By Luke Sholl


Jointy jsou ikonickou součástí konopné kultury. Mnoho lidí je zbožňuje pro jejich jednoduchost, příhodnost a chuť. Nicméně mohou nastat situace, kdy vám zkrátka dojdou cigaretové papírky a nemáte způsob, jak si je obstarat. Dále zde máme lidi, kteří nechtějí hulit jointy kvůli představě, že kouří cigaretové papírky. Jiní preferují konzumaci konopí v jiné formě, jelikož je to pro ně příjemnější nebo praktičtější. Ať už je váš důvod jakýkoliv, existuje mnoho alternativních metod, díky kterým se můžete zhulit. Níže naleznete přehled těch nejznámějších alternativ k cigaretovým papírkům.

VAPORIZÉRY

Vaporizéry se staly běžnou pomůckou ke konzumaci konopí. Můžete do nich dát sušinu, oleje, vosky a jiné koncentráty, jako je například hašiš. To vše lze vaporizovat a následně inhalovat.

Vaporizéry jsou nejen flexibilní, ale také se jedná o zdravější alternativu ke kouření. Hlavním důvodem je fakt, že konopná pára obsahuje daleko méně toxinů a karcinogenů než konopný kouř.

Vaporizéry byly vynalezeny jako zdravější alternativa ke kouření tabáku, ale staly se také jednou z nejbezpečnějších a nejpříhodnějších metod ke konzumaci konopí.

Vaporizéry nejlépe fungují při teplotním nastavení v rozmezí 140–205°C (285–400°F). Pokud nastavíte váš vaporizér na teplotu mimo toto rozhraní, tak riskujete špatnou vaporizaci kanabinoidů a nebo můžete vaše konopí spálit. Před vaporizováním je také důležité důkladně nadrtit vaše konopí, protože pouze takto dojde k rovnoměrnému vaporizování.

Vaporizers from Royal Queen Seeds

Vaporizéry jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech. Ať už chcete vaporizovat doma a nebo na cestách, existuje mnoho přístrojů za různé ceny, ze kterých si můžete vybrat. Některé druhy vaporizérů, jako jsou například vaporizační pera, se staly velice populárními, ale zároveň se jedná o dražší produkty.

Dále je důležité zmínit, že ne všechny vaporizéry jsou stavěny na dlouhodobé používání. Jednorázové vaporizační pera a nebo náplně jsou prodávány zvlášť ve výdejnách po celé Severní Americe. Tyto vaporizéry využívají jednoduché, malé a levné baterie, namísto komplexních zahřívacích jednotek. Obvykle se prodávají v balíčcích s některými koncentráty, jako jsou například THC oleje či destiláty. Jakmile přibalený koncentrát vyvapujete, tak se očekává, že vaporizér vyhodíte.

DÝMKY

Dýmky jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech. Lze je také vyrobit z různých materiálů, jako je například sklo, kov, dřevo či keramika. Různé materiály mají za následek různě chutnající kouř a tudíž někteří lidé preferují dýmky z jednoho specifického materiálu. Dýmky jsou velice šikovné, jelikož je lze s sebou vzít prakticky kamkoliv.

Aby konopí hořelo v dýmce rovnoměrně, tak je potřeba jej pořádně nadrtit. Každá dýmka má na svém boku díru (tzv. "turbo"). Tuto díru musíte při zapalování zakrýt a při inhalaci odkrýt.

Pokud máte k dispozici správný materiál, tak si lze dýmku vyrobit i doma. Na internetu naleznete spoustu návodů na to, jak si vyrobit domácí dýmku z jablka, kukuřice či lahví od vody.

DÝMKY


BONGY

Mnoho lidí preferuje kouření konopí z bongů, jelikož vás tato metoda může velice rychle zhulit. Nejenže vám bongy poskytnou silnější účinky než jointy, ale jedná se také o příhodnější způsob konzumace ve chvílích, kdy nemáte čas na ubalení jointu. Hlavní nevýhodou bongů je fakt, že ke správné funkci vyžadují vodu. Pokud tedy nemáte k dispozici vodu, tak používání bongu je prakticky nemožné.

Bongy lze vyrobit z různých materiálů včetně skla, kovu, plastu, keramiky a dokonce i z některých druhů dřeva, jako je bambus. Jsou k dispozici také v různých tvarech a designech, jako jsou například několikakomorové bongy, gravity bongy a podobně.

BONGY

GRAVITY BONGY

Gravity bongy se jmenují podle techniky, kterou využívají k produkci kouře. Někdy se jim také říká vodní bongy, ale v podstatě se jedná o jedno a to samé. Gravity bongy lze vyrobit z různých volně dostupných materiálů, jako jsou vodní melouny, dýně, lahve od mléka a plechovky od barvy. K výrobě gravity bongu budete potřebovat nádobu, která zvládne pojmout vodu a plastovou lahev, která pojme kouř.

K výrobě gravity bongu se držte tohoto návodu:

 1. Rozřízněte plastovou lahev na dvě půlky.
 2. Zakryjte hrdlo alobalovou folií. Vytvarujte ji do tvaru kotlíku.
 3. Propíchněte alobal kvůli průchodu vzduchu.
 4. Naplňte nádobu vodou.
 5. Vložte lahev do kontejneru s vodou. Náústek mějte nad hladinou vody.
 6. Vložte konopí do folie a zapalte jej.
 7. Během zapalování vytahujte lahev nahoru a nechte ji zaplnit kouřem.
 8. Při inhalaci tlačte lahev směrem dolů do vody. Tímto způsobem přejde veškerý kouř do vašich plic.

BUBBLER

Bubblery jsou jakoby křížencem dýmky a bongu. V podstatě by se dalo říci, že vám nabídnou to nejlepší z obou světů. Jsou dostatečně malé a diskrétní jako dýmka, ale navodí vám účinky jako bong. Bubblery jsou obvykle vyrobeny ze skla a mají kulatou komoru na straně a nebo ve spodku. Komora je naplněná vodou a konopí se vkládá do kotlíku. Pokud hledáte něco jiného a nebo hledáte přenosnou verzi bongu, pak jsou bubblery přesně pro vás.

BUBBLER

ALTERNATIVY K BALÍCÍM PAPÍRKŮM

Pokud vám došli papírky, tak můžete použít i jiné papírové materiály jako náhrady. Můžete vyzkoušet čistě cigaretové papírky, obal od žvýkačky a dokonce i Zlaté Stránky. Papír, který se používal v telefonních seznamech, je velice tenký a je velice podobný balícím papírkům. Tloušťka papíru vám také umožní joint bezpečně zalepit vašimi slinami, podobně jako u regulérních papírků. I když jsou cigaretové papírky obvykle tlustší, obaly od žvýkaček jsou podobně tenké a křehké.

Pokud budete chtít použít alternativní papírky, tak s nimi zacházejte opravdu opatrně, dají se snadno potrhat. To samé platí při vkládání filtru, jelikož filtry mohou tyto náhrady snadno poškodit.

SOLAR HIT

Tato metoda jistě potěší všechny fanoušky MacGyvera! Využitím sluneční energie si můžete poměrně snadno odpálit jointa. Samozřejmě k této metodě budete potřebovat dobrý zdroj slunečního záření, ale pokud jste uprostřed přírody v krásný sluneční den bez zapalovače, tak se vám tato metoda může hodit!

Existuje několik způsobů, jak tuto metodu můžete provést. Jedním způsobem je využít lupu k popálení kotlíku u bongu pro skutečné sluneční potáhnutí, jelikož jediné, co budete konzumovat, je konopí.

Pokud však máte náladu, tak si můžete vytvořit své vlastní solární zařízení na kouření. Stačí vložit jednu či dvě palice do skleněné lahve a zavřít ji korkem. Poté vezměte lahev a umístěte ji na přímé sluneční světlo. Někdo lahev umístí i na zahřáté povrchy, jako je například kus plechu. Nicméně pokud chcete mít větší kontrolou nad zdrojem tepla, tak můžete použít i lupu. Nicméně stačí chvíli počkat a brzy zjistíte, že je lahev plná kouře. Poté stačí lahev otevřít a potáhnout! Jednoduché jako facka.

SOLAR HIT

VODNÍ DÝMKY - HOOKAH

Termín hookah pochází z Urdštiny, konkrétně ze slova "huqqa", co znamená "dýmka". Tyto typy zařízení pocházejí z indického subkontinentu a rychle se rozšířili po celém Osmanském impériu. Brzy se staly velice populární metodou kouření tabáku a rozšířily se po celé Evropě a Asii. Kouření konopí z vodní dýmky může působit komplikovaně, ve skutečnosti to je ale velice jednoduché.

Budete potřebovat vodní dýmku, uhlíky, alobal, kleště, vodu a pokud chcete, tak i shisha mix. Pokud se rozhodněte smíchat vaše konopí se shisha mixem a nebo tabákem, tak konopí umístěte na mix nebo tabák. To poskytne vašemu konopí vlhkost a nedojde tak k vysušení během kouření.

Vodní dýmky jsou velice efektivní pro kouření hašiše. Jen si dávejte pozor na uhlíky a netahejte se šlauchem, jelikož můžete dýmku převrátit.

VODNÍ DÝMKY - HOOKAH

DAB RIGS

Dab rigs jsou zařízení, díky kterým můžete užívat extrémně silné konopné extrakty, jako je shatter, honeycomp a budder. Dab rigy v podstatě využívají bleskovou vaporizaci ke zpracování koncentrátů. K tomu potřebujete použít letlampu místo zapalovače. Výhoda tohoto zařízení je fakt, že účinky jsou opravdu silné. Jelikož jsou extrakty silně koncentrované, tak vás zhulí zaručeně nejvíc ze všech metod, které jsme zde zmínili.

Mnoho lidí věří, že dabbování je zdravější než kouření, jelikož během dabbování obvykle nedochází ke spalování. Díky tomu je výsledná pára "čistší" než běžný konopný kouř.

DAB RIGS

JABLKA

Jablečné dýmky jsou zábavným a jednoduchým způsobem kouření konopí. Jablka jsou jedním z nejpopulárnějších a nejdostupnějších ovocí na světě a lze je velice snadno přeměnit v dýmku. Vše, co potřebujete, je jablko, propisku a možná trochu alobalu.

Předtím, než začnete, tak si vyberte čerstvé jablko, které se nerozpadne. Budete do něj totiž dělat díry a tudíž musí něco vydržet. Místo propisky můžete použít například versatilku či silné brčko. Doporučujeme ale propisku.

K výrobě a používání jablečné dýmky se držte tohoto návodu:

 1. Vrazte propisku do jablka a vytvořte tunel z vrchu (šťopka) do prostředka/spodku jablka.
 2. Použijte propisku k vyhloubení dalšího tunelu ze strany jablka. Tento tunel by se měl propojit s prvním tunelem. Skrze tyto tunely by měl bez problémů projít proud vzduchu.
 3. Vložte do jamky po šťopce alobal. Toto bude sloužit jako váš kotlík.
 4. Propíchněte alobal, aby mohl skrze něj projít vzduch.
 5. Vložte konopí do alobalu, zapalte jej a tahejte z postranní dírky.
 6. Někteří lidé ještě vyhloubí třetí tunel, který bude sloužit jako turbo. Je to možné, ale nikoliv nutné.
JABLKA

KUKUŘIČNÁ SLUPKA

Kukuřičné slupky jsou velice populární alternativou u kuřáků, kterým záleží na jejich zdraví. Na Jamajce a v Kalifornii jsou kukuřičné slupky běžně používány jako alternativní cigaretové papírky. Jelikož jsou tyto slupky zcela přírodní, tak se považují za jednu z nejzdravějších metod kouření konopí.

Poté, co je vysušíte, tak se z nich dá poměrně snadno ubalit joint. Tyto slupky obsahují mnoho vláken a tudíž dovedou pevně udržet konopí a budou hořet pomalu jako klasické papírky. Pokud hledáte zábavný, zdravý a kreativní způsob kouření konopí, pak neváhejte a vyzkoušejte kukuřičné slupky.

KUKUŘIČNÁ SLUPKA

HORKÉ NOŽE

Metoda horkého nože je jedna z nejstarších metod kouření konopí a nebo hašiše. Vše, co potřebujete, jsou dva nože a zdroj tepla. Pokud používáte sporák, tak jej zapněte na střední plamen a umístěte nad něj dva ocelové nože. Tímto způsobem se zahřejí a konopí se k nim přilepí. Jakmile budou nože dostatečně horké, tak na ně položte kousek palice a zmáčkněte ji druhým nožem. Jakmile se začne z konopí kouřit, tak začněte inhalovat.

Při manipulaci s noži dávejte opravdu pozor. Jakmile se dotknete horkým nožem konopí, tak se z něj začne okamžitě kouřit, takže buďte připraveni k inhalaci.

Tuto metodu lze lehce upravit dle vašich preferencí. Někteří lidé preferují rozříznout plastovou lahev na polovinu a použít ji jako náústek. Lze také použít roli od papírových ubrousků. Někteří lidé vynechají nože a položí konopí na kus alobalu, který nechají zahřát přímo nad sporákem. Tato metoda je také možná, ale nemáte takovou kontrolu nad směrem proudění kouře (nehledě na tom, že si můžete spálit obličej). V tomto případě je tedy velice důležité použít nějakou formu náustku.

HORKÉ NOŽE

PLASTOVÉ PLÍCE

Plastové plíce se dají velice snadno vytvořit a navíc vás pořádně zhulí. Tento nástroj imituje stejné proudění vzduchu jako bongy. K výrobě plastových plic budete potřebovat plastovou nádobu, jako je například 2 l lahev, nůžky, alobal, izolepu a plastový pytlík. 2 l plastové lahve fungují naprosto perfektně, nicméně můžete použít i 4 l nádobu.

K výrobě plastových plic se držte tohoto návodu:

 1. Rozřízněte plastovou lahev na dvě půlky.
 2. Použijte izolepu k přilepení plastového pytlíku na spodek nádoby. Tímto ji uzavřete.
 3. Vložte alobalovou folii na hrdlo lahve. Vytvarujte ji do tvaru kotlíku.
 4. Udělejte do folie dírky.
 5. Položte konopí na vrch folie.
 6. Jakmile zapálíte konopí, tak tahejte za pytlík. Vytvoříte tak vztlak.
 7. Jakmile se pytlík naplní, dejte pryč alobal a tahejte z lahve.
 8. Při výrobě plastových plic použijte nádobu dle velikosti pytlíku. Čím větší pytlík použijete, tím více kouře dokážou plíce pojmout a tím více se zhulíte.
PLASTOVÉ PLÍCE

PLECHOVKA OD LIMONÁDY

Kouření konopí z plechovky od limonády je naprostá klasika. Jedná se o nejoblíbenější způsob alternativního kouření u nových uživatelů konopí. Plechovky lze velice snadno přeměnit v kuřáckou potřebu. Jednoduše ji ohněte v půlce, v záhybu udělejte pár děr a vytvořte díru na turbo po straně. Vložte konopí do záhybu a inhalujte skrze hrdlo.

I když lze takhle snadno vytvořit nástroj ke kouření, tak se mnoho lidí obává možných negativních účinků na zdraví. Hliník, ze kterého je plechovka vyrobena, totiž nemusí být stejně bezpečný, jako alobalová folie. Kromě toho může plechovka při zahřívání uvolňovat škodlivé chemikálie. I když je tato metoda funkční, je dobré ji používat střídmě.

Někteří lidé však nedají na tuto metodu dopustit a tvrdí, že zbytkové cukry či kofein v plechovce může posílit účinky. Neexistuje ale žádný výzkum, který by tato tvrzení potvrdil.

PLECHOVKA OD LIMONÁDY

LAHEV OD VODY

Podobně jako u plechovek či 2 l nádob, plastové lahve lze přeměnit na kuřáckou potřebu. Stačí provrtat díru na straně lahve, vložit trochu alobalové folie přes hrdlo lahve a vytvarovat z ní kotlík, propíchnout alobal a voila! Právě jste si vytvořili dýmku z lahve od vody. Někteří lidé preferují vyvrtat díru vespod lahve, ale fungují obě dvě metody. Tyto dýmky ale mohou být poměrně frustrující, jelikož je musíte během používání držet ve zvláštním úhlu. Buďte tedy při zapalování opatrní, ať si konopí nevyhodíte z kotlíku.

LAHEV OD VODY

RŮŽOVÉ BLUNTY

O využití růží k hulení se moc často nemluví. Nicméně mnoho lidí si myslí, že se jedná o velice efektivní metodu konzumace konopí. K výrobě růžového bluntu budete potřebovat 3 okvětní lístky růže a funkční troubu.

K přípravě bluntu předehřejte troubu na gril a připravte si 3 okvětní lístky. Jakmile se vaše trouba zahřeje, tak dejte okvětní lístky na pánev a tu vložte do trouby na 10 sekund. Poté vyndejte pánev, olízněte lístky a slepte je dohromady. Takto vytvoříte blunt. Poté tento výtvor vložte zpět do trouby na dalších 10 sekund. Je důležité, abyste kvítky příliš nevysušili, jelikož můžete mít poté problém při balení. Zkrátka je vyberte z trouby, nechte je na chvíli ochladit a poté si můžete ubalit růžového blunta.

RŮŽOVÉ BLUNTY

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.