By Luke Sumpter


Pěstování konopí v indooru má své výhody i nevýhody. Pěstitelé mají téměř kompletní kontrolu nad prostředím a mohou snadno regulovat osvětlení, zálivku a živiny. Nicméně v indooru mohou nastat problémy s prostorem a to obzvláště u odrůd, které rostou velice rychle nahoru, za zdrojem světla.

Šlechtitelé si naštěstí hráli s konopnou genetikou a podařilo se jim vyšlechtit odrůdy, které jsou ideální pro pěstování v indooru. Tyto rostliny mají malý vzrůst a velice snadno se s nimi pracuje. Skvěle se hodí do malých pěstitelských stanů a někteří pěstitelé jdou až do extrémů a pěstují je v upravených počítačových skříních či skříňkách z důvodu větší diskrétnosti.

Proč Pěstovat Konopí V Indooru?

Pěstování v indooru dělá život jednodušší nejednomu pěstiteli. Pokud žijete v chladném podnebí, kde není hezké počasí a nebo vám na vaši zahradu nesvítí přímé sluníčko, pak je pěstování v indooru přesně pro vás. V indooru můžete manipulovat se světelným cyklem, vlhkostí a příjmem živin, díky čemuž můžete vypěstovat konopí přesně podle vašich představ.

Díky pěstování v indooru se také vyhnete nechtěné pozornosti, jelikož uhlíkové filtry si snadno poradí s konopným zápachem a váš koníček tak bude poměrně nenápadný.

Jsou Všechny Odrůdy Vhodné Pro Pěstování V Indooru?

Teoreticky ano. Všechny odrůdy lze pěstovat v indooru, nicméně některé odrůdy se do tohoto prostředí hodí více než jiné. Keřovité indiky a samonakvétací odrůdy zřídkakdy vyrostou do výšky nad 120 cm a tudíž se skvěle hodí do těchto menších prostorů.

Pěstování v indooru umožňuje pěstitelům částečně ovládat čas. Světločivné odrůdy začnou kvést pouze tehdy, jakmile se začnou s příchodem podzimu krátit dny. V indooru můžete ovládat světelný cyklus a zvolit si tak dobu kvetení dle vlastního uvážení. Alternativně můžete prodloužit růstovou fázi a držet rostliny ve vegetativní fázi pod speciálním osvětlením.

Obrovské sativy mohou potenciálně vyrůst až do výšky 300 cm. Pěstitelé mohou limitovat vertikální růst výsadbou do malých květináčů, ale výnosy nebudou tak velké jako u odrůd, které byly speciálně vyšlechtěny pro pěstování v indooru.

Pokud máte v plánu pěstovat v indooru, pak zapřemýšlejte nad níže zmíněnými odrůdami. Tyto odrůdy se skvěle hodí do malých prostorů a zvládnou vyprodukovat skvělé sklizně.

Jsou Všechny Odrůdy Vhodné Pro Pěstování V Indooru?

Konopný Superhrdina - HulkBerry

Naši talentovaní šlechtitelé vytvořili odrůdu HulkBerry s jedinou myšlenkou - Jak by vypadala perfektní indoorová odrůda? Po pořádném brainstormingu se náš tým šlechtitelů dohodl, že tato odrůda musí mít tři klíčové vlastnosti: střední velikost, vysokou produktivitu a obrovský obsah THC. Aby tohoto docílili, tak zkřížili odrůdy OG Kush a Strawberry Diesel. Výsledný hybrid byl pojmenován HulkBerry a splňoval všechna očekávání, která od něj naši šlechtitelé měli.

Pokud to vezmeme obecně, odrůda HulkBerry se skládá z 65 % ze sativy a 35 % z indiky. Tato odrůda produkuje dlouhé a husté květy, které hrají odstíny zelené, žluté a oranžové. Nejvíce si ale jistě všimnete obrovského množství pryskyřice, kterou tvoří hromada trichomů. Tato lepivá substance obsahuje spoustu fytochemikálií, a to včetně úchvatného, 27% obsahu THC. Začátečníci a zkušení huliči by si měli dávat na tuto odrůdu pozor a vychutnávat si ji hezky postupně. Stačí několik málo potáhnutí a velice rychle ucítíte její elektrizující účinky. Kromě toho si také budete moci vychutnat osvěžující terpenový profil, který připomíná chuť citrusů, dieselu, bylinek a pepře.

A jak se odrůdě HulkBerry daří v indooru? Očekávejte, že se rostliny vytáhnou do výšky 140 cm. Pokud však máte k dispozici menší prostor, pak využijte LST a udržte ji na kompaktní velikosti 80 cm. Tato odrůda kvete 9 - 11 týdnů a vyprodukuje mezi 400 - 450 g/m².

Sinsemilla Superhero — HulkBerry

HulkBerry
23_genetic background_1 OG Kush x Strawberry Diesel
33_Yield indoors_1 400 - 450 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 140 cm
25_flowering time_1 9 - 11 týdnů
29_THC_1 THC: 27%
28_Type Blend_1 Sativa 65% Indica 35%
34_yield outdoor_1 650 - 700 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 200 cm
27_harvest period_1 Konec září
22_Effect_1 Čisté, Povznášející

Koupit HulkBerry

Vydejte se ke hvězdám - Royal Skywalker

Odrůda Royal Skywalker vyšle váš mozek do vesmíru a odpálí vaše chuťové buňky. I když se cítíte jako Padawan ze světa Star Wars, když přijde na pěstování v indooru, Royal Skywalker poskytuje snadnou pěstitelskou zkušenost; stanete se tak velice rychle konopným Mistrem Jedi. Tato lehce indika-dominantní odrůda obsahuje 60 % genů z indiky a 40 % ze sativy. Díky tomu se podařilo našim šlechtitelům vytvořit nadčasovou odrůdu z legendárních odrůd Bluerberry a Mazar.

Odrůda Royal Skywalker přitahuje pěstitele z několika důvodů. Mnoho se zamiluje do jejího unikátního vzhledu, který vykreslují různí odstíny tmavě zelené, hraničící z černou. Další motivací je i její vysoký obsah THC, který může dosáhnout až 25 %. Výsledkem je tedy velice silná odrůda, která vám navodí dlouhodobé účinky, které si zamilujete. A to ještě nesmíme zapomenout na její jedinečný terpenový profil, který kombinuje chuť borůvek, citrusů a pepře.

Pokud hledáte jednoduchou indoorovou odrůdu, pak je odrůda Royal Skywalker přesně pro vás. Jakmile přepnete na květ, tak se budete moci těšit na sklizeń za 9 - 10 týdnů. Sklizeň bude dosahovat až 600 g/m².

Shoot for the Stars — Royal Skywalker

Royal Skywalker
23_genetic background_1 Blueberry x Mazar
33_Yield indoors_1 550 - 600 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 130 cm
25_flowering time_1 9 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 25%
28_Type Blend_1 Sativa 40% Indica 60%
34_yield outdoor_1 500 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 říjen
22_Effect_1 Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Royal Skywalker

Chuť Přírody - AMG

AMG, neboli Amnesia Mac Ganja, by měla být ve vaší pěstírně z několika důvodů. Naši šlechtitelé speciálně navrhli tuto odrůdu pro pěstování v indooru. V kombinaci s celosvětově uznávanou genetikou Amnesia a Mexican Haze je odrůda AMG z 80% sativa dominantní a jedná se o jednu z mála sativ, které skvěle rostou pod umělým osvětlením.

Odrůda AMG má spoustu vlastností, které jsou ideální pro pěstování v indooru. Tento sativa dominantní hybrid zvládne vyprodukovat až 22 % THC, což navodí silné psychoaktivní účinky. Nicméně tyto účinky "nerozpustí" váš mozek, ale rozhodně vás také nezklamou. Připravte se na dlouhou cerebrální zkušenost, která skvěle podpoří vaši kreativitu a nebo rozproudí konverzaci na večírku s vašimi přáteli. Terpenový profil odrůdy AMG si skvěle rozumí s těmito psychoaktivními účinky - citrusová a zemitá chuť je naprosto skvělá pro cerebrální zkušenost.

Vzhledem k tomu, že odrůda AMG je sativa dominantní, má i delší dobu kvetení, která trvá 10 - 11 týdnů. I když si tedy na sklizeň budete muset chvíli počkat, tak tato produktivní odrůda zvládne vyprodukovat až 500 g/m². Kromě toho je tato sativa poměrně kompaktní, málokdy překoná výšku 120 cm. Pokud tedy máte omezený prostor, zvažte LST, díky čemuž ji můžete udržet na 80 cm.

Tastes of Nature — AMG

AMG - Amnesia Mac Ganja
23_genetic background_1 Amnesia x Mexican Haze
33_Yield indoors_1 450 - 500 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 120 cm
25_flowering time_1 10 - 11 týdnů
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 80% Indica 20%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 140 - 200 cm
27_harvest period_1 říjen
22_Effect_1 Čisté, Vyklidněné, Vyvážené

Koupit AMG - Amnesia Mac Ganja

Královská Produktivita - Mother Gorilla

Odrůda Mother Gorilla vám poskytne euforické účinky, které zkrotí i tu největší Gorilu na světě. Kromě skvělých účinků je tato odrůda ideální volbou pro pěstování v indooru. Je velice kompaktní, vysoce produktivní a relativně rychle kvete. Kolem a kolem se jedná o ideální odrůdu pro indoorové pěstování v menší pěstírně či v omezeném prostoru.

Odrůda Mother Gorilla je ze 70 % sativa dominantní a jedná se o potomka odrůdy Gorilla Glue 4, což je odrůda z USA, která je celosvětově známá pro svou obrovskou sílu. K vytvoření odrůdy Mother Gorilla se rozhodli naši šlechtitelé zkřížit již zmíněnou odrůdu Gorilla Glue 4 s odrůdou Reina Madre. Výsledkem je odrůda, která má krásné, zeleno-fialové květy a až 23% obsah THC, který skvěle doplňuje chuť čokolády, země, bylinek, Skunku a kyselosti.

Mnoho lidí pěstuje v indooru kvůli diskrétnosti. Proto dává smysl pěstovat rostliny, které lze snadno zkrotit a skrýt. Díky LST a dalším metodám můžete udržet odrůdu Mother Gorilla i ve výšce pouze 60 cm a i přesto budou takovéto rostliny schopny vyprodukovat až 500 g/m² za 9 - 10 týdnů kvetení.

Mother Gorilla

Mother Gorilla (Původně Royal Madre)
23_genetic background_1 Gorilla Glue 4 x Reina Madre
33_Yield indoors_1 450 - 500 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 9 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 23%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 140-180 cm
27_harvest period_1 Začátek října
22_Effect_1 Euforické, Uklidňující

Koupit Mother Gorilla (Původně Royal Madre)

Královna Chutí - Mimosa

Pokud uhádnete odkud pochází název této odrůdy, tak máte malé, bezvýznamné plus. Pokud si rádi vychutnáte alkoholický nápoj při pozdní snídani, jistě víte, co udělá chuť mimozy vašim chuťovým pohárkům. Synergie šampaňského a pomerančového džusu je naprosto úchvatná a příjemně stimuluje vaši mysl.

Každé potáhnutí z odrůdy Mimosa navozuje podobný účinek. Jedná se o potomka citrusové odrůdy Clementine a sladké a ovocné odrůdy Purple Punch. Tato sativa dominantní odrůda obsahuje osvěžující a živé terpeny, které jsou charakterizovány zemitou a kyselou chutí. Kromě toho obsahuje Mimosa až 22 % THC a skvěle uvolní vaše tělo a pozvedne mysl. Ať už si ji budete chtít vychutnat ráno či odpoledne, tak se můžete spolehnout na to, že vám tato odrůda navodí perfektní náladu pro socializaci či kreativní a nebo domácí práce.

Tato odrůda se naštěstí velice snadno pěstuje. V indooru se Mimosa vytáhne do výšky do 80 cm a s pomocí několika metod můžete udržet její výšku na pouhých 60 cm. I když se jedná o poměrně malou odrůdu, i tak se můžete těšit na sklizeň dosahující 350 - 450 g/m² po 9 - 10 týdnech kvetení.

Mimosa
23_genetic background_1 Clementine x Purple Punch
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 80 cm
25_flowering time_1 9 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 80 - 100 cm
27_harvest period_1 Polovina října
22_Effect_1 Kreativní, Navozující smích

Koupit Mimosa

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.