By Steven Voser

Zjistěte, jak donutit venkovní konopné rostliny kvést.

Slunce je rozhodně jeden z nejlepších zdrojů světla pro pěstování vlastního konopí. Naneštěstí pěstování venku může být poměrně složité, pokud žijete na dalekém severu, jihu či v oblasti rovníku. Naštěstí můžete překonat některé výzvy pěstování v těchto oblastech tím, že donutíte své venkovní rostliny kvést. V tomto článku si povíme, jak získat větší kontrolu nad vašimi venkovními rostlinami.


Kdy Venkovní Konopné Rostliny Začnou Kvést?

Světločivné konopné rostliny začínají kvést koncem léta (po letním slunovratu), jakmile se začínají dny krátit a noci prodlužovat. Zeměpisná šířka má obrovský vliv na to, kdy začnou konopné rostliny kvést, jelikož koreluje s počtem hodin světla v dané oblasti.

Obecně však platí, že konopné rostliny začnou kvést po červnovém slunovratu (20. či 21. června, podle roku) na severní hemisféře a po prosincovém slunovratu (20. či 21. prosince) na jižní hemisféře. Mějte na paměti, že začátek kvetení je u venkovních rostlin mnohem pozvolnější, jelikož hodiny světla se snižují každým dnem o několik minut.

Jak Dlouho Trvá Fáze Kvetení?

Jak dlouho trvá rostlině kvetení venku, se liší v závislosti na její genetice a prostředí. Obecně však lze konopné rostliny připravit na sklizeň v období od září do listopadu na severní polokouli a od března do května na jižní polokouli.

Jak Přinutit Venkovní Konopné Rostliny Kvést?

Pokud mluvíme o venkovním pěstování, tak si často myslíme, že nemáme žádnou kontrolu nad světelným cyklem. To ale nemusí být nutně pravda. I když je hezké nechat vše na přírodě, někdy může malý lidský zásah znamenat rozdíl mezi průměrnou a skvělou sklizní.

Výhody Nuceného Kvetení Venkovních Konopných Rostlin

Níže naleznete důvody, proč byste měli přinutit své rostliny kvést:

1. Žádné Mrazíky

Oblasti, které jsou na dalekém severu či jihu od rovníku, mají často dlouhé a tvrdé zimy, které přicházejí daleko dříve než v ostatních částech světa. Pokud pěstujete venku v severní Evropě či v jižní Argentině, tak je vhodné donutit své rostliny kvést o něco dříve, díky čemuž se vyhnete brzkým zimním mrazíkům či silným dešťům, které mohou zničit vaši sklizeň.

2. Limitace Velikosti

Pokud žijete na rovníku, tak je vhodné donutit své rostliny kvést dříve, jelikož takto omezíte jejich velikost. Díky dlouhým a konzistentním hodinám světla v rovníkových oblastech, které trvají po celý rok, mohou světločivné odrůdy začít kvést až za velice dlouhou dobu a s dostatkem prostoru z nich mohou vyrůst masivní rostliny.

3. Neustálé Sklizně

Nemusíte žít v Ohňové Zemi či v Oslu proto, aby se vám myšlenka nuceného kvetení zamlouvala. Ve skutečnosti mnoho venkovních pěstitelů nutí své rostliny kvést proto, aby vyprodukovaly několik sklizní v průběhu celého roku. Někteří zkušení pěstitelé dokonce mají neustálé sklizně přibližně každé dva týdny po celou sezónu.

How to Force Cannabis Flowering Outdoors

Kdy Mohu Přinutit Venkovní Konopné Rostliny Kvést?

Pokud žijete v chladnějším klimatu (například Velká Británie, severní Evropa či daleký jih Jižní Ameriky), tak se často musíte potýkat se studeným a vlhkým podzimem či brzkými zimami, které mohou poškodit vaše venkovní rostliny. Aby toto počasí nepoškodilo kvalitu a velkost vaší sklizně, tak doporučujeme přinutit vaše rostliny kvést o něco dříve - někdy v půlce června či na začátku července na Severní polokouli a uprostřed ledna či na začátku února na Jižní polokouli.

Například ve Velké Británii začne venkovní konopí přirozeně kvést až kolem září. Abyste se tedy vyhnuli podzimním dešťům, doporučujeme přinutit vaše rostliny kvést v půlce června či na začátku července. Vzhledem k tomu, že v této oblasti panují často studená jara, tak doporučujeme vysadit vaše rostliny v indooru.

Pokud žijete blízko rovníku a nebo v tropech, tak můžete pěstovat po celý rok. Vzhledem k těmto podmínkám můžete přinutit své rostliny kvést v podstatě kdykoliv se vám zlíbí (samozřejmě v závislosti na lokálním počasí).

Jak Přinutit Venkovní Konopné Rostliny Kvést

Princip za touto metodou je poměrně jednoduchý: stačí snížit množství světla, které vaše rostliny obdrží. Jak tohoto dosáhnete však závisí na množství rostlin, které pěstujete a také na počasí ve vaší oblasti.

Pokud pěstujete pouze několik rostlin na balkónu či terase a nepanují u vás žádné extrémní teploty či silné deště, pak vám stačí dřevěný či PVC rám, který potáhnete nepropustnou plachtou. Poté jednoduše vložte své rostliny pod tuto plachtu a snažte se, aby měly plných 12 hodin nepřerušené tmy, díky čemuž je donutíte kvést.

Alternativně můžete přesunout své rostliny na noc do garáže, sklepa či kůlny. Pamatujte na to, že rostliny potřebují 100% tmu ke správnému kvetení.

Pokud pěstujete větší množství rostlin, tak je nejspíše nechcete celý den nosit. V tomto případě je vhodné zapřemýšlet nad automatickou plachtou či střechou. Můžete použít časovač, který zaručí, že vaše rostliny budou přikryty ve stejnou dobu každý den a vy je tak nebudete muset nosit dovnitř.

Pokud není ve vaší oblasti přívětivé podzimní počasí, tak můžete investovat do malé indoorové pěstírny s osvětlením a ventilací. Jakmile budete spokojeni s tím, jak vaše rostliny venku vyrostly, tak je můžete přenést do pěstírny, kde je necháte dokvést v naprostém klidu a bez starostí.

Faktory, Které Vzít V Potaz Při Přikrývání Vašich Rostlin

Navození kvetení je poměrně jednoduché, ale je zde několik faktorů, na které je vhodné při tomto procesu myslet.

🌬️ Cirkulace Vzduchu

Jakmile přikryjete vaše rostliny, tak první věc, na kterou musíte myslet, je cirkulace vzduchu. Stojatý vzduch může zvýšit teplotu a relativní vlhkost kolem vašich rostlin, což je ideální prostředí pro tvorbu plísní či bakteriálních infekcí. Bez ohledu na to, zda máte své rostliny pod DIY rámem s plachtou či v indoorovém stanu, tak se ujistěte, že je vaše pracovní plocha čistá a že máte k dispozici čerstvý vzduch, který v okolí vašich rostlin cirkuluje.

📅 Plán

Dalším krokem je držet se rozpisu či plánu. Světločivné rostliny jsou velice citlivé na změny světelného cyklu a malá změna během navození kvetení je může vrátit zpět do vegetativní fáze či spustit hermafroditismus. Pro nejlepší výsledky si vytvořte konzistentní plán kvetení, kdy budete přikrývat a odkrývat rostliny vždy ve stejný čas.

🕶️ Nepropustnost!

Nakonec budete chtít zajistit, že struktura, ve které budete mít vaše rostliny během jejich fáze kvetení, nepropustí žádné světlo. Trocha světla během tohoto procesu může způsobit vašim rostlinám stres a přerušit jejich kvetení. Ať už máte své rostliny kdekoliv, tak se ujistěte, že během hodin tmy nemají přístup k žádnému světlu.


Nechcete Přinutit Své Rostliny Kvést? Vyzkoušejte Rychle Kvetoucí či Samonakvétací Odrůdy

Pokud se vám nechce každý rok nutit své rostliny kvést, tak doporučujeme nalézt odrůdy, které rychle kvetou a hodí se tak více do vašeho podnebí.

Naše rychle kvetoucí odrůdy jsou speciálně vyšlechtěny, aby vykvetly za pouhých 40 dnů. Naši zkušení šlechtitelé vytvořili tyto odrůdy pro pěstitele, kteří chtějí co nejrychlejší sklizeň a nebo několik sklizní během roku.

Alternativně můžete vyzkoušet samonakvétací odrůdy, které se perfektně hodí do tropů či do rovníkových oblastí. Na rozdíl od feminizovaných či regulérních odrůd, naše samonakvétací odrůdy jsou speciálně vyšlechtěny tak, aby začaly automaticky kvést v závislosti na svém věku a nikoliv na změně světelného cyklu. Pokud chcete vyprodukovat několik sklizní za rok, pak jsou samonakvétací odrůdy přesně pro vás.

Níže naleznete některé nejoblíbenější rychle kvetoucí a samonakvétací odrůdy:

Candy Kush Express

Kříženec odrůd Sweet Special a Royal Kush. Odrůda Candy Kush Express je velice dobře vyvážený hybrid, který má dostatečnou sílu a chutné sladké aroma připomínající citrusy. Jedná se o přímého potomka odrůdy Afghan Kush, takže tato odrůda dokáže vyprodukovat veliké sklizně, které vás hezky vyklidní. Díky době kvetení, která trvá pouhých 7–9 týdnů, se jedná o velice rychle rostoucí světločivnou odrůdu.

Candy Kush

Candy Kush Express (Fast Flowering)
23_genetic background_1 Sweet Special x O.G. Kush
33_Yield indoors_1 475 - 525 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 7 - 9 týdny
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 60%
34_yield outdoor_1 450 - 500 gr/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 170 cm
27_harvest period_1 Počátkem září
22_Effect_1 Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit Candy Kush Express (Fast Flowering)

Honey Cream

Odrůda Honey Cream je výsledkem šlechtění tří odrůd - BlueBlack, Maple Leaf Indica a White Rhino. Tato krásná feminizovaná rostlina roste velice rychle a má sladké aroma připomínající karamel. Její palice jsou velice tlusté a navozují relaxační účinky, které se skvěle hodí na konec pracovního dne. Vzhledem k tomu, že se jedná o indika dominantní odrůdu, tak bude odrůda Honey Cream připravena ke sklizni již po 6–7 týdnech kvetení.

Honey Cream

Honey Cream (Fast Flowering)
23_genetic background_1 BlueBlack x Maple Leaf Indica x White Rhino
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 100 - 160 cm
25_flowering time_1 7 - 8 týdnů
29_THC_1 THC: 16%
28_Type Blend_1 Sativa 35% Indica 65%
34_yield outdoor_1 625 - 675 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 250 cm
27_harvest period_1 Začátek října
22_Effect_1 Psychedelické

Koupit Honey Cream (Fast Flowering)

Royal Dwarf

Odrůda Royal Dwarf je jednou z našich nejcennějších samonakvétacích odrůd. Jedná se o velice malou odrůdu, která vyroste pouze do výšky 40–60 cm, díky čemuž se perfektně hodí pro diskrétní pěstitele. Nenechte se však její výškou zmást, jelikož její husté palice jsou poměrně silné a mají příjemnou citrusovou chuť. A to nejlepší na ní je, že ji můžete sklidit již 8–9 týdnů od vyklíčení a vyprodukuje kolem 80 g/rostlinu.

Royal Dwarf

Royal Dwarf
23_genetic background_1 Skunk x Ruderalis
33_Yield indoors_1 150 - 200 gr/m2
31_plant height outdoor_1 40 - 70 cm
25_flowering time_1 6 - 7 Týdny
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 30 - 80 gr/plant
32_plant height outdoors_1 50 - 90 cm
27_harvest period_1 9-10 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Kreativní, Motivující

Koupit Royal Dwarf

Sweet ZZ Auto

S až 18% obsahem THC lze samonakvétací odrůdu Sweet ZZ Auto přirovnat k světločivným odrůdám, nicméně na rozdíl od nich je tato odrůda malá, diskrétní a velice rychle kvetoucí. Tato odrůda má úžasné citrusové aroma a dlouhodobé účinky. Ke sklizni bude připravena asi po 10–11 týdnech od vyklíčení a je schopna vyprodukovat až 160 g/rostlinu. Odrůda Sweet ZZ Auto je zde, aby nadobro změnila špatnou reputaci samonakvétacích odrůd.

Sweet ZZ Auto

Sweet ZZ Auto
23_genetic background_1 Sweet ZZ x Diesel Auto
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 70-120
25_flowering time_1 6 - 7 Týdny
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 35% Indica 60% Ruderalis 5%
34_yield outdoor_1 90 - 175g/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 120 cm
27_harvest period_1 9 - 11 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Vyklidněné

Koupit Sweet ZZ Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.