Od Luke Sumpter

Gelato Odrůdy od RQS: Detailní Pohled Na Naši Sladkou Gelato Genetiku

Gelato: The sweet treat that can't be beat

Je vcelku běžné, že než konopí uvidíte, tak jej nejprve ucítíte. Konopí je jedna z nejaromatičtějších rostlin na Zemi a různé konopné odrůdy produkují širokou škálu terpenů, které jednotlivým odrůdám propůjčují aroma a chuť. Postupem času se šlechtitelům podařilo identifikovat určité terpenové profily a díky tomu mohli pozvednout chuť jednotlivých odrůd na novou úroveň. Příběh odrůdy Gelato nám ukazuje, jak daleko šlechtitelé posunuli hranice chuti.

Odrůda Gelato byla vyšlechtěná v San Franciscu a od prvního okamžiku se stala oblíbencem v konopných komunitách po celém světě. Mr. Sherbinski je legendárním šlechtitelem a tvůrcem této slavné konopné genetiky. Tuto odrůdu se mu podařilo vyšlechtit zkřížením odrůd Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet. Obě dvě tyto odrůdy jsou slavné díky svým delikátním terpenovým profilům a tudíž jejich zkřížení bylo zaručeným úspěchem.

Po stabilizaci kultivaru a otestování chuti bylo jasné, že výsledná odrůda si nezaslouží jiné jméno než Gelato. Sladká ovocná chuť je totiž velice podobná chuti tohoto oblíbeného italského dezertu.

Nicméně mnoho konopných znalců také ví, že tato odrůda je známá i pod jménem Larry Bird, což je hvězda NBA. Sherbinski a jeho kolegové vypustili do světa mnoho fenotypů odrůdy Gelato a fenotyp číslo 33 byl nejoblíbenější. Toto číslo je také číslem dresu hráče Boston Celtics Larryho Birda.

Po úspěchu odrůdy Gelato využilo mnoho šlechtitelů tuto genetiku k výrobě stejně chutných hybridů. Náš tým v Royal Queen Seeds vyvinul odrůdy, které jsou dost možná lepší, než původní odrůdy. Podívejte se na naše oblíbené odrůdy níže.

Wedding Gelato: Svazek mezi odrůdami Wedding Cake a Gelato

Wedding Gelato

Zkombinováním odrůdy Gelato a Wedding Cake se našim šlechtitelům podařilo vyšlechtit jedinečnou odrůdu Wedding Gelato. Jedná se o velice chutnou a potentní odrůdu. Její krásné fialové květy zvládnou vyprodukovat až 25% THC a také vyprodukují vysoké množství karyofylenu, limonenu a humulenu.

Tato odrůda je lehce indika-dominantní a navodí vám vyvážené účinky, které zrelaxují vaše tělo a povznesou vaši mysl. Její sladkou chuť si nejlépe vychutnáte s pomocí vaporizéru, díky čemuž krásně vynikne její unikátní terpenový profil.

Odrůda Wedding Gelato vyroste do středně vysoké výšky a zvládne vyprodukovat rozumné výnosy téměř v jakémkoliv prostředí. Indoorové rostliny vyrostou do výšky 100 cm a vyprodukují mezi 450 - 500 g/m² po krátké 8-9 týdenní době kvetení. Pokud ji budete pěstovat venku, tak se můžete těšit až na 400 g/rostlinu a ke sklizni bude připravená počátkem října.

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 týdnů
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Začátek října
Euforické, Povznášející, Tělesná uvolněnost, Uklidňující

Koupit Wedding Gelato

Cookies Gelato: Delikátní Směs Odrůd Girl Scout Cookies a Gelato 33

Cookies Gelato

Odrůda Cookies Gelato kombinuje dráždivou chuť odrůdy Gelato 33 se sladkou chutí a obrovskou silou odrůdy Girl Scout Cookies, což je jeden z potomků legendární odrůdy OG Kush. Zkušení pěstitelé, kteří jsou zvyklí na odrůdy s vysokým obsahem THC, vyhledávají tuto odrůdu, aby zažili ten pocit, který zažívají úplní nováčci. A proč zrovna tuto odrůdu? Protože tato odrůda obsahuje až 28% THC. Jediné potáhnutí odpálí váš mozek a započne dlouhotrvající psychoaktivní zkušenost. Pokud si chcete užít opravdovou jízdu, tak z této odrůdy upečte třeba sušenky!

Odrůda Cookies Gelato pohladí váš jazyk skvělou chutí cukrovinek, zemitosti a citrusů. Její obrovské palice jsou naplněny hustou pryskyřicí, která je plná terpenů. Tyto terpeny osvěží váš mozek a přinesou vám přísun stimulující energie.

Tato odrůda zvládne v indooru hravě vyprodukovat 500-600 g/m². Venkovní pěstitelé se mohou těšit na 600-650 g/rostlinu, v ideálních podmínkách. I přes to, že má obrovské výnosy, tak její doba kvetení je poměrně krátká, mezi 8-9 týdny.

Cookies Gelato
Girl Scout Cookie X Gelato 33
550 - 600 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 týdnů
THC: 28%
Sativa 50% Indica 50%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Polovina října
Tělesná uvolněnost, Uklidňující, Vyvážené

Koupit Cookies Gelato

Green Gelato: Osvěžující kombinace odrůd Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet

Green Gelato

Naši šlechtitelé vyšlechtili odrůdu Green Gelato z odrůd Sunset Sherbet a Thin Mint Girl Scout Cookies. Náš tým byl naprosto překvapen silou a vůní, která se skrývá v této odrůdě. Poté, co jsme se z toho vzpamatovali, tak jsme šli otestovat její palice do laboratoře. Zde jsme objevili obsah THC dosahující 27% a také vysoký obsah karyofylenu, humulenu a limonenu.

Green Gelato je lehce indika-dominantní odrůdou a vyšle do vašeho těla uklidňující tlakovou vlnu, která vás však neuspí. Sativové elementy zaměstnají vaši mysl a vy si budete moci užít hudbu a filmy v jejich plné kráse.

Odrůda Green Gelato zvládne v indooru vyprodukovat mezi 500-700 g/m². Zkuste tuto odrůdu pěstovat pomocí metod SOG či ScrOG a maximalizujte tak váš výnos. Venkovní rostliny s dostatkem místa mohou vyprodukovat až neuvěřitelných 800 g/rostlinu. Ke sklizni bude tato kráska připravená počátkem října.

Green Gelato
Sunset Sherbet x Thin Mint Girl Scout Cookies
500 - 700 gr/m²
80 - 120 cm
8 - 10 týdnů
THC: 27%
Sativa 45% Indica 55%
800 gr/plant
150 - 200 cm
Začátek října
Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Green Gelato

Green Gelato Automatic: Odrůda Green Gelato potkala Cookies Auto

Green Gelato Auto

Odrůda Green Gelato nás dostala do kolen a my jsme se rozhodli s ní nadále experimentovat. Netrvalo dlouho a našemu týmu se podařilo vyšlechtit samonakvétací verzi této odrůdy. Samonakvétací rostliny jsou skvělé pro začátečníky a Green Gelato Automatic má odolnou genetiku, díky které se vypořádá i s většími chybami či se škůdci a plísní.

Obsah THC dosahuje 24% a jedná se tak o jednu z nejsilnějších samonakvétacích odrůd na trhu. Stačí pár potáhnutí z této sativa-dominantní odrůdy a začnete se sápat po štětci či kytaře, díky které budete moci ventilovat svou kreativní energii. V této odrůdě se skrývá úžasná kombinace sladké a zemité chuti, díky které budete chtít ještě víc.

Tato odrůda doroste do výšky mezi 70 - 120 cm a díky zastřihávání a dalším pěstitelským metodám ji lze pěstovat i v menších prostorech.

Green Gelato Auto
Green Gelato x Cookies Auto
375 - 450 gr/m2
70-120
7 - 8 týdnů
THC: 24 %
Sativa 55% Indica 40% Ruderalis 5%
100-175 gr/plant
100 - 120 cm
9-10 týdnů po vyrašení
Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Green Gelato Auto

Cookies Gelato Automatic: Sladký Potomek Odrůd Cookies Gelato a Big Skunk Auto

Cookies Gelato Automatic

Odrůda Cookies Gelato Automatic vám nabídne ty nejlepší vlastnosti odrůdy Gelato v menším a rychle kvetoucím balení. Našim šlechtitelům se podařilo zkřížit odrůdu Cookies Gelato s odrůdou Big Skunk Auto, čímž vznikl indika-dominantní hybrid, který patří mezi nejsilnější samonakvétací odrůdy na trhu.

Její kompaktní a temně fialové palice z ní na první pohled dělají nevinnou rostlinku, ale obsah fytochemikálií naznačuje něco jiného. Obsah THC dosahuje až 23% a díky tomu může tato samonakvétací odrůda snadno konkurovat mnoha světločivným odrůdám. Stačí si párkrát potáhnout a již brzy pocítíte její silné euforické a uvolňující účinky. Během kouření si jistě všimnete sušenkové, zemité, ovocné a medové chuti, díky čemuž je celá zkušenost ještě příjemnější.

Její úžasné kvality zde však nekončí. Odrůda Cookies Gelato Automatic skvěle roste v indooru i outdooru. Indoorové rostliny vyrostou až do výšky 140 cm a vyprodukují mezi 450–500 g/m². Rostliny pěstované venku pod sluncem také vyrostou do výšky až 140 cm a zvládnou vyprodukovat mezi 90 - 140 g na rostlinu. Ke sklizni je odrůda Cookies Gelato Automatic připravená po 10 - 12 týdnech od vyklíčení.

Cookies Gelato Auto
Cookies Gelato x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 týdnů
THC: 23%
Sativa 20%, 75% Indica, 5% Ruderalis
90 - 140 gr/plant
60-140cm
10-12 týdnů po vyrašení
Kreativní, Vyvážené

Koupit Cookies Gelato Auto

Blue Gelato: Ovocný Potomek Odrůd Blueberry, Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet

Blue Gelato

Odrůda Blue Gelato je potomkem tří legendárních odrůd. Nejprve se našim šlechtitelům podařilo přenést vlastnosti rodičů původní odrůdy Gelato: Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet. Poté se naši šlechtitelé rozhodli přidat do tohoto mixu odrůdu Bluerberry. Kombinace těchto genetik dala vzniknout indika-dominantnímu hybridovi, který má naprosto perfektní indikovou morfologii.

Tato odrůda produkuje světle zelené palice připomínající svým vzhledem kornout. Během kvetení začnou trichomy na palicích produkovat až 23% THC a terpeny, které vůní připomínají půdu a diesel. Jakmile se rozhodnete odpálit tuto odrůdu, tak se můžete těšit na vyvážené účinky, které uklidní vaše tělo a povznesou mysl.

V porovnání s podobnými odrůdami má Blue Gelato poměrně krátkou dobu kvetení, díky čemuž se hodí do míst, kde je krátké léto. V indooru vyroste tato odrůda do výšky mezi 80 - 130 cm a vyprodukuje 550 - 600 g/m² za 9 - 10 týdnů kvetení. Pokud pěstujete v outdooru, tak se může Blue Gelato vytáhnout až do výšky 200 cm. Na sklizeň se můžete těšit v průběhu října, kdy zvládne vyprodukovat až 600 g na rostlinu.

Blue Gelato
Blueberry x Thin Mint Girl Scout Cookies x Sunset Sherbert
550 - 600 gr/m2
80 - 130 cm
9 - 10 týdnů
THC: 23%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 600 gr/plant
150 - 200 cm
říjen
Povznášející, Tělesná uvolněnost, Vyvážené

Koupit Blue Gelato

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.