By RQS Editorial Team

Ve světě marihuany je OG Kush jednou z nejslavnějších a neznámějších odrůd, které jsou k dispozici. Ve skutečnosti je považována za jednu z osmi hlavních odrůd Kush. Přesný původ a genetika OG jsou trochu nejasné. Mnoho lidí věří, že oblíbená odrůda byla poprvé vypěstována v Kalifornii, což by nabízelo výstižné vysvětlení první poloviny názvu. Dlouho panoval názor, že "OG" znamená "originální gangster", ale nyní převládá názor že jde o zkratku "ocean grown" (vypěstováno na pobřeží), což by v případě, že k vypěstování došlo na kalifornském pobřeží, dávalo smysl.

Ohledně genetiky odrůdy se vedou vášnivé debaty. Někteří říkají, že geneticky jde o křížence Pakistani Kush, Lemon Thai a Chemdawg, a jiní se domnívají, že jde o určitý klon Chemdawg. Jako většina odrůd konopí je i OG Kush hybridem různých odrůd. Obsahuje genetiku jak indica, tak i sativa, ale indica převládá. Nicméně neexistují žádné pochyby, že obsahuje genetiku linie Kush, která pochází z afghánského pohoří Kush. Kromě OG Kush pochází z této starodávné oblasti i mnoho dalších úspěšných odrůd.

Vzhled a vůně

OG Kush je známá příjemně štiplavým aroma. Je důležité nezapomenout, že jednotlivé rostliny stejné odrůdy se mohou lišit co do barvy a to z důvodu osvětlení, výživy, teploty a ostatních faktorů. V průměru bývá OG Kush středně světle zelená. Palice této rostliny obsahují velké množství pryskyřice, čemuž částečně vděčí za svoji popularitu. Na rozdíl od mnoha dominantních odrůd indica, které mají tendenci být velmi husté, je i OG Kush velmi načechraná, což je výmluvná známka genů odrůdy sativa.

Další zajímavostí je vůně odrůdy. Vůně  má výraznou citrusovou složku, která tak potvrzuje genetické vazby OG na Thai Lemon. Podle některých lidí je vůně tak silná, že máte pocit, že byste se jí mohli zadusit. Zcela jistě nejde o jemnou nebo snadno maskovatelnou vůni, což OG Kush činí nevhodnou pro přepravu nebo cestování.

Léčebné použití

OG Kush je tou nejlepší léčebná marihuana. Ve státech, kde je léčebné použití konopí povoleno zákonem, mají výdejny se zajištěním dostatečného množství této odrůdy na skladě problémy. Tato Kush je velmi silná, může se pochlubit obsahem THC 20 procent. Nicméně, byly zaznamenány i jednotlivé vzorky s obsahem THC až 32 procent. Stejně jako většina významných léčebných odrůd, OG Kush prokazuje výraznou účinnost při léčbě široké škály onemocnění, chronických i akutních:

LÉČEBNÉ POUŽITÍ
Nevolnost a zvracení v důsledku tradičního lékařského ošetření
Hyperemesis gravidarum
Úzkostné poruchy a panické ataky
Nadměrný stres
Vážný PMS
Chronická bolest způsobená nemocí nebo zraněním
Deprese
Nedostatek chuti k jídlu v důsledku nemoci nebo užívání farmaceutických léků
Boj proti anorexii a podobným poruchám příjmu potravy
Roztroušená skleróza
Parkinsonova choroba
Astma
Fibromyalgie
Ulcerózní kolitida
Bolesti hlavy a migrény
Bipolární porucha
Problémy se zvládáním hněvu
Posttraumatická stresová porucha
Poruchy pozornosti
Autismus a Aspergerův syndrom
Chronická nespavost a přerušovaný spánek
Svalové napětí a křeče
Glaukom

I když má OG Kush převážně genetiku typu indica, jeho účinky na duševní stav se podobají účinkům typu sativa. I přes silný vzrůst, typický pro typ indica, je víc než dost silný, aby byl jednou z nejlepších léčebných odrůd k potlačení bolesti.

Oblíbenost

Oblíbenost OG Kush  se neomezuje pouze na zdravotnické pacienty. Jeho síla a vizuální atributy mu vysloužily legendární pověst. Odrůda je často zmiňována v hudbě, propagují ji slavní hudebníci, např. A$AP Rocky, Wiz Khalifa, Dr. Dre, Brisco a nespočet dalších hip-hopových hvězd. Mnoho z těchto umělců preferuje OG Kush. Kromě toho je známo, že tuto odrůdu kouří i řada herců. Například Amanda Bynes nedávno přidala příspěvek na Twitter o tom, že má v plánu si ji zakouřit. Existují i varianty odrůdy pojmenované po významných hollywoodských hvězdách, např. Charlie Sheen OG, Lin Sanity OG a Blue Ivy OG Kush, která byla pojmenovaná po dceři Jay-Z a Beyonce.

OG KUSH

OG Kush
23_genetic background_1 Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
33_Yield indoors_1 425 - 475 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 7 - 9 týdny
29_THC_1 THC: 19%
28_Type Blend_1 Sativa 25% Indica 75%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 říjen
22_Effect_1 Povznášející, Uklidňující

Koupit OG Kush

Růst

OG Kush je jednou z odrůd marihuany, která se pěstuje velmi snadno, její pěstování vyžaduje základní zahradnické dovednosti. Rostliny se mohou jako mladé zdát vytáhlé a řídké, ale nakonec se pěkně vyplní. Při pěstování uvnitř může tato odrůda dosáhnout výšky dvě až tři stopy, občas je vyšší. Při pěstování venku bude vyšší, ale v takovém nekontrolovaném prostředí může se kvalita, účinnost a výnosnost snížit. Při správné péči získáte z OG Kush, pěstované uvnitř, zhruba 65 gramů palic na rostlinu. Tato vysoká výnosnost v poměru k velikosti rostliny z ní činí ideální odrůdu pro lékařské pacienty, kteří vyžadují časté a velkoobjemové použití, aby své symptomy dokázali potlačovat.

Tyto rostliny mají poněkud vysoké nutriční potřeby, zejména co se týká dusíku a hořčíku a potřebují hodně silné světlo. Nezapomínejte, že kvalita péče, kterou poskytnete svým rostlinám ovlivní kvalitu péče, kterou ony poskytnou vám.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.