By Luke Sumpter

Většina indik, snad až na legendární odrůdu G-13, nedosáhla takové slávy jako odrůda Northern Lights. Jedná se o stálici mezi pěstiteli konopí v indooru a stojí také za vznikem mnohých dnešních konopných odrůd. Odrůda Northern Lights je stále velice populární odrůdou mezi pěstiteli i uživateli. Pokud máte rádi konopí, tak je dost možné, že jste již Northern Lights a nebo nějakého jejího potomka již měli.

Northern Lights se na scénu dostala v polovině 80. let a od té doby vyhrála mnoho ocenění po celém světě. Její perfektní vlastnosti ji vysloužily reputaci jedné z nejlepších konopných odrůd všech dob. Genetika odrůdy Northern Lights poskytla základ pro mnoho populárních indika-dominantních odrůd, jako je například White Widow, Chronic, Haze, Special Kush a mnoho dalších. Pojďme se tedy podívat na historii této klasické a legendární konopné odrůdy.

HISTORIE A PŮVOD ODRŮDY NORTHERN LIGHTS

Pokud se chceme podívat na historii legendárních konopných odrůd, jako je právě odrůda Northern Lights, tak často zjistíme, že přesný původ takovýchto odrůd je zahalen tajemstvím. Říká se, že tato odrůda byla původně vypěstovaná člověkem, který si říkal "The Indian", někde na ostrově v blízkosti Seattlu ve státě Washington v USA. Jiní lidé říkají, že tato rostlina si našla cestu k tajemnému Indiánovi ze západního pobřeží USA a to buď z Kalifornie, a nebo Oregonu.

Říká se, že Indián vypěstoval 11 rostlin, které byly pravděpodobně původními odrůdami z Afghánistánu, které pojmenoval Northern Lights #1–11. Následně porovnával jejich výnosy, účinky a další vlastnosti. Po této selekci měl poslední dvě rostliny, které měly opravdu veliké palice, dobré výnosy a parádní produkci pryskyřice. Jedná se o rostliny Northern Lights #5 a #1.

Je možné, že by se nikdo nikdy nedozvěděl o odrůdě Northern Lights, kdyby nebylo "Konopného Krále" a zakladatele první seed banky v Nizozemsku - Nevila Schoenmakerse.

Podle některých to byl právě on, kdo objevil tuto odrůdu při jednom z jeho výletů do USA na počátku 80. let. Podle této historky si do Nizozemska přivezl samičí klony a společně s dalšími odrůdami na nich začal experimentovat.

V roce 1985 představil první verzi této nové odrůdy v jeho "Seed Bank of Holland". Odrůdu Northern Lights #1 představil jako čistou afghánskou indiku a tato odrůda se velice rychle stala bestsellerem. Poté zkřížil jiné verze odrůdy Northern Lights s thajskou sativou a z tohoto důvodu je mnoho verzí odrůdy Northern Lights prodáváno buď jako kříženci s afghánskou indikou, a nebo thajskou sativou.

Když se odrůda Northern Lights dostala na scénu, tak netrvalo dlouho a začala získávat mnohá ocenění po celém světě.

Northern Light

Northern Light
23_genetic background_1 Northern Light S1
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 100 - 160 cm
25_flowering time_1 8 - 9 týdnů
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 0% Indica 100%
34_yield outdoor_1 575 - 625 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 Konec září
22_Effect_1 Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit Northern Light

PĚSTOVÁNÍ LEGENDY: PROČ PĚSTITELÉ KONOPÍ MILUJÍ ODRŮDU NORTHERN LIGHTS

Odrůda Northern Lights je považována za stálici a mnoho pěstitelů ji zbožňuje pěstovat ve svých indoorových pěstírnách. Tuto odrůdu milují z několika důvodů. Hlavním z nich je asi fakt, že se velice snadno pěstuje a vykvete za osm týdnů. Pokud ji budete pěstovat v hydru, tak vykvete ještě rychleji, asi za šest týdnů. Díky tomu se mohou pěstitelé spolehnout na výbornou produkci za zlomek času.

Tato odrůda vyroste do kompaktní rostliny připomínající keř. Její palice jsou pevné a snadno se zastříhávají díky dostatečnému místu mezi jednotlivými patry. Některé fenotypy této odrůdy, jako například originální NL #1 fenotyp, mají pouze jednu hlavní palici a vyroste z ní tak vysoká a vytáhlá rostlina, která vypadá jako "tráva na špejli". Častěji se ale setkáme s fenotypy, které vypadají jako malé, stále zelené stonky s jedním hlavním centrálním stonkem, který je obklopen čtyřmi a nebo pěti laterálními větvemi, podobně jako tomu bylo u originálního fenotypu Northern Lights #2.

I přesto, že její palice jsou obrovské a pevné, nejsou moc husté a díky tomu není plíseň závažným problémem. Z tohoto důvodu se odrůda Northern Lights hodí i do vlhkého prostředí. Postupem času rostlina začne dozrávat a její temně zelené palice začnou být pokryté tlustým a zářivým kabátkem z trichomů.

Pokud si koupíte odrůdu Northern Lights od Royal Queen Seeds, tak všechna naše semínka jsou feminizovaná. Díky tomu můžete vypěstovat pouze samičí rostliny a ještě si tedy usnadníte už tak lehké pěstování.

Northern Lights kvete po dobu 7–8 týdnů a poté je připravena ke sklizni. V závislosti na faktorech jako je teplota, osvětlení a živiny, se může kvetení o trochu protáhnout.

Díky genetice z afghánských odrůd vás jistě nepřekvapí, že odrůda Northern Lights má ráda hodně světla. Tato odrůda je také odolná vůči suchu a velice dobře se jí daří i v outdooru ve zhoršených podmínkách. Pokud ji vysadíte do dobré půdy a dáte jí dostatek vody a živin, tak dokáže vyrůst do solidní výšky. V porovnání s jinými odrůdami je Northern Lights velice odolnou a robustní odrůdou, díky čemuž ji lze snadno pěstovat v odlišných prostředích.

I když je dnes na trhu mnoho typů odrůdy Northern Lights, tato odrůda obvykle vyroste do výšky mezi 100–160 cm v indooru. Díky tomu se s ní dá velice snadno manipulovat a odmění vás krásnou sklizní. Obvykle můžete v indooru průměrně očekávat až 550 g/m². Pokud se rozhodnete pěstovat v outdooru, tak se může vytáhnout až do výšky mezi 180–220 cm a vyprodukovat až 625 g na rostlinu, kdy ke sklizni bude připravena na konci září.

Northern Light Indica

NORTHERN LIGHTS: ÚČINKY A CHUŤ KONOPNÉ LEGENDY

Odrůda Northern Lights by si nevybudovala svou reputaci, nebýt její skvělých tělesných i psychických účinků. S 18% obsahem THC má dostatečnou sílu k navození příjemného pocitu uvolnění od hlavy až k patě. Její účinky jsou silně relaxační, ale dodají vám i lehkou euforii, díky čemuž se skvěle hodí pro boj se stresem. Není divu, že se jedná o oblíbenou odrůdu u milovníků indik po celém světě!

Její vyvážené účinky mají také skvělý terapeutický potenciál pro medicinální uživatele. Odrůda Northern Lights vám může pomoci ulevit od bolesti, uklidnit bolavé svaly a také pomoct v boji s nespavostí. Díky jejím relaxačním a veselým účinkům se jedná o skvělou odrůdu, která vám může pomoci s úzkostí a s dalšími poruchami nálad.

Kouření odrůdy Northern Lights je skvělou zkušeností nejen pro její účinky, ale také díky její chuti. Její chuť vás zkrátka nezklame a dokáže potěšit i toho nejrozmazlenějšího kuřáka konopí. V její chuti se mísí zemité tóny s náznaky borovice a s delikátní sladkostí. Zkrátka se jedná o správnou old-schoolovou chuť konopí, na kterou v dnešní době už moc nenarazíte.

NORTHERN LIGHTS: PRAVÁ KLASIKA, KTERÁ VÁS ODMĚNÍ I DNES

Některé konopné odrůdy jsou slavné, ale k dosažení statutu legendy je toho potřeba víc. Z konopné odrůdy udělá naprostou klasiku její schopnost vás naprosto překvapit i po 30 letech od uvedení na trh. Odrůda Northern Lights je přesně tento případ. Už je to více než 30 let od jejího uvedení na trh a stále se jedná o odrůdu, která je zábavná a odměňující. 

SAMONAKVÉTACÍ VERZE ODRŮDY NORTHERN LIGHTS

Šlechtitelům se povedlo úspěšně zkřížit odrůdu Northern Lights s robustním Konopím rumištním, díky čemuž vznikla odrůda Northern Light Automatic - velice malá odrůda, která se snadno pěstuje. Stále vám vyprodukuje úžasnou sklizeň a většina jejich vlastností je stále přítomná.

Kromě toho má odrůda Northern Light Automatic několik unikátních výhod. Díky samonakvétací genetice nepotřebuje změnu ve světelném cyklu. Dále je vysoce odolná proti změnám teplot, škůdcům a plísním - ideální pro začátečníky, kteří si chtějí vypěstovat odrůdu Northern Lights a nebo pro zkušené pěstitele, kteří se nechtějí předřít.

Většina samonakvétacích odrůd nemůže svou sklizní soupeřit s klasickými světločivnými odrůdami. Odrůda Northern Light Automatic je výjimkou. I přes její malý vzrůst zvládne vyprodukovat solidní sklizeň.

Northern Lights Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.