By Luke Sumpter

Genetika Haze je jedna z nejoblíbenějších a nejznámějších v celém konopném světě. Odrůdy z této "konopné rodiny" jsou známé pro intenzivní cerebrální účinky, dobré výnosy a komplexní chuť. Amnesia Haze je jedna z nejznámějších odrůd z této rodiny a pochází z komplikovaného, avšak úchvatného rodokmenu. Tento sativa-dominantní hybrid pochází z původních sativ z Thajska, Havaje, Jamajky a Kambodže a také z indik z Jižní Asie a Afghánistánu.

Historie odrůdy Amnesia Haze

Tato směska genetik dala vzniknout vůbec první Haze odrůdě, která vznikla na Západním pobřeží USA v 70. letech minulého století. Na popularitě si tato genetika získala hlavně díky energetickým účinkům, díky čemuž byla také snadno rozpoznatelná. Netrvalo dlouho a semínka této odrůdy si našla cestu do konopné mekky Evropy: Amsterdamu.

Šlechtitelé z druhé strany Atlantiku začali experimentovat s odrůdou Haze a rychle vyšlechtili několik hybridů. Jakmile se k tomuto projektu přidal i americký emigrant, došlo ke zkřížení těchto hybridů s originální odrůdou Haze a vznikla tak odrůda Amnesia Haze. Výsledkem tohoto projektu byla odrůda, která si brzy podmanila celý konopný svět.

Účinky odrůdy Amnesia Haze

Existuje mnoho důvodů, proč je Amnesia Haze tak oblíbená a její účinky jsou pouze jedním dílkem skládačky. Jedná se o sativa-dominantní odrůdu, která má 70% genetiky ze sativy a 30% z indiky. Toto genetické složení z ní dělá spíše stimulační než sedativní odrůdu. Po pár potáhnutích začnete cítit nával energie ve vašem mozku. Začnou vám napadat nové a kreativní nápady, zatímco úzkost a obavy jsou rychle nahrazeny smíchem. Po krátké době přijdou na řadu filozofické diskuze.

Amnesia Haze může mít až 22% obsah THC, díky čemuž jsou účinky takřka okamžité a trvají několik hodin. Její květy produkují středně vysoké množství CBD, díky čemuž si můžete užít i relaxační, čisté a terapeutické účinky.

Stimulační a cerebrální účinky odrůdy Amnesia Haze z ní dělají skvělou odrůdu pro kouření během dne. Nebojte se odpálit jointa po snídani a pociťte nával motivace, která vám pomůže splnit všechny vaše úkoly a nebo si více užít vaše koníčky, jako je turistika, surfování a nebo jízda na skejtu.

Její euforické a povznášející účinky mají také terapeutické vlastnosti. Tyto účinky mohou pomoci od stresu a špatné nálady a údajně mohou také pomoci ulevit od bolesti.

Komplexní směs chutí

Květy odrůdy Amnesia Haze produkují širokou škálu terpenů, což jsou aromatické molekuly, které konopí propůjčují distinktivní chuť a vůni. Po otevření sklenice s touto odrůdou ihned v místnosti pocítíte aromatickou vůni ovoce, květin, země a citrusů. Jelikož tyto chutě jsou cítit při každém potáhnutí, jedná se i o skvělou odrůdu pro konopné zákusky.

Amnesia Haze

Amnesia Haze
23_genetic background_1 Amnesia Haze
33_Yield indoors_1 600 - 650 gr/m2
31_plant height outdoor_1 80 - 140 cm
25_flowering time_1 10 - 11 týdnů
29_THC_1 THC: 22%
28_Type Blend_1 Sativa 70% Indica 30%
34_yield outdoor_1 650 - 700 gr/plant
32_plant height outdoors_1 175 - 210 cm
27_harvest period_1 Konec října
22_Effect_1 Dlouhodobé, Silné, Tělesná uvolněnost

Koupit Amnesia Haze

Pěstitelské vlastnosti odrůdy Amnesia Haze

Amnesia Haze je středního vzrůstu a to v indooru i v outdooru. Jedná se o vysoce produktivní odrůdu, která vám nabídne skvělé výnosy i v malých pěstírnách a stanech. V indooru dosáhne výšky mezi 80–140 cm. Pokud chcete, aby byla menší, tak můžete využít některé pěstitelské techniky, kterými lze zmenšit její vzrůst. Výnosy v indooru se pohybují mezi 600–650 g/m² a doba kvetení je 9–11 týdnů.

Při pěstování v outdooru preferuje mírné klima. Ideálně se pěstuje v nadzemních záhonech či ve velkých květináčích a je schopná dosáhnout výšky až 210 cm a výnosů kolem 700 g/rostlinu v ideálních podmínkách. Sklizeň můžete očekávat koncem října.

Ocenění a uznání

Solidní výnosy, euforické účinky a příjemná chuť zajistili této odrůdě několik ocenění. Amnesia Haze byla zmíněna jako jedna z 25 nejlepších odrůd všech dob v magazínu High Times a získala první místo v High Times Cannabis Cup v roce 2004. Amnesia Haze také vyhrála High Times Sativa Cup v roce 2012.

Amnesia Haze Automatic: Amnesia za zlomek času

Odrůda Amnesia Haze Automatic kombinuje ty nejlepší vlastnosti originální odrůdy s efektivitou a jednoduchostí, se kterou se pěstují samonakvétací genetiky. Jakmile se stala odrůda Amnesia Haze populární, v RQS jsme se rozhodli udělat tuto odrůdu více dostupnou i pro domácí pěstitele.

Zkřížením odrůdy Amnesia s vysoce kvalitní rumištní odrůdou jsme vytvořili rostlinu, jejíž genetický profil se skládá z 50 % ze sativy, 20 % z indiky a z 30 % z rumištní genetiky. Jakmile jsme vyselektovali ty nejlepší vlastnosti, zrodila se odrůda Amnesia Haze Automatic a stala se spolehlivou a úchvatnou odrůdou, která je vhodná pro začátečníky i zkušené pěstitele.

Tato odrůda vyprodukuje husté palice plné trichomů, které vám navodí cerebrální a povznášející účinky. Tyto palice jsou ideální pro užívání během dne, jelikož vám dodají motivaci a podpoří vaši kreativitu. Během kouření pocítíte zemitou chuť s citrusovými tóny, díky čemuž je celá zkušenost osvěžující.

Amnesia Haze Automatic při pěstování v indooru vyroste maximálně do výšky 1 m. Využijte pěstitelských metod jako LST, abyste ji udrželi v diskrétní výšce 50 cm. Indoorové rostliny jsou schopné vyprodukovat až 400 g/m² a ke sklizni budou připraveny již za 8 týdnů od vyklíčení. Venkovní rostliny vyrostou do výšky mezi 100–120 cm a vyprodukují 130–180 g/rostlinu.

Amnesia Haze Auto
23_genetic background_1 Amnesia x Ruderalis
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 50 - 100 cm
25_flowering time_1 7 - 8 týdnů
29_THC_1 THC: 18%
28_Type Blend_1 Sativa 50% Indica 20% Ruderalis 30%
34_yield outdoor_1 130 - 180 gr/plant
32_plant height outdoors_1 100 - 120 cm
27_harvest period_1 11 - 12 weeks after sprouting
22_Effect_1 Čisté, Povznášející

Koupit Amnesia Haze Auto

Je Amnesia Haze ta správná odrůda pro vás?

Amnesia Haze je ideální odrůdou pro ty z vás, kteří preferují energetické účinky. Jedná se o odrůdu, kterou si nejvíce užijí aktivní a dobrodružní huliči a také ti, kteří pracují na kreativních projektech. Její delikátní chuť z ní dělá oblíbence u kreativních konopných kuchařů. I když tato odrůda vyžaduje poměrně dost místa k dosažení svého plného potenciálu, její výnosy z toho dělají skvělou investici.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.