Mohou lidé, kteří trpí roztroušenou sklerózou/svalovými křečemi využít účinků léčebné marihuany? Jeden z obhájců užívání léčebné marihuany při zmírnění symptomů roztroušené sklerózy se zúčastnil americké talk show. Byl to Montel Williams, jemuž byla tato choroba diagnostikována v roce 1990. Pan William je přesvědčeným obhájcem užívání konopí coby alternativy léků na předpis potlačujících zhoubné účinky nemoci na lidské tělo.

Studie využití léčebné marihuany při léčbě svalových křečí

Lékařští výzkumníci v Izraeli studovali účinek různých chemických komponentů konopí na různé zdravotní stavy, ve snaze syntetizovat THC a CBD izolovali klíčové komponenty.

Nedávná studie, publikovaná v Journal of Neuroimmune Pharmacology, uvádí, že některé z chemických látek, které se v konopí přirozeně vyskytují, mohou snižovat výskyt zánětů mozku a míchy. Experimenty pokročily pouze do fáze testování na zvířatech, ale důsledky pro lidi, kteří trpí vážnými svalovými křečemi, jsou povzbudivé. Další testování odhalí jakou úlevu může marihuana přinést těm, kteří trpí vážnými svalovými křečemi a roztroušenou sklerózou.

Americké klinické studie provedené ve státu Kalifornie přinesly výsledky podporující léčebné výhody použití konopí při snižování svalových křečí, a to podle informací, které poskytlo Center for Medicinal Cannabis Research at the University of California, San Diego.

Neoficiální důkaz přinesli pacienti, kteří se rozhodli užívat léčebnou marihuanu ke zmírnění příznaků, mezi něž patří vážná bolest, svalový třes a křeče. Výsledky jsou vesměs pozitivní. Pacienti užívající léčebné konopí se domnívají, že se jde o velký přínos. Pacienti dosahují výsledků, které zlepšují kvalitu jejich života.

Multiple Sclerosis and cannabis

Co je roztroušená skleróza a jak ovlivňují tělo?

Roztroušená skleróza je v podstatě zánětlivé onemocnění, při kterém tělo využívá imunitní systém jehož prostřednictvím napadá nervový systém. Z tohoto onemocnění vyplývá řada problémů, mezi které patří takové symptomy jako jsou svalové  záškuby nebo křeče, slabost v jedné nebo více končetinách, bolest v různých částech těla, vjem podobající se úrazu elektrickým proudem, třes svalů a únava. Bolest a svalové křeče se mohou v průběhu času zvyšovat, což vede ke zhoršení stavu. Veškerý život pacientů je nemocí negativně ovlivněn.

Jaká je standardní léčba roztroušené sklerózy?

Typická léčba vážných svalových křečí zahrnuje protizánětlivé léky, medikaci bolesti, svalové relaxanty, léky proti úzkosti a v některých případech botulotoxin. Tyto léky jsou předepisovány za účelem zmírnění bolestí, snížení četnosti svalových křečí a k tomu, aby pacientovi pomohly vrátit se k určité běžné existenci. Nicméně, v mnoha případě, nejsou tato opatření účinná a často přináší vážné vedlejší účinky. Přirozenější terapie, masáže - ty mohou přinést další úlevu, ale obecně platí, že pacienti neočekávají, že příznaky tradičními prostředky potlačí.

Stane se léčebná marihuana možností pro pacienty s roztroušenou sklerózou?

Lékaři v mnoha zemích již předepisují složky marihuany coby způsob, který poskytne úlevu pacientům s roztroušenou sklerózou. Vzhledem k tomu, že byl dokončen další výzkum, mohla by se léčebná marihuana brzy stát běžně předepisovanou možností, která pomáhá zmírnit bolest a avalové křeče, kterými trpí osoby postižené roztroušenou sklerózou  a podobnými onemocněními.

Rozhodnete-li se užívat konopí k tomu, abyste zmírnili bolest a svalové křeče, může jít o rozhodnutí, které zpříjemní život pacientům, kteří si přejí využít jiného přístupu k léčbě, než který představují standardní léky na předpis.

Lékařské prohlášeníUvedené, odkazované informace na této webové stránce slouží pouze pro všeobecné vzdělávací účely a nepředstavují odbornou lékařskou či právní radu. Royal Queen Seeds neomlouvá, neobhajuje ani nepropaguje nezákonné užívání drog.

Royal Queen Seeds Cannot nenese zodpovědnost za materiál z odkazů na našich stránkách nebo na stránkách, na něž byly uvedené odkazy, které omlouvají, obhajují nebo propagují nezákonné užívání drog nebo nezákonné aktivity. Než užijete jakékoli produkty/způsoby uvedené nebo odkazované na této webové stránce, obraťte se na svého lékaře/poskytovatele zdravotní péče.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.