Během třetího týdne začalo celé pěstování nabírat na obrátkách. Má rostlina zdvojnásobila svou velikost a utvořila mnoho nových větví a listů a začala také tvořit zárodky květů.

Osvětlení: Lampy dále svítily 24 hodin, aby došlo k maximalizaci fotosyntézy. Díky tomu má rostlina opravdu nabrala na výšce během krátké doby. Stále jsem udržoval vzdálenost mezi světly a vrškem rostliny na 35 cm.

Výživa: Moje výživová strategie je podobná té, kterou jsem použil během druhého týdne. Nadále jsem pokračoval v regulaci pH mé vody. Nicméně jsem přestal zalévat každých 24 hodin a zaléval jsem tehdy, když prvních 5 cm půdy vyschlo. Také jsem přidal 1,5 ml roztoku s vápníkem a hořčíkem na každý litr zálivky, abych minimalizoval riziko nedostatku nějakých živin.

Prostředí: Udržoval jsem teplotu na 27 °C a rozhodl jsem se snížit vlhkost na 55%, jelikož se blížila fáze květu.

Stav rostliny: Na konci vegetativní fáze se má rostlina vytáhla do výšky 45 cm a začala se připravovat na květ. Rostlina vypadala zcela zdravě a pokračovala ve tvorbě obrovské koruny, která bude brzy plná květů.

Vegetativní Fáze (Týden 3)
Vegetativní Fáze (Týden 3)

HulkBerry Automatic Pěstitelský Deník: Fáze Kvetení (Týden 4-9)

Teprve teď to začne být zajímavé! Sledování toho, jak se postupně začínají květy zvětšovat mi připomnělo, jak moc se samonakvétací odrůdy za poslední léta změnily.

Týdny 4 a 5

Abych se správně postaral o mou kvetoucí rostlinu, tak jsem musel změnit strategii. Nejprve jsem snížil množství světla, které má rostlina dostávala, a také jsem pozměnil složení živného roztoku.

Osvětlení: Světelný režim jsem změnil na 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Díky tomu dostala má rostlina dostatečné množství světla k provádění správného množství fotosyntézy k tvorbě květů. Nicméně 4 hodiny tmy dopřály mé rostlině dostatek času k tomu, aby vyrobenou energii investovala do růstu a vývoje květů. Stále jsem udržoval vzdálenost mezi světlem a vrškem mé rostliny na 35 cm.

Výživa: Pozměnil jsem živný roztok tak, že jsem do něj přidal více fosforu a draslíku. Konopné rostliny potřebují více těchto prvků k tvorbě velkých a zdravých palic. Na jeden litr zálivky jsem přidal:

 • 1,5 ml roztoku vápníku a hořčíku
 • 2 ml aminokyselin
 • 2 ml aloe vera extraktu
 • 2 ml řepného extraktu
 • 2 ml živin pro květ
 • 2 ml extraktu z mořských řas

Tento živný roztok jsem aplikoval jednou na začátku týdne 4, a poté znova na začátku týdne 5. Mezi hnojením jsem zaléval čistou vodou pokaždé, když vrchních 5 cm substrátu kompletně vyschlo.

Prostředí: Během těchto týdnů jsem udržoval konstantní teplotu mezi 27 - 28 °C. Tyto hodnoty se blíží hraničním hodnotám, které může konopí tolerovat. Nicméně pokud konopí roste v teplém podnebí venku, tak tyto teploty musí tolerovat. Správná ventilace zamezila tomu, aby teploty byly ještě vyšší. Vlhkost uvnitř pěstírny byla na 55%.

Stav rostliny: Má rostlinka začala produkovat první terpeny a začala být cítit, díky čemuž byla vždycky radost otevřít dveře do pěstírny. Na začátku pátého týdne jsem odstranil několik listů u koruny, abych zvýšil penetraci světla. Na konci pátého týdne se rostlina vytáhla do výšky jednoho metru.

Fáze Kvetení (Týden 4)
Fáze Kvetení (Týden 4)
Fáze Kvetení (Týden 5)
Fáze Kvetení (Týden 5)

Týdny 6 a 7

Má rostlina začala pořádně růst a nabírat na velikosti. Abych podpořil tvorbu obrovských palic, tak jsem zvýšil koncentraci živného roztoku.

Osvětlení: Světelný cyklus jsem udržoval na 20 hodinách světla a 4 hodinách tmy. Díky hodinovému spínači bylo velice snadné udržovat tento světelný cyklus.

Výživa: Používal jsem stejné produkty jako v předchozích týdnech, ale zvýšil jsem jejich množství, jelikož jsem chtěl obrovské palice. Také jsem do roztoku přidal tekutou kyselinu fulvovou a humickou k podpoře tvorby květů. Můj živný roztok vypadal následovně:

 • 1,5 ml roztoku vápníku a hořčíku
 • 4 ml aminokyselin
 • 4 ml aloe vera extraktu
 • 3 ml řepného extraktu
 • 3 ml živin pro květ
 • 3 ml extraktu z mořských řas
 • 1 ml roztoku s kyselinou fulvovou a humickou

V první den šestého týdne jsem zalil rostlinu vápenatým a hořečnatým roztokem a upravil jsem pH na hodnotu 6,5. Poté jsem v pátý den šestého týdne aplikoval zbytek živin a toto hnojení jsem provedl ještě jednou během sedmého týdne.

Prostředí: Vzhledem k tomu, že bylo léto, tak jsem začal mít problémy s teplotou. Ventilaci jsem nastavil na maximální otáčky, ale teplota stále dosahovala 29 °C. Nicméně rostlina pokračovala v bezproblémovém růstu. Také jsem začal mít problémy s vlhkostí, jelikož jsem ji nemohl udržet pod 60%. Zvažoval jsem pohlcovač vlhkosti, abych snížil riziko vzniku plísně.

Stav rostliny: Moje rostlina se na konci šestého týdne vytáhla do výšky 117 cm. Palice nabíraly na objemu a aroma bylo čím dál tím více pronikavé.

Fáze Kvetení (Týden 6)
Fáze Kvetení (Týden 6)
Fáze Kvetení (Týden 7)
Fáze Kvetení (Týden 7)

Týden 8

Osvětlení: Během tohoto týdne jsem udržoval stejné podmínky jako v předchozích týdnech. Rostlina nyní prakticky vůbec nerostla, a tudíž jsem už skoro vůbec nemusel měnit výšku zavěšení.

Výživa: Během celého osmého týdne jsem přestal hnojit a začal s flushingem neboli proplachováním. Omezení hnojení donutí rostliny k využití svých zásob, což podle některých pěstitelů vede k chutnějšímu a jemnějšímu zážitku.

Prostředí: Problémy s teplotou a vlhkostí nadále pokračovaly. Nicméně mé rostlině se i dále dařilo v 28 °C a 60% relativní vlhkosti a vzhledem k tomu, že jsem si nevšimnul žádných náznaků plísně, tak jsem se rozhodl nepoužít pohlcovač vlhkosti.

Stav rostliny: Má rostlina si udržela svou výšku 117 cm. Začal jsem s odstraněním žlutých listů a také jsem odstranil i větší množství zelených listů u vrcholu koruny, díky čemuž mohly palice pohltit více světla. Květy byly již poměrně velké a aroma bylo velice silné.

Fáze Kvetení (Týden 8)
Fáze Kvetení (Týden 8)

Týden 9

Poslední týden! Během tohoto týdne jsem pokračoval s proplachováním rostliny a nechal jsem rostlinu žít si svým životem.

Osvětlení: Stejná strategie jako v předchozích týdnech: 20 hodin světla a 4 hodiny tmy.

Výživa: Žádná. Rostlinu jsem zaléval čistou vodou s upraveným pH a zaléval jsem pouze tehdy, kdy substrát vyschl.

Prostředí: Teplota zůstala na 28 °C. Vlhkost konečně klesla na uspokojivých 50%, což mi pomohlo ochránit mou rostlinu před plísní.

Stav rostliny: Rostlina se vytáhla do výšky 117 cm. Palice byly plné pryskyřice a jakmile měly trichomy mléčnou barvu a pestíky začaly hnědnout, tak jsem věděl, že přichází čas sklizně.

Fáze Kvetení (Týden 9)
Fáze Kvetení (Týden 9)

HulkBerry Automatic Pěstitelský Deník: Sklizeň (Konec Týdne 9)

Odrůda HulkBerry Automatic předčila má očekávání! Tato rostlina rostla neskutečně rychle a byla připravená ke sklizni po 64 dnech od vyklíčení. Během růstu jsem si nevšimnul žádných náznaků onemocnění a pouze několika málo náznaků stresu, a to i přes nevhodnou teplotu a vlhkost, která panovala po většinu doby. Na konci devátého týdne jsem začal sklízet a každou palici jsem zastřihl, a poté jsem je umístil do sušičky bylinek. Jakmile palice uschly, tak jsem je umístil do zracích sklenic na čtyři týdny, což zlepšilo jejich chuť a jemnost. Z celé rostliny jsem sklidil 60 g sušiny.

Sklizeň (Konec Týdne 9)
Sklizeň (Konec Týdne 9)

Poznejte odrůdu HulkBerry Automatic

Zajímá vás odrůda HulkBerry Automatic? Pokud ano, tak vězte, že vám ji mohu s čistým srdcem doporučit. Skvěle se hodí do malé indoorové pěstírny. Tento rychle rostoucí hybrid zvládne vyprodukovat slušnou sklizeň za velice krátký čas.

 • Genetika odrůdy HulkBerry Automatic

Odrůda HulkBerry Automatic vznikla jako kříženec odrůd HulkBerry a Diesel Auto. Tato kombinace vedla ke genetickému profilu, který se skládá z 65% ze sativy, 30% z indiky a 5% z konopí rumištního. Rodiče propůjčili této odrůdě geny odpovědné za vysoký obsah THC a velice rychlý růst.

 • Vlastnosti Odrůdy HulkBerry Automatic

Tato kompaktní odrůda je ideální pro diskrétní pěstování. Můžete ji snadno vypěstovat v kompaktních stanech v indooru. Stejně tak se skvěle hodí i pro diskrétní venkovní pěstování v odloučených lokalitách. Indoorové rostliny se vytáhnou do výšky 80 - 120 cm a vyprodukují až 500 g/m². Rostliny pěstované v outdooru se vytáhnou do stejně výšky a zvládnou vyprodukovat až 150 g na rostlinu. A nejlepší na tom všem je, že sklizeň přijde již po 8 - 9 týdnech od vyklíčení.

HulkBerry Auto
Hulkberry x Diesel Auto
450 - 500 gr/m2
80 - 120 cm
6 - 7 Týdny
THC: 21%
Sativa 65% Indica 30% Ruderalis 5%
100 - 150 gr/plant
80 - 120 cm
8-9 týdnů po vyrašení
Čisté, Povznášející

Koupit HulkBerry Auto

 • Chuť a účinky odrůdy HulkBerry Automatic

Odrůda HulkBerry Automatic vyprodukuje až 21% THC. Její sativa-dominantní geny jí propůjčují osvěžující chuť, která si skvěle rozumí s povznášejícími účinky, které nejvíce oceníte během dne. Jakmile začnete pociťovat nástup účinků, tak si během kouření jistě všimnete příjemné chuti připomínající citrusy, diesel a ovoce.

HulkBerry Automatic: Odrůda pro každého

Odrůda HulkBerry Automatic je pro všechny. Skvěle se hodí pro začátečníky i zkušené pěstitele. Je přirozeně odolná vůči škůdcům a onemocněním a je připravená ke sklizni již za několik týdnů. Její celková údržba je poměrně nenáročná. Kromě toho se může pochlubit obrovským obsahem THC, který hravě předčí i některé světločivné rostliny. Pokud hledáte rychle rostoucí a kompaktní odrůdu, pak je odrůda HulkBerry Automatic přesně pro vás.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.

Příručka k Pěstování Hledač Tématu

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37803 recenzí