By Steven Voser

Konopná Genetika Thai: Historie a Původ

Thai Genetics


Konopí se dříve nepěstovalo v kontrolovaných pěstírnách. Po většinu historie rostlo konopí jako divoká rostlina v přírodě či v blízkosti lidských obydlí a lidé i konopí se navzájem v průběhu let ovlivňovali. Původní odrůdy Thai tvoří základ mnohých moderních odrůd a je tedy vhodné se o nich více dozvědět. Pokud vás zajímá historie jedné původní odrůdy, tak pokračujte ve čtení. 

Odrůda Thai - Historie a Původ

"Landrace" jsou vysoce ceněné konopné rostliny, které mají 100% genetiku z konopí setého. "Landrace" je jméno, které bylo dáno pěstovaným odrůdám konopí, které se úspěšně adaptovaly na danou lokaci a prostředí a nezkřížily se s žádnou jinou výraznou konopnou odrůdou.

Věří se, že se konopí dostalo do Thajska skrze okolní země z Indie. Jakmile se tam konopí dostalo, tak se tato bylinka využívala k rekreačním, kulinářským a holistickým potřebám po staletí a rostla divoce v přírodě[1].

I přesto, že této genetice říkáme Thai - Thajská, tak přesnější označení by bylo "Původní odrůda z Jihovýchodní Asie", jelikož všechny tyto rostliny pocházejí z vlhkých, teplých a tropických regionů v této části světa. A jak dlouho tam již rostou? To přesně nevíme, ale víme, že je to už nějaký ten pátek.

Genetika Thai se poprvé dostala na západ v 60. letech minulého století, kdy americké jednotky přivezly tyto rostlinky z Vietnamu. Tehdy se tomuto konopí říkalo "Thajské větve" a byly daleko silnější než jakákoliv odrůda z USA. Kromě toho byly tyto konopné balíky také bez semínek, což poukazovalo na kultivační metody, které se ještě nepodařilo na Západě dobře zvládnout.

Vlastnosti odrůdy Thai

Stejně jako jiné původní odrůdy z jiných koutů světa, Thai má své jedinečné vlastnosti, díky čemuž se tyto odrůdy staly populární na Západě. Tyto odrůdy mohou pěstitele zaujmout čímkoliv od životního cyklu přes chuť až po účinky. Každá odrůda má něco, díky čemu je cenná pro konzumenty i šlechtitele.

  • Pěstitelské vlastnosti odrůdy Thai

Co se týče růstu, tak tyto rostliny jsou obrovské a připomínají spíše vrbu než klasický vzhled vánočního stromku. Jejich květy jsou spíše hustší a koncentrovanější. Větve jsou poměrně dlouhé a prohnuté. Sativy jsou známé svými dlouhými časy kvetení a Thai je královnou, 14 - 16 týdnů není nic neobvyklého a v některých případech se může objevit až 20 týdnů.

A proč kvetou tak dlouho? Vzhledem k tomu, že jsou tyto odrůdy původem z tropických regionů, tak se nemusí starat o zkracování dnů a o chladnější teploty, se kterými musí počítat odrůdy ze severu či jihu. Díky tomu si tedy při kvetení mohou dát pořádně na čas.

Teplé a vlhké klima, na které se tyto odrůdy adaptovaly, lze poměrně těžko napodobit v jiných podmínkách, nicméně skleníky jsou nejlepší volbou pro pěstování těchto odrůd. K vypěstování čistých Thai rostlin potřebujete hodně trpělivosti a možnost je udržet v teple.

Pěstitelské vlastnosti odrůdy Thai
  • Účinky genetiky Thai

Vzhledem k tomu, kolik času zabere pěstování těchto odrůd, tak si možná říkáte, proč se tyto odrůdy staly tak populární v Západním světě v porovnání s indikami, které se pěstují velice snadno a rychle.

Inu, odrůdy Thai jsou velice silné. S moderními šlechtitelskými technikami je možné dostat obsah THC těchto odrůd blízko k 30% a někteří pěstitelé dokonce tvrdí, že se jim podařilo tuto hranici prolomit. Nicméně v 60. letech měly tyto odrůdy obsah THC kolem 13%, což bylo na tehdejší dobu neskutečně silné. Společně s jejich energetickými a čistými účinky není divu, proč jsou tyto odrůdy tak populární.

Mezi nejběžnější účinky genetiky Thai patří:

Euforie Cerebrální účinky
Energetické účinky Kreativita
Silné účinky
  • Chuť a aroma odrůdy Thai

Původní odrůdy Thai mají bohatou zemitou chuť. Přesně popsat jejich chuť je náročné, jelikož různé rostliny mají různé terpenové profily a díky tomu i jinou chuť. Rostlina, která vyroste na vlhkých pláních severního Thajska, bude chutnat velice odlišně od rostliny, která je pečlivě vypěstována ve skleníku pod umělým osvětlením. Nicméně zde je několik častých chuťových tónů:

Zemitost Dřevitost
Čokoláda Citrus
Diesel

Konopné odrůdy s genetikou Thai

I když se zásobování zmenšilo společně se stažením amerických vojáků z Vietnamu, tak odkaz této odrůdy žije dál. Je možné získat semínka, o kterých lze tvrdit, že se jedná o čistou a původní odrůdu Thai, nicméně je otázkou, zda tomu vážně tak je.

Bez ohledu na to jsou původní odrůdy Thai základem pro mnoho moderních odrůd. Níže naleznete několik našich nejoblíbenějších odrůd, které obsahují genetiku Thai.

Blueberry

Tuto odrůdu vyvinul šlechtitel DJ Short v 70. letech minulého století na západním pobřeží USA. Věří se, že tato odrůda je křížencem odrůd Highland Thai, Purple Thai a Afghan. Její přesné genetické složení je však stále záhadou, ale můžete si být jisti, že tato odrůda je naprostá bomba.

Jak již její jméno napovídá, tato odrůda má příjemnou ovocnou chuť připomínající borůvky. Díky vlivu indikové genetiky roste tato odrůda daleko rychleji než čistá odrůda Thai, ale zachovává si husté a pevné palice.

Níže naleznete další odrůdy, které pocházejí z odrůdy Blueberry.

Blue Mystic

Blue Mystic

Odrůda Blue Mystic je naší vlastní verzí odrůdy Bluerberry. I když se jedná o indika-dominantní odrůdu (na rozdíl od klasických odrůd Thai), tak tato odrůda kombinuje to nejlepší z ultra-relaxační odrůdy Northern Light s dynamickou chutí a rychlým růstem odrůdy Bluerberry, čímž vznikla jedinečná a snová zkušenost. Kromě toho tato odrůda kvete pouhých 7 - 9 týdnů a můžete se těšit na velkou sklizeň plnou hustých a pevných palic.

Tato odrůda podědila terpenový profil po odrůdě Bluerberry a můžete se tak těšit na ovocnou chuť se silnými uklidňujícími účinky. Blue Mystic se nejlépe hodí na večer či na pohodové dny.

Blue Mystic
Oregon Blueberry x Northern Light
375 - 425 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 9 týdnů
THC: 18%
Sativa 20% Indica 80%
400 - 450 gr/plant
180 - 220 cm
říjen
Vyklidněné

Koupit Blue Mystic

Royal Bluematic

Royal Bluematic

Pokud se vám líbí odrůda Bluerberry, ale chcete něco, co roste rychle a samo, tak si pořiďte odrůdu Royal Bluematic. Zkřížením odrůdy Bluerberry s konopím rumištním se nám podařilo vytvořit samonakvétací verzi této legendární odrůdy.

Royal Bluematic vyroste do výšky až 60 cm a na svou výšku má parádní výnosy. Účinky jsou smíšené, ale spíše relaxační a uklidňující. Životní cyklus této odrůdy není delší než 12 týdnů.

Royal Bluematic
Blueberry x Ruderalis
425 - 475 gr/m2
60 - 75 cm
7 - 8 týdnů
THC: 14%
Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
70 - 120 gr/plant
70 - 100 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Silné, Vyklidněné

Koupit Royal Bluematic

Fruit Spirit

Fruit Spirit

Fruit Spirit je konopnou odrůdou, která vznikla zkřížením odrůd Blueberry a White Widow. A výsledek? Naprosto bombová odrůda se silnými cerebrálními účinky, které vás nakopnou a nabudí. I přesto, že se jedná o indika-dominantní odrůdu, tak jsou její účinky věrné jejímu sativovému původu.

Odrůda Fruit Spirit se může vytáhnout až do výšky přesahující 2 metry a nabídne vám parádní sklizeň. Tato odrůda kvete 8 - 10 týdnů a rozhodně se vyplatí si na ní počkat. Její bohatá chuť, jedinečné účinky a spousta pryskyřice jsou skvělou odměnou za vaši péči a starost.

Fruit Spirit
Blueberry x White Widow
375 - 425 gr/m2
80 - 120 cm
9 - 10 týdnů
THC: 18%
Sativa 30% Indica 70%
475 - 525 gr/plant
175 - 220 cm
Začátek října
Čisté

Koupit Fruit Spirit

Haze

Haze je dalším derivátem Thai sativy, kromě jiných "landrace" - konkrétně těch z Kolumbie, Mexika a Indie. Se skvělými sativovými účinky, které doprovází jedinečná chuť koření, benzínu a citrusu, Haze zkrátka vylepší den každému huliči.

Níže naleznete některé naše Haze-centrické odrůdy, které čerpají z vlivu Thai.

Haze Berry

Haze Berry

Haze Berry je křížencem odrůd Blueberry a Shining Silver Haze a nabídne vám obrovskou sílu a snadné pěstování. Shining Silver Haze je také známá jako "královna sativ". Haze Berry je z 80% sativa a to díky Thai genům, které získala z odrůd Bluerberry a Haze.

I přesto zvládne odrůda Haze Berry vykvést za 9 - 10 týdnů, což je relativně rychlé a nabídne vám indoorové výnosy mezi 525–575 g/m². Její terpenový profil vám nabídne chuť připomínající borůvky, vanilku, hlínu a koření a účinky vás zaručeně odpálí. Její silné cerebrální účinky si skvěle rozumí s hluboce relaxačními účinky, díky čemuž si budete moci užít tuto jedinečnou zkušenost.

Haze Berry
Blueberry x Shining Silver Haze
525 - 575 gr/m2
60 - 100 cm
9 - 11 týdnů
THC: 20
Sativa 60% Indica 40%
600 - 650 gr/plant
160 - 180 cm
Konec října
Dlouhodobé, Silné, Tělesná uvolněnost

Koupit Haze Berry

Silver Shining Haze

Shining Silver Haze

Haze má dlouhou a úchvatnou historii a proto jsme ji chtěli vidět v akci! Nechtěli jsme ale vytvořit jen další Haze odrůdu, chtěli jsme jí přidat trochu naší duše. Přidali jsme tedy trochu indiky - konkrétně Northern Light - což je jedna z nejlepších indik na trhu.

Díky tomu máme odrůdu, která má energické i relaxační účinky. A v tomto případě to funguje naprosto bezchybně, jelikož tyto charakteristiky si spolu skvěle rozumí.

Shining Silver Haze
Haze x (Skunk x Northern Light)
600 - 650 gr/m2
80 - 120 cm
9 - 11 týdnů
THC: 21%
Sativa 75% Indica 25%
600 - 650 gr/plant
180 - 220 cm
Konec října
Těžké

Koupit Shining Silver Haze

Amnesia Haze

Amnesia Haze

Amnesia Haze je jedna z nejznámějších odrůd na světě a z dobrého důvodu. Její genetika je až ze 70% tvořena sativou a jedná se o ranného hybrida, který dal všem najevo, že sativy jsou lepší s trochou indiky. Pokud milujete povznášející účinky, pak je Amnesia Haze přesně pro vás.

Co se chuti týče, tak ta je ovocná, květnatá a má typický citrusový podtón, který to krásně podtrhuje. Její palice jsou plné pryskyřice, díky čemuž se tato odrůda hodí pro výrobu extraktů či koncentrátů. Její účinky jsou silně stimulační a obsah THC může dosáhnout až 22%. Tato odrůda je topkou pro mnoho uživatelů, ale začátečníci by se měli mít na pozoru.

Amnesia Haze
Amnesia Haze
600 - 650 gr/m2
80 - 140 cm
10 - 11 týdnů
THC: 22%
Sativa 70% Indica 30%
650 - 700 gr/plant
175 - 210 cm
Konec října
Dlouhodobé, Silné, Tělesná uvolněnost

Koupit Amnesia Haze

Chocolate Haze

Chocolate Haze

Odrůda Chocolate Haze je křížencem odrůd Cannalope Haze a OG Chocolate Thai. Naším cílem bylo vytvořit odrůdu, která bude bezkonkurenčně sladká a nabídne silné účinky. A to se nám povedlo!

Tato odrůda má až 95% genů ze sativy a její účinky tomu odpovídají. Očekávejte silné stimulační účinky, euforii a nával kreativity. Tato odrůda se rozhodně nehodí na večer, když chcete spát! Jistě vás nepřekvapí, že tato odrůda chutná po čokoládě. Můžete se tedy těšit na příjemnou čokoládovou chuť a silné stimulační účinky.

Chocolate Haze
OG Chocolate Thai x Cannalope Haze
475 - 525 gr/m2
90 - 160 cm
9 - 11 týdnů
THC: 20
Sativa 95% Indica 5%
450 - 500 gr/plant
150 - 200 cm
Konec října
Těžké

Koupit Chocolate Haze

AK-47

Odrůdu AK-47 není vhodné zaměňovat se syntetickým kanabinoidem, který má stejné jméno. Tato ikonická odrůda kombinuje Thajský, Mexický, Kolumbijský a Afghánský vliv. Výsledkem je super sativový hybrid, jehož jméno je daleko více zastrašující než jeho účinky. Níže naleznete deriváty odrůdy AK.

Royal AK

Royal AK

Pro mnoho uživatelů jsou odrůdy AK perfektními hybridy. Odrůda Royal AK vám nabídne genetický profil, který je tvořený 60% sativou a 40% indikou. Co se týče růstu a účinků, tak vám nabídne to nejlepší z obou světů, díky čemuž je oblíbenou odrůdou mnoha pěstitelů i uživatelů po celém světě.

Tato odrůda vám nabídne silné tělesné účinky a také stejně silné cerebrální účinky. Díky její síle to můžete velice snadno přehnat a tudíž k této odrůdě přistupujte s respektem! Co se chuti týče, tak ta se může lišit, ale dominují ovocné a naftové tóny.

Royal AK Auto
AK 47 x Ruderalis
275 gr - 350 gr
60 - 70 cm
6 - 8 Týdnů
THC: 15%
Sativa 35% Indica 40% Ruderalis 25%
110 - 160 gr/plant
70 - 100 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Motivující, Navozující smích

Koupit Royal AK Auto

OG Kush

OG Kush

OG Kush je křížencem odrůd Chemdawg, Lemon Thai a Pakistani Kush. Tato indika-dominantní odrůda s 25% sativy je naprosto perfektní a proto ji zde zmiňujeme.

Jedním důvodem její popularity jsou výrazné povznášející účinky, které jsou velice silné i přes její indikové geny. Díky tomu se můžete těšit na silné cerebrální účinky s lehce fyzickými stavy, které je vyvažují. Tato odrůda má také unikátní a zemitou chuť, díky čemuž si také získala na popularitě.

OG Kush
Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
425 - 475 gr/m2
90 - 160 cm
7 - 9 týdny
THC: 19%
Sativa 25% Indica 75%
500 - 550 gr/plant
180 - 220 cm
říjen
Povznášející, Uklidňující

Koupit OG Kush

Northern Light

Northern Light

Původ odrůdy Northern Lights je poměrně nejasný, ale věří se, že původní Northern Lights vznikla z Thai landrace a Afghan landrace. Nicméně tento hybrid je téměř ze 100% indika dominantní.

Northern Lights získala mnoho ocenění a je milována již po dlouhá desetiletí. Je také důležitým milníkem v konopné historii a určitě stojí za to, abyste ji co nejdříve vyzkoušeli, pokud jste tak již neučinili.

Naše vlastní odrůda Northern Lights je oslavována pro její extrémně silné relaxační účinky s mírnými cerebrálními účinky, což je poměrně neobvyklé pro čistou indiku.

Northern Light
Northern Light S1
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
8 - 9 týdnů
THC: 18%
Sativa 0% Indica 100%
575 - 625 gr/plant
180 - 220 cm
Konec září
Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit Northern Light

External Resources:
  1. Thailand’s Legendary Marijuana – The Diplomat https://thediplomat.com
Disclaimer:
Tento obsah je určen pouze pro vzdělávací účely. Zmíněné informace jsou vybrány z výzkumů, které jsou získány z externích zdrojů.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.