Skliďte Všechny Části Vaší Konopné Rostliny K Výrobě Hašiše

Můžete sklízet scuff z konopných lístů a pak z něj vyrobit hašiš pomocí několika různých metod.

Skliďte Všechny Části Vaší Konopné Rostliny K Výrobě Hašiše

SKLÍZENÍ PALIC JE POUHÝ ZAČÁTEK

Po měsících tvrdé práce a péče o vaše rostliny jste nyní připraveni sklidit plody vaší práce. A buďme upřímní, co je lepšího než sklízení každého květu, který je plný úžasné pryskyřice? Tohle ale není všechna zábava! Kromě palic můžete sklidit další části konopné rostliny a extrahovat z nich kanabinoidy a terpeny. Neexistuje žádný důvod, proč by se tímto materiálem mělo plýtvat!

CO JE TO SCUFF?

Scuff je jemný prášek, který se skládá z konopných trichomů. Scuff obsahuje vysoké koncentrace THC a lze jej kouřit v jointech či bongu a nebo z něj lze vyrobit hašiš. Nejlepší na něm je, že jeho sběr a výroba hašiše je snadná a efektivní.

KDY ZAČÍT SKLÍZET SCUFF

Vaše sklizené palice jsou nyní hezky uloženy na sušáku a schnou a ty nejmenší palice jsou možná již dostatečně suché na menší otestování. Po asi dvou týdnech bude vaše sklizeň zvenčí suchá, ale uvnitř palic ještě nějaká vlhkost bude.

Větší palice potřebují trochu více času. Nechte je hezky pomalu a v temné místnosti schnout. Abyste pomohli vlhkosti ven, tak do sušírny dejte ventilátor. Jakmile se začnou malé stonky snadno lámat, tak je můžete sesbírat. Pokud vaše konopí bude prvních pár týdnů cítit trochu "zeleně", tak se nebojte, některé odrůdy potřebují nějaký čas, než si vyvinou svou typickou vůni. Během zrání palic je i čas ke sběru scuffu z listí k výrobě hašiše!

VÝBĚR VHODNÉHO MATERIÁLU

Tajemství k získání pořádného množství scuffu, které využijete k výrobě hašiše, je listí z vašich rostlin. Listí si můžete schovat a nechat je uschnout stejným způsobem jako vaše palice.

V závislosti na odrůdě získáte stejné množství suchých listů jako palic. Pokud tedy máte 500 gramů suchých palic, měli byste mít i 500 gramů suchých listů, které jste ostříhali z okolí palic. Toto množství se samozřejmě může lišit. I když tento materiál není tak silný jako palice, jakmile jej koncentrujete, tak jeho síla signifikantně vzroste.

PO ČEM SE DÍVAT NA LISTECH

• Koukněte se po trichomech

Nejprve se musíte ujistit, že jste posbírali co nejvíce malých lístečků, které rostou u palic tzv. Sugar leaves (cukrové listy). Jak již název napovídá, sugar leaves jsou pokryty vrstvou trichomů a hned po palicích obsahují nejvíce kanabinoidů. Hezká zásoba těchto listů se dá využít k výrobě skvělého hašiše. Pokud se chcete lépe podívat na trichomy, pak je můžete snadno vidět pomocí lupy. Jakmile se budete dívat na vaše listy, uvidíte malé, houbovité žlázy, které mají malé krystalické "bublinky". Toto jsou trichomy.

PO ČEM SE DÍVAT NA LISTECH

• Dejte na stranu velké listy

Větší listy si také můžete uchovat. I když obsahují méně trichomů než palice a sugar leaves, stále obsahují nějaké kanabinoidy a lze je využít i pro jiné účely, než je výroba hašiše. Přesto doporučujeme, abyste si je dali na jinou hromádku a nezamíchali je se sugar leaves.

Smíchání jednotlivých listů nedává smysl, jelikož to pouze zvýší množství potřebného materiálu k výrobě silného hašiše. Sugar leaves již obsahují méně THC než palice a tudíž nechcete svůj hašiš šidit ještě více.

• Nechte své listy pořádně uschnout

Před výrobou hašiše je velice důležité nechat listy pořádně uschnout. Schnutí listů může trvat daleko déle než schnutí palic! Listy by měly být suché tak, že se při promnutí v prstech či dlaních hezky rozpadnou.

Čím sušší, tím lepší a tím větší množství hašiše můžete z listů vyrobit. Důvodem je fakt, že THC krystaly se od listů oddělují daleko lépe, když jsou listy velice suché.

Zlatavý prach má trochu jiné účinky, pokud jej budete kouřit čistý a někteří kuřáci preferují sladkou zhulenost a účinky hašiše před těžkou a sedavou zhuleností z palic.

SBÍREJTE SCUFF POMOCÍ 3-DÍLNÉ DRTIČKY

Nejjednodušší způsob jak časem získat scuff, je pomocí třídílné drtičky. Tyto drtičky mají speciální spodní patro se sítkem, díky kterému můžete získat scuff. Tímto způsobem při drcení vaší trávy nepřicházíte o tu nejlepší část.

Tip: Při drcení vaší trávy trochu zatřeste a zaklepejte vaší drtičkou o stůl. Tímto způsobem můžete získat ještě více scuffu.

Pokud máte náladu, tak můžete získaný scuff vykouřit v jointu a nebo v bongu. Můžete jej také přidat k nadrcené trávě a dodat jí trochu větší sílu a nebo jej můžete smíchat pouze s tabákem.

Se scuffem ale můžete udělat ještě více věcí. Můžete jej použít k výrobě THC infuzí, konopného másla a nebo si jej můžete vychutnat ve vaporizéru. Stačí přidat trochu scuffu do vaporizační komory a můžete pozvednout své vaporizování na novou úroveň. Upozorňujeme, že scuff je velice silný a tudíž vám nejspíš bude ke zhulenosti stačit pouze velice malé množství!

SBÍREJTE SCUFF K VÝROBĚ HAŠIŠE

Zábava se scuffem opravdu začíná při výrobě hašiše. Pojďme se podívat na tři jednoduché a účinné způsoby, jakými můžete vytvořit z vašeho hašiše scuff.

SBÍREJTE SCUFF K VÝROBĚ HAŠIŠE

POLLINATOR

Třídílná drtička vám sice pomůže vysbírat scuff z palic, ale pokud hledáte způsob jak získat více scuffu k výrobě hašiše, tak potřebujete lepší vybavení. A proto je zde Pollinator. Jedná se prakticky o veliký otočný buben se sítem, který může oddělit krystaly od listí a zachytit je.

Zde je návod na použití Pollinatoru:

• Připravte si své listy

Jelikož musejí být listy velice suché, můžete je zkusit přes noc dát do mrazáku. Tato metoda je velice užitečná při používání Pollinatoru. Mráz udělá THC krystaly křehkými a ty se tak daleko snáze oddělí od listů. Ujistěte se, že listí dáte do mrazáku v kvalitním a vzduchotěsném obalu.

Dále se ujistěte, že nadrolíte veškerý materiál, který chcete použít. To zaručí oddělení maximálního množství trichomů z vašeho materiálu, co vede k daleko vyšší výnosnosti hašiše. Dále je důležité odstranit co nejvíce, no nejlépe všechny stonky a větve, jelikož mohou poškodit síto. Síto je poměrně drahé a rozhodně jej nechcete poškodit stonky či větvemi.

• Vložte materiál do Pollinatoru

Vložte listy do bubnu a zapněte jej. Motůrek se začne točit a protáčet vaše listy. Tímto způsobem dojde k mechanickému odstranění trichomů od listů. Po 30-40 minutách můžete Pollinator vypnout a hašišový prach smést na hromadu.

• Stlačení scuffu do hašiše

K výrobě hašiše musíte stlačit scuff a nechat jej alespoň rok zrát. Důvod, proč stlačujeme tento prášek je jednoduchý. Stlačení zlepšuje jeho chuť a vůni. Dále se s ním také lépe zachází a přepravuje se. Stlačený kus hašiše můžete někomu snadno předat na rozdíl od lepkavého prášku. V každém případě platí, že čím je lepší kvalita scuffu, tím menší sílu musíte vyvinout při stlačování. Při stlačování méně kvalitního scuffu budete muset vyvinout opravdu pořádnou sílu. Důvodem jsou nečistoty, které jsou smíchány s prachem a zabraňují pořádnému slepení.

Pollinator

Výhody

• Využijete pořádné množství listů
• Výsledkem je velké množství scuffu
• Snadné zacházení

Nevýhody

• Drahá investice
• Vyplatí se pouze tehdy, pokud máte dostatek materiálu

BUBBLE HASH

Výroba Bubble hash (vodního hašiše) pracuje na stejných principech jako výroba hašiše pomocí Pollinatoru. K oddělení krystalů se ale používá ledově studená voda. Výroba Bubble hash je trochu náročnější co se práce týče, ale kvalita výsledného produktu za to rozhodně stojí.

Zde je návod jak na to:

• Sežeňte velký kýbl a bubble pytel

Potřebujete veliký kýbl o objemu asi 20 litrů, do kterého vložíte speciální bubble pytle, které slouží jako síto na hašiš. Takový set se skládá z dvou a nebo i více pytlů, které mají různě velké díry. Jedno síto propustí krystaly, zatímco jiné je zachytí a to síto pod ním zachytí ty nejjemnější a nejčistější krystaly. Díky tomuto setu bubble pytlů můžete získat různě kvalitní hašiš. Pytel s největšími dírami bude obsahovat nejvíce rostlinné hmoty, zatímco pytel s nejjemnějšími dírami bude obsahovat ten nejčistší hašiš.

• Naplňte kýbl ledovou vodou

Naplňte pytel ledovou vodou. Čím bude voda ledovější, tím lépe, jelikož krystaly se snadněji oddělí. Extra tip: Předtím, než se pustíte do výroby Bubble hash, vložte do mrazáku několik 1 či 2 litrových láhví s vodou. Nemusíte ale čekat až voda zmrzne. Stačí když bude ledově studená. Taková voda je ideální pro výrobu vodního hašiše.

• Vložte bubble pytle do kýble

Vložte bubble pytle do kýble s ledovou vodou. Ujistěte se, že nejspodnější pytel je ten s nejjemnějším vzorem.

Bubble Hash

• Vložte do kýble s materiálem mixér

Do kýble vložte mixér, nejlépe ponorný či šlehač a zapněte jej. Mixér začne míchat vodu s vaším materiálem a tento pohyb uvolní krystaly. Mixér nemusíte zapínat na nejvyšší rychlost, jelikož nechcete, aby se z vašeho materiálu stala kaše. Pokud tak učiníte, vyrobíte hašiš horší kvality. Podobně jako u Pollinatoru, nejlepších výsledků dosáhnete tehdy, pokud necháte váš materiál přes noc zmrznout. Není také od věci přidat do kýble několik kostek ledu.

Nejjednodušším způsob jak vyrobit vodní hašiš, je nastavit si stopky a nechat mixér běžet po dobu 20 minut. Pak jej na 5 minut vypnout a poté začít s novým 20-minutovým cyklem. Toto opakujte asi hodinu a půl.

Důležité: Ujistěte se, že mixér je zafixovaný a nemůže se uvolnit. Jinak může vážně poškodit vaše pytle. Nepoužívejte nástavce s ostrými hroty, nechcete vyrobit konopné smoothie! Materiál by se měl hezky míchat. Tento pohyb je dostatečný k uvolnění THC krystalů z listí.

Jakmile se voda obarví na žlutou či zlato-hnědou barvu, tak to znamená, že ve vodě se již nachází decentní množství krystalů. Jelikož k extrakci hašiše používáte vodu, nehrozí žádné riziko kontaminace, což přispívá k čistotě a kvalitě výsledného produktu. Nyní nadchází ta chvíle, kdy můžete vytáhnout pytle z vody. Trošku s nimi zatřeste, nechejte je okapat a pak je můžete otevřít. V každém pytli uvidíte hromadu žlutých krystalů!

Výhody

• Tato metoda nejlépe funguje se suchým materiálem. Použít se dá i čerstvý
• Nevyžaduje příliš mnoho nástrojů či drahou investici jako v případě Pollinatoru
• Využívá vodu jako bezpečné rozpouštědlo
• Vysoká kvalita výsledného produktu

Nevýhody

• Jedná se o náročnou metodu výroby hašiše
• Nějaký čas zabere
• Je třeba více materiálu než v případě Pollinatoru
• Některé odrůdy ztratí na chuti

BUBBLEATOR

Stejná společnost která vyrábí Pollinator také vyrábí Bubbleator. Tento šikovný přístroj snadno vyrobí bubble hash! Tento přístroj trochu připomíná malou pračku na prádlo. Díky němu se nebudete muset zaobírat kýblem a mixérem. Snadno se používá a jeho výsledky jsou úžasné.

Zde je návod jak s Bubbleator-em vyrobíte skvělý hašiš:

• Vložte svůj materiál do pytle od Bubbleator-u

Vložte svůj materiál do velkého síťového pytle, který naleznete v balení. Vložte pytel do Bubbleator-u a naplňte jej ledovou vodou. Můžete přidat i několik kostek ledu.

• Zapněte bubbleator

Zapněte bubbleator a čekejte. Tento přístroj vyrobí váš hašiš již za 15 minut! Stačí prostě čekat a kochat se, jak tento šikovný přístroj za moment vytvoří úžasný hašiš. Je to hračka. Nemusíte hledat vhodný mixér a pak se hodinu patlat s celým procesem. V balení Bubbleator-u naleznete filtrační pytle, teploměr a čistící pytel.

Bubbleator

Výhody

• Rychlé
• Chytré
• Snadné

Nevýhody

• Dražší
• Výsledkem je produkt jednotné kvality

SKVĚLÉ TIPY PRO VÝROBU HAŠIŠE ZE SCUFFU

Bez ohledu na to, zda používáte Pollinator, Bubbleator a nebo vyrábíte bubble hash starým dobrým způsobem, můžete si teoreticky vychutnat svůj hašiš již po výrobě. Opravdoví znalci ale nechají svůj hašiš zrát po dobu jednoho roku. Možná to zní jako zbytečnost, jelikož kdo by sakra čekal celý rok na svůj hašiš? Pokud ale pěstujete konopí a vyrábíte hašiš každý rok, můžete si tak udělat nekonečnou zásobu skvělého hašiše!

ZÁVĚREM

Šťavnaté konopné palice a sugar leaves plné THC jsou pouze začátkem. Svou rostlinu můžete využít naplno a žádná její čas nepřijde nazmar! Můžete dokonce použít stonky k výrobě konopného čaje či likéru! Podívejte se na náš blog pro více informací. A jistě, jsou i další možnosti, k čemu můžete využít na trichomy bohaté sugar leaves. Můžete z nich například udělat jídlo či je vaporizovat společně s vašimi palicemi.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.