By Luke Sholl

Jedna z nejhorších věcí, která se vašemu konopí může stát, je vyschnutí. Pokud máte takový problém, tak nemějte strach. Vašim palicím lze pomoci! Pomocí několika triků lze vaše konopí rehydratovat.

Některé triky mohou vnést do vašeho konopí i nové chutě, zatímco jiné mohou při neopatrnosti vaše konopí i kompletně zničit. Bez ohledu na to, jakou metodu použijete, vaše konopí rozhodně nebude přesně stejné jako předtím, než vyschlo.


Nejlepší Metoda Ze Všech - Prevence

Mezi dva nejběžnější důvody vyschnutí konopí patří přesušení po sklizni a špatné skladování.

Konopí schne ze zevnějšku dovnitř. Vnější listy mohou být na pohled suché, ale vnitřek palice a stonek jsou stále poměrně vlhké. Z tohoto důvodu pěstitelé určují vlhkost podle zvuku, který stonek vydává při zlomení.

Jakmile sklidíte vaše konopí a dáte jej sušit, již po pár dnech ztratí stonky svou pevnost. Pokud si vezmete stonek do ruky, tak se v tuto chvíli ohne bez zlomení. Obecně platí, že pokud dokážete stonek čistě zlomit na polovinu, tak je vaše konopí dostatečně suché. Pokud se stonek stále ohýbá, tak ještě potřebuje trochu času. I když je tento trik skvělou pomůckou pro zkušené pěstitele, rozhodně se nejedná o vědeckou metodu.

Pokud žijete v mírném pásmu a vlhkost u vás je průměrná, tak očekávejte pomalé a rovnoměrné sušení. Pokud žijete v sušších částech světa, tak je důležité mít poblíž zvlhčovač vzduchu.

Humidity Control

K Udržení Perfektní Vlhkosti Používejte Balíčky Pro Kontrolu Vlhkosti

Jakmile usušené konopí naposledy zastřihnete, tak byste jej měli nechat uzrát ve vzduchotěsné nádobě. Naneštěstí si konopí stále vyměňuje vlhkost s okolním vzduchem. Pokud si tedy nedáte pozor, mohou vaše palice zcela vyschnout. Naneštěstí existuje jednoduchý způsob, jak v nádobě vytvořit ideální prostředí pro uzrání vašeho konopí - balíčky pro kontrolu vlhkosti.

Nejenže tyto malé a šikovné pytlíčky fungují při velkých i malých sklizních, ale silikagel si vezme na starost výměnu vlhkosti se vzduchem v okolí vašich palic. Výsledkem je perfektně udržená relativní vlhkost mezi 58–65% - což je ideál pro zrání.

Už Je Pozdě, Moje Tráva Vyschla - Co Teď?

Konopí naštěstí může i přijmout vodu z okolního vzduchu.

Řešení je poměrně jednoduché. Vložte konopí do vzduchotěsné nádoby (znovu!) a nebo do něčeho podobného. V tomto případě není vzduchotěsnost nezbytná pro úspěch. Nicméně po rehydrataci a pro dlouhodobé skladování jsou vzduchotěsné nádoby nezbytné.

Hlavní myšlenkou této metody je zvýšit relativní vlhkost uvnitř nádoby a vytvořit tak mikroklima. Molekuly vody se rozptylují z oblasti s vysokou koncentrací do oblasti s nižší koncentrací, dokud nedojde k ustálení rovnováhy.

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout - některé můžete provést i bez ohledu na nadměrné vysušení. Všechny tyto metody jsou variacemi stejného principu (kromě metod pro obzvláště expresné vysušení, které naleznete níže) a liší se jen v maličkostech.

Drying Buds

3 Způsoby Jak Rehydratovat Vaše Konopí

1. Metoda Plátku Chleba, Salátu a Nebo Vlhkého Ubrousku

Method 1

Tyto metody neposkytnou vašemu konopí žádnou chuť navíc. Vezměte plátek chleba a navlhčete jej (navlhčit, ne namočit). Alternativně můžete použít lístek salátu a nebo vlhkou papírovou utěrku, ale u té si dávejte pozor na nadměrné množství vody.

Ať už si vyberete cokoliv, vložte vámi vybranou věc s konopím do uzavíratelného plastového pytlíku a nechte to hodinu či dvě ležet. Jakmile uplyne tato doba, zkontrolujte vaše konopí a trochu s ním pohněte. Zkontrolujte, zda salát, chleba a nebo utěrka o něco vyschla. Tímto snadno poznáte, zda vaše palice zachytávají vlhkost.

Tento proces budete muset opakovat v závislosti na množství. Hlavní je to neuspěchat. Například je důležité navlhčit váš chleba s mírou a nepoužívat stejný list salátu po delší dobu. Zvýšená vlhkost by totiž mohla napomoci s tvorbou plísně, která by se mohla přenést na vaše palice.

Často kontrolujte vaše konopí a jakmile budete spokojeni s výsledkem, tak jej přendejte do pořádné vzduchotěsné nádoby a skladujte.

2. Metoda Ovocné Slupky

Method 2

Tato metoda je skvělá pro malou experimentaci. Můžete použít několik druhů ovocných slupek a bylinek k rehydrataci vašeho konopí a to úplně stejným způsobem, jako v metodě zmíněné výše. Jediným rozdílem je fakt, že do vašeho konopí se přenese i chuť a vůně.

Nejčastěji se k tomuto účelu používají pomeranče a limetky, jelikož dovedou velice účinně rehydratovat vaše konopí a také mu propůjčí citrusovou chuť. Nicméně není vhodné ovocné slupky používat pro dlouhodobé skladování a zrání, jelikož by to mohlo vést ke vzniku plísně. K předejití vzniku plísně je důležité vždy každý den důkladně zkontrolovat vaše palice. Slupku od citrusů používejte pouze každých několik dní a zaručíte tak, že chuť zůstane ve vašem konopí.

Dále se ke stejnému účelu používají i banánové slupky, jejichž efekt je rychlejší, ale také daleko rychleji hnijí. Někteří lidé přísahají, že banánové slupky také dovedou zesílit účinky konopí, ale neexistuje žádný vědecký důkaz, který by toto tvrzení podpořil. Dále lze použít i slupky z jablek, které ale konopí nepropůjčí tolik ze své chuti, ale svou vlhkost uvolňují pomaleji a konzistentněji, což se hodí pro rehydrataci.

Bez ohledu na to, které ovoce si zvolíte, důležité je zanechat slupky s vašimi palicemi po několik hodin. Rehydratace může trvat pár hodin a dokonce i celý den.

Ke svému konopí můžete přidat i mátu, koriandr, rozmarýn, tymián či jinou aromatickou bylinku určenou k vaření. Nejenže vám tyto bylinky pomohou s rehydratací vašeho konopí, ale také dodají příjemnou a jedinečnou chuť.

3. Metoda Horké Páry

Method 3

Pokud máte naspěch a nemůžete počkat několik hodin, existuje způsob, kterým celý proces urychlíte. Nicméně vás varujeme. Touto metodou vystavíte vaše konopí riziku uvaření a mohlo by se stát, že bude až příliš vlhké ke kouření.

Vezměte velký hrnec, naplňte jej vodou a přiveďte ji k varu. Jakmile začne voda vřít, tak hrnec sundejte ze sporáku a umístěte jej na bezpečný povrch. Následně hrnec přikryjte odolnou látkou a nebo látkovou utěrkou a pořádně ji upevněte po stranách hrnce (pozor, ať se nespálíte, použijte chňapky!).

Nyní umístěte vaše konopí na látku a o zbytek se postará vypařování. Horká pára projde skrze látku a vaše konopí a poskytne jim tak maximální hydrataci za minimum času.

Dávejte na vaše palice pozor a často je otáčejte, aby pára procházela vaším konopím rovnoměrně. Po 30 minutách až jedné hodině by vaše palice měly být připraveny k použití.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.