By Luke Sumpter

Jak zakrýt konopný zápach.


Jistě s námi budete souhlasit, že konopí má úžasnou vůni. To jedinečné aroma, které kombinuje skunkovou a zemitou vůni nám vždy vyvolá pocit nostalgie a nadšení. Připomíná nám staré časy a také nás upozorňuje na to, že den končí.

Nicméně ne každému může tato pronikavá vůně přijít lákavá. Někdy není vhodné, abyste hned ráno byli cítit po jointu. Ať už se chystáte na pracovní schůzku, rodinné setkání či vás čeká dlouhá cesta hromadnou dopravou, zakrytí konopného zápachu vás jistě uklidní.

Níže se budeme věnovat těm nejefektivnějším způsobům, kterými můžete zakrýt konopný zápach na vašem těle, oblečení, v autě a nebo ve vlasech po vykouření jointu. Použijte tyto techniky k bezpečnému kouření kdykoliv a kdekoliv.

Jak Skrýt Konopný Zápach Ve Vašem Pokoji

Kouření konopí v pohodlí vašeho pokoje je asi nejlepší způsob, jak si naši oblíbenou bylinku vychutnat. Ležíte v posteli s obrovským jointem v ruce, zatímco z reproduktorů zní vaše oblíbená hudba a po ruce máte vaše oblíbené sladkosti. Kombinace všech těchto věcí vás jistě přivádí do nebe.

Nicméně máte pořád strach z toho, že váš byt bude celý zapáchat po konopí a soused na vás zavolá policii. Kvůli tomuto strachu si spousta huličů tuto kratochvíli odpouští. Níže se dozvíte, jak předejít konopnému zápachu ve vašem bytě a nebo jak se ho zbavit.

Zabraňte Konopnému Zápachu Ve Vašem Pokoji

Prevence je lepší než všechny léky dohromady. Pokud předejdete zapáchajícímu pokoji, tak se razantně zvyšují vaše šance, že vás nikdo neodhalí. Obvykle stačí pouze pořádně větrat a všechny vaše starosti by měli být vyřešeny!

 • Větrejte!

Předtím, než odpálíte jointa, otevřete okno a zapněte ventilátor. Samozřejmě, že venku u vašeho okna bude cítit konopí, ale mnoho uživatelů nám jistě potvrdí, že konopný zápach venku u okna je lepší, než konopný zápach na chodbě.

Důležitou roli hraje i správné skladování - konopí zapáchá i předtím, než jej zapálíte. Skladujte vaše konopí ve vzduchotěsném obalu a zabraňte tak zapáchajícímu pokoji.

Ventilate!

Jak Zamaskovat Konopný Zápach Ve Vašem Pokoji

Pokud právě kouříte opravdu aromatické konopí - a nebo je prostě příliš velká zima na to, abyste otevřeli okno - tak je nejlepší se pokusit zamaskovat konopný zápach. Existuje několik metod, kterými uživatelé konopí maskují své stopy.

 • Esenciální Oleje

Terpeny jsou dostatečně silné k tomu, aby podpořili konopný zápach a tudíž jsou logicky i dostatečně silné na zamaskování konopného zápachu. Difuzéry esenciálních olejů využívají terpeny, které můžeme nalézt obzvláště u aromatických rostlin, jako je rozmarýn, eukalyptus a levandule a díky nim místnost voní příjemně čerstvě. Použijte tato zařízení k přebytí konopného zápachu.

Essential Oils

Jak Skrýt Konopný Zápach Ve Vašem Domově

Většina uživatelů konopí se poprvé s konopím setká na vysokoškolských kolejích nebo ve svém domově z dětství. Nakonec vystudují a přestěhují se do svého vlastního domova. Toto stěhování jde ruku v ruce s větší svobodou, jako je například odpálení jointu před snídaní a nebo ve vaně (opravdové potěšení pro většinu huličů).

Pokud ale nechcete, aby váš dům zapáchal po konopí, tak si prohlédněte preventivní metody. Pokud potřebujete okamžitou pomoc od zápachu, tak si prohlédněte návod, jak zamaskovat narůstající zápach.

Jak Zabránit Tomu, Aby Váš Dům Zapáchal Po Konopí

Pokud kouříte konopí doma, tak je samozřejmá důkladná ventilace. Pokud máte oblíbené místo, kde nejraději hulíte, tak doporučujeme otevřít okno a zapnout ventilátor. Ideálně si vyberte místnost, kam moc návštěv nechodí a je tam dobrá ventilace. 

 • Zamiřte Ven

Alternativně se můžete vydat na vaši zahradu. Pokud žijete v teplém podnebí, tak využijte sluníčka k dodání potřebného vitamínu D a poseďte si mezi vašimi zahradními rostlinami. Pokud žijete v chladném podnebí, tak můžete hulit například v kůlně či garáži, kde zápach konopí zas tak vadit nebude.

Head Outside
 • Správné Skladování

Také pamatujte na správné skladování konopí. Konopí zapáchá, i když jej zrovna nekouříte. Zavařovací sklenice či vzduchotěsné pytle jsou vaším největším spojencem.

Proper Storage

Jak Zamaskovat Konopný Zápach Ve Vašem Domě

Jakmile budete každý den hulit ve vašem domě, tak si váš nos zvykne na konopný zápach a vůbec si nebudete uvědomovat, že to u vás voní jako v nizozemském coffeeshopu. I když to pro vás není problém, návštěvám to může připadat přinejmenším podezřelé a pokud vás někdo překvapí, tak se rozhodně nestihnete připravit. Nicméně nemějte strach! Existuje několik metod, kterými můžete překrýt konopný zápach během několika minut.

 • Vonné Tyčinky

Zapalte vonnou tyčinku a umístěte ji do nejvíce zasažené místnosti. Podobně jako difuzéry esenciálních olejů, i vonné tyčinky vypouštějí silné aromatické sloučeniny, které dovedou bezpečně zakrýt konopnou vůni.

Incense Sticks
 • Svíčky

Vonné svíčky také odvedou dobrou práci v zamaskování konopného zápachu. Navíc si můžete vybrat z mnoha vůní, takže se nebojte experimentovat.

Candles
 • Pohlcovače Zápachu

I když se jedná o poslední řešení, chemické pohlcovače vzduchu zvládnou perfektně zamaskovat vůni konopí. Osvěžovače vzduchu různých značek dovedou vyměnit aroma vašeho skunku za osvěžující a efektivní aromatické molekuly.

Odour Eliminators
 • Čističky Vzduchu

Čističky vzduchu fungují na principu cirkulace vzduchu skrze několik jemných filtrů. Nejenže mohou pomoci odstranit aromatické terpeny ze vzduchu, ale také mohou uvěznit některé potenciálně škodlivé sloučeniny, které jsou přítomné v kouři.

Air Purifiers

Jak Skrýt Konopný Zápach Ve Vašem Autě

I když rozhodně nedoporučujeme řídit a kouřit konopí, zaparkovaná auta jsou skvělým místem pro odpálení jointu. Nejenže se hulením v autě vyhnete zápachu ve vašem bytě, auta mají také ventilační systémy a také alespoň z poloviny poctivé zvukové systémy, ve kterých můžete pouštět ty největší pecky.

Jak Zabránit Tomu, Aby Vaše Auto Zapáchalo Po Konopí

Vyhřívaná sedadla. Větráky. Hudba. Krásná LED světla. Někdy nám přijde, že auta se vyrábějí tak, aby v nich bylo co nejpříjemnější hulit. Pokud rádi hulíte ve svém zaparkovaném vozidle, tak si prohlédněte tyto rady, díky kterým bude vaše auto vždy vonět čerstvě.

 • Pusťte Klimatizaci Naplno

Předtím, než odpálíte jointa, tak zapněte na plno klimatizaci. Pokud opravdu chcete zabránit tomu, aby vaše auto páchlo jako pěstírna, tak se vám trochu hluku z klimatizace rozhodně vyplatí.

Blast the Fans
 • Otevřete Okna

Ventilace odnese terpeny ven z vašeho auta a "nezažerou" se tak do sedaček či jiného materiálu v interiéru. Je také vhodné otevřít okénka na obou stranách a vytvořit tak průvan, který odnese veškerý zbylý kouř ven z auta.

Crack the Windows

Jak Zamaskovat Zápach Konopí Ve Vašem Autě

Pokud máte naspěch a chcete si zahulit co nejrychleji, tak je dost možné, že si s prevencí nelámete hlavu. Žádný strach! I když vaše auto smrdí spíše jako pěstírna, tak můžete použít níže zmíněné tipy, které vám pomohou se vypořádat se zápachem. 

 • Osvěžovače Vzduchu

Téměř každé auto má nezbytný osvěžovač vzduchu a to ať už ve tvaru klasického stromečku, a nebo modernější, elektronický. Řidiči se často spoléhají na tyto společníky, když konzumují fast food na cestách. Nicméně tito pomocníci mohou pomoci i se zápachem konopí.

Air Fresheners
 • Káva!?

Ano. Dominantní a stejně návyková vůně kávy dokáže zamaskovat vůni konopných terpenů. Jednoduše vložte pytlík s namletou kávou do vašeho auta a nechte jej tam po celý den. Poté jej vyhoďte.

Coffee!?
 • Pohlcovače Pachu

Produkty pro neutralizaci pachů dovedou zamaskovat zápach konopí tím, že fyzicky navážou aromatické molekuly a odstraní tak jejich zápach. Vložte tento šikovný produkt do vašeho auta pokaždé, když se chystáte odpálit brčko a již během chvíle neucítíte nic.

Odour Neutralisers
 • Zaplaťte Si Za Důkladné Vyčištění Vozidla

Vydejte se do servisu a zaplaťte si za hloubkové vyčištění interiéru vašeho auta a již za hodinu či dvě bude vaše auto vonět jako nové! Kombinace industriálních čistících produktů a osvěžovače vzduchu odstraní stopy i po těch nejaromatičtějších odrůdách.

Pay for a Deep Clean

Jak Se Zbavit Konopného Zápachu z Těla a Vlasů

Terpeny se mohou kromě nábytku přichytit i k vašim vlasům a tělu. Možná, že na sobě konopný zápach nepocítíte, ale věřte nám, že jakmile vstoupíte do kanceláře, tak všichni budou vědět, z koho to táhne.

Jak Zabránit Tomu, Aby Vaše Tělo a Vlasy Zapáchaly po Konopí

Prevencí zabráníte některým trapným momentům v zaměstnání i jinde. Používejte tyto typy a buďte vždycky svěží i po té nejaromatičtější trávě. 

 • Kuřte Venku

Hulení venku vám pomůže snížit šanci, že budete smrdět jako čerstvě sklizené konopí. Zvýšený pohyb vzduchu pomůže s odvátím terpenů od vašeho těla a to obzvláště tehdy, pokud budete stát po větru.

Blaze Outdoors
 • Změňte Způsob Užívání Konopí

I když je hulení velice uspokojivý rituál, také se jedná o jeden z nejnápadnějších způsobů, kterým můžete konopí užívat. Zkuste použít své konopí k výrobě extraktů a nebo edibles! Dávejte si ale pozor, účinky z takovýchto produktů jsou daleko intenzivnější. 

Change the Route of Administration

Jak Zamaskovat Zápach Konopí na Vašem Těle a Vlasech

Jakmile smrdíte jako pěstírna, tak vaše láska konopí bude všem na očích. Můžete tedy vyzkoušet tento zápach zamaskovat níže zmíněnými možnostmi.

 • Dejte si Sprchu

Pokud si zahulíte doma, než se vydáte ven, tak si najděte čas na sprchu. Použijte silný šampón a sprchový gel. Kombinace těchto produktů bezpečně zamaskuje zápach a také odstraní terpeny z vaší kůže a vlasů.

Take a Shower
 • Výrazný Parfém

Pokud hulíte na cestách, pak je vhodné s sebou nosit výrazný parfém. Předtím, než se vydáte zpět do kanceláře, tak si párkrát stříkněte na oblečení a zápěstí a jistě budete hned méně nápadní.

Pungent Perfume

Jak se Zbavit Konopného Zápachu z Vašeho Oblečení

Nejenže se konopný kouř drží vašich vlasů a pokožky, ale také se zažere do vašeho oblečení. Níže naleznete několik triků, díky kterým se zbavíte tohoto zápachu.

Jak Zabránit Tomu, Aby Vaše Oblečení Zapáchalo po Konopí

Tajemství k tomu, aby vaše oblečení nezapáchalo po konopí, je poměrně jednoduché: nevystavujte jej konopnému kouři. Níže naleznete další možnosti.

 • Při Hulení Mějte na Sobě Vnější Vrstvu

Pokud se někam chystáte ihned poté, co si zahulíte, tak je vhodné mít na sobě vnější vrstvu, kterou si poté sundáte. Mikina a nebo kabát pohltí většinu zápachu a terpeny se tak nedostanou na spodnější vrstvy.

Wear an Outer Layer While Smoking
 • Hulte Nahatí!

Předtím, než se vydáte do víru velkoměsta, si dejte do jiné místnosti vaše oblečení. Pak se svlékněte a vychutnejte si vašeho jointa. Jakmile dohulíte, tak se vydejte do místnosti s vaším oblečením, oblečte se a odejděte z domu v čerstvém a čistém oblečení!

Smoke Naked!

Jak Zamaskovat Zápach Konopí na Vašem Oblečení

Chystáte se na joint pauzu během oběda a nebo jenom čekáte na vlak a nechcete, aby vaše oblečení zapáchalo po konopí? Kolínská vám pomůže zamaskovat pach potu, ale také pomůže s konopným zápachem. Jen se ujistěte, že na sebe nanesete více kolínské než obvykle.

Jak Kouřit Konopí Bez Způsobení Zápachu

Mnoho uživatelů přišlo poprvé do kontaktu s konopím ve formě jointu a nebo bongu. Mnoho uživatelů nedá na tento způsob užívání dopustit. Tradiční hulení je takovým rituálem a tvoří komunitu, nicméně existuje mnoho způsobů jak užívat konopí a mnoho z těchto způsobů daleko méně zapáchá.

Dabbování

Dabbování zahrnuje nanesení koncentrátů na rozžhavenou jehlu. I když tyto koncentráty obsahují daleko více kanabinoidů, dochází ke spalování daleko menšího množství rostlinné hmoty, než v případě jointů. Jistě, že ucítíte nějaký zápach, ale nejedná se o nic "jasného" jako v případě konopného kouře. Dabbování vyžaduje speciální vybavení a letlampu, ale jedná se o skvělý způsob, jak si užít konopí v pohodlí svého domova.

Vaporizéry

Vaporizéry vystavují konopné květy a extrakty daleko nižším teplotám než při kouření. Prostřednictvím vaporizace lze cílit na kanabinoidy a terpeny bez toho, aniž by došlo k jejich spalování. Kromě toho, že se jedná o daleko chutnější zkušenost, tak vaporizéry vydávají také daleko slabší zápach.

Sploof

Pokud trváte na kouření, tak zauvažujte nad použitím sploofu. Jedná se o levnou pomůcku, kterou si každý vytvoří doma. Tato pomůcka se skládá z role od toaletního papíru, gumičky a z kousku papírové utěrky. Připevněte papírovou utěrku na jeden konec role a foukejte kouř do druhého konce. Toto zařízení pomáhá zachytit některé terpeny a snížit tak zápach.

Co Vám Pomůže se Zbavit Zápachu Konopí?

Abychom to celé zakončili, níže naleznete ty nejefektivnější způsoby, kterými se můžete zbavit konopného zápachu:

 • Osvěžovače vzduchu
 • Vonné svíčky
 • Vonné tyčinky
 • Esenciální oleje
 • Důkladná ventilace
 • Správné skladování vašeho konopí
 • Alternativní metody užívání: vapování a dabbování
 • Používání sploofu
🌪 Proč je konopný zápach tak silný?
Aromatické molekuly, které nazýváme terpeny, jsou zodpovědné za charakteristický zápach konopí. V přírodě existuje přes 40 000 terpenů a přes 200 těchto látek lze nalézt v konopí.
🌺 Jakou má konopí vůni?
Odlišné odrůdy mají různé terpenové profily. Některé odrůdy mají spíše ovocnější a sladší vůni, zatímco jiné lze popsat jako dřevité, kořeněné či borovicové. Bez ohledu na tyto rozdíly, téměř každá odrůda má stejný a jedinečný zápach konopí, který lze popsat jako zemitý či "skunkový".
👃 Jaký zápach můžu cítit z osoby, která si právě zahulila?
Po vykouření jointu se vůně terpenů a kouře zachytí na kůži, vlasy a oblečení. Toto aroma je spíše bylinné a pižmovité.
☕️ Co odstraní konopný zápach?
Konopní uživatelé často maskují konopný zápach s pomocí deodorantu a parfému. Někteří uživatelé zacházejí až tak daleko, že si po každém jointu vymění oblečení a nebo si dají sprchu.

Je vám 18 nebo více let?

Obsah na RoyalQueenSeeds.com je vhodný pouze pro dospělé a neměli by jej prohlížet osoby mladší 18 let.

Ujistěte se, že jste obeznámeni s daným zákonem ve vaší zemi.

Kliknutím na VSTOUPIT potvrzujete,
že vám je
18 a nebo více let.