Konopí může být veřejností vnímání negativně, ale situace se rychle mění. Ve Spojených státech již dva státy uzákonily legální pěstování konopí pro rekreační uživatele, kteří hledají bezpečnou alternativu alkoholu. I když je marihuana i nadále v převážné části světa nelegální, tým Royal Queen Seeds ví, že na uživatele konopí je často nahlíženo jako na zločince, a to bez jakéhokoli legitimního důvodu. Mnoho lidí věří své vládě, ale prostřednictvím dezinformačních kampaní jsou pravidelně uváděni v omyl. Abychom vám pomohli porozumět rozdílům mezi touto rostlinou a jinými rekreačními látkami, sestavili jsme seznam důvodů, proč je konopí bezpečnější než alkohol.

10. Konopí obsahuje řadu základních živin
I když mnozí preferují kouření marihuany, mohou si také užít čerstvých potravin vyrobených z rostliny. Bez ohledu na to, zda budete konzumovat Cannabis Sativa, Indica nebo některý z našich samokvetoucích kmenů, půjde o léčivou rostlinu obsahující základní aminokyseliny a kanabinoidy, zahrnujících stovky sloučeniny, které mohou pomoci při prevenci rakoviny a zlepšení výživy. 

9. Marihuana má řadu legitimních léčebných použití
Bylo prokázáno, že alkohol pomáhá snižovat krevní tlak, ale jde o jediné léčebné použití, které tato látka má. Léčebná marihuana je užitečná při léčbě různých onemocnění, např. pomáhá zmírnit bolesti.

8. Alkohol narušuje svalový růst
Alkohol může přerušit svalový růst, protože snižuje hladinu testosteron a také často ovlivňuje kvalitu spánku. Na druhou stranu, ti, kteří užívají  konopí, nemají žádné problémy se svalovým růstem.

Infographic ukazuje výhody konopí ve srovnání s alkoholem

7. Alkohol vede k rizikovým rozhodnutím
Spotřeba alkoholu zvyšuje nebezpečí, že si uživatelé způsobí vážné zranění. V jedné studii bylo zaznamenáno, že 36 procent útoků, které vedly k hospitalizaci, souviselo s konzumací alkoholu. Na druhou stranu, studie z Velké Británie zjistila, že konopí nevede k rizikovému chování.

6. Marihuana je méně návyková než alkohol
V současné době americká vláda tvrdí, že marihuana spadá do stejné kategorie jako heroin a při užívání existuje vysoká šance vzniku závislosti. Tento předpoklad se zdá směšným všem, kteří marihuanu někdy užili. Na druhou stranu, alkohol je vysoce návykový a abstinenční příznaky u těch, kteří přestanou pít, mohou být fatální. Fanoušci konopí nemají žádné fyzické abstinenční příznaky.

5. Marihuana pomáhá pacientům s rakovinou, alkohol rakovinu způsobuje
Konzumace alkoholu se spojuje s různými druhy rakoviny, např. rakovinou žaludku, plic, slinivky a jater. Marihuana se běžně předepisuje lidem, kteří trpí účinky ozařování a chemoterapie používané na boj s rakovinou. V jedné z nedávných studií bylo zjištěno, že uživatelé konopí mají skutečně nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny krku a hlavy. Kromě toho se zdá pravděpodobné, že kouření  marihuany může vést ke vzniku rakoviny, ale protože konopí je účinný expektorant, může riziko vzniku rakoviny plic ve skutečnosti snižovat. Ve výzkumu zveřejněném v roce 2006, provedeném na University of California Los Angeles, bylo zjištěno, že u kuřáků marihuany  je výskyt rakoviny plic v porovnání s těmi, kteří konopí nekouří, nižší.

4. Konopí mozku prospívá
Pravidelné užívání alkoholu mozek poškozuje, ale marihuana ne. V současnosti existuje řada studií, které potvrzují, že konopí má řadu neuroprotektivních vlastností, které mohou funkci mozku naopak zlepšit.

3. Marihuana stojí společnost méně než alkohol
Uživatelé alkoholu představují mnohem větší zátěž pro systém zdravotní péče a společnost stojí více peněz. Podle studie zveřejněné v British Columbia Mental Health and Addictions Journal, jsou náklady v případě užívání alkoholu 165 USD na uživatele, v porovnání s 20 USD na toho, který kouří konopí.

2. Marihuanou se nemůžete předávkovat
Můžete vykouřit konopí kolik chcete, ale nemusíte si dělat obavy z předávkování. Alkohol je jednou z nejvíce nebezpečných drog na planetě a každoročně umírá velké množství lidí v důsledku nadměrného pití. Marihuana je přírodní rostlina a pokud jí vykouříte příliš mnoho, můžete se jednoduše smát, jíst nebo si zdřímnout.

Marihuana je hojení národa a alkoholu je zničení


1. V důsledku konzumace marihuany nikdo nezemře.
Každoročně umírají tisíce lidí v důsledku užívání alkoholu. Podle amerického Centra pro kontrolu nemocí (CDC) je každoročně způsobeno konzumací alkoholu více než 37 000 úmrtí. Toto číslo ani nezahrnuje úmrtí v důsledku nehod pod vlivem alkoholu. Na druhou stranu, CDC nehlásí žádná úmrtí způsobená těmi, kteří užívají marihuanu, protože žádná taková nejsou.

JE VÁM 18 NEBO VÍCE LET?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.