By Luke Sumpter

V Royal Queen Seeds jsme posbírali proslulou genetiku z celého světa a připravili jsme pro vás Shining Silver Haze. Již jsme šlechtili mnoho odrůd Haze a doslova jsme si zamilovali povzbuzující účinky těchto odrůd. Pokaždé nám ale něco chybělo. Cerebrální stimulace byla sice vždy úžasná, ale chyběl tam jemný dotek indiky. Náš tým šlechtitelů se tak pustil do napravení tohoto problému.

KDYŽ SE POTKAJÍ LEGENDY: GENETICKÁ HISTORIE ODRŮDY SHINING SILVER HAZE

Nejspíše si myslíte, že jsme se zbláznili. Pokud něco funguje, tak se to nemusí opravit, no ne? I když se nedá s touto logikou přít, tak musíme říct, že jsme nikdy nechtěli nahradit původní Haze - jednoduše jsme chtěli vytvořit distinktivního hybrida, který by byl stejně skvělý jako originál.

Konopní šlechtitelé vytvořili mnoho odrůd, jejichž základ tvoří genetika z odrůdy Haze. Tyto odrůdy jsou charakterizovány sladkou chutí, euforickými účinky a obrovskými sklizněmi. Konopným historikům se zatím nepovedlo identifikovat přesný původ této odrůdy. Věří se, že původní odrůdy pocházejí z celého světa a předpokládá se, že odrůdy jako Colombian Gold, Acapulco Gold, Mexican Sativa, Thai a Indian Sativa hrály svou roli.

Jisté duo šlechtitelů z Kalifornie známé pod jménem "Haze Brothers" zkombinovalo všechny tyto zmíněné kultivary. Věří se, že legendární šlechtitel Nevil Schoenmakers je zodpovědný za přepravu tohoto genetického materiálu do srdce konopného průmyslu v Evropě - do Amsterdamu. Zde Schoenmakers založil první Evropskou semennou banku - The Seeds Bank of Holland - a začal prodávat své zásoby.

Haze se pustil do dobytí celého konopného světa. Tato odrůda si získala srdce všech milovníků sativy a byla použita k vyšlechtění mnoha hybridů. Odrůda Shining Silver Haze je jedním z těchto moderních hybridů a je součástí moderní generace odrůd Haze.

Naším cílem bylo obohatit tuto sativu špetkou indiky. Nechtěli jsme změnit její klíčové vlastnosti, ale je pouze trochu vyladit. Jako kdybyste chtěli okořenit již hotové jídlo. Rozhodli jsme se získat indikovou genetiku z těch nejlepších odrůd na trhu. Něco jiného by by byla totiž svatokrádež.

Naši nejlepší šlechtitelé se rozhodli použít potomka odrůd Skunk a Northern Light. Tyto cenami ověnčené odrůdy jsou známé pro své silné účinky a chuť. Skunk je spolehlivý hybrid, který se snadno vypořádá s bolestí a navozuje povznášející účinky, ale ten správný dotek indiky dodala až odrůda Northern Light.

Tuto 100% indiku vyšlechtili šlechtitelé ze Západního pobřeží USA pomocí původních odrůd z Afghánistánu. Brzy si ji oblíbili lidé v celé Severní Americe a poté i po celém světě. Huliči se nemohou nabažit její schopnosti uvolnit svaly a pomoci od stresu.

Potomek těchto odrůd byl poté křížen s odrůdou Haze po mnoho generací, až konečně došlo k vývoji stabilního a úžasného hybrida, který se skládá ze 75% ze sativy a z 25% indiky. Shining Silver Haze byl připravený na svět.

POVZNÁŠEJÍCÍ S NÁZNAKEM RELAXACE: ÚČINKY ODRŮDY SHINING SILVER HAZE

Odrůda Shining Silver Haze vám dodá okamžitý high, který vám pomůže od fyzického a psychického napětí. Její rychlé účinky jsou způsobeny rychlým navázáním kanabinoidů na kompatibilní receptory a díky tomu tak dojde k navození klidného stavu. Její sativové dědictví pak vyšle pulz energie do vašeho mozku. Pustíte se do hraní na hudební nástroje či do malování a plně si užijete nával kreativních myšlenek.

Účinky odrůdy Shining Silver Haze nelze srovnávat s old-schoolovým Hazem. To, co bylo dřív až příliš silné, je nyní o level slabší, ale stále úžasné. Dotek indiky vytvořil bariéru, která vám pomůže, abyste se totálně nezhulili. A to je přesně to, čeho jsme chtěli dosáhnout.

Tuto odrůdu si nejlépe užijete během dne. Její motivační účinky vám umožní využít den naplno a neprokrastinovat. Možná si budete chtít vychutnat tuto krásku večer, ale počítejte s tím, že budete spíše přemýšlet než spát.

Květy této odrůdy jsou viditelně krystalické s krásnými trichomy. V těchto malých továrnách se zvládne vyprodukovat až 21% THC a také středně vysoký obsah CBD. Shining Silver Haze zdědila své aroma po svých předcích. Její květy produkují terpenový profil, který navozuje krásnou sladkou chuť se zemitými a citrusovými tóny.

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Genetic background Haze x (Skunk x Northern Light)
Yield indoor 2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 9 - 11 weeks
THC strength THC: 21% (aprox.) / CBD: Low
Blend 75% Sativa, 25% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high
 

Buy Shining Silver Haze

SKVĚLÉ VÝNOSY A OBROVSKÉ PALICE: PĚSTOVÁNÍ ODRŮDY SHINING SILVER HAZE

Nováčci se často bojí pěstovat sativy. Jejich dlouhá doba kvetení, tenká stavba a vysoké nároky jsou často příliš náročné a nováčci se tak uchýlí k pěstování indik a automatů. Odrůda Shining Silver Haze je ale o něčem jiném. Na rozdíl od jiných sativ se snadno pěstuje. Má obrovské květy, které jsou dekorovány třpytivými trichomy a obrovskými listy.

Rostliny v indooru vyrostou do výšek dosahující 80-120 cm a lze je tedy pěstovat i v menších pěstírnách. Po 9-11 týdnech nastane sklizeň, která dosahuje 600–650g/m². Outdoorové rostliny vyrostou do výšky mezi 180-200 cm a vyprodukují bohatou sklizeň dosahující 600g/rostlinu. Venkovní rostliny budou připraveny ke sklizni koncem října.

Shining Silver Haze nezvládá chladnější podnebí. Je to tedy ideální odrůda pro pěstitele, kteří bydlí u rovníku.

SHINING SILVER HAZE JE PŘEDURČEN K ÚSPĚCHU

Spousta legend, která se skrývá za touto odrůdou, ji předurčuje k úspěchu. Haze, Skunk a Northern Light jsou odrůdy, které spadají mezi nesmrtelné klasiky. Šlechtitelé od RQS je pomocí svých dovedností zkřížili dohromady a dali tak vzniknout odrůdě Shining Silver Haze, která je sativa-dominantní s jemným náznakem indiky. Tato odrůda spadá do kolekce, kterou by měl vlastnit každý milovník konopí. Pokud ji chcete pěstovat, tak vězte, že roste rychleji než většina sativ a nabídne vám obrovské palice plné THC a skvělé chuti.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.