By Luke Sumpter

Gelato Odrůdy od RQS: Detailní Pohled Na Naši Sladkou Gelato Genetiku

Gelato: The sweet treat that can't be beat


Je vcelku běžné, že než konopí uvidíte, tak jej nejprve ucítíte. Konopí je jedna z nejaromatičtějších rostlin na Zemi a různé konopné odrůdy produkují širokou škálu terpenů, které jednotlivým odrůdám propůjčují aroma a chuť. Postupem času se šlechtitelům podařilo identifikovat určité terpenové profily a díky tomu mohli pozvednout chuť jednotlivých odrůd na novou úroveň. Příběh odrůdy Gelato nám ukazuje, jak daleko šlechtitelé posunuli hranice chuti.

Odrůda Gelato byla vyšlechtěná v San Franciscu a od prvního okamžiku se stala oblíbencem v konopných komunitách po celém světě. Mr. Sherbinski je legendárním šlechtitelem a tvůrcem této slavné konopné genetiky. Tuto odrůdu se mu podařilo vyšlechtit zkřížením odrůd Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet. Obě dvě tyto odrůdy jsou slavné díky svým delikátním terpenovým profilům a tudíž jejich zkřížení bylo zaručeným úspěchem.

Po stabilizaci kultivaru a otestování chuti bylo jasné, že výsledná odrůda si nezaslouží jiné jméno než Gelato. Sladká ovocná chuť je totiž velice podobná chuti tohoto oblíbeného italského dezertu.

Nicméně mnoho konopných znalců také ví, že tato odrůda je známá i pod jménem Larry Bird, což je hvězda NBA. Sherbinski a jeho kolegové vypustili do světa mnoho fenotypů odrůdy Gelato a fenotyp číslo 33 byl nejoblíbenější. Toto číslo je také číslem dresu hráče Boston Celtics Larryho Birda.

Po úspěchu odrůdy Gelato využilo mnoho šlechtitelů tuto genetiku k výrobě stejně chutných hybridů. Náš tým v Royal Queen Seeds vyvinul odrůdy, které jsou dost možná lepší, než původní odrůdy. Podívejte se na naše oblíbené odrůdy níže.

Wedding Gelato: Svazek mezi odrůdami Wedding Cake a Gelato

Wedding Gelato

Zkombinováním odrůdy Gelato a Wedding Cake se našim šlechtitelům podařilo vyšlechtit jedinečnou odrůdu Wedding Gelato. Jedná se o velice chutnou a potentní odrůdu. Její krásné fialové květy zvládnou vyprodukovat až 25% THC a také vyprodukují vysoké množství karyofylenu, limonenu a humulenu.

Tato odrůda je lehce indika-dominantní a navodí vám vyvážené účinky, které zrelaxují vaše tělo a povznesou vaši mysl. Její sladkou chuť si nejlépe vychutnáte s pomocí vaporizéru, díky čemuž krásně vynikne její unikátní terpenový profil.

Odrůda Wedding Gelato vyroste do středně vysoké výšky a zvládne vyprodukovat rozumné výnosy téměř v jakémkoliv prostředí. Indoorové rostliny vyrostou do výšky 100 cm a vyprodukují mezi 450 - 500 g/m² po krátké 8-9 týdenní době kvetení. Pokud ji budete pěstovat venku, tak se můžete těšit až na 400 g/rostlinu a ke sklizni bude připravená počátkem října.

Wedding Gelato
Wedding Cake x Gelato x Gelato 33
450 - 500 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 týdnů
THC: 25%
Sativa 40% Indica 60%
350-400 gr/plant
130 - 200 cm
Začátek října
Euforické, Povznášející, Tělesná uvolněnost, Uklidňující

Koupit Wedding Gelato

Cookies Gelato: Delikátní Směs Odrůd Girl Scout Cookies a Gelato 33

Cookies Gelato

Odrůda Cookies Gelato kombinuje dráždivou chuť odrůdy Gelato 33 se sladkou chutí a obrovskou silou odrůdy Girl Scout Cookies, což je jeden z potomků legendární odrůdy OG Kush. Zkušení pěstitelé, kteří jsou zvyklí na odrůdy s vysokým obsahem THC, vyhledávají tuto odrůdu, aby zažili ten pocit, který zažívají úplní nováčci. A proč zrovna tuto odrůdu? Protože tato odrůda obsahuje až 28% THC. Jediné potáhnutí odpálí váš mozek a započne dlouhotrvající psychoaktivní zkušenost. Pokud si chcete užít opravdovou jízdu, tak z této odrůdy upečte třeba sušenky!

Odrůda Cookies Gelato pohladí váš jazyk skvělou chutí cukrovinek, zemitosti a citrusů. Její obrovské palice jsou naplněny hustou pryskyřicí, která je plná terpenů. Tyto terpeny osvěží váš mozek a přinesou vám přísun stimulující energie.

Tato odrůda zvládne v indooru hravě vyprodukovat 500-600 g/m². Venkovní pěstitelé se mohou těšit na 600-650 g/rostlinu, v ideálních podmínkách. I přes to, že má obrovské výnosy, tak její doba kvetení je poměrně krátká, mezi 8-9 týdny.

Cookies Gelato
Girl Scout Cookie X Gelato 33
550 - 600 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 týdnů
THC: 28%
Sativa 50% Indica 50%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Polovina října
Tělesná uvolněnost, Uklidňující, Vyvážené

Koupit Cookies Gelato

Green Gelato: Osvěžující kombinace odrůd Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet

Green Gelato

Naši šlechtitelé vyšlechtili odrůdu Green Gelato z odrůd Sunset Sherbet a Thin Mint Girl Scout Cookies. Náš tým byl naprosto překvapen silou a vůní, která se skrývá v této odrůdě. Poté, co jsme se z toho vzpamatovali, tak jsme šli otestovat její palice do laboratoře. Zde jsme objevili obsah THC dosahující 27% a také vysoký obsah karyofylenu, humulenu a limonenu.

Green Gelato je lehce indika-dominantní odrůdou a vyšle do vašeho těla uklidňující tlakovou vlnu, která vás však neuspí. Sativové elementy zaměstnají vaši mysl a vy si budete moci užít hudbu a filmy v jejich plné kráse.

Odrůda Green Gelato zvládne v indooru vyprodukovat mezi 500-700 g/m². Zkuste tuto odrůdu pěstovat pomocí metod SOG či ScrOG a maximalizujte tak váš výnos. Venkovní rostliny s dostatkem místa mohou vyprodukovat až neuvěřitelných 800 g/rostlinu. Ke sklizni bude tato kráska připravená počátkem října.

Green Gelato
Sunset Sherbet x Thin Mint Girl Scout Cookies
500 - 700 gr/m²
80 - 120 cm
8 - 10 týdnů
THC: 27%
Sativa 45% Indica 55%
800 gr/plant
150 - 200 cm
Začátek října
Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Green Gelato

Green Gelato Automatic: Odrůda Green Gelato potkala Cookies Auto

Green Gelato Auto

Odrůda Green Gelato nás dostala do kolen a my jsme se rozhodli s ní nadále experimentovat. Netrvalo dlouho a našemu týmu se podařilo vyšlechtit samonakvétací verzi této odrůdy. Samonakvétací rostliny jsou skvělé pro začátečníky a Green Gelato Automatic má odolnou genetiku, díky které se vypořádá i s většími chybami či se škůdci a plísní.

Obsah THC dosahuje 24% a jedná se tak o jednu z nejsilnějších samonakvétacích odrůd na trhu. Stačí pár potáhnutí z této sativa-dominantní odrůdy a začnete se sápat po štětci či kytaře, díky které budete moci ventilovat svou kreativní energii. V této odrůdě se skrývá úžasná kombinace sladké a zemité chuti, díky které budete chtít ještě víc.

Tato odrůda doroste do výšky mezi 70 - 120 cm a díky zastřihávání a dalším pěstitelským metodám ji lze pěstovat i v menších prostorech.

Green Gelato Auto
Green Gelato x Cookies Auto
375 - 450 gr/m2
70-120
7 - 8 týdnů
THC: 24 %
Sativa 55% Indica 40% Ruderalis 5%
100-175 gr/plant
100 - 120 cm
9-10 týdnů po vyrašení
Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Green Gelato Auto

Cookies Gelato Automatic: Sladký Potomek Odrůd Cookies Gelato a Big Skunk Auto

Cookies Gelato Automatic

Odrůda Cookies Gelato Automatic vám nabídne ty nejlepší vlastnosti odrůdy Gelato v menším a rychle kvetoucím balení. Našim šlechtitelům se podařilo zkřížit odrůdu Cookies Gelato s odrůdou Big Skunk Auto, čímž vznikl indika-dominantní hybrid, který patří mezi nejsilnější samonakvétací odrůdy na trhu.

Její kompaktní a temně fialové palice z ní na první pohled dělají nevinnou rostlinku, ale obsah fytochemikálií naznačuje něco jiného. Obsah THC dosahuje až 23% a díky tomu může tato samonakvétací odrůda snadno konkurovat mnoha světločivným odrůdám. Stačí si párkrát potáhnout a již brzy pocítíte její silné euforické a uvolňující účinky. Během kouření si jistě všimnete sušenkové, zemité, ovocné a medové chuti, díky čemuž je celá zkušenost ještě příjemnější.

Její úžasné kvality zde však nekončí. Odrůda Cookies Gelato Automatic skvěle roste v indooru i outdooru. Indoorové rostliny vyrostou až do výšky 140 cm a vyprodukují mezi 450–500 g/m². Rostliny pěstované venku pod sluncem také vyrostou do výšky až 140 cm a zvládnou vyprodukovat mezi 90 - 140 g na rostlinu. Ke sklizni je odrůda Cookies Gelato Automatic připravená po 10 - 12 týdnech od vyklíčení.

Cookies Gelato Auto
Cookies Gelato x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 týdnů
THC: 23%
Sativa 20%, 75% Indica, 5% Ruderalis
90 - 140 gr/plant
60-140cm
10-12 týdnů po vyrašení
Kreativní, Vyvážené

Koupit Cookies Gelato Auto

Blue Gelato: Ovocný Potomek Odrůd Blueberry, Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet

Blue Gelato

Odrůda Blue Gelato je potomkem tří legendárních odrůd. Nejprve se našim šlechtitelům podařilo přenést vlastnosti rodičů původní odrůdy Gelato: Thin Mint Girl Scout Cookies a Sunset Sherbet. Poté se naši šlechtitelé rozhodli přidat do tohoto mixu odrůdu Bluerberry. Kombinace těchto genetik dala vzniknout indika-dominantnímu hybridovi, který má naprosto perfektní indikovou morfologii.

Tato odrůda produkuje světle zelené palice připomínající svým vzhledem kornout. Během kvetení začnou trichomy na palicích produkovat až 23% THC a terpeny, které vůní připomínají půdu a diesel. Jakmile se rozhodnete odpálit tuto odrůdu, tak se můžete těšit na vyvážené účinky, které uklidní vaše tělo a povznesou mysl.

V porovnání s podobnými odrůdami má Blue Gelato poměrně krátkou dobu kvetení, díky čemuž se hodí do míst, kde je krátké léto. V indooru vyroste tato odrůda do výšky mezi 80 - 130 cm a vyprodukuje 550 - 600 g/m² za 9 - 10 týdnů kvetení. Pokud pěstujete v outdooru, tak se může Blue Gelato vytáhnout až do výšky 200 cm. Na sklizeň se můžete těšit v průběhu října, kdy zvládne vyprodukovat až 600 g na rostlinu.

Blue Gelato
Blueberry x Thin Mint Girl Scout Cookies x Sunset Sherbert
550 - 600 gr/m2
80 - 130 cm
9 - 10 týdnů
THC: 23%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 600 gr/plant
150 - 200 cm
říjen
Povznášející, Tělesná uvolněnost, Vyvážené

Koupit Blue Gelato

Biscotti: potomek odrůd Gelato 25 a South Florida OG

Stejně jako stejnojmenné italské mandlové sušenky je i odrůda Biscotti sladká a chutná. Naši šikovní šlechtitelé vytvořili tento kmen s jediným cílem: vytvořit jeden z nejsladších možných chuťových profilů. Myslíme si, že křížením odrůdy Gelato 25 s odrůdou South Florida OG se jim to podařilo - ale verdikt necháme na vás!

Tento hybrid s dominancí indiky je ohromující na pohled jak pod pěstebními světly, tak na prudkém slunci. Jejich tmavě fialový zevnějšek a zářivě zelené jádro činí tyto květy neuvěřitelně atraktivními. Nehledě na vzhled, poupata mají také působivý obsah THC 25 % a řadu terpenů, které přinášejí příchuť sušenek, nafty, ovoce a pepře.

Biscotti se výrazně liší ve výšce v závislosti na způsobu pěstování. Pokojové rostliny ve středně velkých květináčích dorůstají do výšky 80-120 cm a produkují až 500 g/m². Venku rostliny vyrostou do výšky 180 cm a vyprodukují až 600 g/rostlinu.

Biscotti
Gelato 25 x Triangle Kush
450 - 500 gr/m2
80 - 120 cm
8 - 10 týdnů
THC: 25%
Sativa 20% Indica 80%
550 - 600 gr/plant
140-180 cm
říjen
Kreativní, Působí na mozek a je povznášející

Koupit Biscotti

Triple G: Nástupce Gorilla Glue #4 a Gelato 33

Tripe G

Triple G pochází z legendárního rodu. Oba její rodičovské kmeny v posledních letech ovládly trh ve Spojených státech, přičemž se vezly na úspěchu svých šíleně sladkých terpenových profilů a šíleně silných účinků. Jako potomek odrůd Gorilla Glue #4 a Gelato 33 má Triple G spoustu terpenů podobných bonbónům a nebesky vysoké hladiny THC.

Stačí jeden zásah, abyste pocítili, že obsah THC 26 % začíná působit. Začátečníci by v tomto okamžiku měli joint odložit a počkat, až se opojení ustálí! Jakmile se dostanete do svého sweet spotu, užijete si motivující a euforickou jízdu na horské dráze.

Co tedy můžete od Triple G očekávat v pěstírně nebo na zahradě? Inu, pokojové rostliny dosahují maximální výšky 140 cm, skvěle reagují na trénink a odmění vás až 575 g/m². Venku rostliny umístěné na slunném místě vyrostou do výšky 140-180 cm a nabídnou výnos 600-650 g/rostlinu.

Triple G
Gorilla Glue 4 x Gelato 33
525 - 575 gr/m2
90 – 140 cm
8 - 9 týdnů
THC: 26%
Sativa 15% Indica 85%
600 - 650 gr/plant
140-180 cm
Polovina října
Čisté, Euforické, Motivující, Rychlé myšlení

Koupit Triple G

Triple G Automatic: Rychlé dítě Triple G a Big Skunk Auto

Triple-G-Auto

Triple G Auto kombinuje nejlepší vlastnosti Triple G s rychlostí a účinností genetiky Cannabis ruderalis zděděné po Big Skunk Auto. Tento rychlý kmen je malý a silný, takže splňuje všechny požadavky skrytých pěstitelů, kteří touží po zhulení.

S obsahem THC 20 % nabízí Triple G Auto těžší high než mnoho jiných samonakvétacích kmenů. Její sladké a zemité terpeny nejenže skvěle chutnají, ale synergicky působí s THC a řídí high směrem k relaxaci a stoningu.

Použitím LST udržíte pokojové rostliny do výšky 60 cm, takže jsou vhodné pro pěstování v malých pěstebních stanech a přestavěných skříních. Připravte se na sklizeň až 500 g/m² do 10 týdnů poté, co výhony prorazí půdu. Pěstujte tento kmen venku a uvidíte, jak rostliny dosahují vrcholu ve výšce 140 cm a produkují 90-140 g/rostlinu.

Triple G Auto
Triple G x Big Skunk Auto
450 - 500 gr/m2
60 - 120 cm
8 - 9 týdnů
THC: 20
Sativa 15% Indica 80% Ruderalis 5%
90 - 140 gr/plant
60-140cm
10-12 týdnů po vyrašení
Čisté, Motivující, Rychlé myšlení

Koupit Triple G Auto

Royal Runtz: Silné dítě Gelata a Zkittlez

Royal-Runtz

Royal Runtz pochází z pořádného šlechtitelského programu. Náš tým se rozhodl zkřížit legendy, kterými jsou Gelato a Zkittlez, ve snaze vytvořit jeden z nejsilnějších existujících kmenů. Řekněme, že předčili svá očekávání! Podceňte tuto odrůdu a zjistíte, že jste ohromeni a zároveň neuvěřitelně hladoví.

Lepkavé, žlutozelené květy odrůdy Royal Runtz produkují skvělý obsah THC 27 % - ano, čtete správně! Nenechte se jejími terpeny připomínajícími bonbóny zlákat k přílišnému kouření. Postupujte pomalu a rozvážně a užijete si hluboce euforické a povznášející opojení, které vás donutí vstát a jít do práce.

V interiéru Royal Runtz dorůstá do střední výšky 90-130 cm, takže je vhodná i do malých pěstebních prostor. Dobře ji krmte a po 8-9 týdnech kvetení přinese až 500 g/m². Venkovní rostliny dorůstají do výšky 160-180 cm a produkují až 450 g/rostlinu připravenou ke sklizni v polovině října.

Royal Runtz
Gelato x Zkittlez
450 - 500 gr/m2
90-130 cm
8 - 9 týdnů
THC: 27%
Sativa 50% Indica 50%
400 - 450 gr/plant
160 - 180 cm
Polovina října
Euforické, Povznášející

Koupit Royal Runtz

Royal Runtz Automatic: Přímý potomek odrůdy Royal Runtz

Royal-Runtz-Auto

Chcete zažít intenzivní chuť odrůdy Royal Runtz za zlomek času? Pak musíte pěstovat Royal Runtz Auto! Tato malá a rychlá odrůda produkuje nádherné fialově zelené květy a k tomu sladké a ovocné terpeny!

Pro vytvoření této skvělé odrůdy naši šlechtitelé zkřížili Royal Runtz s vysoce výkonným exemplářem ruderalis. Po troše laborování a lovu fenofází se jim podařilo získat stabilního potomka. Celkově má Royal Runtz Auto úctyhodný obsah THC 19 % a produkuje opojení, které uvolňuje mysl, aniž by uživatele přivedlo na pokraj.

V interiérech dosahuje tato odrůda vrcholu při výšce pouhých 100 cm a po krátkém pěstebním cyklu trvajícím 10-11 týdnů produkuje až 450 g/m². Pěstujte ji venku na slunném místě a nabídne až 100 g/rostlinu.

Royal Runtz Auto
Royal Runtz x Ruderalis
350 - 450 gr/m2
60-120cm
7 - 8 týdnů
THC: 19%
Sativa 50%, Indica 45%, Ruderalis 5%
70 - 100 gr/plant
70 - 120 cm
10–11 týdnů po vyrašení
Dlouhodobé, Povznášející

Koupit Royal Runtz Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.