By RQS Editorial Team

Top 10 Uvolňujících Odrůd

Top 10 Couch Locking Strains

S trávou je to tak, že existuje mnoho odrůd, z nichž každá vyvolává různé pocity na různých úrovních. Můžete preferovat odrůdu, která vás trochu rozesměje, nebo díky které budete více společenští. Vaším cílem může být zlepšení kreativity nebo soustředění. Příležitostně však nemusíte chtít nic jiného, než se úplně vypéct, lehnout si na pohovku, sníst VŠECHNY dobroty a zhlédnout všechno v telce.


Proč toužíte po uklidňující odrůdě?

Když jste ve stresu a máte za sebou náročný týden v práci nebo chcete zapomenout na všechny problémy, tak je občas potřeba si dát uleželou indiku, která vás takzvaně "posadí na zadek". "Couch locking" odrůdy mohou být také skvělé pro ty, kteří trpí chronickou nebo úpornou bolestí, a pomáhají jim konečně najít způsob, jak se uvolnit a usnout. Pokud vám to zní jako něco, co potřebujete, přečtěte si našich 10 nejlepších uklidňujících "gaučových" odrůd a najděte si tu, který vám bude dokonale vyhovovat pro chvíle pohody.

1.Orion F1

Orion F1

Tento samonakvétací F1 hybrid si zaslouží místo ve vaší pěstírně a to díky své krátké době kvetení, skvělému terpenovému profilu a silným účinkům. Kromě toho se odrůda Orion může pochlubit i prvotřídní genetikou, jelikož vzešla z odrůd jako je Blue Mammoth Auto, Blue Dream a Amnesia. Pokud vás toto nepřesvědčilo, tak si buďte jisti, že tato odrůda má také jedny z nejlepších výnosů ze všech našich F1 odrůd.

Její terpenový profil se dá označit jako delikátně vzácný, jelikož kombinuje vysoký obsah myrcenu, ocimenu a farnesenu a můžete tak očekávat distinktivní směs čerstvosti a sladké chuti. Odrůda Orion F1 vás obklopí aurou klidu a relaxu. Vysoký obsah THC a CBG společně s terpeny vám navodí příjemné uklidňující tělesné účinky.

Orion F1
Blue Mammoth Auto x Blue Dream x Amnesia
35 - 40 dní
THC: Velmi Vysoký Obsah
Tělesná uvolněnost, Uklidňující, Vyklidněné
65 - 70 dní od vyklíčení

Koupit Orion F1

2.El Patron

El Patron

Odrůda El Patron je potomkem odrůd AMG (Amnesia Mac Ganja) a Shiva. AMG je sativa dominantní odrůda s 22% obsahem THC, která navozuje cerebrální a povznášející účinky, zatímco Shiva je indika, která navozuje spíše medicinální a terapeutické účinky. Jejich potomek, odrůda El Patron, je sativa dominantním hybridem (60/40%) s vysokým obsahem THC a ovocných terpenů. Této odrůdě se skvěle daří v indooru i outdooru, jelikož má krátký a keříkovitý růst.

El Patron má perfektně vyvážené účinky mezi energetickou sativou a uklidňující indikou. Počáteční cerebrální účinky se velice rychle zklidní a zlepší vaše soustředění a kreativitu, než se poté přemění na uklidňující tělesné účinky, které podpoří zamyšlení se nad něčím. Jedná se o skvělou odrůdu do společnosti i na osamělé večery. Plná chuť této odrůdy, připomínající pikantní citrusy, se skvěle hodí i do pečiva a dalších konopných sladkostí.

El Patron
AMG x Shiva
450 - 500 gr/m
90-130 cm
9 - 10 týdnů
THC: 22%
Sativa 60% Indica 40%
550 - 600 gr/plant
140 - 200 cm
Konec října
Silné, Vyklidněné

Koupit El Patron

3.Candy Kush Express

Candy Kush

Odrůda Candy Kush Express je potomkem odrůd Sweet Special a OG Kush a jedná se o vyváženého hybrida obsahujícího 40% sativy a 60% indiky. Odrůda Sweet Special je známá pro svůj stabilní růst a sladkou chuť, zatímco OG Kush je legendární indika, která byla vyšlechtěna ze silné odrůdy Afghani Kush a má silné uklidňující účinky, které vás přilepí na gauč.

V odrůda Candy Kush Express se tedy skrývají povznášející a uklidňující účinky společně s nízkým obsahem CBD, který reguluje sílu THC. Jedná se také o rychle kvetoucí rostlinu, kdy si sklizeň budete moci užít již za 7 týdnů kvetení. Kromě toho je také vhodná pro začátečníky, jelikož si zvládne poradit téměř se vším.

Candy Kush Express (Fast Flowering)
Sweet Special x O.G. Kush
475 - 525 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 9 týdny
THC: 18%
Sativa 40% Indica 60%
450 - 500 gr/plant
100 - 170 cm
Počátkem září
Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit Candy Kush Express (Fast Flowering)

4.Critical

Critical

Vysoké výnosy, krátká doba kvetení a skvělé účinky. Odrůda Critical je ideální odrůdou pro komerční pěstitele i pro opravdové znalce. Jedná se o indika dominantní odrůdu (60%/40%), která pochází z odrůd Afhani a Skunk. Jedná se také o kompaktní odrůdu, která je vhodná i pro diskrétní pěstitele.

Co se účinků týče, tak se připravte na skvělé uklidňující účinky, které uvolní vaše tělo. Doprovází je chuť sladkostí, společně se zemitou, borovicovou a skunkovou vůní. Očekávejte robustní, pikantní, ale přesto sladkou zemitou chuť, kterou doprovází uklidňující účinky. Tato odrůda se hodí pro nespavost a úzkost způsobenou stresem a je tedy skvělá pro chvíle, kdy se chcete maximálně "vychillovat".

Critical
Afghani x Skunk
550 - 600 gr/m2
80 - 140 cm
7 - 9 týdny
THC: 18%
Sativa 40% Indica 60%
600 - 650 gr/plant
180 - 220 cm
Konec září
Tělesná uvolněnost, Těžké, Vyklidněné

Koupit Critical

5.Blue Mystic

Blue Mystic

Odrůda Blue Mystic je potomkem legendárních odrůd Blueberry a Northern light a jedná se o indika-dominantní odrůdu plnou chuti. Odrůda Blueberry je totiž cenami ověnčenou odrůdou se sladkou chutí a silnými uklidňujícími účinky.

Odrůda Northern Light je zase klasickou odrůdou, kterou si huliči užívají po celém světě a která vznikla z odrůd Afghan a Thai. Blue Mystic je tak odrůdou s 80% indika geny a s alespoň 18% obsahem THC. Tato odrůda vám navodí příjemný pocit dostatku, relaxace a inspirace. Je tak ideální pro líné dny ať už o samotě, či s přáteli.

Co se pěstování týče, Blue Mystic je diskrétní rostlinou, která bude připravena ke sklizni již za osm týdnů kvetení. Pokud ji necháte kvést o trochu déle, tak si budete moci dopřát silnější tělesný účinek.

Blue Mystic
Oregon Blueberry x Northern Light
375 - 425 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 9 týdnů
THC: 18%
Sativa 20% Indica 80%
400 - 450 gr/plant
180 - 220 cm
říjen
Vyklidněné

Koupit Blue Mystic

6.Somango XL

Somango XL

Odrůda Somango XL byla vytvořena ze dvou produktivních a robustních odrůd, konkrétně Somango a Critical 47. Jedná se tak o hybrida, který vám nabídne silné a klasické účinky, které vás neunaví.

Jakmile odpálíte tuto odrůdu, tak účinky pocítíte poměrně rychle a nejprve si budete moci vychutnat pocit čisté mysli. Její účinky jsou velice silné a to díky 18% obsahu THC. Je to skvělá odrůda pro inspiraci a kreativitu.

Odrůda Somango XL se skládá z 25% ze sativy a ze 75% z indiky a je vhodná pro pěstitele všech úrovní. Můžete se těšit na velice hustou rostlinu s nafialovělými palicemi, které produkují veliké množství pryskyřice. Ke sklizni je připravena po 8 týdnech kvetení.

Somango XL
Somango x Critical 47
525 - 575 gr/m2
60 - 100 cm
8 - 10 týdnů
THC: 18%
Sativa 25% Indica 75%
550 - 600 gr/plant
120 - 200 cm
Konec září
Silné, Vyklidněné

Koupit Somango XL

7.Sweet ZZ Auto

Sweet ZZ Auto

Samonakvétací odrůdy se pěstují velice snadno, ale mají nižší výnosy než světločivné odrůdy. Nicméně odrůda Sweet ZZ Auto zvládne vyprodukovat sklizeň, která dokáže konkurovat kdejakým světločivným rostlinám.

Tato odrůda byla vyšlechtěna pro maximální výnos a chuť. Jedním z rodičů je odrůda Zkittzlez, která vyhrála několik cen díky své chuti, vůni a účinkům. Druhým z rodičů je odrůda Diesel Auto, která přináší samonakvétací vlastnosti. Odrůda Sweet ZZ Auto má silné uklidňující účinky, které míří na vaše tělo.

S 18% obsahem THC se můžete těšit na silné uklidňující účinky, které se postarají o vaší úzkost a stres. Kromě toho obsahuje tato odrůda řadu terpenů, jako je karyofylen či limonen.

Sweet ZZ Auto
Sweet ZZ x Diesel Auto
350 - 400 gr/m2
70-120
6 - 7 Týdny
THC: 18%
Sativa 35% Indica 60% Ruderalis 5%
90 - 175g/plant
100 - 120 cm
9 - 11 týdnů po vyrašení
Vyklidněné

Koupit Sweet ZZ Auto

8.White Widow Auto

White Widow

Odrůda White Widow je další legendární odrůdou, ze které vznikla řada hybridů. Její samonakvétací verze White Widow Auto vylepšuje původní genetiku několika způsoby, jako je například větší kompaktnost, rychlejší růst a silnější fyzické účinky.

Původní verze byla vyšlechtěna z Brazilské sativy a Jihoindické indiky a obsahovala 65% indiky a 35% sativy. I tato samonakvétací verze se může pochlubit podobným genetickým profilem. Odrůda White Widow Automatic kombinuje hořké a zemité tóny k vytvoření dokonalého zážitku. Jistě si také povšimnete borovicových tónů, které doprovází citrusové tóny.

Tato odrůda obsahuje 15% THC a můžete se těšit na silné tělesné účinky, které vás připoutají ke gauči a nepustí, dokud nebude čas na snack. Nicméně i přesto si můžete tuto odrůdu vychutnat i přes den, jelikož vám vypne pouze tělo a nikoliv mysl.

White Widow Auto
White Widow x ruderalis
400 - 450 gr/m2
40 - 80 cm
7 - 8 týdnů
THC: 14%
Sativa 40% Indica 40% Ruderalis 20%
190-240 gr/plant
50 - 110 cm
10-12 týdnů po vyrašení
Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit White Widow Auto

9.Royal Cheese Auto

Royal Cheese Auto

Odrůda Royal Cheese je oblíbená pro své silné sýrové aroma a chuť. Nyní si můžete tuto legendární indika dominantní odrůdu vychutnat v menším balení. Tato ultimátní samonakvétací odrůda je kombinací odrůd Cheese a Royal Critical, ke kterým jsme přimíchali samonakvétací geny.

Odrůdy Cheese mají legendární statut již od 90. let, kde byla nejoblíbenější odrůdou na UK rave scéně. Stejně jako původní odrůda, i tato samonakvétací odrůda se může pochlubit jedinečným pikantním aroma a silnou chutí sýru, půdy a koření. Odrůda Royal Cheese Automatic je skvělou odrůdou pro ty pěstitele, kteří hledají snadný výpěstek.

Odrůda Royal Cheese Auto vyroste maximálně do výšky 100 cm a obsahuje přibližně 18% THC. Její účinky vás okamžitě připoutají na gauč a vy budete chtít jen snackovat a ležet. Připravte se na solidní fyzický účinek s pocity štěstí a euforie.

Royal Cheese Auto
Cheese x Royal Critical x Ruderalis
425 - 475 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 týdnů
THC: 15%
Sativa 30% Indica 50% Ruderalis 20%
160 - 210 gr/plant
60 - 120 cm
11 - 12 weeks after sprouting
Tělesná uvolněnost, Vyklidněné

Koupit Royal Cheese Auto

10.Bubble Kush Auto

Bubble Kush Auto

Odrůda Bubble Kush Automatic je indika dominantní odrůdou, která vznikla zkřížením odrůd OG Kush s delikátní odrůdou Bubble Gum. To vše jsme ale smíchali ještě s Critcal Automatic, abychom měli opravdu jedinečnou samonakvétací odrůdu.

Odrůdu Bubble Kush Automatic si budete moci vychutnat již za 10 - 11 týdnů od vyklíčení a zvládnete ji vypěstovat v indooru i outdooru. Kromě toho se můžete těšit až na 16% obsah THC, který vám navodí příjemné uklidňující účinky, které vás ale zanechají produktivními.

Můžete se tedy těšit na závan kreativity a jasného myšlení. Kromě toho tyto účinky doprovázejí terpeny se zemitou, ovocnou, peprnou a borovicovou chutí. Tato odrůda je opravdu skvělou volbou pro chvíle, kdy si chcete dát pauzu, ale potřebujete večer ještě máknout!

Bubble Kush Auto
Bubble Gum x O.G. Kush x Critical Automatic
350 - 400 gr/m2
70-100 cm
6 - 8 Týdnů
THC: 16%
Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
120 - 170 gr/plant
100 - 140 cm
10–11 týdnů po vyrašení
Uspávající, Vyklidněné

Koupit Bubble Kush Auto

Chcete se připoutat ke gauči?

Někdy prostě přijde den, který je náročnější než jiné a přesně pro tyto dny je silná uklidňující odrůda tím pravým společníkem. Každá odrůda poskytuje při správném užívání silné antistresové účinky a přesto může mít mírně odlišné účinky. Také nesmíme zapomenout na samonakvétací odrůdy, které jsou navíc dostupnější k pěstování než kdy dříve! Doufejme, že vám něco z tohoto seznamu přinese hodiny tolik potřebného duševního i fyzického odpočinku na vaší pohovce. Jen se ujistěte, že máte v zásobě dostatek snacků.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.