Pěstování z klonů

Klon je odřezek z dospělé rostliny konopí, který lze přesadit a začít pěstovat. Mohlo by se zdát jednoduchým vypěstovat rostlinu z klonu, který je již částečně vypěstovaný, ale ve skutečnosti to může být stejně těžké jako pěstování ze semínek. Za prvé, všechny rostliny jsou vysoce náchylné k napadení chorobami, např. plísněmi nebo škůdci. Klon je přímý genetický obraz mateřské rostliny, z níž pochází, takže v případě, že matka bude mít nějaké zdravotní problémy, bude je mít i klon. Coby pěstitel začátečník nemusíte mít s těmito problémy dostatek zkušeností a rostlina může zemřít. 

Stav klonu mohou ohrožovat i další překážky. Čerstvě odříznutý klon potřebuje láskyplnou péči a při prvním přesazení bude extrémně citlivý. Počáteční období šoku při transplantaci se dá očekávat a v této fázi bude třeba velmi specifického množství světla a živin. Neúspěch při transplantaci je zcela běžný a nový pěstitel může mít s udržením mladých klonů v dobrém stavu značné problémy. 

Dalším závažným problémem při použití klonů je, že se těžko shání. Potřebujete přístup k mateřské rostlině a samozřejmě povolení k provedení odřezku. Jak si můžete být v takovém případě jistí tím jaký konopný kmen získáte. Bude to vůbec dobré? Bude to záhada dokud ho ve finále neochutnáte. Některé klony lze koupit on-line, ale jde o velmi nebezpečný nákup rostlin. Doprava může být pro klony traumatická a je pravděpodobné, že klon dostanete ve špatném stavu. Komerčně prodávané rostliny jsou někdy ošetřované pesticidy nebo fungicidy a klon z těchto rostlin bude tyto látky také obsahovat. 

Jediným hmatatelným přínosem využití klonování je pro nového pěstitele skutečnost, že rostlina je již trochu vyvinutá, než v případě použití semínek a můžete se dočkat časnější sklizně. Není-li čas problémem, nemusí vás to vůbec trápit. Zpravidla to zkrátí celý vegetační cyklus zhruba o měsíc. Kromě toho, většina lidí zjišťuje, že se jim pěstování rostlin konopí ze semínek, skutečně líbí. Je to jako očekávat narození dítěte, a na svoji dospělou rostlinu můžete být hrdí, protože jakmile vykvete, víte, že jste si ji ze semínek vypěstovali zcela sami.

Výběr semínek pro pěstování

Pěstování ze semínek je pravděpodobně nejvíce bezproblémovým, zaručeným způsobem pěstování pro nezkušené pěstitele. I když pěstování rostliny z malého semínka zní trochu hrozivě, můžete být v klidu, protože ve skutečnosti dochází k mnohem méně problémům než v případě použití klonů.

Za prvé, existují velké semenné banky jako je Royal Queen Seeds, které nabízí vyzkoušený a pravý produkt, na který se můžete spolehnout. Se semínky ze semenné banky nejsou téměř žádné problémy. Díky tomu, že máte kontrolu nad tím, kterou odrůdu koupíte, víte, c získáte, stejně jako konopný kmen. To znamená, že nebude ztrácet čas s rostlinou nízké kvality. Royal Queen Seeds rovněž nabízí feminizovaná semínka konopí. Z feminizovaných semínek vyrůstají pouze samičí rostliny a vzhledem k tomu, že palice vytváří pouze samičí rostliny, si můžete být jisti, že jste neutratili peníze za rostliny, které nebudou moci použít.

Dalším důvodem proč je pěstování ze semínek optimální, je prostě to, že si můžete rostlinu konopí vypěstovat sami. Marihuana je jednoletá rostlina, což znamená, že v přirozeném prostředí roste pouze jeden rok. Rostliny konopí jsou jednoduše upraveny tak, aby byly aktivní a kvetly pouze po dobu jednoho roku, na klonu z dospělé rosliny tak může vyrůst mnohem méně palic než když použijete semínka.

Pokud si  myslíte, že vám klony zajistí dřívější sklizeň, zvažte skutečnost, že Royal Queen Seeds nabízí různé odrůdy samonakvétacích semínek. Samonakvétací semínka byla pečlivě zkřížena a ideální jsou pro ně oblasti s dostatkem slunečního světla. To znamená, že tato semínka musí být vystavena většímu světlu, a tak vykvetou během dvou až čtyř týdnů.

Nakonec, rostlina vypěstovaná ze semínka, má bohatý kořenový systém. Ti z vás, kteří jsou s pěstováním dobře obeznámeni, ví, že silný kořen je ústřední částí rostliny, protože dobře rozrostlé kořeny vstřebávají velké množství živin. Klon nedokáže vytvořit základní kořen a proto nikdy nebude tak silný a zdravý jako rostlina vypěstovaná ze semínka.

I když pěstování z klonů mohl být někdy populární, nicméně, pěstitelé zaměřující se na jednoduchou kvalitu svých rostlin se vrací zpět ke způsobu pěstování ze semínek. Při pohledu na rozsáhlou nabídku prvotřídních semínek, které jsou k dispozici on-line, se můžete snadno přesvědčit, že způsob pěstování ze semínek je nejlepším způsobem jak coby nový pěstitel uspět.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.