Trustpilot

Podle Drug Policy Alliance užilo 42 procent Američanů konopí minimálně jednou v životě. Z toho důvodu je marihuana považována za nejčastěji užívanou nelegální drogu v USA. V roce 2004 odhadovala Organizace spojených národů, že marihuanu užilo 162 miliónů lidí, což představuje 4 procenta celosvětové populace.

Konopí je méně škodlivé než tabák a alkohol. Rostlina se používala již od dob starověku a pěstovala se pro konopí, olej, léčivé, spirituální a rekreační účely. Původem pochází z jižní a střední Asie. Je klasifikována jako látka s tlumivým účinkem, i když řada uživatelů hlásí spíše stimulační účinky.

V roce 1999 zjistila studie provedena Institute of Medicine, že na marihuaně je závislých méně než 10 procent uživatelů. Studie také zjistila:

•    Závislost na tabáku - 32%
•    Závislost na alkoholu - 15%

Konopí bylo nazýváno drogou vedoucí k užívání tvrdých drog. Označovali ji tak ti, kteří se snažili o jeho kriminalizaci, ale řada studí prokázala, že jde o falešnou domněnku. Většina těch, kteří užívají konopí tak činí pouze příležitostně a uvádí ji jako jedinou nezákonnou drogu, kterou skutečně užívají.
Lékařské marihuany ID karty
Psychoaktivní látka v konopí
Hlavním psychoaktivním metabolitem rostlin konopí je tetrahydrokanabinol, nebo-li THC. Nachází se v palicích a listech. Vědci se domnívají, že rostlina produkuje THC, aby se chránila před býložravci. THC vzájemně působí s kanabinoidním receptorem, který se nachází v centrálním nervovém systému. THC funguje jako psychoaktivní droga a jemné analgetikum. Analgetické vlastnosti má díky schopnosti měnit nervové buňky v míše.

Federální zákon považuje konopí za drogu a tím staví užívání mimo zákon. Nicméně to některým státům nezabránilo, aby marihuanu dekriminalizovali a umožnili její použití pro léčebné použití. V současnosti se na dekriminalizaci konopí chystá největší město v Severní Americe, Mexico City. Prvním státem, který umožnil regulaci trhu s konopím, bylo Colorado.

Konopí jako stabilizátor nálady
Množí užívají konopí ke stabilizaci nálady až poté, co vyzkouší řadu jiných léků. Syntetické drogy, světelná terapie, akupunktura a psychoterapie - všechny se používají k léčbě těch, kteří trpí depresí a bipolární poruchou.

Bylo prokázáno, že některým lidem, kteří trpí depresemi, pomáhají léky regulující produkci serotoninu v mozku. Ale stejné léky mohou být nebezpečné pro ty, kteří trpí bipolární poruchou. Příliš mnoho serotoninu může vyvolat manickou příhodu. Naproti tomu bylo prokázáno, že konopí snižuje manická období a současně vyrovnává poklesy nálady způsobené depresemi.

Lékařské marihuany
Snížené nežádoucí účinky konopí
Jedním z nejdůležitějších důvodů, který uvádí osoby užívající konopí k regulaci nálad, je nedostatek vedlejších účinků v porovnání s medikací užívanou k léčbě stejných symptomů. Některé z vedlejších účinků medikace mohou zahrnovat sucho v ústech, únavu, přibývání na váze, nespavost a snížení libida. I když užívání konopí někdy způsobuje sucho v ústech, vedlejších účinků je výrazně méně než v případě léků na předpis.

Konopí a deprese
Dohaduje se, že deprese stojí americkou ekonomiku 47 miliard USD ročně - jde o náklady na zdravotní péči a náhradu snížené produktivity. Depresemi trpí 18 miliónů lidí. Choroba se často předává v rodinách. Rovněž ji může způsobit:

•    Ztráta práce a finanční stres
•    Smrt blízké osoby
•    Chronické nebo neléčitelné onemocnění

Bylo prokázáno, že konopí pomáhá lidem, kteří trpí středním až vážnými depresemi a někdy se používá v kombinaci s behaviorální a světelnou terapií. Dokonce pomohlo lidem, kteří nebyli jinak schopni dosáhnout jakékoli úlevy.

Vzhledem k tomu, že se stále více lékařů zajímá o studie účinků konopí, četnost jeho použití při léčbě deprese a bipolární poruchy se v následujících letech zvýší. To znamená, že léčebné použití marihuany pomůže miliónům lidí.

Pěstovat své vlastní lékařské marihuany

Lékařské prohlášení:
Uvedené, odkazované informace na této webové stránce slouží pouze pro všeobecné vzdělávací účely a nepředstavují odbornou lékařskou či právní radu. Royal Queen Seeds neomlouvá, neobhajuje ani nepropaguje nezákonné užívání drog. Royal Queen Seeds  Cannot nenese zodpovědnost za materiál z odkazů na našich stránkách nebo na stránkách, na něž byly uvedené odkazy, které omlouvají, obhajují nebo propagují nezákonné užívání drog nebo nezákonné aktivity.
Než užijete jakékoli produkty/způsoby uvedené nebo odkazované na této webové stránce, obraťte se na svého lékaře/poskytovatele zdravotní péče.