By Luke Sumpter


Kouření konopí většinou vede k euforii, příjemným pocitům, hladu a smíchu. Vzpomeňte si na vaši poslední zkušenost s konopím. Je velice pravděpodobné, že jste se prostě zhulili, dali si něco dobrého, pokecali o hlubokých věcech a pak jste se šli vyspat. A to je super, ne?

I když v nás konopí vyvolává pocity a chvíle radosti, občas se může něco pokazit. Všichni uživatelé konopí alespoň jednou za život zažijí bad trip a seznámí se tak s temnější stránkou této bylinky.

Z nějakého důvodu může konopí vyvolávat pocity úzkosti, paranoii a nepohodlí. A tyto pocity mohou přerůst v paniku.

Ale proč se to děje? A co je za tyto pocity zodpovědné? V našem článku prozkoumáme důvody bad tripu z konopí, jak zastavit negativní zkušenost a jak jí v budoucnu zabránit.

Co Je To Konopný Bad Trip?

Konopí má tendenci donutit nás hluboce přemýšlet. Když jsme střízliví, tak často rychle přemýšlíme nad různými nápady a myšlenkami. Myšlenky vstoupí do naší mysli a téměř okamžitě jsou nahrazeny, jelikož jsme něčím vyrušeni, či nás to přestane zajímat.

Tento normální stav se změní, jakmile se zhulíme. Konopí nám umožní se soustředit na každou myšlenku ve větším detailu. I když nám tato vlastnost pomáhá při psaní knížky, kreslení obrázku či při filosofických debatách, může způsobit mnoho problémů, jakmile se objeví negativní myšlenky.

Pokud jsme ve špatném psychickém stavu, a nebo jsme v riskantní situaci, konopí amplifikuje naše myšlenky a pocity a může tak spustit špatnou reakci. Jednoduše se tedy můžeme zaseknout ve spirále negativních myšlenek, dokud se nezačnou naše nádechy zkracovat, nerozšíří se naše zorničky a nepropadneme úzkosti.

Ve skutečnosti se ale není čeho bát. Konopí dokáže zlepšit náš prožitek z jídla či hudby a stejně tak dokáže zesílit naše myšlenky a to negativní i pozitivní.

Co Je To Konopný Bad Trip?
 • Je Konopí Psychedelické?

Mnoho lidí si myslí, že konopí má psychedelické účinky a tudíž se nabízí otázka: mohu tripovat na konopí? Jasně, konopí umí být intenzivní, ale funguje trochu jinak než klasické psychedelické drogy, jako je DMT, LSD, psilocybin a meskalin.

Tyto silné látky jsou definovány jejich schopností navodit intenzivní a dlouhodobé vize, emoční změny a změny vnímání. Aby došlo k navození těcho účinků, tak musí dočasně interferovat se serotoninovou signalizací v mozku.

Oproti tomu konopí navozuje své účinky skrze endokanabinoidní systém. THC je aktivní molekulou v konopí, která se váže na receptory CB1 v našem mozku, kde může navodit své psychoaktivní účinky. Mnoho různých terpenů (chemické sloučeniny, které propůjčují konopí svou vůni) také přidává své energizující či uvolňující účinky k účinkům THC.

Nicméně intenzita těchto pseudo-psychedelických vlastností konopí se změní při pozření konopného jídla. Zde se THC metabolizuje na silnější a dlouhodobější chemikálii známou jako 11-hydroxy-THC.

I když mnoho uživatelů popisuje svou psychedelickou zkušenost po snězení edibles, halucinace jsou vzácné a nefungují stejným způsobem jako většina "pravých" psychedelik.

Co Může Způsobit Bad Trip Po Konopí?

Mnoho faktorů může přispět k bad tripu a nebo špatné reakci na konopí. Mezi tyto faktory patří aktuální stav mysli před kouřením či nadměrná konzumace. Bad trip může postihnout nadšené začátečníky i zkušené uživatele. Nyní se podíváme na některé hlavní důvody, které vedou ke špatnému tripu z konopí. 

 • Extra Silné Odrůdy

Nadměrná konzumace THC je nejčastější příčinnou konopného bad tripu. Vykouření či snězení nadměrného množství této psychoaktivní chemikálie je čím dál tím častější, jelikož konopné odrůdy jsou rok od roku silnější.

V 60. a 70. letech minulého století se milovníci konopí museli smířit s nekvalitní trávou s nízkým obsahem THC. Pokud měli štěstí a nebo kontakty, tak se dostali k vysoce kvalitnímu importovanému hašiši. V dnešní době si můžeme užívat konopné kluby, výdejny a coffeesshopy, které mají k dispozici vysoce kvalitní materiál.

Za posledních několik let vzrostl průměrný obsah THC v konopné odrůdě mnohonásobně. Nyní je poměrně běžné nalézt odrůdu s 30% obsahem THC. Začátečníci to tak mohou velice snadno přehnat a zažít nepříjemnou zkušenost.

 • Edibles

Konopné potraviny pošlou vaši mysl na měsíc. I když máte zkušenost s konopím a kouříte jej již několik let, tak zkušenost s edibles může být příliš silná. Síla a dlouhé trvání těchto psychedelických účinků jsou často velice odlišné od účinků konopí, které jste vykouřili.

Pokud sníte větší množství než jste měli, tak je velice pravděpodobné, že zažijete bad trip.

Co Může Způsobit Bad Trip Po Konopí?
 • Dabbování

Dabbování neboli dabbing je metoda užívání silných koncentrátů, které rozsvítí váš endokanabinoidní systém jako vánoční stromeček a vy zažijete takové účinky jako nikdy. I zkušení uživatelé mají problémy se zvládnutím těchto účinků.

Jeden velký dab obsahuje asi stejné množství THC jako velký joint. Rozdíl je ale v tom, že toto množství do svého těla dostanete během jednoho potáhnutí.

 • Stav Mysli

Způsob, kterým užíváte konopí, ovlivňuje účinky stejně jako i váš aktuální stav mysli. Konopí dokáže tyto problémy zesílit. Pokud vás čeká nějaký úkol, ze kterého jste vystresovaní, nebo máte problémy s financemi či potlačovanými emocemi, tak konopí dost možná způsobí to, že na tyto problémy začnete okamžitě myslet.

Americký psycholog a zastánce psychedelik Timothy Leary rád mluví o důležitosti přípravy před požitím psychdelických drog. Je velice důležité si před touto zkušeností pročistit mysl a také být v příjemném a uklidňujícím prostředí.

Stejnou logiku můžeme použít i v případě konopí. Pokuste se vyřešit vaše problémy a nebo si alespoň udělat plán, jak se s nimi vypořádáte a až poté si zapalte. Tímto způsobem se můžete vyhnout nepříjemné zkušenosti. Nicméně někdy je taková nepříjemná zkušenost přesně tím, co potřebujeme.

Symptomy Konopného Bad Tripu

Bad trip z konopí se může projevit několika způsoby. Nyní se podíváme na nejběžnější symptomy bad tripu.

 • Halucinace

Halucinace jsou při užívání konopí velice vzácné, ale mohou nastat. Pokud člověk sní několik konopných koláčků na posezení, již brzy bude sdílet příhody o setkání s mimozemšťany a o geometrických obrazcích na zdi.

Realisticky řečeno, je velice nepravděpodobné, že zažijete halucinace po nadměrném kouření konopí. Nicméně konopné potraviny jsou na tom jinak. I 10 mg orální dávka může způsobit úzkost u zkušených kuřáků a větší dávky mohou vést k halucinacím, deziluzím a k zrychlení srdečního tepu.

Všechny tyto faktory poté vedou k bad tripu a to zejména u začátečníků.

Symptoms of a Bad Cannabis Trip
 • Intenzivní Paranoia / Úzkost

Pamatujete, když jsme zmínili tu tendenci, díky které nadměrně přemýšlíte? Tak přesně tento pocit může způsobit silně nepříjemné pocity při špatné reakci na konopí. Zírá na vás tamten chlap? Ztratii jste peněženku? Možná byste to měli raději zkontrolovat, abyste si byli jisti? Ví tamta náhodná osoba, že jsem právě sjetej?

Přesně tyto otázky si pokládají zhulení lidé. Konopí by měla být zábavná a příjemná zkušenost, nikoliv negativní. Tyto pocity jsou znakem toho, že jste přebrali a měli byste si příště raději dát menší dávku.

 • Strach

Konzumace nadměrného množství konopí může u nepřipravených jedinců vést k hlubokému pocitu strachu. Můžete si začít dělat starosti kvůli svým povinnostem a nebo prožijete existencionální strach, který přijde z ničeho nic.

 • Fyzické Stavy

Bad trip může navodit i několik fyzických stavů, jako je například:

 • Pocení
 • Zrychlený srdeční tep
 • Žaludeční nevolnost
 • Necitlivost
 • Třesavka

Jak Zabránit Bad Tripu Z Konopí?

Konopný bad trip je tedy nejčastěji způsoben špatným psychickým stavem a nebo nadměrnou konzumací konopí. Níže se podíváme na to, jak zabránit špatné konopné zkušenosti a vyhnout se tak bad tripu.

Pročistěte svou mysl

Pokud vás něco trápí, tak není vhodné ihned odpálit brko. Běžte na procházku, zapřemýšlejte nad svými emocemi, meditujte a dýchejte. Zapalte si jointa tehdy, až dosáhnete vnitřního klidu.

Mějte pod kontrolou své okolí

Pravděpodobnost bad tripu se zvyšuje s nepříjemným prostředím - například ve městě a nebo na jakémkoliv místě, kde byste neměli být zhuleni. Hulte doma ve své pohodlné ložnici, v přírodě a nebo na pláži.

Začněte s málem

Hulte s mírou. Nejprve si párkrát potáhněte a počkejte, jak bude vaše tělo reagovat a poté pokračujte. Pokud chcete dabbovat a nebo jíst konopné jídlo, tak to nepřežeňte. Dejte si nejprve malou dávku. Vždycky si můžete přidat.

Jak Zastavit Konopný Bad Trip

Během bad tripu můžete mít pocit bezmoci a ohromení. Nemějte ale strach. Pamatujte na to, že tento stav brzy skončí. Do té doby můžete udělat několik věcí, kterými se uklidníte a zmírníte tak intenzitu této nepříjemné zkušenosti:

Dýchejte

Jakmile se spustí naše přirozená odpověď "útěk nebo boj", tak je naše dýchání mělké. Začněte tedy zhluboka dýchat, čím dáte svému nervovému systému vědět, že jste v bezpečí a připraveni se zrelaxovat.

Běžte na procházku

Rozhýbejte své tělo a nechte svou krev proudit. Čerstvý vzduch vám vyčistí vaši hlavu a pohyb zrychlí metabolismus THC ve vašem těle.

Dejte si nějaké CBD
Tento ne-psychoaktivní kanabinoid vám pomůže se uvolnit a zmírní sílu účinků THC.
Vypijte nějaký bylinkový čaj
Rozmarýn a meduňka obsahují relaxační terpen beta-karyofylen a pomůžou vám tak uklidnit vaši mysl. Doporučujeme mít tyto bylinky doma a v případě potřeby je využít.
Promluvte si do duše

Pamatujte na to, že brzy budete střízliví a berte tuto nepříjemnou zkušenost jako lekci. Na povrch vyplouvají některé nepříjemné pocity a vzpomínky a konopí vám právě ukazuje, co musíte ve svém životě dělat, abyste se stali tím nejlepším možným člověkem.

Jak Dlouho Trvá Konopný Bad Trip?

Konopný bad trip trvá asi 1–2 hodiny. Nicméně odpověď vašeho těla tento časový rámec pravděpodobně sníží. Jakmile začnete mít strach a budete nervózní, vysoká hladina adrenalinu a dalších hormonů pomůže s rychlejším vystřízlivěním.

Bad tripy z edibles jsou ale dlouhodobější a obvykle trvají 6–8 hodin, v závislosti na požité dávce.

Mohu Se Předávkovat Konopím?

Ne, alespoň tedy ne smrtelně. Vykouření či snědení nadměrného množství konopí může vést k nežádoucím účinkům, ale nemůžete se předávkovat v klasickém slova smyslu. Jiné drogy, jako jsou například opiáty, jsou skutečnou hrozbou, jelikož interagují s receptory, které se nacházejí v oblasti mozku, která ovládá dýchání. Konopné receptory se v této oblasti nevyskytují.

Jaký Je Rozdíl Mezi Konopným Bad Tripem A Přehulením se (Greening Out)?

Bad trip navozuje vedlejší účinky, jako je například úzkost, stres a panika. Obvykle se k tomu přidají i některé fyzické účinky, ale bad trip a přehulení jsou dvě odlišné věci.

Přehulení zahrnuje nadměrné užití konopí, které vede k navození nepříjemných fyzických vedlejších účinků, jako je nevolnost a obrovská touha po spánku. Nicméně lidé mohou zažít tyto účinky i bez bad tripu.

Ať už si prožijete jakékoliv nepříjemné účinky, tak vězte, že konec se blíží. Dejte si trochu vody či teplého čaje, dýchejte a myslete na to, že se brzy všechno vrátí do normálu.

Jakmile si prožijete bad trip, tak již navždy budete vědět, jak nepříjemný stav to je. Pokud uvidíte kamaráda v podobné situaci, tak mu pomozte. Použijte například tipy z tohoto článku a pomozte mu dostat se do normálního stavu.

Podpora zodpovědného užívání konopíRQS zdůrazňuje význam zodpovědné konzumace konopí.

Zatímco mnoho osob užívá konopí často a bez komplikací, někteří mohou být náchylní k rozvoji nežádoucího chování. Jsme přesvědčeni, že tato bylina by měla život člověka obohacovat a ne naopak.

Zodpovědné užívání zahrnuje omezení konzumace pouze na dospělé osoby, odmítnutí řízení automobilů nebo strojů pod vlivem a snahu bránit se zneužívání.

Stay Cultivated.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.