Přibývá důkazů, že použití léčebné marihuany je velmi prospěšné pro léčbu válečných veteránů. Podle asociace Veterans and PSTD zhruba 20 procent veteránů z Iráku a Afghánistánu trpí posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD), jednou z poruch, díky níž mohou veteráni v některých státech získat léčebnou marihuanu na předpis. Kromě četnosti PTSD mezi veterány, řada těch, kteří es vrací z války také trpí traumatickými zraněními mozku, jinými zraněními, s nimiž souvisí chronické bolesti, což je další onemocnění, které je opravňuje k užívání léčebného konopí Doktoři často předepisují velká množství různých léků, pomocí nichž bojují se symptomy, kterými trpí veteráni v důsledku zranění nebo PTSD a tyto léky mají často tak oslabující vedlejší účinky, že se veteráni jejich užívání vyhýbají. Veteráni, kteří získali léčebnou marihuanu na předpis často říkají, že i malé množství marihuany pomáhá zmírnit úzkost a bolest a to s menším množstvím vedlejších účinků než v případě tradičních medikací.

Medical Marijuana and PTSD

Léčebná marihuana a chronická bolest
Pro ty veterány, kteří během bojů utrpěli zranění, např. traumatické poranění mozku, se každý den střetávají s chronickou bolestí. Kanadská studie z roku 2010 zjistila, že tři šluky marihuany denně pomáhají lidem snášet bolest lépe. Dalším problémem, kterým trpí řada veteránů, jsou poruchy spánku. Studie dospěla k závěru, že konopí poskytuje úlevu od bolesti u pacientů, kterým ostatní léky pomáhaly pouze omezeně, což je problém, který trápí řadu veteránů. Scott Murphy z Newtonu v Massachusetts začal užívat léčebnou marihuanu poté, co utrpěl zranění v důsledku nehody, k níž došlo během jeho vojenské služby. Bolest dosáhla bodu, kdy ovlivňovala jeho chůzi a tvrdí, že léčebná marihuana bolest zmírnila lépe než jiné formy léků proti bolesti.

Léčebná marihuana a PTSD
Murphy také uvádí PTSD jako primární důvod proč by mohla být léčebná marihuana léčbou, která zachrání životy řady vracejících se válečných veteránů. Zmiňuje případ kolegy, který byl z armády propuštěn poté, co došlo ke kázeňským problémům způsobeným PTSD. Murphyho přítel a kolega spáchal ve 22 letech sebevraždu a Murphy věří, že užívání léčebné marihuany by jeho život zachránilo. Susan Tackitt, jejíž kolega, s nímž sloužila 30 let, Lynn Morse, říká, že Morse začal užívat marihuanu během vojenské služby v 60. letech minulého století a v době, kdy konopí užíval, byl schopný fungovat a spolupracovat. Kriminalizace konopí v jeho městě ho vyděsila natolik, že se obrátil na místní nemocnici, v které mu nasadili psychotické léky. Léky, které mu VA předepsala, způsobily, že Morse začal trpět depresemi, ztratil energii a následně 19. října 2006 zemřel na oddělení intenzivní péče. Tackitt tvrdí, že léčebná marihuana by mu život prodloužila a nyní často mluví o prospěšných účincích této drogy.
War veterans use cannabis to deal with PTSD
Léčebná marihuana a sebevražda
Statistiky dokazují, že sebevraždy mezi americkými válečnými veterány neustále narůstají a někteří tvrdí, že se výskyt sebevražd oproti roku 2007 zvýšit o 20%. Jedním důvodem je, že odborníci  mají pocit, že důvod pro zvýšený počet sebevražd se skrývá v nárůstu předepisovaných léků, které pozměňují náladu, jako je Lorazepam, který má často nebezpečné vedlejší účinky, mezi které patří zvýšené nebezpečí spáchání sebevraždy. Dalším důvodem je, že veteráni, ať již ti, kteří sloužili v Iráku, Afghánistánu, Koree, Vietnamu nebo jiných zemích, mají tendenci léčit se sami. To často vede k smrtící kombinaci alkoholu a různých léků na předpis. V mnoha z těchto případů by mohla léčebná marihuana eliminovat potřebu samoléčby, ale mnoho veteránů má obavy z politiky nulové tolerance v armádě, což někdy způsobí, že se o další lékařská ošetření z důvodu užívání konopí nezajímají. Nicméně, poslední zprávy naznačují, že armáda mění svůj názor na užívání léčebné marihuany při léčbě PTSD, a to ve světle nedávných studiích, které prokázaly obrovský přínos, který má konopí pro ty, kteří touto poruchou trpí.
Veterans with PTSD
S výzkumem zaměřeným na přínos léčebné marihuany se také mění názor na blahodárné účinky, které užívání pro válečné veterány má a které jim dokážou zachránit život. Coby přírodní látka, která pomáhá v boji s chronickou bolestí a PTSD, společně s nedávným rozhodnutím Veterans Administration zmírnit své zásady pro užívání léků veterány, je léčebná marihuana stále oblíbenějším způsobem léčby veteránů, kteří těmito stavy trpí.

Pěstovat své vlastní lékařské marihuany

Lékařské prohlášení:
Uvedené, odkazované informace na této webové stránce slouží pouze pro všeobecné vzdělávací účely a nepředstavují odbornou lékařskou či právní radu. Royal Queen Seeds neomlouvá, neobhajuje ani nepropaguje nezákonné užívání drog. Royal Queen Seeds Cannot nenese zodpovědnost za materiál z odkazů na našich stránkách nebo na stránkách, na něž byly uvedené odkazy, které omlouvají, obhajují nebo propagují nezákonné užívání drog nebo nezákonné aktivity.
Než užijete jakékoli produkty/způsoby uvedené nebo odkazované na této webové stránce, obraťte se na svého lékaře/poskytovatele zdravotní péče.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.