Lékaři a migrény

Příčina migrén se značně probírá a v současnosti existuje zhruba třicet možných příčin vzniku migrény. Rovněž existuje zhruba dvanáct různých tříd léků používaných k léčbě. To může být matoucí jak pro lékaře, tak i pro pacienty. Předepisovaná sedativa, např. fenobarbital a slabší uklidňující prostředky, např. Valium a Ativan, doprovází dlouhý seznam vedlejších účinků. Lidé trpící migrénou často navštěvují pohotovost, kde se ke zvládnutí záchvatů migrény používají injekce Demerolu a Ergotaminu.

Pacienti souhlasí, že konopí funguje

Mnoho pacientů, kteří zoufale hledají úlevu, se rozhodlo pro alternativní léčbu. Pacienti jako Edie L., osmatřicetiletá makléřka a bývalá studenka práv, zjistila, že konopí bolesti způsobené migrénou minimalizuje. Poté co navštívila řadu specialistů a prošel různými postupy, jako jsou punkce, studie mozkových vln a psychiatrická vyšetření, Edie zjistila, že úlevu od migrény jí přináší marihuana. Brzy zjistila, že vedlejší )činky konopí jsou v porovnání s řadou léků, které zpravidla užívala, minimální. Edie nakonec našla lékaře ochotného jí předepsat Marinol, orální formu konopí a záchvaty migrén ustaly.

migraine cannabis pill headache treatment

Lék Marinol k léčbě migrén

Zdá se es, že kalifornští lékaři se ocitli v popředí léčby migrén pomocí konopí. Jednou z výhod Marinolu je, že psychicky se nepovznesete tak moc jako při kouření. To je pro většinu lidí zřejmá výhoda, neboť mohou pokračovat v jejich každodenní rutině. Nicméně, sezname vedlejších účinků je v případě Marinolu poněkud delší. Vzhledem k tomu, že se Marinol podává perorálně, účinnosti dosáhne hodinu nebo dvě po užití. To může být problém. Nástup migrény zpravidla začíná náhle a bez varování. Tím nejlepším není ani čekání jednu nebo dvě hodiny. Kromě toho, jedním z vedlejších účinků je nevolnost. Užívání pilulek může nevolnost ještě zvýšit. A nakonec - Marinol je velmi drahý. Náklady mohou být pro mnoho pacientů neúnosné. 

Kouření marihuany poskytuje těm, kteří trpí migrénami, okamžitou úlevu. Zmírní nevolnost a je-li užita na začátku, migrénu dokáže zastavit. Její euforické účinky pacienta zklidní a potlačí stres a úzkosti, které migrény často doprovází. Zdá se, že užívání konopí pomocí vaporizéru je tou nebezpečnější a nejúčinnější léčbou, která pomáhá migrénu zmírnit.

SMOKING MARIJUANA FOR MIGRAINES

Vzhledem k nákladům na Marinol byla pacientka Edie nucena uchýlit se k nelegální konzumaci konopí. To ji vystavilo zřejmému nebezpečí. Odolat výhodám, které kouření konopí přináší, bylo nicméně nemožné. Účinek nelegálního konopí se liší, díky čemuž je velmi obtížné předvídat odpovídají dávku. Ediin případ není bohužel prvním svého druhu. V současnosti většina lékařů neví nebo nechce akceptovat výhody užívání konopí a/nebo Marinolu k léčbě migrén.

Zdá se, že nejbezpečnějším a nejrychlejším způsobem úlevy je v případě migrén vdechování léčivých výparů konopí přes vaporizér. Žádoucí účinek, potlačení migrény a bolesti halvy, se dostaví během minuty! I když výzkum stále probíhá, obecně se má za to, že kanabinoidy, které se v konopí nachází, mohou také bojovat proti rakovině, záchvatům, ADD a ADHD, Alzheimerově chorobě, Crohnově chorobě a dalším. S tím, jak výzkum a obecné přijímání konopí pokračuje, je zřejmé, že konopí bude i nadále používáno jako účinná léčba řady chorob.

Lékařské prohlášeníUvedené, odkazované informace na této webové stránce slouží pouze pro všeobecné vzdělávací účely a nepředstavují odbornou lékařskou či právní radu. Royal Queen Seeds neomlouvá, neobhajuje ani nepropaguje nezákonné užívání drog.

Royal Queen Seeds Cannot nenese zodpovědnost za materiál z odkazů na našich stránkách nebo na stránkách, na něž byly uvedené odkazy, které omlouvají, obhajují nebo propagují nezákonné užívání drog nebo nezákonné aktivity. Než užijete jakékoli produkty/způsoby uvedené nebo odkazované na této webové stránce, obraťte se na svého lékaře/poskytovatele zdravotní péče.

External Resources:
  1. Cannabinoid Receptors and the Endocannabinoid System: Signaling and Function in the Central Nervous System https://www.ncbi.nlm.nih.gov
  2. Role of the Cannabinoid System in Pain Control and Therapeutic Im...: Ingenta Connect https://www.ingentaconnect.com
  3. Effects of Medical Marijuana on Migraine Headache Frequency in an Adult Population - PubMed https://www.ncbi.nlm.nih.gov
  4. EAN 2017: Cannabinoids suitable for migraine prophylaxis https://www.neuro-central.com
Disclaimer:
Tento obsah je určen pouze pro vzdělávací účely. Zmíněné informace jsou vybrány z výzkumů, které jsou získány z externích zdrojů.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.