CO JE TO HAŠIŠ?

Hašiš je výsledkem separace trichomů od konopné rostliny. I když se většina trichomů nalézá na dospělých, konopných květech, mohou být také nalezeny na všech částech rostliny, i když v menších koncentracích. To je důvod, proč mnoho pěstitelů schovává materiál, který odstřihne při zastřihávání rostlin. Mohou totiž extrahovat všechny trichomy, ve kterých se skrývají všemocné kanabinoidy a terpeny. Tyto trichomy jsou poté použity k výrobě koláčků a nebo jsou slisovány a zahřáty k výrobě hašiše. Až donedávna se trichomům říkalo prostě "scuff". Ve skutečnosti je scuff nateklou, krystalickou formou konce trichomů, které pod mikroskopem vypadají jako žlázy připomínající vlasy.

Procedury použité při výrobě hašiše propůjčují vlastnosti, jako je například aroma či konzistence, finálnímu produktu. V tomto článku se společně podíváme na několik způsobů, jak extrahovat trichomy a měnit je v hašiš.

Scuffu Cannabis

MNUTÍ RUKOU

Při práci s velkým množstvím konopí, například při zastřihávání či sklizení, se na vašich rukou začne objevovat černá vrstva lepkavé látky. Jsou to trichomy, které se vám prostě jednoduše nalepily na ruce a utvořili černou vrstvu lepivé pryskyřice. Jakmile na vašich rukách ulpělo rozumné množství této pryskyřice, tak si prostě promněte ruce jako kdybyste se chtěli zahřát. Trichomy se začnou lepit dohromady a vy dostanete hašiš.

Neexistuje žádné specifické množství trichomů potřebné k vytvoření hašiše tímto způsobem, ale logicky je nejlepší mít ho co nejvíc. Čím víc trichomů vystavíte tlaku a mnutí, tím víc hašiše získáte.

Mějte na paměti: Dle čistoty rukou osoby, která hašiš vytvářela získáte kromě hašiše, kanabinoidů a dalších dobrot i přírodní oleje a prach z rukou dané osoby. Nejspíše ale nepoznáte rozdíl v chuti, protože trichomy budou dominovat.

PŘEMĚNA SCUFFU NA HAŠIŠ

Všichni známe scuff jako super materiál, který se uchytává na dně naší drtičky. To je přesně jedna metoda jak jej získat. Podíváme se ale na více seriózní metody. Je důležité vědět jak vyrobit hašiš z vašeho scuffu. Budete potřebovat lis na pyl. Tlak vytvořený tímto zařízením stlačí scuff k sobě a vytvoří tak hašiš.

Abyste tento proces provedli správně, budete potřebovat co nejvíce scuffu a ten poté vložíte do lisu. Nyní budete otáčet klikou jak nejvíce můžete. Tato část bude chtít trochu síly, takže se nebojte přitlačit. Jakmile budete cítit, že už to dál nejde, otáčejte kličkou na druhou stranu dokud vám nevypadne hašiš. Jantarový válec, který vypadne je váš hašiš. Můžete si rozdrobit kolik budete chtít do vašeho jointu či bongu.

RELATED STORY
Kief

SUCHÉ PROSÉVÁNÍ

Suché prosévání je také relativně snadná metoda, ale budete potřebovat sítotiskové plátno. Čím menší dírky bude mít, tím jemnější a čistší váš hašiš bude. Záleží na tom zda chcete kvalitu či kvantitu.

Předtím než se do toho pustíme, vložte své konopí na pár hodin do mrazáku. Tohle vám ulehčí odstranění trichomů od rostliny. Poté rozprostřete na síto, které položte na rovný a hladký povrch. Poté jemně třete materiál o síto. Všechny trichomy sítem propadají na plochu pod ním. Proces opakujte jak dlouho budete chtít. Měli byste dostat alespoň 10% z celkové hmotnosti původního materiálu v trichomech.

MIXÉROVÁ METODA

Většinu věcí pro tuhle metodu nejspíš už doma máte, ale budete potřebovat stejné síto jako v předchozí metodě. Vložte svůj materiál do mixéru a zalijte jej vodou dokud nebude všechno zelené pod vodou. Přidejte hromadu ledu a mixujte po dobu jedné minuty.

Jakmile jste domixovali tak vemte sklenici a zfiltrujte do ní obsah mixéru přes síto. Sklenici nechte být po dobu půl hodiny. Po uplynutí této doby, uvidíte na dne sklenice usazené trichomy. To je přesně to co chcete. Pokuste se odlít kolem ⅔ vody bez toho abyste odlili i trichomy. Poté opět naplňte sklenici ledovou vodou. Nechte uležet po dobu 3-5 minut a poté opět odlijte ⅔ vody. Tento proces opakujte 4-5 krát pro velice kvalitní hašiš.

V posledním kole vylijte co nejvíce vody co můžete, bez vylití trichomů. Poté vemte filtr na kávu a přelijte přes něj zbytek vody s trichomy. Tímto oddělíte většinu vody od trichomů. Zmáčkněte filtr abyste odstrnili přebytečnou vodu a poté nechte hašiš uschnout. Není třeba jej lisovat či zahřívat, prostě jej jednoduše přidejte do jointu či bongu!

Hašiš Cannabis

HAŠIŠ ZE SUCHÉHO LEDU

Tato metoda extrahuje pouze pryskyřici a nic jiného. Je to jedna z těch nejčistších metod pro výrobu domácího hašiše. Pro tento konopný, vědecký experiment budete potřebovat kyblík, suchý led, bezpečné rukavice a síťované pytlíky. Tyto síťované pytlíky by měli být proraženy aby vyhovovali požadované čistotě produktu. Pytlík s dírkami o velikosti 73μm vám vynese ten nejčistší produkt. Pokud si vyberete pytlík s dírkami o velikosti 160μm, tak získáte více produktu, ale také více rostlinného materiálu. To neznamená, že je to špatně, jen prostě musíte vědět co chcete.

Teď když máme všechny věci tak se do toho pustíme. Vložte konopný materiál do velkého kyblíku společně se suchým ledem. Lehce míchejte a mixujte po dobu pár minut. Tímto oddělíte trichomy od rostliny. Důvodem je teplota a použitím suchého ledu se váš materiál nestane příliš vlhkým.

V dalším kroku si vezmete váš síťovaný pytlík a omotejte ho kolem vrchu kyblíku tak, abyste jej mohli otočit vzhůru nohama. Najděte si velkou, rovnou, hladkou a čistou plochu a otočte nad ní kyblík vzhůru nohama. Přeneste veškerý obsah kbelíku do pytlíku. Jakmile pevně držíte pytlík tak s ním třeste nad rovnou plochou. Po několika minutách uvidíte na povrchu prach v barvě jantaru. Vemte si kreditku či jinou kartu a shrňte jej k sobě. Tohle je vaše pryskyřice a pravděpodobně vypadá velice šťavnatě. Abyste ji proměnili v hašiš tak si vemte lis na pyl a následujte stejné instrukce jako v předchozím odstavci.

CHARAS

Nejspíše jste tohle jméno již slyšeli. Je to velice populární extrakt v Indii, Nepálu a dalších regionech. Postup je velice podobný jako při mnutí rukou, ale liší se v tom, že charas se vyrábí z nesklizených palic.

K provedení této metody budete muset zastřihnout své rostliny, které potřebují ještě 2-3 týdny k dozrání. Zbytek nechte ať v klidu dozraje. Odtud pokračujete úplně stejně jako v metodě s mnutím rukou. Pořádně otřete palice a odstřihnuté části a mněte si ruce dokud nevytvoříte ruličky hašiše. Charas se dá vykouřit mnoha způsoby. Můžete si ho přidat do jointu, blunt, bongu nebo dýmky.

RELATED STORY
Charas

MECHANICKÝ BUBEM

Pro ty z vás, kteří mají větší budget, se nabízí plně automatizované řešení, které ušetří váš čas i energii! Funguje na podobném principu jako metoda suchého prosévání, ale všechno za vás dělá stroj. Stroj bude obsahovat zásobník do kterého vložíte vaší trávu a ten se poté přikryje tlustým, hedvábným sítem. Stroj začne třepat se zásobníkem a tím dojde k prosetí všech lahodných trichomů. Zmrazte předtím své konopí po dobu 3 hodin, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Připomínáme, že tímto procesem získáte scuff, který musíte vložit do lisu na pyl a poté z něj vytvoříte hašiš.

JAK SI VYBRAT TU PRAVOU METODU

Jak můžete vidět, je zde opravdu mnoho metod jak získat trichomy. Každá technika se může lišit pěstitel od pěstitele, ale většina z nich využívá oddělení trichomů/scuffu od mateřské rostliny a poté je lisuje do pevného skupenství. Tento list zdaleka nepopisuje všechny možné metody, které se dnes používají. Jak si tedy vyberete tu správnou?

Měli byste vzít v potaz několik faktorů. Za první, ujasněte si jak moc peněz chcete investovat. Některé z těchto metod můžete provést doma, kde naleznete veškeré potřebné věci. Takže možná chcete začít právě s tím. Pokud nebudete se svým produktem spokojeni, tak můžete investovat do síta či pytlíků a vyzkoušet tyhle metody. A pokud si stále nejste spokojeni tak můžete investovat více než 3000 € (7500 CZK) do mechanického bubnu.

Hodně také záleží na tom, zda chcete vyrábět hašiš na profesionální úrovni, či pokud si chcete jenom tak trochu zaexperimentovat a obohatit vaši konopnou zkušenost. Doufáme, že jsme vám poskytli dost informací, které vám dopomohou vybrat metodu a vytvořit hašiš!

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.