Konopí a rostlinní společníci

Cílem pěstování rostlinných společníků je vytvoření intenzivní, samostatné polykultury, která bude poskytovat podporu a výživu pro vaše konopí ve všech stádiích růstu bez toho aniž byste se museli spoléhat na lidské přípravky. Rozmanitost rostlin na jakékoliv ploše se snaží napodobit přírodu, kde mnoho druhů žije a roste pospolu na jedné ploše. Jednoduše řečeno, pokusit se napodobit přírodu pěstováním rostlinných společníků může být velmi výhodné pro vaše konopí.

Každá pěstovaná rostlina poskytuje výhodu pro jinou pěstovanou rostlinu. Některé druhy přilákají užitečný hmyz do vaší zahrady. Jiné zase zlepšují kvalitu půdy a její propustnost. Některé druhy zase umí vázat atmosférický dusík, odhánět nechtěné škůdce, poskytnout stín či je můžete použít na kompost a zelené hnojivo.

Polykultury se snaží každý rok využít maximum z poskytnuté půdy. Rostliny rostou silnější a zdravější, mají větší odolnost vůči škůdcům a jsou odolnější pokud jsou pěstovány pospolu než když jsou pěstovány samostatně v monokultuře. Polykultura znamená pěstování několik rostlin pohromadě (poly=mnoho), kdežto monokultura znamená pěstování pouze jedné rostliny samostatně (mono=jeden).

Companion Planting

Polykultury také zvyšují lokální biodiverzitu, protože poskytují domov a přitahují mnoho užitečných druhů. Biodiverzita hraje velice důležitou roli ve zdravém enviromentálním systému. Pokud je součástí takové polykultury i konopí, může se lépe přizpůsobit okolí, změnám v klimatu, odolávat škůdcům či patogenům.

Bylo prokázáno, že monokultury jsou velice náchylné vůči nemocem a zamoření škůdci. Pokud nějaká plíseň napadne a zabije jednu rostlinu je velice pravděpodobné, že se to stane i ostatním. V monokulturním pěstování to je často rozsudek smrti pro všechny rostliny.

Zatímco pěstováním polykultury rostlinných společníků vytvoříte síť rostlin, které si navzájem pomáhají. Přitahují například živočichy, kteří pomůžou předejít nákaze. Můžete se tedy prakticky obejít bez pesticidů či fungicidů, které se mohou v rostlinách kumulovat, poškodit ekosféru a být potom nebezpečné pro lidi.

I na tom nejmenším záhonku je možné pěstovat rostlinné společníky v polykultuře a využívat tak všech výhod. Je celkem překvapivé kolik rostlin včetně konopí může být vyseto na jeden metr čtvereční. Určitě se tam vejde tolik rostlin abyste se nemuseli starat o kupování salátu na celé léto, jestli víte co tím myslím.

Velké záhony a květináče můžou podpořit růst několika užitečných rostlin každý rok. Produkce je opravdu velká. Je tak velká, že konopná farma, která pěstuje i rostlinné společníky si může vydělávat bokem prodejem bylinek či jedlých rostlin.

Pokud máte k dispozici větší prostor tak je vaším cílem vytvořit intenzivní polykulturu. To znamená vytvoření samostatného organického systému, který nepotřebuje prakticky žádný vnější zásah. V ideálním případě váš rostlinný mini les se sám osemení a postupem času najde ideální rovnováhu a využije každý čtvereční centimetr půdy k vytvoření ideálního mikroklimatu. Každý rok tak vysejete konopí a další jednoleté rostliny do ideálně fungujícího ekosystému.

Pěstování rostlinných společníku je rozumný přírodní přístup k pěstování, zajištění zdravé půdy a biodiverzity, která obohatí růst vaší konopné rostliny.

V ROYAL QUEEN SEEDS PRO VÁS MÁME VELKOU NABÍDKU ROSTLINNÝCH SPOLEČNÍKŮ

Pokud máte zájem o přidání rostlinných společníků k vašemu konopí a vytvoření polykultury, můžete si tady u nás zjistit specifikace každé rostliny a koupit si semínka z naší velké nabídky Kamarádských balíčků.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.