By Luke Sumpter

Odrůda Haze Berry patří do populární linie "Blue" konopných odrůd. Podobně jako Blue Mystic či Blue Cheese, i Haze Berry je křížencem odrůdy Blueberry a další, velice oblíbené odrůdy. V případě odrůdy Haze Berry se jedná o odrůdu Shining Silver Haze. Odrůda Haze Berry se stala velice oblíbenou mezi konopnými znalci, kteří si váží její síly, účinků a skvělé chuti. Tato odrůda má co nabídnout i pro pěstitele, jelikož má skvělé výnosy a kvete kratší dobu než jiné sativy.

PŮVOD A GENETICKÁ HISTORIE ODRŮDY HAZE BERRY

Odrůdu Haze Berry vyšlechtili šlechtitelé z Royal Queen Seeds. Povedlo se jim zkřížit odrůdu Shining Silver Haze s originální odrůdou Blueberry od DJ Short.

Shining Silver Haze, neboli "král sativ", je jedním z rodičů odrůdy Haze Berry a původně byla vyšlechtěna z odrůdy Silver Haze, což byla jedna z prvních odrůd, kterou vyšlechtili "Haze Brothers" v pozdních 60. letech minulého století. Genetika této odrůdy je původem z thajské džungle a také z Mexika a Kolumbie. Tyto křížence poté ještě vylepšili robustní skunkovou genetikou a oblíbenou odrůdou Northern Lights.

Druhý rodič odrůdy Haze Berry je odrůda Blueberry, což je další konopná legenda a kříženec odrůd Afghani, Sativa Thai a Purple Thai. Tato odrůda byla původně vyšlechtěna v 70. nebo 80. letech minulého století a za jejím vznikem stojí záhadný šlechtitel, který si říká DJ Short a pochází z Oregonu. Tento průkopník je také znám jako "trávový Willy Wonka".

Zkombinováním těchto legendárních konopných odrůd jsme vytvořili jednu z nejoblíbenějších Haze odrůd na trhu. Haze Berry je oblíbená jak pro své lékařské, tak i rekreační účinky.

PĚSTITELSKÉ VLASTNOSTI ODRŮDY HAZE BERRY: NENECHÁ VÁS ČEKAT

Haze Berry je z 60% sativou a z 40% indikou. I když se přesný poměr může lišit, vždy se bude jednat o sativa-dominantní odrůdu, což je skvěle vidět na jejím růstu. Jako typická sativa si vyvine dlouhé a úzké listy, které jsou na středně dlouhých větvích. V indooru vyroste do rozumné výšky mezi 60-100 cm. V závislosti na fenotypu a enviromentálních podmínkách si některé rostliny mohou vyvinout fialové či modré zbarvení, díky čemuž vypadají opravdu skvěle.

Haze Berry nemá příliš velké palice. Její květy jsou středně velké a husté, což je pro sativa-dominantní rostlinu vcelku neobvyklé. Díky genetickému dědictví od odrůdy Shining Silver Haze je tato odrůda velice dobrým producentem pryskyřice. Jakmile začne kvést, tak si budete moci všimnout nadbytku bílých trichomů, které jí propůjčí stříbrný vzhled a na dotek bude velice lepivá.

I když se jedná o sativu, tak Haze Berry má relativně krátkou dobu kvetení, která trvá 9-10 týdnů. V outdooru se tato odrůda může vytáhnout až do výšky 180 cm a ke sklizni bude připravená koncem října. Haze Berry je velice atraktivní odrůdou pro mnohé pěstitele a to díky své středně velké výšce. Pokud žijete v ideálních podmínkách s dostatkem slunce, tak popřemýšlejte nad outdoorovým pěstováním, jelikož pod sluncem se jí daří nejlépe.

Pokud ji budete pěstovat v indooru pod 600 W světlem, tak můžete očekávat výnosy mezi 525 - 575 g/m². Výnosy v outdooru jsou závislé na enviromentálních podmínkách, ale jedna rostlina může vyprodukovat až 650 g.

Haze Berry

Haze Berry
23_genetic background_1 Blueberry x Shining Silver Haze
33_Yield indoors_1 525 - 575 gr/m2
31_plant height outdoor_1 60 - 100 cm
25_flowering time_1 9 - 11 týdnů
29_THC_1 THC: 20
28_Type Blend_1 Sativa 60% Indica 40%
34_yield outdoor_1 600 - 650 gr/plant
32_plant height outdoors_1 160 - 180 cm
27_harvest period_1 Konec října
22_Effect_1 Dlouhodobé, Silné, Tělesná uvolněnost

Koupit Haze Berry

ÚČINKY ODRŮDY HAZE BERRY: EUFORIE A RELAXACE V JEDNOM

Haze Berry je poměrně silnou odrůdou, což není vůbec překvapivé. Tato odrůda zvládne běžně vyprodukovat 20%+ THC. Některé fenotypy mají i vysoký obsah CBD.

Účinky odrůdy Haze Berry jsou zprvu enegetické a euforické. Snadno a rychle pocítíte inspiraci a touhu kreativně tvořit či si zajít do fitka. Mějte však na mysli, že po více potáhnutích se její účinky přemění v relaxační a povznášející zhulenost. Pokud však budete pokračovat, tak můžete pocit štěstí a motivace ještě trochu prodloužit. Tuto odrůdu si skvěle užijete přes den, na výletě, na festivalech i na jiných společenských událostech.

Někteří uživatelé lékařského konopí si užívají povznášejících a energetických účinků odrůdy Haze Berry, jelikož jim poskytuje možnost se postarat o každodenní výzvy. Jiní lidé však mohou mít s těmito účinky problémy, jelikož mohou ve velkých dávkách způsobit úzkost a paranoiu.

AROMA A CHUŤ ODRŮDY HAZE BERRY: LESNÍ PLODY, LESNÍ PLODY VŠUDE KOLEM

Odrůda Blueberry je známá jako jedna z nejovocnějších odrůd všech dob a není tedy zvláštní, že i její potomek zdědil její unikátní chuť a aroma. Haze Berry vám nabídne bohatou a krémovou chuť borůvek, vanilky a zemitosti s náznaky koření. Jakmile ji budete mít k dispozici a nadrtíte pár palic, tak si jistě všimnete, že se nejedná o žádnou běžnou Blue odrůdu. Po odpálení jointa si ihned všimnete, že její kouř je příjemně jemný. Při potáhnutí se vaše chuťové pohárky budou koupat v delikátní sladké a ovocné chuti, která je typická pro odrůdu Blueberry a při výdechu si jistě všimnete bylinné chuti, která je zase typická pro odrůdy Haze. Vzhledem k tomu, že se jedná o velice aromatickou odrůdu, která produkuje velké množství pryskyřice, tak je Haze Berry skvělou volbou pro výrobu hašiše či koncentrátů.

HAZE BERRY: SKVĚLÁ SATIVA, KTERÁ VÁS NEZKLAME

Haze Berry od Royal Queen Seeds je skvělou odrůdou (nejen) pro milovníky odrůdy Haze. Jedná se o skvělou změnu pro ty, kteří nemohou bez odrůd Haze být ani jeden den a chtějí vyzkoušet něco nového. Tato odrůda je skvělá i pro milovníky energetických sativ, jejichž účinky se postupně přemění na relax. Jelikož je Haze Berry skvělou odrůdou pro pěstování v indooru, což je velice vzácné u odrůd z rodiny Haze, tak si konečně mohou i pěstitelé v indooru vypěstovat vlastní Haze odrůdu bez větších obtíží.

HAZE BERRY AUTOMATIC

Jakmile jsme uviděli úspěch odrůdy Haze Berry, rozhodli jsme se v RQS vytvořit samonakvétací verzi této oblíbené odrůdy. Po několika testech jsme se rozhodli použít zkřížení odrůd Haze Berry a Blueberry Auto. Jejich potomek má ty nejlepší vlastnosti originální odrůdy, jako je například silná chuť borůvek a také má daleko kratší životní cyklus.

Haze Berry Automatic si také zachovala sativa-dominantní genetický profil (65% sativa, 30% indika a 5% ruderalis). Má o něco kompaktnější palice, které jsou ale stejně jako u původní odrůdy, plné pryskyřice. V těchto nádherných květech se vyprodukuje až 13% THC, díky čemuž pocítíte její energetické účinky bez toho, aniž by vás odrovnali. Tyto funkční a stimulující účinky z ní dělají parádní odrůdu k snídani. Její sladká a omamná chuť je perfektní při vaporizaci.

Kromě toho, že se Haze Berry Automatic snadno pěstuje, jedná se také o produktivní odrůdu. Indoorové rostliny vyrostou do výšky mezi 90-130 cm a vyprodukují 350–400 g/m². Ke sklizni bude připravená asi 10-11 týdnů od vyklíčení. Venkovní rostliny vyrostou do podobné výšky a vyprodukují mezi 100-150 g/rostlinu.

Haze Berry Automatic

Haze Berry Auto
23_genetic background_1 Haze Berry x Blueberry Auto
33_Yield indoors_1 350 - 400 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90-130 cm
25_flowering time_1 8 - 9 týdnů
29_THC_1 THC: 13%
28_Type Blend_1 Sativa 65% Indica 30% Ruderalis 5%
34_yield outdoor_1 100 - 150 gr/plant
32_plant height outdoors_1 80 - 130 cm
27_harvest period_1 10–11 týdnů po vyrašení
22_Effect_1 Dlouhodobé, Silné, Tělesná uvolněnost

Koupit Haze Berry Auto

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.