By Luke Sumpter

Pěstitelský deník Epsilon F1 týden po týdnu

Přemýšlíte o pěstování odrůdy Epsilon F1? Tak v tom případě si přečtěte můj další pěstitelský deník a zjistěte, jak jsem dosáhl skvělých výsledků! Dozvíte se zde vše potřebné o tom, jako jsem použil osvětlení, živiny a také jak jsem tuto odrůdu zaléval.


Epsilon F1 grow report week 0

Pěstitelský deník Epsilon F1: Seznam vybavení

 • Box: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178
 • Osvětlení: MIGRO 200+
 • Ventilace: TT Silent-M 100
 • Filtr: Primaklima PK 100/125
 • Ventilátor: Oscilační ventilátor Koala × 2
 • Zvlhčovač vzduchu: Beurer LB 45
 • Půda: BioBizz Light Mix
 • Květináč: 11l Air-Pot
 • Semínka: Royal Queen Seeds
 • Výživa: RQS Organic Nutrition

Pěstitelský deník Epsilon F1: Fáze sazenic (1. týden)

První na pořadu dne je fáze sazenic! Ačkoli se některým pěstitelům zdá bezvýznamná, to, co se během ní stane, může připravit půdu pro zbytek pěstebního cyklu. S ohledem na tuto skutečnost jsem se ujistil, že jsem připravil kvalitní směs pro pěstování v květináčích a správně nastavil osvětlovací soustavu. Podívejte se, co jsem udělal pro vytvoření ideálního prostředí pro pěstování mé rostliny Epsilon F1.

 • Pěstební médium: Rozhodl jsem se vytvořit pěstební substrát, který by poskytoval dostatek živin pro první fázi růstu a obsahoval prospěšné mikroorganismy, které by urychlily růst kořenů, pomohly s příjmem živin a bránily proti chorobám. Začal jsem přidáním 5 l směsi BioBizz Light Mix do 11l květináče Air-Pot. Dále jsem přidal následující živiny a inokulanty:

- RQS Easy Boost Organic Nutrition: 50 g
- RQS Rhizobacter
- RQS Mycorrhiza Mix: 5 g
- Mořské řasy: 10 g
- Netopýří Guano: 70 g

Ujistil jsem se, že jsem všechny tyto složky důkladně promíchal, než jsem do nádoby přidal dalších 5 l směsi BioBizz Light Mix a znovu vše naposledy promíchal. Proces jsem zakončil zaléváním pěstebního média, dokud se na dně nádoby neobjevil odtok.

 • Klíčení: Když jsem měl připravené pěstební médium, umístil jsem semínka do jejich nového domova. Uprostřed povrchu pěstebního média jsem udělal malý otvor v hloubce asi 2 cm. Do otvoru jsem vložil semínko, přidal další 1 g směsi Mycorrhiza Mix, abych zajistil rychlé naočkování, a otvor jsem lehce zakryl pěstebním médiem, než jsem místo důkladně poprášil vodou.
 • Osvětlení: Pro růst rostliny Epsilon F1 jsem zvolil osvětlovací soustavu MIGRO 200+. Nízká cena, energetická účinnost a snadné nastavení, nebylo těžké se rozhodnout pro tento produkt. Abych dosáhl rovnoměrného rozložení světla v pěstebním boxu, začal jsem tím, že jsem obě lampy zavěsil 35 cm vodorovně od středu pěstebního prostoru. Poté jsem je pomocí ráčnových popruhů zavěsil 35 cm nad okraj svého květináče Air-Pot. Pomocí časovače jsem začal lampy spouštět každý den na 18 hodin, jakmile se klíček vynořil z půdy.
 • Stav rostliny: Týden po výsevu semen byla moje sazenice vysoká asi 4 cm. Měla první malou sadu pravých listů, silný a pevný stonek bez známek natahování.
Epsilon F1 grow report week 1

Pěstitelský deník Epsilon F1: Vegetativní fáze (2.-4. týden)

Vítejte ve vegetativní fázi pěstování odrůdy Epsilon F1 týden po týdnu! Po vyklíčení a fázi semenáčku začala moje rostlina rychle nabírat na velikosti. Podívejte se, jak jsem ji udržoval v nejlepší kondici, když se blížila ke kvetení.

2. týden

 • Osvětlení: Pokračoval jsem v 18hodinovém denním cyklu světla a změnil jsem polohu lampy tak, aby visela 35 cm od špičky rostliny.
 • Živiny: V tomto týdnu jsem se zdržel hnojení, protože rostlina měla přístup k dostatečnému množství živin ve směsi, kterou jsem vytvořil. Místo toho jsem 2. a 6. den v týdnu rostlinu zalil 1 l vody upravené na pH 6,0.
 • Prostředí: Během tohoto týdne jsem zaznamenal průměrnou teplotu 28 °C a vlhkost 55 %.
 • Stav rostliny: Na konci týdne vypadala moje rostlina zdravě a silně. Vyvinulo se na ní několik nových sad pravých listů a nevykazovala žádné známky choroby nebo nedostatku. Rostlina byla vysoká 8 cm a měla svěží tmavě zelenou barvu.
Epsilon F1 grow report week 2

3. týden

 • Osvětlení: Pokračoval jsem ve svícení 18 hodin denně a ujistil se, že světlo visí 35 cm od špičky rostliny.
 • Výživa: Moje rostlina se zdála být zdravá a pokračovala v růstu díky živinám, které jsem jí dodal ve směsi pro pěstování v květináčích. Abych se vyhnul nadměrnému přísunu živin do pěstebního média, rozhodl jsem se opět nehnojit. Druhý a šestý den v týdnu jsem rostlině podával 1,5 l čisté vody.
 • Prostředí: Zaznamenal jsem průměrnou teplotu 29 °C a vlhkost 55 %.
 • Stav rostliny: Na konci 3. týdne rostlina vyrostla do výšky 25 cm. Její korunka byla den ode dne bujnější a obsahovala mnoho zralých a zdužnatělých pravých listů. Žádné známky škůdců, chorob nebo nedostatku mě ujistily o odolnosti hybridní genetiky F1.
Epsilon F1 grow report week 3

4. týden

 • Osvětlení: Pokračoval jsem jako dříve, světla jsem nechával svítit 18 hodin denně. Na začátku týdne jsem opět přenastavil světla tak, aby visela 35 cm od vrcholu koruny.
 • Výživa: Rostlině se i nadále dařilo díky množství živin obsažených ve směsi pro pěstování v květináčích. V posledním vegetačním týdnu jsem se však rozhodl nasadit produkt SuperVit, abych rostlině dodal důležité vitamíny a aminokyseliny a připravil tak půdu pro optimální tvorbu květů. Přidal jsem 1 kapku SuperVitu do 1,5 l vody a tento roztok jsem aplikoval v 2. a 6. dnu týdne.
 • Prostředí: V průběhu 4. týdne jsem zaznamenal průměrnou teplotu 28 °C a vlhkost 55 %.
 • Stav rostlin: Moje rostlina již ukončila poslední týden vegetační fáze a dosáhla výšky 53 cm! Rychlost růstu a celková vitalita mé rostliny mě ohromila. Na konci týdne byla moje rostlina Epsilon F1 v plném květu. Její zárodky květů se již proměnily v mladá poupata ozdobená pestíky a malými cukrovými lístky.
Epsilon F1 grow report week 4

Pěstitelský deník Epsilon F1: Fáze kvetení (5.-8. týden)

Vítejte ve fázi kvetení v mém deníku pěstování Epsilon F1! Moje rostlina prošla vegetativní fází bez jakýchkoli problémů a vše pokračovalo perfektně až do fáze kvetení.

5. týden

 • Osvětlení: Opět jsem nechal lampy běžet každý den 18 hodin a změnil jejich umístění tak, aby visely 35 cm nad špičkou rostliny.
 • Výživa: Vzhledem k tomu, že se květy začínají tvořit po celé koruně, rozhodl jsem se začít s výživou pro kvetoucí rostlinu a dodat jí štědrou dávku draslíku a fosforu. Tabletu Easy Bloom Booster jsem rozpustil v 5 l vody a 2 l jsem aplikoval na rostlinu druhý den v týdnu. Další 2 l tohoto přípravku jsem aplikoval 6. den.
 • Prostředí: Zaznamenal jsem průměrnou teplotu 28 °C. Pomocí ventilátorů se mi podařilo snížit průměrnou vlhkost na 45 %.
 • Stav rostliny: Moje rostlina dobře reagovala na první hnojení v tomto cyklu. V tuto chvíli byla 60 cm vysoká a vypadala naprosto zdravě a začala vyzařovat slabé aroma. Na konci 5. týdne se již pestíky na poupatech zbarvovaly do jantarové barvy!
Epsilon F1 grow report week 5

6. týden

 • Osvětlení: Moje světla zůstala v provozu 18 hodin denně ve vzdálenosti 35 cm od špičky rostliny.
 • Živiny: Začal jsem rostlinu hnojit třemi přípravky, které tvoří Bio Flowering Booster Pack. Druhý a šestý den týdne jsem do 2,5 l vody přidal následující přípravky:

- 1 kapka SuperVitu
- 1,2 ml Thicker Flowers
- 1,6 ml Bigger Flowers
- 0,8 ml Sweet Flowers

 • Prostředí: Průměrná teplota byla 27 °C a vlhkost 45 %.
 • Stav rostliny: Moje rostlina začala vyzařovat silnou vůni a její květy začaly bobtnat a vytvářet silnou vrstvu trichomů. Na konci šestého týdne dosáhla moje rostlina konečné výšky 62 cm.
Epsilon F1 grow report week 6

7. a 8. týden

 • Osvětlení: Při zachování stejného světelného cyklu jako po zbytek pěstování jsem nechal lampy běžet každý den 18 hodin. Výšku lamp jsem nemusel znovu nastavovat, protože se moje rostlina přestala natahovat.
 • Živiny: Přestal jsem nadále hnojit, abych donutil rostlinu Epsilon F1 spotřebovat uložené živiny. Jednoduše jsem 2. a 6. den obou týdnů aplikoval 2,5 l vody.
 • Prostředí: Průměrná teplota byla 27 °C a vlhkost 40 %.
 • Stav rostliny: Po proplachu byla korunka mé rostliny plná zářivě bílých poupat. Žluté listy, mléčné trichomy a jantarové pestíky dávaly jasně najevo, že nastal čas sklizně.
Epsilon F1 grow report week 7-8

Pěstitelský deník Epsilon F1: sklizeň

Na konci osmého týdne jsem rostlinu seřízl u základny a zavěsil ji na vrchol pěstebního boxu vrcholem dolů. Vypnul jsem světla, ale ventilátory a ventilační systém jsem nechal v provozu. Po 15 dnech se poupata řádně vysušila. Odstranil jsem květy a nasucho je ořezal a poté jsem naměřil výnos 62 g. Nakonec jsem květy uložil do zavařovacích sklenic, abych zdokonalil jejich chuť.

Epsilon F1 grow report harvest

Genetické vlastnosti odrůdy Epsilon F1

Epsilon F1 patří do první vlny pravých F1 hybridů konopí. Šlechtitelé ze společnosti Royal Queen Seeds vytvořili tuto krásku využitím vysoce čistých inbredních linií Blue Dream, Blueberry, Amnesia Lemon Haze a Black Domina. Po zkřížení těchto linií vytvořili energický hybrid, který disponuje rychlým růstem, velkou produktivitou a obrovským množstvím THC.

Pěstitelské vlastnosti odrůdy Epsilon F1

Epsilon F1 zvládne cestu od vyklíčení ke sklizni za pouhých 60 dní, což z ní činí ideální rostlinu pro pěstitele, kteří hledají výnos co nejdříve. Tato odrůda, vybavená odolnou hybridní genetikou, zvládá celou řadu pěstitelských podmínek a daří se jí i v oblastech s krátkou venkovní vegetační sezónou. Dosahuje výšky pouhých 50-70 cm, takže je také dobrou volbou pro pěstitele, kteří se potýkají s omezeným prostorem.

Účinky, aroma a chuť odrůdy Epsilon F1

Epsilon F1 využívá vysokou koncentraci THC a uklidňujících terpenů k vyvolání dlouhotrvajícího a fyzicky uvolňujícího opojení, které uklidňuje tělo a zároveň udržuje jasnou mysl. Vysoký obsah terpenů jako je například karyofylen, farnescen, myrcen a pinen dodává chuť borůvek, citrusů, bylin, levandule a limetky.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.