By Miguel Ordoñez


Říkali jste si někdy, jak se vlastně hašiš vyrábí? Jedná se o konopný produkt, který je velice koncentrovaný a jeho výroba může být poměrně náročná a složitá, ale je zcela proveditelné si jej vyrobit v pohodlí domova! Pokud se tedy do výroby hašiše chcete pustit, pak se ujistěte, že máte k dispozici potřebné nástroje.

Zaujalo vás to? Pokud ano, pak pro vás máme v článku mnohem více! Prozradíme vám další zajímavé informace o hašiši a také si projdeme některé výrobní metody.

Co Je to Hašiš?

Hašiš v kostce: separací trichomů z konopné rostliny získáte hašiš. A co to jsou ty trichomy? Jedná se o malé útvary připomínající vlasy, které se nacházejí na povrchu vašich palic. Každý jednotlivý útvar je trichom.

Pokud jste ještě neviděli trichomy zblízka, pak si pořiďte lupu a nebo mikroskop a pořádně si je prohlédněte. Trichomy také tvoří lepkavou pryskyřici, kterou cítíte mezi prsty a obsahují všechny ty dobré věci jako terpeny a naše milované THC a CBD.

I když se většina trichomů nachází na dospělých konopných květech, mohou se v nižších koncentracích nacházet i na jiných částech rostliny. Mnoho pěstitelů si schovává rostlinný materiál, který ostříhali z palic (konopné stonky, listy atd.), jelikož z tohoto materiálu je možné extrahovat trichomy a vyrobit tak hašiš.

Co Je to Hašiš?

Hašiš vs Scuff (Kief)

Termín scuff (či kief) nejčastěji označuje trichomy, které jsou ve formě prášku (podobné jako písek).

Hašiš je vedlejším produktem scuffu, který byl extrahován z konopné rostliny a byl vystaven několika procesům. Existuje několik metod, jak vyrobit hašiš a těmto metodám se budeme věnovat v další části tohoto článku, ale obecně se jedná o metody, které scuff zahřejí či stlačí a výsledkem je tak kulička či kostka hašiše.

Lidé, kteří milují koncentráty, ale preferují jednodušší a dostupnější extrakční metody, používají scuff jako svůj začáteční bod. Jedná se totiž o koncentrát, který má silné psychotropní účinky a dá se poměrně snadno sehnat.

Z Jakých Částí Konopné Rostliny Lze Vyrobit Hašiš?

Konopí je daleko komplexnější, než se na první pohled může zdát. K získání trichomů lze použít několik částí konopné rostliny:

 • Samčí rostliny: Pěstitelé se často zbavují samčích konopných rostlin, aby zabránili možnému opylení samic. Jakmile je ale vytrhnete, tak je hned nevyhazujte, jelikož z nich můžete vyrobit domácí hašiš. Celkový obsah kanabinoidů je u samčích rostlin nižší než u samic, ale trichomy jsou trichomy, no ne?
 • Velké listy: "Fan leaves" jsou ty největší a nejikoničtější listy na konopné rostlině. Neobsahují tolik scuffu jako "sugar leaves", ale i tak je lze využít při výrobě hašiše.
 • Sugar leaves: Jedná se o velice malé a špičaté listy, které naleznete u květů. Říká se jim sugar leaves (cukrové listy), jelikož mají na povrchu mnoho malých trichomů a vypadá to, jako kdyby jimi byly pocukrované.
 • Vysušené palice: Toto je samozřejmě ta nejlepší volba. Suché palice se běžně používají při suchém prosévání a jedná se také o jednu z nejjednodušších metod výroby hašiše.

Jak Se Vyrábí Hašiš?

Koncept výroby hašiše je poměrně jednoduchý. Jak jsme již zmínili, jedná se prakticky o sběr scuffu a jeho následnou úpravu do tvaru cihly či kuličky pomocí několika mechanismů. Pojďme se nyní podívat na klíčové rozdíly mezi výrobou hašiše s pomocí rozpouštědel a bez nich a poté se podíváme na jednotlivé výrobní metody.

Metody Bez Použití Rozpouštědel

Jedná se o tradiční způsob výroby hašiše a není potřeba žádných rozpouštědel. Místo toho je potřeba použít mechanické pomůcky, jako jsou například vaše ruce či síto. V případě použití síta jednoduše vezměte sušinu a třete ji přes síto, aby došlo k oddělení trichomů.

Jakmile přeměníte trichomy v kopu scuffu, tak ji můžete zahřát a poté vytvarovat do bloků, kuliček či hadů.

Metody Založené Na Rozpouštědlech

Výroba hašiše s pomocí rozpouštědel je moderní způsob, jak tuto konopnou dobrotu vyrobit. V tomto procesu se použije butan, propan a nebo CO₂ k extrakci kanabinoidů a terpenů z trichomů.

Předtím, než je hašiš bezpečné konzumovat, je nutné odstranit veškeré zbytky rozpouštědla. V případě BHO (butanový hašišový olej) je třeba vyšlehat hašiš do vosku na horké plotýnce a nebo jej nechat projít skrze vakuovou vysoušecí komoru. BHO je velice hořlavý a tudíž je celý proces této výroby velice nebezpečný a není vhodné jej provádět doma.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš: Různé Metody

Naštěstí pro vás se v tomto článku budeme věnovat spíše těm bezpečnějším metodám výroby hašiše. Níže naleznete několik metod, jak vyrobit hašiš bez rozpouštědel.

Ruční Rolování

Tato metoda je jasná jako facka. Jak již jméno napovídá, budete přicházet do styku s velkým množstvím konopí. Nejčastěji se tato metoda provádí na usušených palicích.

Jakmile máte suché palice k dispozici, tak je budete rolovat mezi dlaněmi do té doby, dokud se nevytvoří lepivá černá pryskyřice. Jakmile budete mít na rukou dostatečné množství, tak z něj budete moci utvořit kuličku hašiše.

Je důležité vzít v potaz důležitý faktor: jelikož používáte vaše ruce, tak očekávejte, že se vám do hašiše připlete i trocha oleje a špíny z vaší pokožky. Předtím, než se do toho tedy pustíte, tak si pořádně umyjte ruce.

Výroba Botou

Možná to zní zvláštně, ale opravdu k výrobě hašiše pomocí této metody potřebujete botu. Jednoduše vezměte malé množství scuffu a stlačte jej vaší botou.

Vybavení

 • Pět gramů scuffu
 • Malý kousek izolepy
 • Pečící papír nebo celofán
 • Špendlík
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Postup

1. Pevně zabalte váš materiál do pečícího papíru a nebo celofánu. Pomocí izolepy tento balíček bezpečně upevněte. Nepoužívejte igelitový pytlík, jelikož se hašiš k igelitu může lepit.

2. Pomocí špendlíku propíchněte balíček, aby došlo k uvolnění vzduchu. Ujistěte se, že balíček je stále pevně zabalen.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Jakmile jste hotoví s předchozími kroky, tak umístěte balíček do podpatku své boty. Použijte botu s pevnou podrážkou, nejlépe nějaké pohorky, jelikož s nimi vyvinete větší tlak.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

4. Vaše tělesné teplo a tlak z chůze přemění scuff v hašišovou "kostku". Tato metoda vyžaduje alespoň 15 minut až 1 hodinu chůze.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Přeměna Scuffu v Hašiš

Podobně jako tomu je u první metody na tomto seznamu, stlačování scuffu do hašiše je převážně ruční práce. Jedná se o nejpříhodnější metodu, jelikož nepotřebujete žádné speciální vybavení, avšak se připravte na to, že se jedná o poměrně náročnou práci. Pokud nejste na tuto metodu zvyklí, tak očekávejte bolest v rukou.

Pro tento proces použijte středně kvalitní až vysoce kvalitní scuff. Ujistěte se, že je čerstvě prosetý přes síto a odstraňte jakýkoliv rostlinný materiál, který by se tam mohl objevit.

Postup

1. Odměřte malé množství scuffu. To, že máte správné množství, poznáte podle toho, že scuff utvoří hromádku, která se vám perfektně vejde do dlaně (obvykle je třeba několika gramů).

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

2. Začněte toto množství zpracovávat třením mezi dlaněmi, dokud se materiál nespojí do jednoho pevného kusu. Pokračujte v tření po dalších asi deset minut, dokud si nevšimnete změny v hustotě.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Obalte materiál celofánem a ujistěte se, že jste jej pořádně zabalili, aby uvnitř nezůstal žádný vzduch. Poté zabalte tento balíček do několika vrstev vlhké látky, novin a nebo papírových utěrek.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

4. Položte balíček na rozehřátou plotýnku, která je nastavená na nejnižší možné teplo. Nezapomeňte balíček často otáčet, aby se nepřipálil, jelikož chcete dosáhnout pouze toho, aby se scuff pořádně slepil.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Flat Screening Neboli Suché Prosévání

Flat screening je velice jednoduchá a přímočará metoda. Vše, co budete potřebovat, je usušené konopí a jemné síto.

Upozorňujeme, že čím menší dírky bude vaše síto mít, tím čistší a kvalitnější hašiš získáte. Kvalita a kvantita vyrobeného hašiše bude tedy v podstatě záležet na nástrojích, které použijete.

Předtím, než se do toho pustíte, je velice důležité zmrazit palice, které se chystáte použít, a to alespoň na několik hodin. Díky tomu budou trichomy snáze odpadávat z palic.

Postup

1. Umístěte síto na hladký a čistý povrch. Poté položte na síto palice či odstřižky z palic.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

2. Jemně třete materiál přes síto krouživým pohybem. Po chvíli si všimnete, že trichomy začnou padat skrze síto.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

3. Pokračujte tak dlouho, jak bude potřeba. Jakmile dosáhnete alespoň 10% celkové váhy základního materiálu v trichomech, tak můžete přestat.

Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Mixérová Metoda

Jak již jméno napovídá, pro tuto metodu budete potřebovat mixér a kromě něj také jemné síto.

Postup

1. Vložte odstřižky či sušinu do mixéru a přidávejte vodu, dokud nebude veškerý materiál ponořen. Přidejte trochu ledu a zapněte mixér asi na jednu minutu.

2. Po krátkém promíchání nalijte směs do sklenice přes síto. Nechejte materiál ve sklenici sedět asi po dobu jedné hodiny. Po hodině si všimnete, že trichomy se usadily na dně sklenice. To znamená, že jste na správné cestě.

3. Vylejte asi ⅔ vody a dávejte pozor, abyste s vodou nevylili i trichomy. Doplňte sklenici ledovou vodou a opět nechte sklenici na pokoji asi po dobu pěti minut. Opět vylejte ⅔ vody a opakujte tento proces čtyřikrát až pětkrát.

How to Make Hash at Home

4. Jakmile jste odstranili co nejvíce vody, tak vezměte filtr na kávu a přefiltrujte přes něj roztok. Tímto způsobem oddělíte trichomy od vody. Vytlačte z filtru přebytečnou vodu a nechte scuff vyschnout.

How to Make Hash at Home

Jedná se o poměrně zdlouhavý proces, ale vysušený scuff je vaším finálním produktem. Už nebudete muset nic zahřívat či stlačovat. Jednoduše jej přidejte do bongu či jointu.

Hašiš ze Suchého Ledu Neboli Bubble Haš

Bubble Haš je považován za nejčistší hašiš bez použití rozpouštědel (suchý led zde není považován za "pravé" rozpouštědlo), jelikož finální produkt prakticky obsahuje nulové množství rostlinné hmoty.

Vybavení

 • Suchý led
 • Velký kýbl
 • Několik bubble pytlů o různých velikostech (73μm pro nejjemnější výsledek)
 • Kreditní karta
 • Lis na pyl (není nutný)
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Postup

1. Umístěte materiál do velikého kýble se suchým ledem. Míchejte a jemně třeste s kýblem po dobu několik minut. Tento proces pomůže s oddělením trichomů od rostlinného materiálu.

How to Make Hash at Home

2. Omotejte bublinkové pytle přes vršek kýble. Otočte kýbl vzhůru nohama a přemístěte veškerý obsah do pytlů a poté jej umístěte na velký, rovný a čistý povrch.

3. Třeste s kýblem pár minut, než uvidíte na povrchu "jantarový" prášek.

4. Vezměte kreditní kartu či jiný plochý a tvrdý materiál a seškrábejte veškerý produkt.

5. Abyste přeměnili pryskyřici na hašiš, umístěte sesbíraný materiál do lisu na pyl a vylisujte si vlastní scuffové mince.

How to Make Hash at Home

Metoda s Horkou Lahví

Tato metoda je podobná ruční metodě. Rozdíl je v tom, že k rozpuštění trichomů potřebujete více tepla.

Vybavení

 • Celofán a nebo pečící papír
 • Láhev od vína
Jak Si Doma Vyrobit Hašiš

Postup

1. Umístěte pryskyřici na celofán a nebo papír a poté jej přeložte na půl. Uvařte vodu a naplňte s ní láhev od vína. Nechte vodu vychladnout po dobu 5 minut.

How to Make Hash at Home

2. Umístěte láhev s vodou na papír s pryskyřicí a nechte ji stát po dobu 30 sekund. Jistě si všimnete, že pryskyřice ztmavla.

How to Make Hash at Home

3. S pomocí minimálního tlaku válejte láhev přes papír. Díky teplu z láhve a tlaku z vaší ruky by se měla pryskyřice velice snadno rozpustit.

4. Otočte papír a proces opakujte i z druhé strany.

How to Make Hash at Home

5. Jakmile budete hotoví, tak by pryskyřice měla být vyválená, lesklá a lepivá. Opět přeložte papír a znovu zopakujte celý proces.

How to Make Hash at Home

Charas

Tato metoda je naprosto identická s ruční metodou, ale rozdíl je v tom, že charas využívá nevyzrálé palice. Většina uživatelů odstraní pár palic z rostlin, které ještě potřebují 2–3 týdny. Jiní čekají až na čas sklizně.

Stejně jako u ruční metody, i tato metoda vyžaduje jemné tření mezi vašimi dlaněmi, dokud se neobjeví tmavá vrstva. Jakmile k tomu dojde, veškerou pryskyřici seškrabte z rukou a bingo, máte hašiš, který můžete přidat do jointů, dýmky či do bongu.

Mechanický Buben

Ti z vás, kteří mají k dispozici peníze, si mohou pořídit přístroj, který veškerou práci odvede za vás. Jedná se v podstatě o metodu se sítem, ale používá se komplexní a účinný nástroj.

Takto to funguje: Vložte materiál do nádoby, která je přikrytá velkým sítem. Přístroj poté začne třást s nádobou a dojde tak k uvolnění všech trichomů. Tato metoda je vhodná pouze pro extrakci scuffu. I tak budete muset použít lis na pyl k vylisování hašišových mincí.

Pro nejlepší výsledky nezapomeňte váš materiál zmrazit asi tři hodiny předtím, než jej vložíte do přístroje.

Jak Usušit Hašiš

Sušení a zrání hašiše je nezbytné k zachování jeho kvality. Pokud jej budete skladovat vlhký, tak dojde ke vzniku plísně.

Bubble haš vyžaduje opravdu pořádné vysušení. Abychom se zbavili vlhkosti, tak je nejlepší vyskládat hašiš na kus kartonu, na kterém je pečící papír. Rozprostřením zvýšíme plochu a urychlíme tak celý proces. Karton je nezbytný, jelikož nám bude absorbovat přebytečnou vlhkost ze scuffu. Ujistěte se, že hašiš necháte schnout na suchém, chladném a tmavém místě.

Po vysušení je na čase nechat hašiš dozrát. Doporučujeme jej skladovat v pečícím papíru ve skleněných sklenicích, ve kterých můžete kontrolovat vlhkost. Tímto skladováním dosáhnete té nejlepší chuti a vůně.

Vyberte Si Tu Správnou Metodu Výroby Hašiše Pro Vás

Metoda, kterou si vyberete, bude pravděpodobně záležet na tom, kolik času a zdrojů jste ochotni investovat do výroby hašiše. Pokud máte peníze navíc, tak můžete investovat do přístroje, který za vás veškerou práci odvede. Je ale vhodné si položit otázku, zda je třeba tento přístroj kupovat.

Určitě ale budete muset investovat do síta, bublinkových pytlů či suchého ledu. Výhodou však je, že si budete moci vyrobit hašiš v pohodlí vašeho domova. A nejlepší na všech těchto metodách je, že výroba hašiše rozhodně není tak náročná.

Doufáme, že vám tento článek pomůže s výrobou vašeho hašiše. Přejeme vám hodně štěstí!

NEJLEPŠÍ ODRŮDY PRO VÝROBU DOMÁCÍHO HAŠIŠE

ROYAL GORILLA

Pokud přemýšlíte nad výrobou čerstvého hašiše, tak rozhodně zauvažujte nad odrůdou Royal Gorilla, která může obsahovat obrovské množství THC. Toto monstrum je výsledkem ambiciózního šlechtitelského projektu, jehož součástí byly rodičovské odrůdy Sour Dubb, Chem Sis a Chocolate Diesel. Odrůda Royal Gorilla je absolutně nemilosrdná, nabízí dlouhotrvající stavy a může obsahovat přes 25% THC. Kromě toho má vyváženou genetiku - 50% sativa a 50% indika a má tak velice silné, ale přesto vyvážené účinky. Sativová část této odrůdy probudí váš mozek a otevře brány kreativnímu myšlení a řešení problémů, zatímco indiková část vám po tělu vyšle teplý a uklidňující pocit.

Tato odrůda vyhrála několik ocenění a dokáže během kvetení vyprodukovat obrovské množství pryskyřice, díky čemuž se skvěle hodí pro výrobce domácího hašiše. Její vysoce psychoaktivní hašiš lze snadno vytvarovat do kuliček či cihliček a má příjemnou zemitou vůni s náznakem borovice. Odrůda Royal Gorilla preferuje teplejší klima a pokud bude v těchto podmínkách, tak bude produkovat více pryskyřice. Indoorové rostliny mohou vyrůst až do výšky 160 cm a vyprodukovat až 550 g/m² za předpokladu, že jí dodáte dostatek živin a osvětlení. Rostliny pěstované v outdooru vyrostou až do výšky 170 cm a v ideálních podmínkách zvládnou vyprodukovat až 600 g na rostlinu. Royal Gorilla kvete asi 8–9 týdnů a venkovní sklizeň očekávejte v půlce října.

Royal Gorilla

Royal Gorilla
23_genetic background_1 Sour Dubb x Chem Sis x Chocolate Diesel
33_Yield indoors_1 500 - 550 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 8 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 27%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 50%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 130 - 170 cm
27_harvest period_1 Polovina října
22_Effect_1 Čisté, Uklidňující

Koupit Royal Gorilla

SOUR DIESEL

Hašiš navozuje euforické a kreativní účinky, díky čemuž dává smysl si vybrat odrůdu, která tyto účinky zvýrazňuje. Odrůda Sour Diesel se pro tento důvod skvěle hodí. Tato sativa-dominantní odrůda má 70% sativovou genetiku a 30% indikovou genetiku, díky čemuž má silné energetické účinky, které si skvěle rozumí s účinky hašiše. Tato odrůda je výsledkem šlechtění různých odrůd, včetně odrůd Original Diesel, Northern Light, Shiva a Hawaiian. Pokud vykouříte joint s touto odrůdou, tak se můžete těšit na čisté a lucidní účinky, které zvýší vaši pozornost a schopnost kriticky přemýšlet. Hašiš z této odrůdy má úžasnou chuť, která kombinuje bylinkové a kyselé tóny.

Odrůda Sour Diesel produkuje malé, kompaktní a jasné zelené palice. Pokud je prozkoumáte z blízka, tak si jistě všimnete obrovského množství trichomů, které dokáží vyprodukovat značné množství psychoaktivní pryskyřice. Díky této vlastnosti se tato odrůda skvěle hodí pro výrobu hašiše. Této odrůdě se skvěle daří v mírném a teplém podnebí a lze ji pěstovat v indooru i outdooru. Indoorové rostliny zvládnou vyprodukovat mezi 475–525 g/m² a vyrostou do výšky mezi 90–160 cm. Venkovní rostliny dovedou v ideálních podmínkách vyprodukovat až 600 g na rostlinu a vyrostou do výšky 2 metrů. Venkovní rostliny budou připraveny ke sklizni během konce října. Odrůda Sour Diesel kvete 10–11 týdnů, ale rozhodně se vyplatí si na ni počkat.

Sour Diesel

Sour Diesel
23_genetic background_1 Original Diesel x (Northern light x Shiva x Hawaiian)
33_Yield indoors_1 475 - 525 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 10 - 11 týdnů
29_THC_1 THC: 19%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 550 - 600 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 Konec října
22_Effect_1 Čisté, Tělesná uvolněnost

Koupit Sour Diesel

ICE

Odrůda ICE (Indica Crystal Extreme) je pojmenovaná po své obrovské produkci trichomů. Její velké a napuchlé květy vypadají, jako kdyby byly zasněžené, nicméně se jedná o pryskyřici! Tato odrůda byla navržena pro výrobu hašiše. Stačí ji trochu přebrat v ruce a poté třít dlaněmi o sebe a vyrobíte poměrně značné množství hašiše. Tato odrůda pochází ze šlechtitelského projektu, který zahrnoval odrůdy Afhan, Northern Light a Skunk. Tento mix dal vzniknout silně indika-dominantní odrůdě, která má při inhalaci instantní tělesné účinky. Její účinky jsou relaxační, meditační a terapeutické. Pokud se rozhodnete vykouřit tuto odrůdu v místnosti se svíčkami, tak jste na cestě k uklidňující euforii. Každé potáhnutí doprovází směsice kořeněné, bylinné a mátové chuti. Díky 18% obsahu THC si můžete být jisti, že její účinky nebudou příliš silné.

Odrůda ICE skvěle roste v indooru i outdooru a dokáže vyprodukovat značné sklizně v obou prostředích. Indoorové rostliny zvládnou vyrůst do výšky 120 cm a vyprodukovat až 450 g/m², zatímco venkovní rostliny vyrostou až do výšky 2 metrů a vyprodukují mezi 500–550 g na rostlinu. ICE kvete 8–10 týdnů a venku můžete očekávat sklizeň během září.

ICE

Ice
23_genetic background_1 Afghan x Northern Light x Skunk
33_Yield indoors_1 400 - 450 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 120 cm
25_flowering time_1 8 - 10 týdnů
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 10% Indica 90%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 150 - 200 cm
27_harvest period_1 Září
22_Effect_1 Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit Ice

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.